Sari la conținut

Accident Grav


BackSlash
 Share

Postări Recomandate

In primul rand imi cer scuze ca nu am putut posta mai devreme, dar a fost din diverse motive

Accidentul s-a intamplat acum 6 zile intr-o mica localitate numita Otelu Rosu. In jurul orei 1 am, dupa o cearta cu iubita, Westy un baiat bun, incepator cu moticiclismul s-a hotarat sa bea ceva si sa dea o tura cu noul Ktm achizitionat in urma cu cateva zile. Echipament nu prea era in afara de casca, a incercat un wheely , viteza avea cam 100 km/h, pe contransens venea tir, s-a speriat , a pus motorul jos, dar din pacate a intrat in voblaj..... A fost aruncat de pe motor, a picat in fund, i s-a rupt bazinul, s-a rostogolit, i-a sarit casca de pe cap (nu stiu inca daca era bine prinsa sau nu) si s-a izbit frontal de un stalp.

Politie... toata lumea astepta salvarea care desi spitalul se afla la 200 metri de locul accidentului...a ajuns in 45 minute dupa multe telefoane

Baiatul e grav, foarte grav din cate am inteles...si o sa va tin la curent: splina sparta, bazin rupt, probleme la coloana, contuzii cerebrale.... A fost transportat la Spitalul din Caransebes unde sta agatat deasupra patului deoarece nu il pot aseza pe pat.

Trebuia sa fie transferat la Timisoara insa... daca va fi transportat cu ambulanta exista riscul foarte mare sa moara. Elicopter...nu este din pacate.Sanse de supravietuire cam mici, si daca va scapa..probabil vor exista multe urme...

A avut nevoie de ceva sange dar s-a rezolvat deocamdata.

Poze nu am avut cum sa fac, si nici dupa accident nu am putut fotografia motorul, dar e muci facut. O sa va tin in continuare la curent. Atentie la neatentie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand imi cer scuze ca nu am putut posta mai devreme, dar a fost din diverse motive

Accidentul s-a intamplat acum 6 zile intr-o mica localitate numita Otelu Rosu. In jurul orei 1 am, dupa o cearta cu iubita, Westy un baiat bun, incepator cu moticiclismul s-a hotarat sa bea ceva si sa dea o tura cu noul Ktm achizitionat in urma cu cateva zile. Echipament nu prea era in afara de casca, a incercat un wheely , viteza avea cam 100 km/h, pe contransens venea tir, s-a speriat , a pus motorul jos, dar din pacate a intrat in voblaj..... A fost aruncat de pe motor, a picat in fund, i s-a rupt bazinul, s-a rostogolit, i-a sarit casca de pe cap (nu stiu inca daca era bine prinsa sau nu) si s-a izbit frontal de un stalp.

Politie... toata lumea astepta salvarea care desi spitalul se afla la 200 metri de locul accidentului...a ajuns in 45 minute dupa multe telefoane

Baiatul e grav, foarte grav din cate am inteles...si o sa va tin la curent: splina sparta, bazin rupt, probleme la coloana, contuzii cerebrale.... A fost transportat la Spitalul din Caransebes unde sta agatat deasupra patului deoarece nu il pot aseza pe pat.

Trebuia sa fie transferat la Timisoara insa... daca va fi transportat cu ambulanta exista riscul foarte mare sa moara. Elicopter...nu este din pacate.Sanse de supravietuire cam mici, si daca va scapa..probabil vor exista multe urme...

A avut nevoie de ceva sange dar s-a rezolvat deocamdata.

Poze nu am avut cum sa fac, si nici dupa accident nu am putut fotografia motorul, dar e muci facut. O sa va tin in continuare la curent. Atentie la neatentie....

 

Nu-l mai critic si imi pare rau de ce a patit. Sper sa se recupereze si sa nu ramana o leguma, insa din ce ai descris...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa o cearta cu iubita, Westy un baiat bun, incepator cu moticiclismul s-a hotarat sa bea ceva si sa dea o tura cu noul Ktm

 

Ce fac femeile din om ... asta nu scuza alcoolul si teribilismul. Incepator, cearta, alcool, wheelie, casca pusa deampulea, echipament ioc ... aveti toate ingredientele necesare. Mai trebuie spus ceva ? Multa sanatate bikerului. Si mai mult creier ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce accident urat!!!

foarte nasol. sper ca ce e mai bun pentru motociclistul in cauza sa se intimple.

cearta cu iubita/iubitul nu e buna si poate din cele scrise aici sa bage la cap cei ce pana acum nu au avut accident din cauza asta. spun pentru ca si eu sunt patita..............tot dupa o cearta (deci se poate sa o patesti si dupa o cearta cu iubitul)..........noroc ca nu aveam viteza mai mare de 60 km/ora. eu am iesit doar putin sifonata dar moto...............intr-un final sa refacut si el.

 

ganditiva ca nu merita nici o alta persoana sacrificiul de a plati cu viata voastra. nimeni nu e de neinlocuit, mai ales iubiti/iubite ce nu te respecta ca om.

 

insanatosire frabnica!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Situatiile astea sunt nasoale,sunt patit si eu (dar fara accidente) dar aveam echipament full (ca norocul).La nervi nu mai gandesti bine.Imi pare rau pentru el sper sa-si revina :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... o vb inteligenta care am prins-o de la un batran a fost : "nervos sa nu te urci niodata pe motor... mai ales daca cauti sa te racoresti!"

 

 

sar putea sa ajungi rece de tot... :cheers:

 

sanatatea maxima... si prietenei lui, bravo ai un baiat pe constiinta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa.... si vorba mosului, cu nervii si raceala e perfect adevarata. Din pacate...

