Sari la conținut

BMW S1000 RR


dani31
 Share

Postări Recomandate

Pe langa putere si greutate, s-au jucat si cu sasiul. Mai mult, eu inca nu stiu vreo mobra capabila sa schimbe in jos cu quickshifter. :rolleyes:

There’s also include a quickshifter for faster gearchanges both up and down the ‘box.

Estetic, imi place mai mult vechiul model, dar l-as lua pe asta maine, daca as avea banii. Sunt curios sa citesc review-uri dupa ce ajunge acolo unde-i locul - pe circuit.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 572
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Are elemente de la s1000r exemplu sezutul din spate care este plat ,si parca si branhiile seamna mai mult cu cele de pe s1000r decat cu cele de pe rr-ul anterior .In fine sa o vedem si live cum arata ca din poze nu iti dai seama 100%. Anul asta am sa ma prezint la EICMA de la Milano unde cred ca o sa fie prezente toate modelele noi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
Vizitator darcocbr

Salutare baieti ! De cateva zile sunt posesorul unui bmw s1000rr 2012, negru, 11700 km, stare buna. Am reusit sa-l inmatriculez si acum am o nelamurire referitoare la schimbul de ulei. Ce sa folosesc sa fie toate bune si frumoase? Motocicleta va fii folosita ocazional, nu pe pista si alte cele. Cam 80% extraurban si 20%urbamn (ca deh..??!) . Km pe sezon maxim 2000! Ms.

post-44835-0-52086600-1426018236_thumb.jpg

post-44835-0-76266000-1426018259_thumb.jpg

Editat de darcocbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de bine suna burlanul ala stock :)

 

Exact cum am remarcat si acum 5 luni (mama ce repede a trecut timpul :( ), evacuarea stock de pe noul S1000RR suna bestial. (dupa minutul 1:00 e mai frumos)

 

 

Oare il vedem la SMAEB? Stiu ca cei de la BMW au venit mereu cu modele noi, sper sa pastreze traditia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti ! De cateva zile sunt posesorul unui bmw s1000rr 2012, negru, 11700 km, stare buna. Am reusit sa-l inmatriculez si acum am o nelamurire referitoare la schimbul de ulei. Ce sa folosesc sa fie toate bune si frumoase? Motocicleta va fii folosita ocazional, nu pe pista si alte cele. Cam 80% extraurban si 20%urbamn (ca deh..??!) . Km pe sezon maxim 2000! Ms.

Felicitari pentru motocicleta!:) Sa o stapanesti sanatos fara incidente . Ulei Castrol 10w50

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am vazut la EICMA dar nu strica sa-l mai vedem odata :) doar cu rr-ul sau vor mai fi si alte surprize ( noutatile de la BMW XR,RS )?

Buna ziua,

 

Din pacate RS si XR nu vor fi lansate in Romania mai devreme de finalul lunii aprilie. Daca vor ajunge insa, cu siguranta le vom prezenta la salon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunoasteti problema grava de la S1000RR, cea cu distrugerea pinionului de treapta a 4-a? Se rup in draci. 380euro costa cele 2 piese, plus manopera, care e destul de grea si scumpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunoasteti problema grava de la S1000RR, cea cu distrugerea pinionului de treapta a 4-a? Se rup in draci. 380euro costa cele 2 piese, plus manopera, care e destul de grea si scumpa.

unde?la utilizarea pe pista sau normal?eu vad ca nu are nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Nu are probleme, stai linistit. Am un prieten care are mobra asta de 2 ani si ceva si nu se plange de nimic. Ce-i drept, mobra are vreo 5000 km :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca dormiti. Ii dati gaz doar 1/10 din deschiderea acceleratiei, schimbati pina in zece mii de ture.


» Post actualizat in 29 Mar 2015 21:35

Exagerez, dar daca ii dai forja, crapa cutia mult mai repede ca la japoneze. Beleaua e ca costa piesele la BMW, dublu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...