Sari la conținut

Plimbare 20-21 Septembrie !


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

REVIN

 

 

 

Salutari pentru a cincea oara,

 

Sau cum spune romanul “back in business”

 

Va propun inca o plimbare poate ultima pe anul asta (asa am zis si data trecuta cu Fagarasul) cu o noapte de cazare in weekendul 20 -21 septembrie pe urmatorul traseu:.

Bucuresti- Buzau- Siriu- Brasov- (asta ca sa avem si ceva adrenalina) – Cheia, unde vom petrece noaptea de cazare cu diferite activitati greu de imaginat si trait roflol.gif drink.gif beer.gif

Cazarea este la pensiunea ANA unde am rezervat 25 de locuri. Prioritate la rezervare au cei care achita un avans. Vremea se anunta frumoasa iar daca o sa fie ploaie si nu ne ducem pierdem avansul sau mai avem varianta a doua cu conservele.

 

http://www.anapensiunecheia.ro/index.php?p...;p=44&id=77

 

Bugetul estimat se invarte in jurul sumei de 250 lei/persoana din care:

- 70 lei cazare/pers/noapte

- 80 lei benzina (avem in jur de 430km)

- 100 lei mancare (fara ce mai avem la noi de mancat si baut)

- partea buna este ca vom avea si o masina cu noi ( a mea sotie nu ma mai lasa singur si ma bucur) care poate lua ceva mancare si de baut cam pentru fiecare in parte CU URMATOAREA SPECIFICATIE : este turism si nu DUBA 6.gif yikes.gif

 

 

Locatia de intalnire pentru plecare este statia peco PETROM cea de langa intrarea din complexul Europa (pe partea dreapta cum ajungem in peco), la ora 08,00. iar pentru alte detalii ne vedem in fiecare joi din luna pana in ziua plecari la academia militara eroilor la ora 19,00. sau la adresa de mess vf_daniel si tel 0749 158 068Florin

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 238
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca mai facem vreo 2 intalniri de genul celei care a trecut, cu sigurantza urmatoarea va fi deja "INTRUNIRE"...la cati participanti se anunta...Bravo Florine, stii sa motivezi poporul...

 

Bravo baieti! As veni si eu dar nu pot din vreo 3 motive: nu am cu ce, prietenul lucreaza si stau cam departe de voi.

Distractie frumoasa si timp bun sa aveti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo baieti! As veni si eu dar nu pot din vreo 3 motive: nu am cu ce, prietenul lucreaza si stau cam departe de voi.

Distractie frumoasa si timp bun sa aveti!

 

Multumim mult, impreuna am reusit !!

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este incaurajare si nici rautatea este pur si simplu VIATA TA, iar daca citeai atenta topicul aveai detalii si despre traseu si numar de km, DAR NU AI CITIT !!!! TOATA LUMEA STIE SA MEARGA REPEDE IMPORTANT SI CEL MAI BINE LUCRU DE STIUT ESTE SA O OPRESTI DE LA VITEZA AIA.

Mersul in grup presupune ceva mai multa experienta.........dar5 vino njoi sa mai discutam si sa ajungem la o concluzie, da?

 

 

man, cred se referea la distanta parcursa (170km) nu la viteza... fii si tu mai bland cu fata :scratch:

Editat de snowstorm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu am vorbit la telefon ca o facem de o zi ca ra la lala plecam sambata 20sept si ne intoarcem duminica 21 sept. Hai ca putem conduce mahmuri la intoarcre ca avem 130 km pana acasa !!!!!!!!!!!

Am zis ca initial ma gindisem la acest traseu pentru o plimbare de o zi, dar............

Nu era vorba ca nu putem conduce130km pana acasa mai ametiti ci sa avem mai mult timp la dispozitie, sa socializam (vorba ta), sa mai vizitam una alta, sa iesim la iarba verde,etc., binenteles depinde si de vreme.

De la plimbarea tracuta am zis ca pe urmatoarea o s-o facem de trei zile cu doua nopti cazare+ca atunci de ce am mai deschis subiectul cu cei care pot sa-si ia liber in ziua de vineri s-au luni?.

