Jump to content
Sign in to follow this  
jolipop

Honciuc

Recommended Posts

+ ca sîmbăta siara la căminul cultural erai ciel mai tari băiet. :cheers:

mirci, suferi mult de cand nu mai ai mobra. de cand lipsesti tu pe strazi, nu am mai vazut pe nimeni care sa se dea in rondul de la alba iulia. e trista strada fara tine, plange. apropo, pe cheia cum ai ajuns acu vreo doua saptamani? te-ai milogit de bogdan si te-a luat pasager sau ai venit cu autobuzul de sacele?

Rata de la 09.00. L-am luat din cea mai rea parte din Pantelimon, la cuțitarii din capătu' lu` 13 ?... sau lu` 16 ?....

Nu, lu` 14!

SSSS, schimba poza aia de la avatar, ca nu vreau sa iti vad ție fundul ăla păros lângă bunăciune de fată!!!

Edited by mirci

pt mine pare incredibil ce a facut omu asta....bravo lui ,f curajos

din cand in cand cred ca tara asta se poate civiliza: oameni ca Honciuc ajuta la asta.

insa cand vezi ca un asemenea post aduna cu greu 29 replies, in acelasi loc cele mai multe replies fiind la topicul "Care este porecla motorului vostru?", iar jumatate din ele contin opinii infantile, gen - "daca aveam nu stiu cati euro...", bascalie cat incape, etc, imi dau seama ca suntem foarte inapoiati.

spunea cineva bine ca pe advrider sau HU nu citesti comentarii ca astea, ci opinii argumentate si umor de buna calitate. si unde mai pui ca tipii aia mai si merg, nu se dau numai pe taste!

in concluzie, cred ca avem de invatat de la toti cei care fac mai mult decat noi, iar Honciuc cred ca a facut mai multe decat o gramada dintre noi.

iar celor care zic "...faceam si eu" nu le mai spun nimic, pt ca ei atat vor face tot timpul: vorbe.

din cand in cand cred ca tara asta se poate civiliza: oameni ca Honciuc ajuta la asta.

insa cand vezi ca un asemenea post aduna cu greu 29 replies, in acelasi loc cele mai multe replies fiind la topicul "Care este porecla motorului vostru?", iar jumatate din ele contin opinii infantile, gen - "daca aveam nu stiu cati euro...", bascalie cat incape, etc, imi dau seama ca suntem foarte inapoiati.

spunea cineva bine ca pe advrider sau HU nu citesti comentarii ca astea, ci opinii argumentate si umor de buna calitate. si unde mai pui ca tipii aia mai si merg, nu se dau numai pe taste!

in concluzie, cred ca avem de invatat de la toti cei care fac mai mult decat noi, iar Honciuc cred ca a facut mai multe decat o gramada dintre noi.

iar celor care zic "...faceam si eu" nu le mai spun nimic, pt ca ei atat vor face tot timpul: vorbe.

bine zici ,cred ca a facut cam cat toti cei cu 2000 de posturi in 2 luni :cheers:

cum sa apreciez un individ pe care-l invidiez?

adica il apreciez, dar nu pot sa recunosc in public sau pe fata!

nu pot zice nici "mi se rupe-n 14", caci nu poate sa mi se rupa. am mai spus doar, il invidiez!

as aprecia daca candva isi va lua ceva timp sa-si scrie nu impresiile ci greutatile pe care nu le-a prevazut, si ce ar face diferit daca ar fi sa-si reia aventura, cum ar preveni accidentele/cazaturile, care au un efect critic asupra excursiei.

alegerea motorului mi se pare desteapta. prefer si eu un motor robust, usor si pe carburator. e adevarat ca pentru asa ceva nu m-am gandit la o motocicleta care sa satisfaca cerintele de mai sus. ktm-ul de 400 insa e un punct de plecare. deci mersi dane pentru asta.

pentru mine faptul ca el e roman, sau ca primul roman a reusit ce-a reusit, n-are nici o relevanta.

daca am de gand s-o fac si eu, n-o s-o fac pentru ca-s roman, sau pentru romania, ci pentru ca asa "simt"

oricum siberia, mongolia, africa si america de sud vor ramane o atractie pentru mine

sunt curios cum te-ai caracteriza tu dpdv al experientei...

daca tot crezi ca e asa de simplu, de ce nu faci si tu? in felul asta ai vedea ca e greu al dracu' sa mergi atat de mult: 27000km in trei luni inseamna aproape 300km/zi, ceea ce e f bine, tinand cont de drumuri, motor, pauze, granite, etc.

omul merita felicitari, cu atat mai mult cu cat e incepator pe motor. cat despre motoristii de calculator, succes in spatiul virtual!

ba voi sunteti nebuni???? cum sa mai fie asta incepator? io zic ca e mai motociclist decat multi dintre cei care tasteaza despre el.

ssss - ule, ai ruginit :D

salutare ..

apreciez ceea ce a reusit omul dar am o mica problema cu titlul ..

tehnic nu e inconjorul lumii , unde sunt africa si australia, si in al doilea rand mai este un roman care a facut drumul putin invers..

america, japonia, asia europa.. a fost facut acum ceva ani si mai mult a fost publicat in motolife sau univers moto.

repet, nu vreau sa minimalizez realizarea de fata si este o super tura la care multi nu ne-am incumeta. felicitari, este de apreciat, dar nu e primul, si nu este nici inconjorul lumii ...

daca vrem sa ne referim la inconjorul lumii stie cineva povestea japonezei care era de 5 ani pe drum facand turul lumii in adevaratul sens al cuvantului cu un motor de 350 parca ?

numai bine si urmatoarea calatorie sa fie si mai frumoasa si mai interesanta,....

salutare ..

apreciez ceea ce a reusit omul dar am o mica problema cu titlul ..

tehnic nu e inconjorul lumii , unde sunt africa si australia, si in al doilea rand mai este un roman care a facut drumul putin invers..

america, japonia, asia europa.. a fost facut acum ceva ani si mai mult a fost publicat in motolife sau univers moto.

repet, nu vreau sa minimalizez realizarea de fata si este o super tura la care multi nu ne-am incumeta. felicitari, este de apreciat, dar nu e primul, si nu este nici inconjorul lumii ...

daca vrem sa ne referim la inconjorul lumii stie cineva povestea japonezei care era de 5 ani pe drum facand turul lumii in adevaratul sens al cuvantului cu un motor de 350 parca ?

numai bine si urmatoarea calatorie sa fie si mai frumoasa si mai interesanta,....

exact, exact si trebuia sa treaca si oceanul inot cu motorul in spate

nu e corect frate

propun s-o ardem pe jolipop pe rug pentru blasfemie

:D :rolleyes: :ph34r: :D

http://www.protv.ro/stiri/social/un-brasov...-si-alaska.html

Edited by Tsunami