Sari la conținut

Yamaha Wr 200 2t


petrica
 Share

Postări Recomandate

Am gasit o capra ! Yamaha WR200 - 2t. As lua-o ca e bine la pret, insa ma ingrijoreaza foarte mult partea cu piesele de schimb. Cred ca este un model mai rar. La Auner nu am gasit nici un reper pentru mobra asta :D ! Stiti cumva ,,se pupa" cat de cat cu YZ-ul de 250 ???

Sunt in mare dilema, as lua-o ca e usurica si poate, dar imi fac probleme pentru cand va trebuii sa schimb un piston, segmenti, etc.

 

Are cineva idee ? Aveti, ati avut asa ceva ?

 

Orice informatie imi este de mare ajutor ! Multumesc !

post-10224-1220518672_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta are potential, fiabilitatea este punctul forte la yamaha, cat despre faptul ca este 200cmc nu cred ca este cine stie ce problema, daca motocicleta este in mintile ei si o iei la bani buni merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petrica, lasa pe altu sa faca teste. Daca vrei usor cauta o YZ 250 normala la cap. La enduro/cross ai nevoie tot timpul de consumabile si piese si nu ai voie sa-ti iei un model exotic decat daca esti masochist.

baga-ti mintile in cap! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am lamurit ! Motoreta este mai slaba decat clasa YZ. Iar consumabilele ......... inexistente . Abia am gasit pe Ebay, un kit de biela.

Deci ... am terminat cu raritatile !

 

P.S. Era buna la 1000 e ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...