Sari la conținut

Cromare/nichelare/cuprare-inox


CustoMania
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 268
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rados, esti criminal! Faci minuni, frate!

 

multumesc pentru aprecieri , minunile se fac in timp si sa zicem cu mici sacrificii , azi de exemplu nu prea am mai putut slefui am buricele degetelor varza de la smirghel oricum mai am de lucrat la capacul ala inca nu am ajuns la final

Mesaj completat

lustruire capac chiulasa

post-9934-1297487409_thumb.jpg

post-9934-1297487483_thumb.jpg

post-9934-1297487496_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mesaj completat

multumesc pentru aprecieri , minunile se fac in timp si sa zicem cu mici sacrificii , azi de exemplu nu prea am mai putut slefui am buricele degetelor varza de la smirghel oricum mai am de lucrat la capacul ala inca nu am ajuns la final

Mesaj completat

lustruire capac chiulasa

chinez batran!

pentru lucrari de astea ori as cere o caruta de bani ori m-as duce la culcare...aveti rabdare nu gluma!

folositi doar glaspapir(smighel) si/sau pasta abraziva?

de 1000 smirgehlul?

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

 

chinez batran!

pentru lucrari de astea ori as cere o caruta de bani ori m-as duce la culcare...aveti rabdare nu gluma!

folositi doar glaspapir(smighel) si/sau pasta abraziva?

de 1000 smirgehlul?

cel mai greu este sa iei eloxarea sau daca sunt adincituri provocate de accidente se adauga material prin sudura in argon ,

in functie de starea materialului se foloseste smirghel de apa 270,320,400,800,1000,1500,2000, la final dupa ce las ceva timp sa se formeze oxidul la suprafata folosesc si pasta .

cit despre rabdare :bigstar: este un remediu bun la stres, sa stii ca nu preturile nu sunt mari pentru ca nu poti cere "o caruta de bani".

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:)daca o sa ma apuc de cusut o sa imi iau si niste degetare dar la slefuiri ,polishari nu am nevoie as zgiria metalul si asa am buricele degetelor atit de batatorite incit cred ca nu mai am nevoie de aparatori .

 

polishare reconditionare piese cromate harley davidson 2

 

Mesaj completat

post-9934-1300806640_thumb.jpgpost-9934-1300806649_thumb.jpg

post-9934-1300806655_thumb.jpg

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut, ca sa va ajut, eu fac cromari :laugh: cu o multime de avantaje si calitati...dureaza, dau garantie (daca pateste ceva in timpul garantiei refac moca), sunt simpatica si cromez la preturi mici :) .

 

Am vazut ca a mai intrebat cineva de cuprare! Fac si cuprari, iar in situatia in care persoana respectiva a intrebat pentru ca vrea sa arginteze, fac si argintari. Sunt multi in Bucuresti care arginteaza, dar nu fac cuprarile aferente, eu fac tot procesul.

 

Si ca idee, cromarea nu implica doar sablare si cromare. Inainte de cuprare se face o cuprare si o nichelare, asta nu ca sa coste mai mult :) ci ca sa dureze.

 

In plus, in masura posibilitatilor pot reface zonele afectate, gen indoituri sau gauri produse de rugina.

 

Si daca vreti, fac si vopsiri electrostatice, Minsk-uletul meu mic si vechi are rezervorul vopsit electrostatic din 2004 si nici pana azi nu i-a sarit sau s-a umflat vopseaua si saracu a trecut prin accidente, ploi si alte evenimente nefericite.

 

Am sarit asa cu reclama pentru ca mi-a vandut cineva pontul ca am posibili clienti aici :(.

 

Daca vreti mai multe informatii nu ezitati sa ma sunati 0721699831 sau 0752230399, sau pe mess omdic_ro .

 

 

Asfalt uscat!

 

Mi-am cromat tobele si coturile la intruder. Lucrare de nota 10, au iesit ca noi, preturi mici, voce calda :P .

Deci, se confirma! E simpatica, cromeaza perfect la preturi mici, deci, apelati cu incredere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei din zona moldovei (am fost contactat de ceva persoane din zona ) in bacau,deci la voi in zona se mai ocupa cineva de slefuri-lustruiri aluminiu, inox etc contactul lei este 0740.182.927 sau id de mess pantani22ciprian .Am vazut lucrarile lui si face si el o treaba foarte buna, este mai usor si convenabil pentru voi sa lucrati cu el decit sa trimiteti piesele la mine in bucuresti .

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salutare,

 

Stie cineva daca exista coburi care sa acomodeze un laptop de 17"?

 

Am un Dragstar Custom. Faza e ca in fiecare zi ar trebui sa imi iau laptopul la birou cu mine... si sotia mea uraste sa il care in spate (si ii dau dreptate).

 

Help pls!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Stie cineva daca exista coburi care sa acomodeze un laptop de 17"?

 

Am un Dragstar Custom. Faza e ca in fiecare zi ar trebui sa imi iau laptopul la birou cu mine... si sotia mea uraste sa il care in spate (si ii dau dreptate).

 

Help pls!

Daca nu exista facuti de serie, se pot face .Este pe forum userul Darian care se ocupa de confectionarea de sei ia legatura cu el si poate te ajuta sa iti confectioneze niste coburi ca e mester in cusaturi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am apucat sa-mi lustruiesc si eu mobra si m-ar interesa daca pe spite se da cu ceva lac sau se lasa asa? dar pe partea inferioara a telescoapelor fata? pe acestea din urma le-am dat cu smirghel hidro de 2000 si 3000 si au iesit super dupa cateva ore de frecat la ele :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu exista facuti de serie, se pot face .Este pe forum userul Darian care se ocupa de confectionarea de sei ia legatura cu el si poate te ajuta sa iti confectioneze niste coburi ca e mester in cusaturi :)

 

Mersi!

 

L-am contactat pe Darian sa il rog sa ma ajute cu ceva modificari la sei. Dar acum ca mi-ai dat ideea il voi deranja si pentru coburi :)

 

Strang finantele si trecem la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici pe partea de jos a furcii nu se da cu lac?partea in care sta uleiul?

nici acolo nu se da cu lac, la starea drumurilor din romania (pietricele) cu siguranta in foarte scurt timp

va arata destul de urit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahahha... uite si la omul sandwich parca sta in fata la McDonald cu meniul. Fa-ti si tu reclama mai cu bun gust, mai subtire ca nu merita sa-ti pui Cv-ul la fiecare postare. Intelegem ca schimbi buji custom si esti tare priceput , dar ... juma de pagina de fala la fiecare post oboseste ochiul :cheers:

 

Si on-topic, Autosol e o pasta cu care lustruiesti oglinda instant orice doresti. Iese chiar brici!

Editat de Shobolanu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa faci si tu acum , trebuie sa te bagi si tu in seama ca altfel nu poti :lol: :lol: . da autosolul este fff bun ptr lustruire.

dar in cazul lustruirii aluminiului pina sa ajungi la autosol trebuie sa folosesti smirghel de apa cu diferite granulatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Nichelare, cromare (dl.Bratu)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...