Sari la conținut

Excursie In Spania


clickerfux
 Share

Postări Recomandate

Trebuie sa ajung in Spania pe 17 spetembrie. Stiu ca e cam scurt timpul de decizie, dar daca se gaseste vreo doritoare sa ma acompanieze pana acolo si inapoi, ar fi super. Faza e ca vreau de mult sa fac drumul pana acolo pe moto, dar de-abia acum mi s-a ivit ocazia sa-mi indeplinesc visul. Motocicleta mea e o Honda VT500C, batraioara dar nu are multi km la bord...ne duce fara probleme pana acolo si ne si aduce acasa. Asa ca, daca se gaseste vreo doritoare de senzatii pe Coasta de Azur...PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa ma tavalesc de ras? :D

 

Edit: m-am prins, incepi ziua de vineri mai devreme decat noi, astia, ordinarii care ne trezim la 6 dimineata. :rolleyes: Fain topic de vineri. Poate fi mutat la chestiuni distractive? :ph34r:

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kali

 

La mine,ziua incepe de la orele 00:01. Si dk vrei sa razi,treaba ta,fiecare are dreptul sa faca ce vrea :D

 

Pt ceilalti...invitatia sta in picioare pana pe data de 14.09.2008 (ziua plecarii). Nu va trebuie decat toale groase si spiritul de aventura la voi. De restul, ma ocup eu. S-auzim!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt ceilalti...invitatia sta in picioare pana pe data de 14.09.2008 (ziua plecarii). Nu va trebuie decat toale groase si spiritul de aventura la voi. De restul, ma ocup eu. S-auzim!!!

 

De restul te ocupi tu??? :D :rolleyes: Ia spune ce inseamna "restul" :ph34r: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoaterea spiritului de aventura din toalele groase.

numai pot de ras =))))...cred ca trebuia mutat topicul la matrimoniale :D :rolleyes:

 

Pt ceilalti...invitatia sta in picioare pana pe data de 14.09.2008 (ziua plecarii). Nu va trebuie decat toale groase si spiritul de aventura la voi. De restul, ma ocup eu. S-auzim!!!

 

 

De restul te ocupi tu??? :ph34r: :D Ia spune ce inseamna "restul" :P :P

si cu tine acum ,curioasa mai esti :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kali

 

La mine,ziua incepe de la orele 00:01. Si dk vrei sa razi,treaba ta,fiecare are dreptul sa faca ce vrea :D

 

Pt ceilalti...invitatia sta in picioare pana pe data de 14.09.2008 (ziua plecarii). Nu va trebuie decat toale groase si spiritul de aventura la voi. De restul, ma ocup eu. S-auzim!!!

 

Amice... fetele stiu cand esti disperat! Mai bine ia un Sprite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amicilor,haideti sa fac un update...sunt insurat!!! Asha k abtineti-va de la comentariile rautacioase. Tot ce vroiam era sa iau pe cineva cu mine...un baiat nu as lua, pentru k nu stiu cum reactioneaza prin baruri...sau pe unde l-as putea pierde...A, apropos de "restul"...acel rest se referea la cheltuielile de calatorie,evident... Nu ma intereseaza catusi de putin ce ar gandi unul si altul despre ce vreau eu sa fac in excursia asta...Oricum, mersi mult tuturor! Ma duc singur...bineinteles,vor urma poze...S-auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nevasta ta nu are probleme sa stie ca 2 zile vei sta in contact fizic direct cu o femeie (preferabil intre 18-25 ani) vreau si eu una ca a ta.

 

Adevarul e ca nici eu nu am purtat pe nimeni in spate gratuit pana acum,

 

Ori benzina 50/50 ori c*rul la bataie, preferabil benzina fiindca e al naibii de scumpa.

Editat de godeatgod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate,tocmai m-am oprit din ras...cu vt-ul sa faci 7000km,cam greu..dar daca reusesti sa ajungi in madrid,ai tot respectul meu,o cazare pentru tine si motor, si o bere de la mine...iti trimit prin pm nr meu de tel de acolo...succes!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi sa discutam despre propunere... suna cel putin dubios.

