Jump to content
Sign in to follow this  
motomix

Va Rog Ajutatima Sa Imi Aleg O Motocicleta Potrivita

Recommended Posts

Salut tuturor....eu am 14 ani si peste 2 ani as vrea sa iau canetul pt moto cat A.

Va rog mult intrati si spunetimi daca este bine sa incep cu 400cmc as vrea o motocicleta sport....daca puteti sami spuneti si niste modele sa stiu ce sa imi iau ca sunt nedumerit

Deci vreau o motocicleta sport si nu stiu daca e bine sa incep cu 400cmc Spunetimi voi va rog mult ajutatima

Aveti grija si ASFALT USCAT :scratch: :)

post-42183-1221043402_thumb.jpg

Pustiulica dar cum iei ma tu A'ul la 16 ani??? eu am 18 mi'am luat motorul, fac scoala si inca nu pot sa il iau ca abea azi implinesc anii... da' cine stie... poate tu ne scrii din SUA. Bai za way nu vrei matale sa incepi cu RS 50 sau RS 125 de la 16 ani... daca tot ai bani de yamaha de 500 noua? gandeste'te bine

Pustiulica dar cum iei ma tu A'ul la 16 ani??? eu am 18 mi'am luat motorul, fac scoala si inca nu pot sa il iau ca abea azi implinesc anii... da' cine stie... poate tu ne scrii din SUA. Bai za way nu vrei matale sa incepi cu RS 50 sau RS 125 de la 16 ani... daca tot ai bani de yamaha de 500 noua? gandeste'te bine

scuze man gresi..........in loc sa scriu A1 am scris A scuzele mele

asfalt uscat!!!

Salut tuturor....eu am 14 ani si peste 2 ani as vrea sa iau canetul pt moto cat A.

Va rog mult intrati si spunetimi daca este bine sa incep cu 400cmc as vrea o motocicleta sport....daca puteti sami spuneti si niste modele sa stiu ce sa imi iau ca sunt nedumerit

Deci vreau o motocicleta sport si nu stiu daca e bine sa incep cu 400cmc Spunetimi voi va rog mult ajutatima

Aveti grija si ASFALT USCAT :) :)

Ia direct Fireblade....sau Suzuki GSX de 1000..ai de ales..fiabilitate..iarta greselile...perfect pentru incepatori... :D :D ..nu acu serios..ai de ales..Honda CBR 125..Yamaha YZF R125...Cagiva Mito ...Aprilia RS 125..Derbi GPR 125..sau Yamaha XT125..s.a...depinde ce vrei 2 timpi sau 4...

Edited by the-doctor_46

mai ai pana ai carnet... deocamdata poti sa visezi la una alta.. fa chestionare :) asa de fun

si ia-ti un scuter pana atunci :)

stiu eu un cbr 600 perfect :)

si pana iti iei motor cred ca ar fi bine sa mai consulti si o carte de gramatica pt. ca am vazut ca lipsesc virgule, cratimi si alte cele :) si on topic...cine ti-a zis sa iti iei scooter prima data ti-a zis f bn... moped sau scooter de 49 pana una alta...bft!

stiu eu un cbr 600 perfect :rock:

si pana iti iei motor cred ca ar fi bine sa mai consulti si o carte de gramatica pt. ca am vazut ca lipsesc virgule, cratimi si alte cele :blbl: si on topic...cine ti-a zis sa iti iei scooter prima data ti-a zis f bn... moped sau scooter de 49 pana una alta...bft!

stiu sa scriu dar nu mai pun cratimi virgule etc etc :rock:

Ce zici de o honda NSR 125 din 98 se poate conduce si cu A1, are 11kw in talon.

mess s_d_valentin

Aveti grija si ASFALT USCAT :friends: :cheers:

Si de ce spamezi sectiunea "Motociclete de viteza"?

Ai o sectiune care se numeste "Incepatori" cu ghiduri de alegere a motocicletei, sfaturi etc. Ia citeste tu tot ce e acolo si daca nu te lamuresti intrebi pe urma, tot la "Incepatori".

La "Motociclete de viteza" ne vedem cand ai >18 ani si bani in buzunar.

man eu zic sa incepi cu motoare cat mai mici! 50-125cc ! am un prieten care a incepu direct pe GSXR 1000 si deja a cazut cu el de doua -trei ori... ultima data mai grav! dar ce sa spun... ma bucur ca traieste!

nu mai vorbesc de faptul ca adistrus carenele motorului! si alea noi il costa peste 500 de euro...

Eu sunt adeptul pasilor marunti dar SIGURI!

sfatul meu e sa-ti iei cel mult 125

(oricum cu A1 nu poti legal sa mergi cu altceva)

400 e cam mult pentru inceput

bafta