Sari la conținut

Doctori Reparatori De Oase In Urma Accidentelor


mysticadina
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 161
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Il recomand pe domnul doctor Ţuţuianu de la Floreasca. Am facut un accident in luna martie 2014 si pana in luna noiembrie am fost la multi doctori (atat spitale de stat cat si clinici private), am stat luni cu mana in ghips, fizioterapie, toate in zadar. I-am explicat "diagnosticele" puse de ceilalti doctori(unul fiind inexistent), dupa ce a vazut radiografia si-a dat seama (in sfarsit) ce am. Un os fracturat dar care s-a "reparat singur" si cateva ligamente rupte. In ciuda faptului ca a fost o operatie delicata (ligamentele fiind foarte subtiri), pana acum nu am avut nici o problema.

In special mi-a placut atentia pe care o acorda pacientilor, chiar este interesat sa faca bine pacientii. Daca aveti nevoie de un doctor ortoped (Doamne fereste) puteti apela cu incredere la dansul.

:mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

cum si eu am tot timpul din lume sa ma refac in urma unei operatii de fractura de platou tibian provocata de un accident rutier (moto-autoturism) recomand pentru Brasov si imprejurimi Dr Balint Andor ortoped-traumatolog (clinica Icco).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Nu stiam de doctorul asta.

 

A zis cineva de Filipescu de la Sf. Ioan. Daca e ala care m-a consultat pe mine dupa ce am fost adus de ambulanta si mi-a cerut 2000 lei pentru fractura la membru stang, prietene, sa iti iau recomandarea la plimbare.

 

Doctorul ala a fost sictirit, eu eram in soc iar el se gandea la cum sa faca bani dupa urma mea.

 

Am fost operat de urgenta de dr. Vlad de la Budimex, daca aveti copil, acolo sa va duceti!

 

A fost inger, prima operatie 6 ore, cea de urgenta. La scos de tije fiare 2 h.

Editat de Ciprian-Yamaha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Eu am avut parte de echipa Ursache + Valcioiu - Floreasca. Am mers pe recomandarea altor colegi si a fost foarte bine. Mai ales ca a fost nevoie de fapt sa repare ce facusera prost altii.

 

Ca idee generala, Floreasca e locul cel mai indicat sa ajungi cand e ceva mai complex. Problema comuna a tuturor medicilor de acolo este lipsa de timp pentru a sta la discuții cu pacientii. Oarecum de inteles daca luam in calcul aglomeratia de la Floreasca.

» Post actualizat in 19 Aug 2018 08:45

P.S. partea proasta este ca nu ai de ales medicul in urgenta. Doar poti uneori sa alegi unde te duce salvarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...

Radu Rogojan,spitalul de Traumatologie și Ortopedie Cluj Napoca.

 Îl găsești și la Clinica Regina Maria,cu programări online. Tot la Cluj Napoca.

 

Eu sunt la a doua operatie în 7 luni la dânsul,una in mai-boala Haglund/rezolvată impecabil,și una pe 19.12.2021,fractura de femur și ruptura placa cu șuruburi(veche de 16 ani),operație nu tocmai simpla având în vedere "vechimea" plăcii.

 

Am o grămadă(peste 20) de cunoscuți care s-au operat la dânsul in decurs de 10 ani și toți și-au revenit impecabil,operațiile reușite 100%. 

 

 

IMG20220107130025.jpg

IMG_20210601_003302.jpg

Din osul iliac s-a scos grefa.

IMG20211227092257.jpg

IMG-20211220-WA0006.jpg

Editat de SMF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...