Sari la conținut

Mi-au Furat Scuterul 2008 Aprilia Sr50 :(((((((


premiumfaraplumb
 Share

Postări Recomandate

Azi, miercuri 10 septembrie mi-au furat scuterul din fata casei la 13:00. De pe la Romana. Va implor am muncit de mi-am rupt creierii si inca mai am de platit 30 milioane pentru el. Era un Aprilia SR50 din 2008 de 3 luni il am de la United Motors. Gri cu saua neagra si era putin julit in stanga pe carena. Aveam la numar B-2 00504. VA IMPLOR MOR. FI-TI CU OCHII IN 4 stiu ca e greu sa te uiti mereu dupa ceva care nu e al tau dar va rog ofer 100euro daca ma sunati la 0765 449 424 sa imi spuneti ca ati vazut un aprilia sr50 gri. Va implor. Nu pot sa am incredere in politie. Faza e ca mi l-a luat fara chei deci i-a dat curent cumva de s-a aprins bordul si i-o fi dat la automat si a plecat pe el. Cica era un blond cu bermude rosii. Va rog. Va implor.

post-19158-1221048771_thumb.jpg

post-19158-1221048801_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne nu-mi vine sa cred :scratch: !Ce e frate in Bucuresti acolo?Legea junglei?Ce scuter frumos era....

Bafta poate il vei gasii.sex oral la hoti :) .Du-te in Vitan,da anunturi prin ziare,pe net ca,cumperi scuter Aprilia SR de preferat 2007>.

Editat de *adytza*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu aprilia nu o tineai cu coarnele blocate? Sa fi avut asa scuter imi puneam si cea mai buna alarma, lant, + casco si altele, dar nu imi luam daca nu aveam unde sa il tin.

Partea proasta e ca se dezembreaza foarte usor un scuter.

Pacat sa dai 90 mill si sa-l fure o porcarie de om, nasol ca oameni de pe strada nu se baga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lant dedicat anti-furt la roata spate fixat de ceva serios + blocator disc roata fata + alarma + ghidon blocat... greu, urat de desfacut si de carat, etc. dar cresc sansele sa nu ramaneti fara ele, ca 9000 ron nu e o suma de ici de colo :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine mai are sr ca al meu gri? Mă poate ajuta cineva cu o poza din spate? la plăcuța de înmatriculare? Stiu ca avea un baiat cu jantele albastre, ar fi perfect. Daca se poate fara blitz ca sa nu apara stralucirea aia. Va implor. O sa ma ajutati f mult. Mai multe detalii pe prv daca reusiti sa faceti poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine mai are sr ca al meu gri? Mă poate ajuta cineva cu o poza din spate? la plăcuța de înmatriculare? Stiu ca avea un baiat cu jantele albastre, ar fi perfect. Daca se poate fara blitz ca sa nu apara stralucirea aia. Va implor. O sa ma ajutati f mult. Mai multe detalii pe prv daca reusiti sa faceti poza.

 

ar fi si o idee sa te duci duminica in targ in vitan poate vrea sal vanda la un super pret fara acte :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajuta cineva care are o poza din spate cu placuta de inmatriculare pe un sr gri ca al meu? din 2007-2008? Va rog m-ati ajuta enorm. daca aveti va rog da-ti-mi pm. si va spun si cu cat o sa fiu recunoscator, pentru ca s-ar putea sa ma scoata din toata mizeria asta.

 

ma voi duce si in targ iti dai seama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu mi-a venit sa cred cand am citit acum, ca ti-a furat scuterul. Imi pare tare rau, sincer si imi e ciuda ca politia nu face nimic.SI daca ii prinde si sunt sub 18 ani. Degeaba. Chiar citeam cat de bucuros erai cand l-ai cumparat. Sper sa reusesti cumva sa il gasesti. Cauta si pe anunturi chiar aici. AM inceput sa vad f multe anunturi cu piese din scutere dezmembrate. NU imi vine sa cred cat tupeu au hotii astia. Ma gandesc ca la urma urmei, nu e tupeu ci prostie din aia nepasatoare. Sper sa gasesti scuterul. Chiar vreau sa fii optimist in privinta asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pentru tine premiumfaraplumb :):(:unsure:

