Sari la conținut

Va Rog Ajutatima Sa Imi Aleg O Motocicleta Potrivita


motomix
 Share

Postări Recomandate

Salut tuturor....eu am 14 ani si peste 2 ani as vrea sa iau canetul pt moto cat A.

Va rog mult intrati si spunetimi daca este bine sa incep cu 400cmc as vrea o motocicleta sport....daca puteti sami spuneti si niste modele sa stiu ce sa imi iau ca sunt nedumerit

Deci vreau o motocicleta sport si nu stiu daca e bine sa incep cu 400cmc Spunetimi voi va rog mult ajutatima

 

 

 

 

 

Aveti grija si ASFALT USCAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

peste 2 ani nu-ti poti lua o motocicleta mai mare de 125 cmc, daca ai 14 ani peste 2 ani vei avea 16 si ai voie sa dai doar de a1.

 

iti recomand sectiunea asta din forum, in sepecial thread-urile sticky /index.php?showforum=12

eu am invatat multe de aici.

succes

Editat de Blade Of Soul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

peste 2 ani nu-ti poti lua o motocicleta mai mare de 125 cmc, daca ai 14 ani peste 2 ani vei avea 16 si ai voie sa dai doar de a1.

 

iti recomand sectiunea asta din forum, in sepecial thread-urile sticky /index.php?showforum=12

eu am invatat multe de aici.

succes

MS oricum am o intrebare cnd pot sa iau ceva mai mare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor....eu am 14 ani si peste 2 ani as vrea sa iau canetul pt moto cat A.

Va rog mult intrati si spunetimi daca este bine sa incep cu 400cmc as vrea o motocicleta sport....daca puteti sami spuneti si niste modele sa stiu ce sa imi iau ca sunt nedumerit

Deci vreau o motocicleta sport si nu stiu daca e bine sa incep cu 400cmc Spunetimi voi va rog mult ajutatima

 

Peste 2 ani o sa uiti oricum ce ai citit aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 18 ani poti da pentru categoria A si poti conduce motociclete care depasesc 125 cmc. adica, da tocmai atunci, poti incepe si pe 400... deci mai stai pe bara vreo 4 ani. sau stai 2 ani si-ti iei ceva de 125, yzf 125r, cbr 125, aprilia rs 125, etc.

Editat de Blade Of Soul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa te gandesti si ce nume vei pune la primul tau copil si poate va vrea si el un motor ...oare ce motor sa-si ia un copil care va implini 16 ani peste 25 de ani?

peste doi ani poate-ti vei schimba mentalitatea, peste doi ani vor aparea si alte modele de motoare

ai pus prea devreme intrebarea(si topicuri pe tema asta sunt destule deschise) iar eu ma bag ca un fraier aici in seama tot asa ca tine ca nu aveam ce face acasa...dar ma amuz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motomixule, eu iti recomand sa iti faci ceva cunostinte in lumea interlopa din craiova. du-te la mormantu' lu' caiac, baga niste gladiole pe felie si toata lumea a ta o sa fie. in doi ani, ai timp sa ajungi interlop aspirant, cu tricau, ochelari, pantofi de lac, chistol si mini-gasca. ce-ti trebe tie sa fii motorist, cand ai atatea posibilitati de a face impresii din altceva. ca sa te bage interlopii in seama, fura lu' mata mare cutitoiu de taiat porci, taie un jmecher de jur inprejur si devii vedeta instant. televiziunile de azi prefera subecte de jenu asta, asa ca ai sa apari pe sticla cateva zile bune si o sa si intri in lumea mare a baietilor adevarati. nu-ti trebe motocicleta, asta e pentru prosti, ca mine, ca altu, e pacat sa ramai la sute de km de casa cu mobra cingo, pentru ca te-ai aventurat unde nu trebuie. iti zic eu, cel mai sigur, fa-te de cartier, apoi de craiova si, daca esti tare, fa-te iulian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motomixule, eu iti recomand sa iti faci ceva cunostinte in lumea interlopa din craiova. du-te la mormantu' lu' caiac, baga niste gladiole pe felie si toata lumea a ta o sa fie. in doi ani, ai timp sa ajungi interlop aspirant, cu tricau, ochelari, pantofi de lac, chistol si mini-gasca. ce-ti trebe tie sa fii motorist, cand ai atatea posibilitati de a face impresii din altceva. ca sa te bage interlopii in seama, fura lu' mata mare cutitoiu de taiat porci, taie un jmecher de jur inprejur si devii vedeta instant. televiziunile de azi prefera subecte de jenu asta, asa ca ai sa apari pe sticla cateva zile bune si o sa si intri in lumea mare a baietilor adevarati. nu-ti trebe motocicleta, asta e pentru prosti, ca mine, ca altu, e pacat sa ramai la sute de km de casa cu mobra cingo, pentru ca te-ai aventurat unde nu trebuie. iti zic eu, cel mai sigur, fa-te de cartier, apoi de craiova si, daca esti tare, fa-te iulian.