Sanatate maxima katemistului!

 

Acum 10 minute am vorbit la telefon cu un prieten comun care a fost la el la spital. Se pare ca e mai bine, e constient vorbeste, zambeste oarecum. A recunoscut ca a gresit mult si spera sa se faca bine sa isi poata corecta greseala facuta.

L-au dat jos de pe suportul in care era prins, momentan sta pe pat dar imobilizat total, lovitura la cap e ok, problemele sunt la bazin, splina si ceva la coloana. Asteapta se se mai imbunatateasca starea si sa poata fi transportat la timisoara.

O sa ajung si eu pe la spital si o sa va tin la curent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off: io abia astept sa ma cert cu muierea, ca asa de bine merg pe motor...ca niciodata. cand sunt linistit e periculos...asa ca tot timpul ii dau in freza ca sa am zile bune pe motor.

:cheers: :banana: :blbl:

 

on: recuperare rapida si fara urmari grave pt. el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare atat de rau ca nu am insistat sa scriu in ACCIDENT FUNDATA. si eu m-am lovit frontal cu un matiz tot din cauza problemelor emotionale. eu nu am baut si eram bine echipata dar foarte obosita si tracasata si cu mintea aiurea. am avut noroc si dupa o cascadorie pe cinste si motorul zob s-a terminat doar cu cateva vanatai.

 

nu comentez ca tipul care m-a destabilizat afectiv nu merita atentia vreau sa insist in a spune ca pe moto nu trebuie sa te gandesti decat la moto. nu e loc de nimic altceva. eu mi-am platit lectia, din fericire doar cu bani. probleme emotionale pe moto= sinucidere...dar...colectiva pt ca poti sa implici si nevinovati.

 

a fost o experienta interesanta dar DON'T TRY THIS AT HOME

 

 

sanatate tipului accidentat si sper sa se recupereze total iar celorlati le doresc sa incerce sa nu critice ci doar sa reflecteze.... noi, cei tembeli, patiti sau cum vreti sa ne spuneti suferim destul pt ce am facut, si psihic si fizic si material si nu asteptam nici compasiune nici critici

 

fiti voi mai intelepti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il stiam pe baiatul asta din vedere, insanatosire grabnica si... mama ei de iubire! Am vorbit chiar acum 1 ora cu cineva care mergea la el la spital, a zis ca este rau dar totusi mai bine ca acum cateva zile... O sa trec si eu daca nu-l duce la timisoara doar e la 5 minute de mine spitalul unde este el. Bafta Westy!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il stiam pe baiatul asta din vedere, insanatosire grabnica si... mama ei de iubire! Am vorbit chiar acum 1 ora cu cineva care mergea la el la spital, a zis ca este rau dar totusi mai bine ca acum cateva zile... O sa trec si eu daca nu-l duce la timisoara doar e la 5 minute de mine spitalul unde este el. Bafta Westy!

 

Eu nu cred ca iubirea e de vina. Exista probabil multi motociclisti indragostiti, fara ca asta sa constituie o premisa de accidente. Cred ca de vina a fost faptul ca a baut si apoi a plecat cu motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca iubirea e de vina. Exista probabil multi motociclisti indragostiti, fara ca asta sa constituie o premisa de accidente. Cred ca de vina a fost faptul ca a baut si apoi a plecat cu motocicleta.

 

 

 

nu e vb de bautura, nici de iubire in sine ci de starea de spirit mizerabila...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca la varsta mea nu mai am probleme emotionale :D . Poate sa-mi spuna nevasta ce vrea ca tot nu ma mai emotionez :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alcool pe motor :ph34r: :D :D :rolleyes: ... eu vad motociclistii asa ca pe niste super oameni care sunt constienti ca pe motor e mai riscant decat cu masina .... si nu pun gura pe alcool daca stiu ca trebuie sa conduca dupaia nici in ruptul capului ... se pare ca baiatul acesta care abia isi cumparase un ktm, a vrut sa fie cocosh si a mers baut si a facut uili si acum e in spital .... nu ii tzin morala pentru ca e destul de naspa situatia lui deja .... dar sa va fie invatatura de minte data viitoare cand beti un pahar de bere, nu uitati sa predatzi cheile de la motor mamei :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca la varsta mea nu mai am probleme emotionale :D . Poate sa-mi spuna nevasta ce vrea ca tot nu ma mai emotionez :P

 

:rolleyes: :ph34r: foarte tare postu'...

 

Cat despre biker...sanatate maxima,desi...dupa imprejurari...cam slabe sanse :D

Sa speram ca o sa-si revina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatatea maxima... si prietenei lui, bravo ai un baiat pe constiinta!

 

Ooo da! Punem pariu ca era si conservara pe deasupra? Si era intr-o dacie 1300 duba. Si nu a acordat prioritate. Sau ea era la volanul tirului. Sau si mai bine... ea era stapul.

 

Mai pun pariu ca el nu a vrut sa bea dar ea ia injectat vinisoru in vene. Nemernicaaa...

 

Si dupa ce sarmanu' si-a pus casca, conservara asta i-a taiat legatura. Si i-a spalat toate protectiile in apa rece si nu-i mai veneau acum. Si inainte sa plece i-a slabit suruburile de la butuc. Saracu' era pe o roata ca-i cazuse cea din fata si mergea asa pana la service, nu facea uiliuri.

 

Aveti grija de voi. Si berbecului.. pe cat posibil sa se faca bine si sa nu aiba stricaciuni permanente. Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...