io le-as rupe dintii la aia de i-as gasi...foarte probabil tu te-ai chinuit sa strangi atata amar de bani si vine un bulangiu din asta de n-are habar nici cum il cheama si il fura( eu l-as lega de un scaun, i-as gauri gleznele cu bormasina, i-as taia cu flexu degetele mari de la maini si picioare, i-as taia unghiile de la degetele ramase cu un fierastrau circular si probabil i-as taia cate o jumatate din ambele urechi, dupa care i-as face o poza si nimeni nu s-ar mai atinge de niciun scuter din romania) BEWARE!!! I'M COMMING!!! fac eu cumva sa te ajut sa il gasesti, desi is din satu mare, la vro 700 de km, ma uit pe toate site-urile cu sr de vanzare

da doamne sa-l gasesti ca eu stiu ce inseamna banu si cat de greu e pentru unii dintr noi de obtinut

hai la vanatoare de hoti :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfoai........pacat de banii munciti de tine.Pacat de scuterul ala minunat.E trist.Noi suntem romani...Sper sa gasesti scuterul,pentru ca il meritai 100%(mai ales dupa necazul cu cel chinezesc),ar fi prea nedrept sa il fure un om care nu a muncit nimic toata viata si sa il vanda pe un pret de nimic.Bafta la cautare,si verifica toate targurile si toate curtile cu scutere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau pentru tine premiumfaraplumb :):(:unsure:

io le-as rupe dintii la aia de i-as gasi...foarte probabil tu te-ai chinuit sa strangi atata amar de bani si vine un bulangiu din asta de n-are habar nici cum il cheama si il fura( eu l-as lega de un scaun, i-as gauri gleznele cu bormasina, i-as taia cu flexu degetele mari de la maini si picioare, i-as taia unghiile de la degetele ramase cu un fierastrau circular si probabil i-as taia cate o jumatate din ambele urechi, dupa care i-as face o poza si nimeni nu s-ar mai atinge de niciun scuter din romania) BEWARE!!! I'M COMMING!!! fac eu cumva sa te ajut sa il gasesti, desi is din satu mare, la vro 700 de km, ma uit pe toate site-urile cu sr de vanzare

da doamne sa-l gasesti ca eu stiu ce inseamna banu si cat de greu e pentru unii dintr noi de obtinut

hai la vanatoare de hoti :scratch:

ohoo usor sa nu te aresteze :P ....

 

@premiumfaraplumb...in timp ce imi caut si eu scuteru...iti promit ca m sa ma uit si dupa al tau ... sa lasi un numar de telefon daca vad ceva sa te anunt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama deci va multumesc mult de tot. mdanut iti multumesc sper sa nu t superi p mine dar am nevoie de poza facuta fix din spate cat mai perpendicular cu scuterul, daca e dintr-o parte imi va fi mult mai greu sa asez placuta in anumite unghiuri. poza perfecta tre sa fie ca si cand as lipi numarul de ecranul de la monitor. vladus iti multumesc si tie poate tu reusesti. va multumesc enorm iar daca reusesc sa imi iau banii inapoi fiti siguri ca toti de aici vom iesi la o bere.. sau suc :scratch: ma jur.

 

nici acum nu pot sa cred ca dimineata nu o sa mai fie acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama deci va multumesc mult de tot. mdanut iti multumesc sper sa nu t superi p mine dar am nevoie de poza facuta fix din spate cat mai perpendicular cu scuterul, daca e dintr-o parte imi va fi mult mai greu sa asez placuta in anumite unghiuri. poza perfecta tre sa fie ca si cand as lipi numarul de ecranul de la monitor. vladus iti multumesc si tie poate tu reusesti. va multumesc enorm iar daca reusesc sa imi iau banii inapoi fiti siguri ca toti de aici vom iesi la o bere.. sau suc :scratch: ma jur.

 

nici acum nu pot sa cred ca dimineata nu o sa mai fie acolo

premium iti trebuie poza din spate exact culoarea scuterului tau sau merge si alta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...