Nu vreau sa fiu inteles gresit dar eu la ce am spus mai sus m-am referit,............ dar nui bai, o putem lasa asa. :unsure: :)

 

Sunt 450km, pentru unii drumul respectiv este "marea bucla", se face in cateva ore, nu trei zile :P

Cred ca intelegi din ca-am spus mai sus de ce trei zile si nu cateva ore....pam-pam :scratch:

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul este obositor pentru incepatori...Bucuresti - Buzau e o nimica toata - linie dreapta - de la Buzau incep sa apara curbele...si sunt o gramada - cei care ne-am intors pe Siriu pot sa confirme ca este destul de obositor - asa ca incepatorilor - ganditi-va de 2 ori inainte sa va hotarati ca mergeti...nu vrem sa fie vreo problema.

 

Sunt incepator si mi sa parut ok pe Siriu. Sunt curbe multe dar ..... daca merge Ina cu incepatori o sa fie bine :scratch: ( i was jokeing, ascultati-l pe florin)

Editat de raducu_haiducu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da initial asa am zis ca o facem de doua zile dar nu stiu daca pot face ceva la cazare. Stiu aveti dreptate dar........... .in sfarsit vorbim maine !!!!

Ma gadisem si la buget ca este dupa o alta cheltuiala si na nu stiu daca toti isi permit ...........vorbim maine ce sa mai............

 

Sunt incepator si mi sa parut ok pe Siriu. Sunt curbe multe dar ..... daca merge Ina cu incepatori o sa fie bine :unsure: ( i was jokeing, ascultati-l pe florin)

 

Mah nu te mai da zmeu :scratch: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''impreuna am reusit''

 

candidezi tata undeva ?! :hug:

 

:)

Parca acum in toamna sunt alegeri. Are toate atuurile:bun organizator, are difuzorul mare, discursuri cu"impreuna am reusit"

Hai FLORINE ca te votam :scratch: :) :unsure: :P :kiss: :kiss: :huh: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect asa ai zis .Eu deja imi iau liber vineri .

 

Aaaalo!!!! alooooo!! please, mai ushor cu propaganda... ca la mine nu se poate vineri... am o colega care si-a dat demisia si isi ia si concediu inainte, asa ca nici sa mor nu am cum vinerea aia...

N-am vazut asa ceva, domne!!! V-a venit acum de chef de 3 zile, cand nu pot eu.... :unsure:

 

Sunt incepator si mi sa parut ok pe Siriu. Sunt curbe multe dar ..... daca merge Ina cu incepatori o sa fie bine :hug: ( i was jokeing, ascultati-l pe florin)

 

stii ce, raducule tata.... la pestera dambovicioarei am avut grija de ei... si eu si emil...si n-am vazut si eu nici o sticla de "socializare" drept multumire :P ...desi ma multumeam si cu un pupic de la pushtiul ala simpatic, care m-a luat cu "dumneavoastra"... :hug: ... acum, iar ultimii...si ati mai facut si misto de noi...

gata!!! vreau si eu sa "zburd" un pic...

domne....asa ceva.... :scratch:

las' ca vezi tu maine!!! :kiss:

 

hmm m`as baga si eu dar ii e o problema cu mobra de acu mi`e frica sa numai cedeze vre`o piesa la ea daca iau saptamana viitoare noua jucarie i`m in !

 

:kiss: tu n-ai auzit ca in 41 de zile cica dam cotzul toti??!!! :huh:

vine gaura neagra si ne papa... asa ca ce mare problema o piesa?!!

i-ati echipament bun...si pici, pici... da' nu pierzi poate ultima plimbare din lumea asta... :)

Editat de inascorpio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu ca musca....

 

Daca nu o sa impartiti grupul inca de la plecare in grupuri mai mici o sa aveti probleme inca de la plecarea din oras.Vad ca nimeni nu pomeneste nimic de asta,banuiesc ca se subintelegea pentru cei mai experimentati si d'aia nu s-a spus nimic.Ar trebui ceva pregatire "teoretica" pe forum pana atunci.Altfel o sa pierdeti o gramada de timp la plecare si pe parcurs chiar daca este o plimbare de 450 km la pas fara graba.

 

Zic si ieu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu ca musca....

 

Daca nu o sa impartiti grupul inca de la plecare in grupuri mai mici o sa aveti probleme inca de la plecarea din oras.Vad ca nimeni nu pomeneste nimic de asta,banuiesc ca se subintelegea pentru cei mai experimentati si d'aia nu s-a spus nimic.Ar trebui ceva pregatire "teoretica" pe forum pana atunci.Altfel o sa pierdeti o gramada de timp la plecare si pe parcurs chiar daca este o plimbare de 450 km la pas fara graba.

