Sari la conținut

Accident Constanta Srad 09.09.2008


sorinm
 Share

Postări Recomandate

I s-a spart casca si si-a rupt mandibula? Cool, cumparati-va Probikeuri in continuare si mai stiu eu ce tentative de casti...

probiker? aia este probiker? eu zic ca este mai rau decat probiker. o casca ce respecta normele de siguranta (si probiker) nu are cum sa se rupa asa...

 

politaiul ala este "manjit". vorbesc in cunostiinta de cauza.

 

sanatate baiatului cu polizorul, si daca isi revine, poate i-a mai crescut niste minte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probiker? aia este probiker? eu zic ca este mai rau decat probiker. o casca ce respecta normele de siguranta (si probiker) nu are cum sa se rupa asa...

 

politaiul ala este "manjit". vorbesc in cunostiinta de cauza.

 

sanatate baiatului cu polizorul, si daca isi revine, poate i-a mai crescut niste minte...

Ce am inteles eu pana acum e ca datorita unui politai "manjit" motocilistul e de vina ca a dat printr-o groapa care nu exista si a pierdut controlul astfel incat a intrat intr-o masina care desi intorcea pe linia dubla continua nu era de vina pentru ca ala a trecut prin groapa care desigur e un factor natural si normal pentru tarisoara noastra (si partea aia cu arsul la buzunar si la penal al administratorului drumului nici nu exista de fapt in codul rutier, pur si simplu eu am avut halucinati cand am citit despre asa ceva)...

 

In ce fel de tara traim, fatilor? De ce dracu n-am emigrat eu inca?

 

Sper ca motociclistul sa se recupereze si mai sper si sa cada niste capete dupa o asemena ineptie... Dar, de, poate ar fi trebuit sa fi emigrat de mult ca sa am asemenea pretentii de la "organ"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea cel putin un semering praf din cate imi aduc aminte ca a venit pe la noi sa intrebe cat costa schimbatul.

Multa sanatate lui Dixi si sper sa se faca dreptate,cand am fost la spital nu arata prea bine....dar ma bucur ca starea lui acuma e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Din pacate nu vin cu vesti bune, au aparut complicatii la rinichi din ce stiu, si s-a complicat situatia.

Chiar azi a avut un infarct Adi, insa au reusit sa il resusciteze medicii(care nu dau prognosticuri optimiste la ora aceasta).

Eu zic sa nu ne pierdem speranta.

 

_______________________________________________________________

 

 

 

 

Imi pare nespus de rau ca aduc aceasta veste.

 

Adi (Dix) a facut pace cu Dumnezeu si a incetat din viata azi dimineata. Le spun condoleante familiei si apropiatilor, o alta pierdere tanara din randul motociclismului si a tineretului romanesc.

 

Se pare ca speranta mea de a crede in insanatosirea lui s-a spulberat azi dimineata. Sper insa in alt lucru, ca cei vinovati vor fi pedepsiti.

 

Dumnezeu sa-l ierte! :grinbandit: :blink:

Editat de banicaiulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei cat si prietenior...Dumnezeu sa le dea putere si sa aiba grija de sufletul lui.Saptamana trecuta am fost chemata sa donez sage.Erau acolo colegii lui de munca donau pt el.Am sperat ca se va face bine..E nedrept.Vinovatul ar trebui linsat, la fel si gaborul manjit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred. Dumnezeu sa-l aiba in paza :goodposting:. Iar imi aduc aminte ca am vorbit cu el in ziua accidentului si ca vroia sa-si schimbe casca. E primul prieten pe care il pierd din cauza motorului :agree: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas mut......... M-a sunat cineva si mi-a spus. Nu la-am crezut pana nu am verificat topicul!

Odihneste-te in pace Adi!

Editat de Buster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
abia acum am aflat...... multa sanatate lui Adi. sper sa nu fie atat de grav.... Asa este motorul era al unu amic de-al lui.

Domnilor politisti, stau la 200 m de acel loc si va informer ca acolo nu e nici o groapa. Daca gasiti voi una, eu o mananc, cu tot asfaltul din prejur!

Apropo, curatasera discurile fata la ZX7?! ca ultima data cand m-am dat cu el nu prea avea frane eficiente...

 

Frate buster... desi e cam tarziu sa iti raspund... si sa fie clar pt toti... semeringurile erau schimbate, daca iti aduci tu bine aminte am renuntat la comanda de la tine pentru ca rezolvasem deja in regim de urgenta la bucuresti cand am fost sa facem rar`ul eu cu Dixie....... ideea era ca tu stiai asta...dar... in fn. si`asa ma simt vinovat pt ca i`am dat motoru`... era prietenul meu cel mai bun...:) Dumnezeu sa`l ierte...

 

Aveti grija cum conduceti... io incerc sa am . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...