Sari la conținut

Yamaha R1 2009


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se aude ca o honda vfr 750

 

 

se aude ca un "scuter" chiar... pe net oricum se aude distorsionat. urata sau nu , sunet de scuter sau nu cu siguranta o rupa gura targului si toate rivalele pe 09 :o

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inafara de farurile acelea care iti inspira neincrederea castigata de Rejeu si zgaiate asa la oameni , ii frumoasa ,na cu mici ajustari in partea din spate , mi se pare interesanta tehnologia motorului si restul chestilor interesante cu care a fost dootata , da na nu sa luat nimeni de ea findca era un model prost facut din punct de vedere mecanic , ci pur si simplu aspectul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

technica e noua, netestata... poate ea sa aiba ultimele inovatii in materie de motoare daca nu e fiabila. insa revenind la looks, fata e un dezastru. lampile alea sunt pur si simplu de prost gust. cand am vazut prima data poza r1 2009, am crezut ca cineva incearca sa-i faca reclama negativa. asta ca sa nu mai vorbim de sunetul de motor electric pe care il face.

 

un esec total!

 

@christina: o sa rupa gura targului, bine zici... o sa se mire lumea si o sa deschida gura atat de tare incat o sa le crape buzele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ca e urata mai suna si oribil.

 

http://www.youtube.com/watch?v=GSsuqbmeQrY...feature=related

 

Glumesti nu? :)

Mi se pare ca suna bestial. Primul 4 in linie care suna aproape ca un V4(cu tobe sport).

Dupa mine, are un sunet pur racing, de MotoGP. E ceva unic, deosebit in peisajul motoarelor 4 in linie.

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

technica e noua, netestata... poate ea sa aiba ultimele inovatii in materie de motoare daca nu e fiabila. insa revenind la looks, fata e un dezastru. lampile alea sunt pur si simplu de prost gust. cand am vazut prima data poza r1 2009, am crezut ca cineva incearca sa-i faca reclama negativa. asta ca sa nu mai vorbim de sunetul de motor electric pe care il face.

 

un esec total!

 

@christina: o sa rupa gura targului, bine zici... o sa se mire lumea si o sa deschida gura atat de tare incat o sa le crape buzele!

 

 

da e urata fata de modelul anterior, dar cu siguranta nu e mai slaba la fiabilitate sau performante. e un pic mai urata sau mai mult, dar eu tind sa cred ca o sa rupa gura targului this year, si cel ce isi va permite sa o cumpere va fi foarte multumit(ca motor de circuit).

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Glumesti nu? :lol:

Mi se pare ca suna bestial. Primul 4 in linie care suna aproape ca un V4(cu tobe sport).

Dupa mine, are un sunet pur racing, de MotoGP. E ceva unic, deosebit in peisajul motoarelor 4 in linie.

iata cum suna cu tobe sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptr mine suna groaznic

imp e sa mearga bine

au aparut primele vesti proaste in privinta motoarelor de serie ce au indoit supapele in primele teste in spania

e cat de cat normal la modelele noi ..au avut pb si cu modelul r1 2005

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da e urata fata de modelul anterior, dar cu siguranta nu e mai slaba la fiabilitate sau performante. e un pic mai urata sau mai mult, dar eu tind sa cred ca o sa rupa gura targului this year, si cel ce isi va permite sa o cumpere va fi foarte multumit(ca motor de circuit).

 

 

Din punctul meu de vedere arata bestial.

 

Suna foarte bine, chiar prea bine.

 

Este exact la ce ma asteptam din toate punctele de vedere.

 

Arata exact ca un R1.

 

Nu inteleg de ce atatea feedback-uri negative.

 

Sunt convins ca daca stam langa ea 15 min o sa ni se para impecabila si ca design si ca tehnologie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tu esti fan, de-aia ti se pare ca e ok. privind insa obiectiv, e cea mai naspa motocicleta supersport de 1000cc in anul 2009. si hai sa fim serios, sunetul ala e de aspirator... get a v-twin, ala-i sunet de motor, nu rahatu ala de r1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tu esti fan, de-aia ti se pare ca e ok. privind insa obiectiv, e cea mai naspa motocicleta supersport de 1000cc in anul 2009. si hai sa fim serios, sunetul ala e de aspirator... get a v-twin, ala-i sunet de motor, nu rahatu ala de r1.

 

sprijin cele afirmate de tine

nu ma indoiesc de performante ..cu sig va fi un motor de referinta ptr 2009, motor inovativ ..tehnologie aliena etc

dar ca design ..doar honda e mai urata :lol:

 

ptr mine motorul 2009 ramane asta

n1426751593_30181411_5113.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D.p.d.v al designului la momentul de fata Gixxer-ul 1000 arata cel mai bine ! Yamaha dupa parerea mea a sfeclit-o rau anul asta...din cea mai frumoasa mobra de 1000 a ajuns codasa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.motorcycle.com/manufacturer/yam...view-87844.html

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/new...-r1-first-ride/

 

Primele doua impresii dupa zilele petrecute in Australia. Stim cu totii ca astfel de prezentari sunt in general irelevante dar acestea par sa fie foarte pozitive. Oricum, in cca 3 saptamani vor ajunge primele motociclete in Florida, deci noii posesori vor incepe sa-si posteze opiniile.

Editat de Zircon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2007 supert, 2008 superb!

Asta pe 2009, sa fim seriosi ... URATA cu CRENGI :yikes:

Vorbea cineva mai sus de tehnologii ... ce mai conteaza ce tehnologii noi imi pun astia pe motor din moment ce arata in halul asta? E urat!

 

In schimb au dat lovitura cu R6.

Editat de gabibuton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]get a v-twin, ala-i sunet de motor, nu rahatu ala de r1.

 

V4 ii sunet de motor, nu V-Twin :scratch:

Iar sunetul lui R1 2009, e primul 4 in linie cu personalitate :D Toba aia Akrapovic, din clipul prezentat de gixxer, e prea filtrata ca sa scoata in evidenta ce trebuie.

 

Sincer, cam asa ar putea suna Yamaha R1 2009 cu toba corespunzatoare.

 

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce aiurea, suna exact ca un 4 in V pana si cbru meu batran are un sunet mai frumos cu toba modificat de mine, acasa.... :scratch:

 

 

sunetul live nu e acelasi ce cel de pe net... daca te-ai pricepe un pic la informatica ai stii ca se prelucreaza semnalul analog si trecerea lui printr-un convertor analog digital, formatul audio se compreseaza si se mai pierde informatie, asadar sunetul pe calculator inregistrat de orice device difera cu cel live.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca asta a fost buna :laugh:

N-am mai auzit pe nimeni pana acum sa se planga de tipul sunetului de motor V4. O spui ca si cum ar fi ceva rau. Incredibil :laugh:

nah, fiecare cu gustul lui.....mie singurul sunet care imi place al unui motor e in v e al ducati-urilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...