Sari la conținut

Accident Constanta Srad 09.09.2008


sorinm
 Share

Postări Recomandate

Stare grava, coaste rupte(cam toate), una dintre ele in plaman, doua vertebre deplasate, casca facuta praf (avea si costum complet pe el), clavicula (nu stiu exact starea ei, cred ca fracturata). Se pare ca momentan nu se baga doctorii sa il opereze, ca ar fi de trimis la bucuresti. Sper sa se poata opera mai repede si sa scape fara complicatii. Indiciile ar fi ca nu s-a lovit tare de masina care i-a taiat fata ci dupa, de ceva dur. Daca mai aflu ceva de la Victor, prietenul care este cu el la spital, va anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.tvneptun.ro/reporter/stiri/2008...-doua-roti.html

 

 

ciudat ca in film e un zx7r parca, se pare ca nu a cazut cu SRAD-ul sau.

 

 

Clar e kawasaki... Insanatosire grabnica...

 

 

Urata explicatia politiei....ca s-a dezechilibrat, a dat intr-o groapa, a cazut si dupaia a lovit masina care intorcea in fata lui......incearca sa-l scoata nevinovat pe ala cu masina....baiatul cel mai probabil s-a speriat si a frant brusc si a culcat motorul...oricum speram sa se faca dreptate si el sa-si revina...

Editat de RaduSPR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatoshire grabnica motociclistului` !!!

 

 

@motociclishti` ... imi pare rau ca in ultima vreme tot citesc comment`uri cu accidente si in cel mai nefericit caz cu ripuri ...

cred ca ar trebui sa fim noi mai precauti ... si poate am avea o shansa in plus pentru evitarea impactelor. ......nu viteza ucide` ... ci doar opririle brushte ...cauzate in mare masura de "conservari"...

zi de zi .. in plimbare sau in drum spre/de la munca nu exista un sofer de duminica ieshit pe shushea in timpul saptamanii care sa nu imi/ne taie fatza` ... si culmea este ca tot noi suntem de vina ... pentru ca suntem teribilishti` ...zic ei`

..si uite asha ne punem alte tobe` ..mai galagioase` ...si ajunge tanti isculeasca la tilivizor si zice ca avea viteza mare ..pentru ca i se auzea tare toba ..si ca motoru era ambalat .... si mai vine si neicka politzistu care zice ca defapt si de drept motociclistul a dat intr`o groapa` ... si ca din cauza vitezei a nimerit groapa` ...dar el nu shtie ca atunci cand ai viteza` ...daca iei o groapa ... in cel mai rau caz te arunca peste ghidon ... nu cazi` ... viteza face ca roata fatza sa treaca peste groapa - abia sezizabila- si resimti un pic la roata spate adancimea gropii` .... dar deh` ..poate ca soferu ala de dubitza lucra pentru cineva important din onorabilul nostru orash de la marginea prea mediatizatului si prea turisticului pontus eucsinus` ... conchid: rushinicka postule local neptun`

 

respect tuturor si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politisti astia sunt niste mascarici ! martori aia creca daca vad o motociclea care cade la 50km/h zic ca merge cu 100 ! a tabarat politia pe noi de parca am fi criminal ! cand m`am dus sa imi iau carnetul politistu imi zicea ca o sa vina ziua in care o so cheme pe mama sa vina sa ma ia de la morga sau de la spital ! il cunosc pe baiat si era foarte calm , mergea destul de bine viteza excesiva poate a mers el tare da nu e vina lui ca a intors pielea pulii ala unde nu trebuie ! i

Editat de Bologa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri la 1 am vb cu el si imi zicea ca vrea sa`si ia alta casca :scratch:, inca nu`mi vine a crede.

motorul cu care s-a intamplat accidentul nu este al lui, el fiind posesorul unui srad.

sper sa`si revina complet - insanatosire grabnica dixi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma astept din clipa in clipa la ceva si mai rau in Constanta.Se exagereaza la greu si se umbla numai "in banda" ceea ce inseamna ca se epun mult mai mult!Bulan mare si Doamne fereste dar eu unul chiar nu vad bine pe jumatate din ei!Insanatosire si baiatului "fara vina"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am aflat azi, citez ca sa pot sa relatez mai bine situatia lui Adi:

 

"Coastele c4-c7 fracturate pe partea dreapta ...are o contuzie la nivelul arcadei - un ushor traumatism cranian..si o fractura de mandibula.

Are drene puse ca sa i se poata scoate lichidul acumulat la nivel pulmonar din cauza shocului.

 

Aseara cat am stat acolo valorile de la aparate erau in parametri normali ... nu dadea semne de durere ceea ce inseamna ca sedativele il ajuta si de aceea si starea lui de inconstienta ...aparatul la care e legat ,din cate am inteles il ajuta sa respire pana cand lichidul pulmonar va fi scos ...

Din cauza impactului, mai are si sange ...si doctorii de aceea nu incep sa opereze pentru ca ar fi mai mult decat riscant "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia acum am aflat...... multa sanatate lui Adi. sper sa nu fie atat de grav.... Asa este motorul era al unu amic de-al lui.

Domnilor politisti, stau la 200 m de acel loc si va informer ca acolo nu e nici o groapa. Daca gasiti voi una, eu o mananc, cu tot asfaltul din prejur!

Apropo, curatasera discurile fata la ZX7?! ca ultima data cand m-am dat cu el nu prea avea frane eficiente...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca ultima data cand m-am dat cu el nu prea avea frane eficiente...

Vorbesti ca organu ....

Avea bre frane sau nu avea ? Ce e aia frana eficienta ? A franat in 47,8 m cand trebuia sa franeze in 46,14 ? Sau ai pus frana si era sa halesti masina din fata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... adica pisau simeringurile furcii, se prelingea ulei si pe discuri si....... iti dai seama singur!

Cum e viata de capitala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreaba-ma altceva . :laugh:

 

Auzi ... tu ti-ai imprumuta mobra unui prieten stiind ca ii curge ulei din semeringuri pe discurile de frana ? :)

Nu cred ca omul i-a dat-o asa .... de fapt nu pot sa cred ...

Editat de dami3n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, tocmai ce am avut o discutie pe yahoo cu fratele lui Adi si mi-a comunicat sa postez aici ca e in recuperari si se va face bine. Starea lui nu e chiar foarte buna, inca e inconstient din cauza sedativelor pentru a nu incerca sa respire cu plamanii perforati.

 

Acum il voi cita pe fratele lui: ",a sarit de pe motor inainte de impact,i s`a spart casca...are mandibula rupta,toate coastele de pe partea dreapta rupte,cateva si pa stanga,ambii plamani perforati,limba rupta din radacina,1 vertebra fisurata[da nu grav]...lovituri la cap,a avut si o hemoragie interna,da din fericire i`a trecut".

 

Cel mai probabil vor urma niste operatii pt. mandibula si plamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva care e starea lui acum ?

Din ce stiu, stare stabila, a fost mutat la Bucuresti si urma sa se inceapa operatiile. Prognosticul e bun, numai ca va dura ceva pana se va pune pe picioare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...