Sari la conținut

Va Rog Ajutatima Sa Imi Aleg O Motocicleta Potrivita


motomix
 Share

Postări Recomandate

Salut tuturor....eu am 14 ani si peste 2 ani as vrea sa iau canetul pt moto cat A.

Va rog mult intrati si spunetimi daca este bine sa incep cu 400cmc as vrea o motocicleta sport....daca puteti sami spuneti si niste modele sa stiu ce sa imi iau ca sunt nedumerit

Deci vreau o motocicleta sport si nu stiu daca e bine sa incep cu 400cmc Spunetimi voi va rog mult ajutatima

 

 

 

 

 

Aveti grija si ASFALT USCAT :scratch: :)

post-42183-1221043402_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiulica dar cum iei ma tu A'ul la 16 ani??? eu am 18 mi'am luat motorul, fac scoala si inca nu pot sa il iau ca abea azi implinesc anii... da' cine stie... poate tu ne scrii din SUA. Bai za way nu vrei matale sa incepi cu RS 50 sau RS 125 de la 16 ani... daca tot ai bani de yamaha de 500 noua? gandeste'te bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiulica dar cum iei ma tu A'ul la 16 ani??? eu am 18 mi'am luat motorul, fac scoala si inca nu pot sa il iau ca abea azi implinesc anii... da' cine stie... poate tu ne scrii din SUA. Bai za way nu vrei matale sa incepi cu RS 50 sau RS 125 de la 16 ani... daca tot ai bani de yamaha de 500 noua? gandeste'te bine

 

 

 

scuze man gresi..........in loc sa scriu A1 am scris A scuzele mele

 

 

 

 

asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Salut tuturor....eu am 14 ani si peste 2 ani as vrea sa iau canetul pt moto cat A.

Va rog mult intrati si spunetimi daca este bine sa incep cu 400cmc as vrea o motocicleta sport....daca puteti sami spuneti si niste modele sa stiu ce sa imi iau ca sunt nedumerit

Deci vreau o motocicleta sport si nu stiu daca e bine sa incep cu 400cmc Spunetimi voi va rog mult ajutatima

 

 

 

 

 

Aveti grija si ASFALT USCAT :) :)

 

Ia direct Fireblade....sau Suzuki GSX de 1000..ai de ales..fiabilitate..iarta greselile...perfect pentru incepatori... :D :D ..nu acu serios..ai de ales..Honda CBR 125..Yamaha YZF R125...Cagiva Mito ...Aprilia RS 125..Derbi GPR 125..sau Yamaha XT125..s.a...depinde ce vrei 2 timpi sau 4...

Editat de the-doctor_46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu eu un cbr 600 perfect :)

 

si pana iti iei motor cred ca ar fi bine sa mai consulti si o carte de gramatica pt. ca am vazut ca lipsesc virgule, cratimi si alte cele :) si on topic...cine ti-a zis sa iti iei scooter prima data ti-a zis f bn... moped sau scooter de 49 pana una alta...bft!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu eu un cbr 600 perfect :rock:

 

si pana iti iei motor cred ca ar fi bine sa mai consulti si o carte de gramatica pt. ca am vazut ca lipsesc virgule, cratimi si alte cele :blbl: si on topic...cine ti-a zis sa iti iei scooter prima data ti-a zis f bn... moped sau scooter de 49 pana una alta...bft!

 

 

stiu sa scriu dar nu mai pun cratimi virgule etc etc :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
Salut tuturor....eu am 14 ani si peste 2 ani as vrea sa iau canetul pt moto cat A.

Va rog mult intrati si spunetimi daca este bine sa incep cu 400cmc as vrea o motocicleta sport....daca puteti sami spuneti si niste modele sa stiu ce sa imi iau ca sunt nedumerit

Deci vreau o motocicleta sport si nu stiu daca e bine sa incep cu 400cmc Spunetimi voi va rog mult ajutatima

 

 

 

 

 

Aveti grija si ASFALT USCAT :friends: :cheers:

Si de ce spamezi sectiunea "Motociclete de viteza"?

 

Ai o sectiune care se numeste "Incepatori" cu ghiduri de alegere a motocicletei, sfaturi etc. Ia citeste tu tot ce e acolo si daca nu te lamuresti intrebi pe urma, tot la "Incepatori".

 

La "Motociclete de viteza" ne vedem cand ai >18 ani si bani in buzunar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man eu zic sa incepi cu motoare cat mai mici! 50-125cc ! am un prieten care a incepu direct pe GSXR 1000 si deja a cazut cu el de doua -trei ori... ultima data mai grav! dar ce sa spun... ma bucur ca traieste!

nu mai vorbesc de faptul ca adistrus carenele motorului! si alea noi il costa peste 500 de euro...

 

Eu sunt adeptul pasilor marunti dar SIGURI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...