Sari la conținut

Enduro Maramures


bartatiberiu
 Share

Postări Recomandate

salutare,

poate nu am observat eu bine dar nu am gasit un topics cu si despre Enduro in zona, de aceia am zis: SA FIE.

daca are cineva ceva de zis sau sa se organizeze intalniri ..... de ce nu?.....: SA FIE.

cine se da Endurist sa vina aici............: CA E... de discutat

eu am de asta:

post-18337-1220353334_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

poate nu am observat eu bine dar nu am gasit un topics cu si despre Enduro in zona, de aceia am zis: SA FIE.

daca are cineva ceva de zis sau sa se organizeze intalniri ..... de ce nu?.....: SA FIE.

cine se da Endurist sa vina aici............: CA E... de discutat

eu am de asta:

 

salutare.....eu is "naked"..:friends:....dar.....am catica prieteni enduristi care au bagat microbul in mine....:banana:......era nevoie de un "colt"(vorba ta) al enduristilor....:blbl:.......numa bine si drumuri cat mai forestiere... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa tineti topicul asta update-at va rog cu turele pe care le faceti. Eu sunt din BM de loc, dar momentan in Cluj si inca imi revin dupa o cazatura. Eu am XT 600, deci ... is de-al vostru. Sper mai spre toamna sa termin cu recuperarea si sa vin si eu cu voi la vreo iesire.

 

Numa bine!

 

Enduro RULZ :cheers:

 

 

Adi

 

post-24812-1220366628_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De vreme ce ii zice "Coltul enduristilor din MM " ,hop si eu ... Locuiesc la Dej ,dar ii dau ture la greu prin zona Chioarului ..deci daca sunt amatori ... give me a call !

Spre ex.week-endul viitor ,daca sunt doritori .. ne intalnim la Buciumi

Numai bine si bravo celui ce a deschis topicul asta -era cazul

 

 

Sa inteleg ca v-ati blocat ??

Tineti domnilor topicul sus ,hai cu niste posturi tari sa se vada ca si in MM sunt enduristi....

post-16498-1220718452_thumb.jpg

Editat de challenger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
De vreme ce ii zice "Coltul enduristilor din MM " ,hop si eu ... Locuiesc la Dej ,dar ii dau ture la greu prin zona Chioarului ..deci daca sunt amatori ... give me a call !

Spre ex.week-endul viitor ,daca sunt doritori .. ne intalnim la Buciumi

Numai bine si bravo celui ce a deschis topicul asta -era cazul

 

 

Sa inteleg ca v-ati blocat ??

Tineti domnilor topicul sus ,hai cu niste posturi tari sa se vada ca si in MM sunt enduristi....

 

eu nu sunt endurist..momentan.....dar.......din cati prieteni am eu cu enduro nu prea sunt mari amatori de forumuri......din pacate..ca nu ar strica sa mai fie si pe aici discutii cu tema specifica......numa bine....ride safe...as safe as you can..:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutari! Tocmai am deschis si eu un topoic asemenator, tot pt enduristi ( nu l-am vazt pe asta a lui Tibi, cu care de altfel am si pove, inca n-am ajuns sa ne si vedem ) . Eu am o Honda TA 600 XLV, incintat foarte si astept sa se dezvaluie si alti enduristi din zona nostra ( sint baimarean, dar locuiesc acum in SM ). Succese tuturor si sanatate, alaturi de traditionalul "Fara incidente!" :disappointed:. Numa' bine!

 

salutare,

poate nu am observat eu bine dar nu am gasit un topics cu si despre Enduro in zona, de aceia am zis: SA FIE.

daca are cineva ceva de zis sau sa se organizeze intalniri ..... de ce nu?.....: SA FIE.

cine se da Endurist sa vina aici............: CA E... de discutat

eu am de asta:

 

din ce an era ( stiu ca l-ai vindut ) DR-u tau? imi place cum arata....cu cit l-ai dat , cit km avea, etc.?

 

Numa' bine, Tibi!

 

Ah, si succes in cumpararea GS-ului Adventure, cred ca e un motor pe cinste...astept sa-l vad in posesia ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare....desi inca nu am nimic "de padure"..ieri am scos hornetul de pe asfalt.....:rolleyes:...impreuna cu un prieten cu un dr350 am mers :INTREAURI.....am lasat motoru meu in drum si am pus incercat pt prima data ce inseamna padurea......dupa vreo juma de ora de urcat pe cateva dealuri pe acolo......m-am hotarat....la anu va ajunge la mine in garaj un cross sau un enduro mic.....D:....sanatate

 

salutare....desi inca nu am nimic "de padure"..ieri am scos hornetul de pe asfalt.....:nono:...impreuna cu un prieten cu un dr350 am mers :INTREAURI.....am lasat motoru meu in drum si am pus incercat pt prima data ce inseamna padurea......dupa vreo juma de ora de urcat pe cateva dealuri pe acolo......m-am hotarat....la anu va ajunge la mine in garaj un cross sau un enduro mic.....D:....sanatate

 

ce romana de balta am folosit....:P...sorry..sper sa intelegeti ce am vrut sa zic...:lool:...cred ca eram prea intuziasmat de noul meu hobby...;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajuta !! Si eu am dat pe la tara ( Buciumi ) si am frecat un pic noroiul ,din pacate nu am avut la mine aparatul foto .

 

Sper sa va inmultiti si voi ,poate ne vedem la anul la o iesire prin zona mea , e plin de posibile trasee ,chef sa fie ...

