Sari la conținut

Cum cumperi o motocicleta second hand?


Vizitator LeoVFR
 Share

Postări Recomandate

Eu mi-am luat un k2 din italia cazut putin pe partea dreapta si toata lumea mi-a zis ca nu am facut bine dar se pare ca s-au inselat pentru ca in afara de ulei si filtru nu am schimbat nimic la ea si merge ceas. Totul e dupa noroc:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 186
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Miki..bine ai venit ! Cel mai bine te adresezi la Sectiunea Incepatori. Ai multe informatii acolo si ti-ar fi mai usor sa intelegi ce ti se potriveste . ( Sunt multe intrebari : ce gen de moto ( chopper, naked. sport, enduro..etc), ce inaltimeai, etc..)

Editat de blam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 11 months later...

HI! SUNT O INCEPATOARE....NU AM PERMIS.MI-AM PUS IN CAP CA IN PRIMUL RAND SA IMI I-AU MOTORUL SI PE URMA....MI-AR SURADE O APRILIA RS 125 DAR CURIOZITATEA MEA ESTE DE CE SE VAND ATAT DE MULTE? ;) SE SATURA LUMEA REPEDE DE ELE?? :lol:

 

pentru ca sunt foarte bune crackup.gifdaca vrei un moto bun ca inceput vezi un Suzuki gs 500

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Stiti cumva daca la o motocicleta adusa din Anglia se poate seta bordul pt km?

Daca bordul este analogic , poti cauta / modifica serigrafia bordului , eventual sa-ti arate si mph si kph , daca este electronic , cred ca trebuie rescris calc. de bord si e mult mai dificil .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 year later...
Vizitator cristi46

sunt nou pe forum si as vrea sa va intreb ceva daca se poate,as vrea niste pareri despre YAMAHA VIRAGO 535 DIN 1988 ,sar merita sa dau pe ea un SUZUKI GSX 600 din 94?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator ala cu F-ul

sunt nou pe forum si as vrea sa va intreb ceva daca se poate,as vrea niste pareri despre YAMAHA VIRAGO 535 DIN 1988 ,sar merita sa dau pe ea un SUZUKI GSX 600 din 94?

Clar NU! Diferenta de ani face ca acel virago (chiar intretinut) sa fie mult mai uzat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu bani cumperi .

Chestia cu schimburile am depasit-o acu ceva ani (zeci) . La ultima tranzactie de genul asta am iesit in pierdere deoarece cele 11 bile de sticla aveau modele interesante iar bomboanele cu lapte primite la schimb erau cam vechi ... .

Editat de mottofreee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vând cbr 929 rr din 2001 cu 38000 km cu tot cu costum Dainese Tg 54 cisme Raitek nr45 sunt bune pt cine poarta 44 protecție spinare Alpistar si manusi cu protecție carbon,mai multe detali pe mail italianu.alin14@yahoo.com trimit poze pt cine este interesat motoru nu este rulat in ro. Prețul este 3500 euro puțin negociabil,nu exagerat!!!! Drumuri uscate si Salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 11 months later...

5000 Km ....noua ! Cine crede? la bani nu e rau daca e bun fierul .

» Post actualizat in 09 May 2015 08:14

Zic de Ivanul planeta 5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Cum cumperi o motocicleta second hand?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...