Sari la conținut

Unde Va Tineti Motorul?


oresti m h
 Share

Postări Recomandate

Hotarat lucru GARAJUL ESTE PT. MASINI. PUNCT si daca ma gandesc bine daca ii este frica sa doarma "singurica" (motocicleta carcotasilor) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut perechile; Cagiva sta cu Ducati iar fimiu' si-a "cazat" Aprilia cu Kawa ce o sa iasa din perechile astea Dumnezeu cu mila si dracu' cu sila.Singurul care sta in garaj este GSX-R-ul 1100 deh; e prea mare "talanul" si ma descurc greu cu el pana il bag in casa mai ales ca trebuie sa-l urc doua trepte fara sa "raschetez" oglinzile sau carena de marginea usii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ofer un loc de parcare motocicletelor ce nu vor sa petreaca revelionul singure. Locuiesc in balotesti, la 3 km de prisma, la curte. Am posibilitatea de a gazdui pana la primavara circa 30 motoare. Ar fi parcate pe un platou de beton, langa casa. Nu percep taxa. ........sunt motociclist......inteleg......ajut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oresti, tot respectul, asta da solidaritate motociclistica !

Da cheama si-un caine, sau mai bine o haita sa pazeasca comorile... :P  :D

2 caucazieni, un saint-bernard si 2 maidanezi ----Destul? Vorbesc f.serious. Pt cei care nu vor sa tina motoarele in strada iarna asta ar fi o optiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata stima pt oresti m h !!!!

 

Eu am garaj dar am niste prieteni care si-au inchiriat garaje cate doi sau singuri pe unde au gasit in oras (nu langa casa lor...) si merg cu masina pana la motoare. Poate fi o solutie care implica insa sa ai masina sau abonament la bus... :) :P

Afara mi-i se pare o prostie pt un motor, mai ales la clima noastra... Acuma depinde si ce motor ai... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau la bloc si cred ca o sa-l urc la etaj, pe palier la mine. Am prieteni care il tin in casa pe timpul iernii. Bine asta presupune ca in zilele mai frumoase ale iernii sa nu il scoti, ca doar nu sunt nebun sa il cobor si urc 5 etaje la fiecare raza de soare. Asa ca eu astept primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 caucazieni, un saint-bernard si 2 maidanezi ----Destul? Vorbesc f.serious. Pt cei care nu vor sa tina motoarele in strada iarna asta ar fi o optiune.

 

uau! combinatie misto de caini.

Daca vezi un caucazian iti cam trece pofta de furat... dar 2 si un bernard si 2 maidanezi scandalagii? SUPER!

 

Parcati-va motoarele ca suna misto! Noi la Sibiu aveam garaj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oresti m h, iti luam toti cite o bere, pt frumusetea gestului :P

chitzaie cind esti prin buc, sa te imbat bine :DDD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regret ca nu m-am oferit mai devreme, deja gestul a fost facut( toata stima),dar am si eu loc in curte de inca 6-7 motoare,le putem acoperii cu ceva....

al meu ,iarna asta e langa un HD,intr-un garaj inchiriat...:-)

In curte am "cazat" deja Nepra unui preten....

 

 

 

 

Blackrider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regret ca nu m-am oferit mai devreme, deja gestul a fost facut( toata stima),dar am si eu loc in curte de inca 6-7 motoare,le putem acoperii cu ceva....

al meu ,iarna asta e langa un HD,intr-un garaj inchiriat...:-)

In curte am "cazat" deja Nepra unui preten....

 

 

 

 

Blackrider

:P Las' ca-mi aduc eu motorul la tine.... :D :) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca va impacati bine cu vecinii de scara,tineti-l in casa scarilor(asta daca e destul loc).Eu asa l-am tinut toata vara,peste noapte,si cu husa pe el.Cum la scara e si interfon,nu umbla nici Dracu,si dormeam si eu linistit.La iarna am sa-l desfac bucati si am sa-l duc in atelieru din pod pentru revizia de sezon.Da cel mai bine,eu cred ca e de tinut in scara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ash putea sa il tzin in scara ... mai ales ca vin compiii astia handicapatzi si gasesc ei ce sa faca , mai ales daca au un cleste/patent si un cutzit....

Eu unu l-am dus la tzara... acolo am garaj si doi rottwelieri.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oresti cate motoare ai deja in curte?

Sunt curioasa!

 

Blackrider? Tu cate ai?

Ha. Pai eu am fata de om serios in care lumea sa aibe incredere? 0, nici una, nada, none, ....de ce ar aduce cineva motorul la mine cand poate sa-l tina la fel de bine in fata blocului, cu zapada pe el , magazin de piese pt altii ? Eu daca voi avea nevoie de un manson sau altceva la iarna , sa nu gasesc printre blocuri ? :P Mai facut curios. De ce intrebi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu imi iau setul de imbusuri la mine... si ma duc in cautare de oglinzi.. ca si asa nu-mi plac alea originale de la aprilia :D pun unele de Yamaha sau Kawasaki :) ( just kidding :P don`t shoot)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...