Sari la conținut

Cbr1000rr/abs/600rr


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Deci cu sistemul asta ABS..600-le si Fireblade-ul si-au castigat multi cumparatori..unii care vor ca motorul sa arate bine..dar sa fie si foarte fiabil si sigur...mie care imi placea R6-ele si nici nu vroiam sa aud de altceva ma pus serios pe ganduri miscarea asta.Bravo Honda :) !!Sunt curios cu ce miscare va raspunde Yamaha... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Din ce am observat eu, in filmuletul ala se incurajeaza circulatia pe drumurile publice cu motociclete neinmatriculate si conducerea lor iresponsabila. In afara de asta, dupa revenirea Hondei printre motociletele serioase, cineva a zis pe la firma aia ca nu mai poate fi condusa de femei si trebuie abs. Sper sa fie optional, desi nu ma intereseaza modelul, ca poate le vin idei si altora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am observat eu, in filmuletul ala se incurajeaza circulatia pe drumurile publice cu motociclete neinmatriculate si conducerea lor iresponsabila. In afara de asta, dupa revenirea Hondei printre motociletele serioase, cineva a zis pe la firma aia ca nu mai poate fi condusa de femei si trebuie abs. Sper sa fie optional, desi nu ma intereseaza modelul, ca poate le vin idei si altora

Eu zic ca reclama e reusita...cine isi cumpara motociclete sport, calareste in stil sport.Nu doar pe circuit, ci si pe drumurile publice.Clipul arata clar ca te poti bucura de motocicleta si pe strazi si nu doar pe circuit.Eu cred ca asta doresc cei de la Honda sa arate in acest clip. :P

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...

imi cer scuze ca postez dupa 10ani dar am niste intrebare...

1.Daca pun frana spate se pune si pe fata si invers?

2.Daca pun frana (indiferent care) pana la capat nu se blocheaza nimic banuiesc nu? asta zica pentru ca la masini din cate stiu se blocheaza putin si atunci intervine abs care da drumu rotii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te uiti la videoclipul cela vei observa ca ala baga mana in frana nesimtit de tare pe nisip si nu cade, asadar, sistemul este mai mult decat eficient.

si nu te astepta vreodata sa franezi cu piciorul ca sa opresti motorul in caz de urgenta su ceva mai brusc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze ca postez dupa 10ani dar am niste intrebare...

1.Daca pun frana spate se pune si pe fata si invers?

2.Daca pun frana (indiferent care) pana la capat nu se blocheaza nimic banuiesc nu? asta zica pentru ca la masini din cate stiu se blocheaza putin si atunci intervine abs care da drumu rotii

Ba da, e fix ca la masina. Atunci cand se blocheaza roata ii da drumul. E destul de amuzant sa te joci pe piatra cubica umeda cu ABSu' pentru ca simti ca mergi pe gheata, dar iti da un mare sentiment de siguranta cand te gandesti ca atunci cand ai simtit pulsarea sistemului tu erai pe jos. Pe de alta parte, pe nisip ABSu' e mult mai putin eficient decat daca blochezi spatele si tii fata aproape de limita, dar macar stii ca orice ar fi nu pici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

costa o mie ptr cine intreaba .. ptr cine cumpara e mai putin :wink:

si ca sa ma laud detin de 2 luni o honda cbr 600 rr cu abs

e cumparata din germania cu 11300 epuroi.

si are doar 450 km :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

costa o mie ptr cine intreaba .. ptr cine cumpara e mai putin :wink:

si ca sa ma laud detin de 2 luni o honda cbr 600 rr cu abs

e cumparata din germania cu 11300 epuroi.

si are doar 450 km :|

sa o stapanesti santos si fara incidente...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

Unde gasesc o oglinda stanga neagra pentru CBR1100XX preferabil una second in stare buna?

Multumesc Anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, si din acelasi motiv pentru care nu poti face lucrul asta nici la o masina. Parametri de functionare sunt altii, chiar daca difera la nivel de sute de grame sau secunde de grad. In plus, cum pui farfuria de ABS pe roata la o mobra care n-are prinderile din fabrica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...