 

Ce e asa dubios in faptul k nu vreau sa fac km aia singur? Nu k zic,dar vreau sa spun...Dk era sa vreau sa fac excursia in gashca, faceam propunerea pentru gashca...Faza e k nici prieteni prea multi nu mai am...de vreo trei ani de zile fac lunar Africa, mai exact Gabon. Acolo lucrez. Si, din pacate, prietenii mei s-au dus care incotro, si-au vazut de vietile lor cu neveste si copii. Cui as putea sa-i propun asa ceva si sa iasa si cu rezultat pozitiv? Strainilor! Asadar, vedeti de ce am anuntat excursia. Probabil o suna dubios, dar...asta e! Crede care ce vrea. Eu stiu...iar faza cu c***l la bataie...forget about it! Am femeie frumoasa, desteapta si devreme acasa, asha k...Faza e k are un serviciu care nu-i permite asa ceva...din pacate. Asta ar fi tot ca update de ultima ora... Ink mai astept critici :D dar si vreun raspuns pozitiv. Spor si asfalt uscat, care pe unde sunteti!

 

frate,tocmai m-am oprit din ras...cu vt-ul sa faci 7000km,cam greu..dar daca reusesti sa ajungi in madrid,ai tot respectul meu,o cazare pentru tine si motor, si o bere de la mine...iti trimit prin pm nr meu de tel de acolo...succes!!

 

Dupa ce te opresti din ras, vezi k sunt vreo 3900 km dus si vreo 3960 km intors, din moment ce evit autostrazile (nu-s milionar in euro, inca :D ). Cat despre cazare, multumesc mult, niciodata nu se stie...dar am ca destinatie finala Sevilla, casa fratelui meu. S-auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios sa aud si parerile unor fete, dar propunerea suna dubios din alte motive, lasand la o parte orice obscenitati si texte de genul "Ass gas or grass" sau referiri la situatia ta conjugala.

 

Presupunand din start ca esti un om cat se poate de respectabil si bine intentionat, nu stiu cata incredere ar trebui sa aiba o pasagera in primul rand in experienta ta de motociclist, mai ales daca nu te cunoaste deloc. Nu e vorba de o tura intre Romana si Unirii, e vorba de aproape 8000km. Nu ma intelege gresit, poate esti motociclist de o groaza de ani si ai facut zeci si sute de mii de kilometri, dar pentru cineva care te vede prima oara e posibil sa nu citeasca asta pe fruntea ta.

In al doilea rand, un asemenea drum presupune o pregatire, nu pleci chiar izmene pe calator. Trebuie pregatita motoretai, calatorii, facuta o organizare a bagajelor, o impartire pe etape, cat de cat realista si multe altele, nu e asta subiectul discutiei asa ca nu detaliez. Si iti spun asta din perspectiva unui motociclist care a facut drumuri lungi in afara tarii. O tipa pasionata de asa ceva, dar fara pregatire prealabila ca pasager s-ar putea sa aiba dificultati in a suporta etape lungi de voiaj, ceea ce poate da peste cap intreaga excursie.

Si ar mai fi multe de spus, dar eu zic sa te mai gandesti la 2 aspecte:

1. Gandeste-te bine daca vrei sa mergi singur (in sensul de un singur motor)

2. Gandeste-te bine daca vrei sa mergi insotit (adica sa iei pasager/a)

 

Si formuleaza cumva propunerea in asa fel incat sa nu lase loc de interpretari.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios sa aud si parerile unor fete, dar propunerea suna dubios din alte motive, lasand la o parte orice obscenitati si texte de genul "Ass gas or grass" sau referiri la situatia ta conjugala.