 

Zic si ieu...

 

nici o problema!!! orice sfaturi sunt binevenite!

te rog sa te uiti la plimbarea pe care am facut-o in 6-7 sept, si ai sa vezi ca exact asta am facut... si a fost intr-adevar in regula.

/index.php?...t&p=1450058

 

"QUOTE (GingiuMingiu @ Sep 8 2008, 01:03 PM)

- nu mi-a placut ca ne-am impartit in grupuri si astfel am eliminat aglomerarea traficului, haosul si aceasta a condus la o mai buna organizare pe strada decat precedentele

- nu mi-a placut ca ne-am inteles cu pctele de intalnire din care am reluat plimbarea organizat

- nu mi-a placut locatia unde ne-am cazat intr-o zona superba, conditii excelente

- nu e in regula ca toti participantii sa se inteleaga de minune, speram la o paruiala ceva, sticle sparte, dar nimic

- nu e normal ca si la plecarea sa fim organizati\

 

daca am ratat ceva promit ca o sa revin

 

SA NU SE MAI INTAMPLE !!!

 

 

si s-a ras prea mult domle'....ce e asta??? un pic mai multa seriozitate va rog."

 

cam asta a fost pe scurt!! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine mah,se pare ca sunteti profesionisti.Va dau voie sa plecati. :)

 

P.S. :Poate ma insel dar acum sunt mai multi incepatori, take care.

 

nenea ! nenea ! pot sa stau pana tarziu ??? :P

 

multumim pt. griji.

oricum ne impartimi pe grupuri : incet, f incet si lent

 

:scratch:

 

in dimineata plecarii se vor impartii grupurile si tot atunci vom stabili si pctele de intalnire.

daca am uitat sa scriu ceva probabil e din cauza ca la ora asta nu m-am mai trezit din clasa a patra.

 

vremea frumoasa sa fie cu noi si fara imprevizibil

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca acum in toamna sunt alegeri. Are toate atuurile:bun organizator, are difuzorul mare, discursuri cu"impreuna am reusit"

Hai FLORINE ca te votam :scratch: :) :) :unsure: :P :kiss: :kiss: :huh:

 

Ma bag acum in toamna la parlamentare la transporturi :hug: ........asfaltez prima data trasee de moto dupa care pentru conserve !!!!

Liniste... :P ......v-a trag dupa mine la parlament consilieri sau gasim noi ceva :hug: !!!

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag acum in toamna la parlamentare la transporturi :scratch: ........asfaltez prima data trasee de moto dupa care pentru conserve !!!!

Liniste... :kiss: ......v-a trag dupa mine la parlament consilieri sau gasim noi ceva :kiss: !!!

Asa te vrem, forta fie cu tine....Florin :) ...Florin :unsure: ...Florin :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The young sky-walker come with my in to the darck side !!!!! In gaura neagra care vor asti asa o recreeze :unsure: :P :kiss: :kiss:

 

n-aveti ambatz daca nu va luati si sabiile cu voi :huh:

raducule!!!!! :scratch: undita mea!!! sa nu uiti s-o recuperezi, te rog, ca poate mai gasesc si pe acolo ceva de pescuit!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-aveti ambatz daca nu va luati si sabiile cu voi :hug:

raducule!!!!! :scratch: undita mea!!! sa nu uiti s-o recuperezi, te rog, ca poate mai gasesc si pe acolo ceva de pescuit!!! :)

 

Da neaparat sa o recuperezi. Stiu pe acolo un lac unde poti prinde ceva streptococi, caluti de mare si ceva carasi de Galapagos :hug: :) :P :ok: X-(

 

:unsure: :P :kiss: :kiss: :huh: ASA SA FIE

 

ok, am schimbat locatia de cazare cea veche nu putea oferi cazare pentru doua nopti. AICI VOM INNOPTA DOUA 2 NOPTI CU UN PRET DE 50 LEI/ NOAPTE cu mic dejun inclus. Sunt doua vile fata in fata cu cate 9 duble respectiv 4 duble.

Restul discutam diseara.............CONCLUZIA !!!! PLECAREA VINERI LA ORA 09,00 LA 08,00 SA fim in peco, pentru impartirea grupurilor

 

Multumirile trebuiesc adresate Inei (Inascorpio)

 

.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...