Sari la conținut

BMW S1000 RR


dani31
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 572
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am testat si eu in week-end un S1000RR. Am fost incantat de experienta.

Putere mare, destul de controlabila, frane incredibil de bune.

Un singur punct slab: intra foarte repede in voblaj, pe acceleratie mai agresiva. Poate se rezolva din reglajul amortizorului de ghidon. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Am testat si eu in week-end un S1000RR. Am fost incantat de experienta.

Putere mare, destul de controlabila, frane incredibil de bune.

Un singur punct slab: intra foarte repede in voblaj, pe acceleratie mai agresiva. Poate se rezolva din reglajul amortizorului de ghidon. :scratch:

Daca a fost copiata in proportie de 80 % dupa R6 ... modelul + 06 ... are acelasi defect ... ba chiar amplificat.

 

S1000RR .. e un R6 de 1000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Ma cam bate un gand... si ma bate destul de tare... imi place mult S1000 RR-ul... la mine inca mai e sezon vreo luna cel putin, sa o comit oare? :) Partea mai trista este ca aici majoritatea au truck-uri si sunt o gramada de indieni si arabi care nu au nicio treaba cu volanul, plus drumurile betonate care nu au aderenta asfaltului totusi... hmmm...

Editat de RedCap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Ma cam bate un gand... si ma bate destul de tare... imi place mult S1000 RR-ul... la mine inca mai e sezon vreo luna cel putin, sa o comit oare? :) Partea mai trista este ca aici majoritatea au truck-uri si sunt o gramada de indieni si arabi care nu au nicio treaba cu volanul, plus drumurile betonate care nu au aderenta asfaltului totusi... hmmm...

Ia-ti un K1300S mai bine :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce face un HP4 cu d-alde ZX14,Busa,K9,K5,etc:

 

Esti simpatic :))) Lasa motoarele de 1000 in cutiuta lor, alde ZX 14 si Busa sunt in alta liga :) 1000 cmc vs 1400, fa si tu niste brainstorming :) ("secretul" este cuplul mai mare la cmc mai mare, la viteze mari evident se termina suflul la miare pe cand "barosanele" mai trag, e chestie simpla de matematica/fizica)

 

PS: s-au filmat si vecinii mei dintr-o Dacie cand au depasit un Porsche 911 Turbo pe autostrada, deci e mai "tare" Dacia evident.

 

Te-am pupat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Relax, Emperor glumea, vezi topicul acesta. ;)

 

Ontopic: Daca ai banii de S1000RR, ia-l. HP4. :D

Hmmm... nu stiam de topicul ala, chiar nu aveam habar. Sa vad daca mai pot conduce pe aici cu permisul meu de RO sau cu ala international desi am impresia ca nu mai e valid, si aici am doar pentru A permis ( B daca e raportat la RO)... ufff... ca de motor nu am dat examen aici....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...