 

Presupunand din start ca esti un om cat se poate de respectabil si bine intentionat, nu stiu cata incredere ar trebui sa aiba o pasagera in primul rand in experienta ta de motociclist, mai ales daca nu te cunoaste deloc. Nu e vorba de o tura intre Romana si Unirii, e vorba de aproape 8000km. Nu ma intelege gresit, poate esti motociclist de o groaza de ani si ai facut zeci si sute de mii de kilometri, dar pentru cineva care te vede prima oara e posibil sa nu citeasca asta pe fruntea ta.

In al doilea rand, un asemenea drum presupune o pregatire, nu pleci chiar izmene pe calator. Trebuie pregatita motoretai, calatorii, facuta o organizare a bagajelor, o impartire pe etape, cat de cat realista si multe altele, nu e asta subiectul discutiei asa ca nu detaliez. Si iti spun asta din perspectiva unui motociclist care a facut drumuri lungi in afara tarii. O tipa pasionata de asa ceva, dar fara pregatire prealabila ca pasager s-ar putea sa aiba dificultati in a suporta etape lungi de voiaj, ceea ce poate da peste cap intreaga excursie.

Si ar mai fi multe de spus, dar eu zic sa te mai gandesti la 2 aspecte:

1. Gandeste-te bine daca vrei sa mergi singur (in sensul de un singur motor)

2. Gandeste-te bine daca vrei sa mergi insotit (adica sa iei pasager/a)

 

Si formuleaza cumva propunerea in asa fel incat sa nu lase loc de interpretari.

Succes!

total de acord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios sa aud si parerile unor fete, dar propunerea suna dubios din alte motive, lasand la o parte orice obscenitati si texte de genul "Ass gas or grass" sau referiri la situatia ta conjugala.

 

Presupunand din start ca esti un om cat se poate de respectabil si bine intentionat, nu stiu cata incredere ar trebui sa aiba o pasagera in primul rand in experienta ta de motociclist, mai ales daca nu te cunoaste deloc. Nu e vorba de o tura intre Romana si Unirii, e vorba de aproape 8000km. Nu ma intelege gresit, poate esti motociclist de o groaza de ani si ai facut zeci si sute de mii de kilometri, dar pentru cineva care te vede prima oara e posibil sa nu citeasca asta pe fruntea ta.

In al doilea rand, un asemenea drum presupune o pregatire, nu pleci chiar izmene pe calator. Trebuie pregatita motoretai, calatorii, facuta o organizare a bagajelor, o impartire pe etape, cat de cat realista si multe altele, nu e asta subiectul discutiei asa ca nu detaliez. Si iti spun asta din perspectiva unui motociclist care a facut drumuri lungi in afara tarii. O tipa pasionata de asa ceva, dar fara pregatire prealabila ca pasager s-ar putea sa aiba dificultati in a suporta etape lungi de voiaj, ceea ce poate da peste cap intreaga excursie.

Si ar mai fi multe de spus, dar eu zic sa te mai gandesti la 2 aspecte:

1. Gandeste-te bine daca vrei sa mergi singur (in sensul de un singur motor)

2. Gandeste-te bine daca vrei sa mergi insotit (adica sa iei pasager/a)

 

Si formuleaza cumva propunerea in asa fel incat sa nu lase loc de interpretari.

Succes!

 

Just! Motocicleta e pregatita de vreo saptamana, in fiecare zi mai fac cate ceva k sa fiu sigur k ajung inapoi ( nu de alta, dar am oameni care depind de mine p-acolo prin Africa, k sa nu mai zic de cei din Ro). Pielea mea e prea scumpa pentru mine pentru a o lasa pe cine stie ce autostrada. Viteza de croaziera aleasa este de 100 km/h maxim. Bagajele se pregatesc in saptamana aceasta, traseul prestabilit va avea opriri la fiecare 200 km (asta in cazul in kr nu apar urgente de ordin fizic :D ). Despre comfort, nu am ce zice, cine cunoaste motocicleta stie cat de comfortabila este la drum, cine nu...sa se intereseze. Sunt de acord chiar si cu un drumulet de "proba", k tot nu am ce face in saptamana asta, pana la plecare. Cine mai doreste, cine mai pofteste!!!! S-auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...