Sari la conținut

Yamaha R1 2009


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 months later...

Acum cateva luni Yamaha a limitat productia de R1 si implicit numarul de exemplare disponibile la vanzare. Zilele acestea au ridicat pretul in majoritatea tarilor EU cu ~1000 EUR. Este evident ca cererea depaseste mult oferta, altfel nu isi permiteau. Nu stiu de RO dar la noi oricum nu exista cerere :blink:

Editat de Zircon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva luni Yamaha a limitat productia de R1 si implicit numarul de exemplare disponibile la vanzare. Zilele acestea au ridicat pretul in majoritatea tarilor EU cu ~1000 EUR. Este evident ca cererea depaseste mult oferta, altfel nu isi permiteau. Nu stiu de RO dar la noi oricum nu exista cerere :blink:

 

O fi din cauza lui Ben Spies? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

eu nu inteleg dece vorbiti asa de ea:)) faza cu saua din spate,nici macar nu ati mers cu asa ceva ca sa puteti spune k e incomod,poate e poate stai bine,si urata nu mi se pare,poate un pic scurt,dupa ce va dati cu ea atunci sa va spuneti parerea:)) oricum: yamaha power:X

"poza> a lu fratemiu< :D

Mesaj completat

ce oameni frate:)) auzi e urata si se aude si urat,mi se pare foarte tare fluieratu ala,zici ca e turbo:X urata dc? ca e foarte "incruntata" si e foarte ascutita la fund? :angryfire:) repet:mergeti si vedeti real cum e:)) scuzati daca am jignit pe cineva,dar uni vb fara "rost" sa zic asa...eu cred ca e mai tare o mobra:) trage mai bine,chiar cu 2 !!!

post-40272-1248219608_thumb.jpg

Editat de Rareshamico
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saua din spate nu e incomoda, ci este chiar buna pentru masochiste. Mai ales cele care vor sa-si arda picioarele. Ca aspect, este mai urata decat orice model incepand cu 2004. Chestiile acestea se vad din poze, nu e nevoie sa mergi pe ea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saua din spate nu e incomoda, ci este chiar buna pentru masochiste. Mai ales cele care vor sa-si arda picioarele. Ca aspect, este mai urata decat orice model incepand cu 2004. Chestiile acestea se vad din poze, nu e nevoie sa mergi pe ea ...

 

 

 

sa fie asta motivul pentru care o ai in poza de la avatar?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Arata hidos cu low pipe.

Kit-ul e decent dar 35-40% din motocicletele vandute in EU au cadru rosu, deci nu ies ca in poze. Nu am inteles ce se intampla cu rezervorul ...

 

Kitul include si carena rezervorului. De curiozitate, de unde stii chestia cu cadrul rosu?

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carena rezervorului nu este suficienta, restul ramane la culoarea originala.

In privinta culorii, este rezultatul catorva luni de stat pe forumul american. Pur si simplu nu prea vezi R1 2009 albastre sau galbene (acestea din urma sunt doar in SUA), doar albe si negre. Iar modelul alb, in Europa, are cadrul rosu :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carena rezervorului nu este suficienta, restul ramane la culoarea originala.

In privinta culorii, este rezultatul catorva luni de stat pe forumul american. Pur si simplu nu prea vezi R1 2009 albastre sau galbene (acestea din urma sunt doar in SUA), doar albe si negre. Iar modelul alb, in Europa, are cadrul rosu :blink:

 

Si eu care speram la niste rapoarte de vanzari :rose:

Legat de carene, kitul cuprinde absolut toate partile din plastic (carena frontala, inferioara, codita, aripa, rezervor s.a.) practic tot ce e alb din poza de mai jos. Nu inteleg de ce nu ar fi suficient.

 

372.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei cum ce are special?

nu ajunge ca e yamaha?

ce ai mai vrea?

sper ca intrebari dinastea stupide sa nu mai pui cand e vorba si de honda :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei cum ce are special?

nu ajunge ca e yamaha?

ce ai mai vrea?

sper ca intrebari dinastea stupide sa nu mai pui cand e vorba si de honda :laugh:

 

pai am trecut pe suzuki, deci ...

stai linistit, toate sunt bune, diferenta o face pilotul-e chestie de gusturi ce marca ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...