Numai bine !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna eu sunt din Deva si imi place mult zona Maramuresului dar nu am avut inca ocazia sa o vizitez , dar sper ca la anul care vine sa fac o tura prin zona cu a mea printesa !

pun cateva poze din zona noastra poate o sa va faca sa trageti o tura si prin judetul Hunedoara !! Va salut si ASFALT USCAT la toata lumea !!! :moto: :drink:

post-41789-1226683311_thumb.jpg

post-41789-1226683362_thumb.jpg

post-41789-1226683438_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna eu sunt din Deva si imi place mult zona Maramuresului dar nu am avut inca ocazia sa o vizitez , dar sper ca la anul care vine sa fac o tura prin zona cu a mea printesa !

pun cateva poze din zona noastra poate o sa va faca sa trageti o tura si prin judetul Hunedoara !! Va salut si ASFALT USCAT la toata lumea !!! :sick: :drink:

 

mosule....eu momentan sunt "de asfalt'.....dar in primavara vine un enduro(dr350).....poate ne vedem la o tura prin ale noastre locuri....sau cine stie pe unde...sanatate numai bine.....noroc la transalp-inutzu tau...:D..... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mai adaugati pe unu la lista .... :lol: , adica pe mine , in curand posesor de suza dr650 , vreau sa incerc si eu ceva inafara de hondita si din ce am studiat despre enduro pana acuma am asteptari mari la distractia ce va urma :D

georgica , la anu facem concurs , primu pe varfu ignisului face cinste cumpara berea , al doilea aduce pulpanele si micii :laugh:))) abia astept

ps: n aveti careva o husa pt blade ? asa se nu acumuleze prea mult praf la vara ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
fie fie dar vad ca nu prea mai da nimeni pe aici . de ce oare???????? sa fie iarna de vina? asta nici nu e iarna asa ca pe cai ca filman!!!

i3xkow.jpg

skux6q.jpg

Schimb anvelopa din imagine cu un 19 / 300 ( eventual 325) exclus rusesti chinezesti ... nu ni ntereseaza modelul.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

Ciprian ma numesc, am revenit si eu in baia mare dupa o absenta de 14 ani pe care i am petrecut prin bucuresti, sunt si eu endurist, posesor de ktm 300 exc 2t, sper sa ne vedem cat de curand prin munti

post-27737-1236816333_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Stau in Timisoara de multa vreme, dar m-am nascut la Somcuta si am facut liceul la Baia Mare. Prin vara as vrea sa vin sa dau o tura prin zona. Am o harta care arata un drum intre Sapintza si Izvoare. M-am uitat pe Google Earth si apare si acolo ceva dar nu-i prea clar si sunt o gramada de intersectii. A facut careva dintre voi drumul asta. Cit e de rau. Pietruit sau doar pamint? Eu am un BMW F650 Dakar iar nevasta-mea un F650 GS si cum astea nu-s prea usoare, la noroi e cam chinuitor. M-ar interesa daca drumul e clar , daca poti sa iti dai seama in cazul unor bifurcatii pe care parte sa o iei. Multzam fain de raspunsuri. Sper sa fie raspunsuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
mai adaugati pe unu la lista .... :scratch: , adica pe mine , in curand posesor de suza dr650 , vreau sa incerc si eu ceva inafara de hondita si din ce am studiat despre enduro pana acuma am asteptari mari la distractia ce va urma :kiss:

georgica , la anu facem concurs , primu pe varfu ignisului face cinste cumpara berea , al doilea aduce pulpanele si micii :friends:))) abia astept

ps: n aveti careva o husa pt blade ? asa se nu acumuleze prea mult praf la vara ...

 

Si cica ai dr-u 650 ? din ce an ? ca si eu am unu si credeam ca sunt SINGURUL din oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salutare,

 

Stau in Timisoara de multa vreme, dar m-am nascut la Somcuta si am facut liceul la Baia Mare. Prin vara as vrea sa vin sa dau o tura prin zona. Am o harta care arata un drum intre Sapintza si Izvoare. M-am uitat pe Google Earth si apare si acolo ceva dar nu-i prea clar si sunt o gramada de intersectii. A facut careva dintre voi drumul asta. Cit e de rau. Pietruit sau doar pamint? Eu am un BMW F650 Dakar iar nevasta-mea un F650 GS si cum astea nu-s prea usoare, la noroi e cam chinuitor. M-ar interesa daca drumul e clar , daca poti sa iti dai seama in cazul unor bifurcatii pe care parte sa o iei. Multzam fain de raspunsuri. Sper sa fie raspunsuri

 

 

Baia mare - firiza-Izvarele-baraj ( ala de se construieste de un secol ) - Mara . inapoi spre BM pe asfalt , pe Gutinu . eu am fost acum doi ani cu XT 600 . era lume in zona cu Dacia 1300 . drumul e pamant+piete , dar cu cauciucuri de enduro n-ai treaba .

anu trecut au mers cam pe acolo aia de la Dakar .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 years later...

salutare sunt un tanar temerar in cautare de parteneri pt o tura enduro in muntii maramuresului.Mentionez ca sunt posesorul unei yamaha xt 600 posed putina experienta dar am o vointa de fier cand vine vb de "chesti" de acestea.In cazul in care nu o sa imi gasesc parteneri eu o sa plec oricum singurel bineanteles am sa incerc sa postez poze si un mic jurnal cu impresi din calatorie insotite de poze si explicatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Pic și eu pe aici cu o reclamă...pentru mine. :D

Pe bd. Iuliu Maniu (București), am deschis un magazin acum ceva vreme și am băgat și partea de piese pentru moto și scutere. Lucrez cu 3 importatori de căciulă, deci sper să pot găsi cam orice ar fi nevoie.

Dacă aveți nevoie de ceva aruncați cu mail-uri pe contact@zetmag.com sau sunați-mă la 021.367.48.77 sau 0752.230.399

 

Asfalt uscat!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...