Sari la conținut

Honda Vtx 1300/1800


sorinavram
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Salut,cam ce consum are un vtx 1800? La ce trebuie sa ma uit in mod deosebit la cumparare?

» Post actualizat in 09 May 2016 13:19

my new bike https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13062509_10208248929034689_2112101380988472794_n.jpg?oh=8bcfab95624b4b1c7a14a70817fa7109&oe=57A9896C

380.3 mile (facute sambata 11.06.2016) = 36 litri

Viteza intre 110 si cel mult 130 km/h.

 

 

post-85365-0-74075600-1465898409_thumb.jpg

Editat de bebson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salutare!

Maine ma duc sa vad un VTX 1800. Imi puteti spune la ce as putea sa ma uit/verific ?

Merci


» Post actualizat in 12 Jul 2016 06:53

A fost o vizitare reusita..adica .. mi-am luat vaca.

Pana acum sunt placut impresionat. 34k de km, toata consumabilele sunt noi. Acum mai ramane de investit si sissy bar, coburi, si crashuri.

 

 


» Post actualizat in 20 Jul 2016 20:43

O intrebare:

Poate cineva sa masoare joja de ulei si sa imi spuna si mie cat de lunga este? Ma intereseaza doar batul in sine. Mobra mea a venit cu joja cu termometru si nu stiu exact cum sa citesc nivelul de ulei pe ea. Nu are nicio indicatie, si nici speciala pt VTX.

post-3104-0-49160000-1468306398_thumb.jpg

post-3104-0-36315600-1468306410_thumb.jpg

post-3104-0-30070800-1468306416_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

intra pe vtxcafe.com , sectiunea de vtx1800, si ai documentatie de citit vreo cativa ani - depinde ce te intereseaza si cat esti de pasionat.

inca ceva: da, oamenii AIA chiar stiu subiectul VTX (oricare din ele) cu subiect si predicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiam de VTXcafe dar nici acolo nu am gasit. Din fericire m-a lamurit cineva pe un forum german. Deci poate intereseaza si pe altcineva.. lunigimea jojei.. practic numai tija de metal este de 13.5 cm :) Intre timp am contactat fostul propietar si a gasit si joja originala si mi-a trimis-o!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti sigur ca nu spune nimic celalalt forum?

ia uite aici: "Honda OEM dipstick shaft length: 4.5 inches, just the metal shaft, not measuring the knob, just the shaft length"

 

ride safe

ps: vezi ca la VTXuri, Razvan de la Metric Motion are si oferte speciale, si livrari rapide pt ce cauti tu.... si stie bine si modelul.

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Salutare!

Imi poate face cineva o recomandare de parbriz pt un VTX 1800 din 2003? Ca intaltime eu am 1.80 deci banuiesc ca imi trebuie un pic mai mare ?! Planuiesc o tura mai lunga de 5-6000 de km vara asta si cel putin primii 2000 vor fi facuti pe autostrada, din motive de timp. Si deja incep sa ma gandesc ce imbunatatiri pot aduce pentru comfort. Pana acum am pe lista parbriz si spatar pt mine, ca pt pasager am deja.

 

Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 6 months later...

La 1300, intrucat are carburator, primul pas ar fi sa iti faci ajustabil real-time (din mers, cum ar veni) acel pilot-screw din manualul de service; cea mai indicata unealta aici este Glen's permanent A/F tool - vorbeste cu Razvan de la Metric Motion ca stie despre ce e vorba deja si ti-l poate aduce.

Apoi manual, in functie de ce modificari ai adus motorului tau (ce kit ai schimbat in carburator, ce fel de evacuari ai, etc) at trebui sa ii dai de cap. Ideal at fi sa il folosesti in pasi de 1/8 dintr-o tura completa.

La un 1800 ar trebui sa fie mai simplu si electronic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Stie cineva cum se reglează amestecul aer/ carburant, în urma montării unu hypercharger ?

Manual sau electronic?

Jiglerele au trebuit modificate.Cel principal era de 195 si i-am montat de 200, cel de relanti era de 55 si i-am pus de 58.

Amestecul se reglează manual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci i'm not the only one cu nebuniile de peste ocean :)))

In ceea ce priveste kitul de carburator, e o intreaga si foarte lunga discutie care kit cu ce hypercharger se intelege mai bine, vezi ca exista zeci/sute de pagini pe acest subiect pe cele 2 forumuri dedicate acestui model de motocicleta, inclusiv tutorial si walkthrough pt ce iti trebuie tie.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...