 

monsteristule ,posturi mai haioase ca ale tale n-am vazut . :)

Se grabeste si el sa creasca . :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si sunt cateva motorete care contin un fel de sonda in care iti introduci otiectul, cand pleci la drum lung, si te picuri acolo, daca ai destula benzina in sange mai mergi cu fluidele tale o vreme

acum sa o luam serios, si eu tot la 14 ani mi-am facut cont pe forum, si ma dadeam pe bicicleta, voiam neaparat enduro, ca numai pe o endurista de 350 ma urcasem pe ceva coclauri si uite ca acum ma dau pe speed si vreau tot speed, vezi ca poate te coafeaza mai bine altceva peste 2 ani vezi ca poate faci rost de ceva bani peste 2 ani si plm daca te plictisesti joaca-te sbk sau moto gp, sau citeste o carte sau fa altceva, dar nu intreba ce motor sa iti iei peste 2 ani ca nu are rost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si sunt cateva motorete care contin un fel de sonda in care iti introduci otiectul, cand pleci la drum lung, si te picuri acolo, daca ai destula benzina in sange mai mergi cu fluidele tale o vreme

acum sa o luam serios, si eu tot la 14 ani mi-am facut cont pe forum, si ma dadeam pe bicicleta, voiam neaparat enduro, ca numai pe o endurista de 350 ma urcasem pe ceva coclauri si uite ca acum ma dau pe speed si vreau tot speed, vezi ca poate te coafeaza mai bine altceva peste 2 ani vezi ca poate faci rost de ceva bani peste 2 ani si plm daca te plictisesti joaca-te sbk sau moto gp, sau citeste o carte sau fa altceva, dar nu intreba ce motor sa iti iei peste 2 ani ca nu are rost

te sustin in sfaturi si in plus adaug....ATENTIE ! asa mor pustii pe scooter la 14 ani ...cand se viseaza la 200km/h

Hai sa facem un joc pe PS3 si lasa visele. Cand iti va veni timpul te va gasi motorul pe tine !

 

Asfalt uscat baieti, cat a mai ramas !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copile, si eu sunt incepator....am 16 ani dar am dat de A1, si acum intentionez sa-mi iau o motocicleta de 125.As fi putut foarte lejer la banii care ii am alocati ptr acest gen de moto sami iau moto chiar si de 750cc(ex.:Kawasaki ZX7-R).Dar nu............vreau sa incep de la ceva mic si sa ajung la H2K.. :P . .Toate la timpul lor....I-ati ceva de 49 cc...cu aspect de motocicleta...de ex.:Aprilia rs 50, Cagiva Mito 50 sau cross-uri de 49 , au cutie de viteze .. le scoti esapamentul ..paraie ca o drujba turbata si te crezi pe motor....Poate ii pui si kit de 80 Polini, Mallosi....Sau poti lua de 125 si se poate inreg la primarie ca un scuter de 49......dar nu-ti recomand k is cam nervoase aceastea ptr u.......................Cat despre moto de 400. :bounce: ......esti deplasat....Hayabusa nu vrei? Acum cu tehnologia asta poti sa conduci ce vrei mergi si cu 400km/h.....Dar pe jocuri pc sau in imaginatia ta...........Acum sper k nu te-am incurcat mai tare...Nu vrea sa te jicnesc ca altii care nu prea au rabdare de pe acest forum...dak mai ai intrebari pune si eu te ajut..........SI INCA CEVA:DAK ITI IEI CEVA MOTO IA CEVA MAI MIC.DAK NU TE POTI ABTINE SA MERGI INCET ADIK MAX 90....Sauzim de bn si mult noroc..... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca as avea 16ani si bani multi, mi-as lua ceva de125. o aprilia nou nouta. super motocicleta. dar la 16 ani ar merge si ceva de 50. Primul meu motor a fost de 125cmc, al doilea de 750 cu, care era sa dau ortul popii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eventula strangem pentru el niste machete. Eu imi sacrific una.

 

 

:blink: :) Si eu o macheta a unui Piaggio Ciao 49 sau 50 cum dracu io spune......... :D

 

Da, "H2K" :D

 

 

 

H2K......da nu asa se scrie.....sau e un cuvant pe care n-am voie sa-l rostesc? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...