Sari la conținut

Accident Cu Pumni


NVS
 Share

Postări Recomandate

Deci daca pari manelar, nu mai conteaza ca ai avut prioritate. Si eu port tricou verde aprins vara pe motor, dinala Nike,de manelisti.Ah, si blugi dinaia trendy-fashion pe care nu-i suportati voi,motociclistii. Hai ca ma duc sa-mi trag niste tzoale negre inscriptionate cu cranii,topoare,sange,sabii,oase,flacari sa castig respectul vostru. Si nu,nu am absolut nimic cu rockerii, am o gramada de prieteni, dar nu mai impuneti voi legea vestimentara in functie de garderoba voastra din dulap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

la fel as fi procedat si eu in locul motociclistului ...

asa am facut si voi mai face ! simplu ! bataie ! pe mine ma doare sufletul de prostia lor . de ce sa nu ii doara si pe ei pe urma aa ???

daca legea e mai blanda ...o salbaticim !

eu platesc rate la un motor pe 7 ani si imi iese un bou care-l doare in coarne ? pai nu-i dau la clopot ? hmm....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricine era in locul baiatului cu motoru ar fi procedat la fel

 

una e sa-i dai una peste bot omului pentru ca cedezi nervos ( dupa care iti pare rau! )

alta e sa intri peste el in masina si-l lovesti minute in sir ( dupa care continui sa-l injuri! ).

mai ales cand stii din start ca mosu' nu poate sa reactioneze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca avea viteza "mare" cum se agita tataia, nu scapa asa usor si mobra sa mearga pe rotile ei dupa aia. A vrut sa plece intepat de pe loc, nu i-a iesit, poc. Dar deh, e mai usor sa dai vina pe celalalt.

 

P.S. Taci bai... taci... :laugh: Bestial tonul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost mereu impotrvina violentei, pana cand azi un cretinoi.d mi a taiat fatza uitandu se la mine si razand..am crezut ca l omor, nu am dat in el, dar i am pleznit un pumn in masina!... credeti pe cuvant fratilor, cocalarii , manelistii si taranii mor de ciuda si durere cand i ai strambat putin usa ! lesina de oftica,...doar muuuuult!

 

 

bine ca bikerul a scapat cu bine....in plm de polonez nauc si sclerozat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am crezut ca l omor, nu am dat in el, dar i am pleznit un pumn in masina!... credeti pe cuvant fratilor, cocalarii , manelistii si taranii mor de ciuda si durere cand i ai strambat putin usa ! lesina de oftica,...doar muuuuult!

Corect!Se oftica rau de tot!Tocmai de aia nu va pierde ocazia sa se razbune cu prima ocazie pe un motociclist prins la stramtoare!Cine a castigat in final? :laugh:

 

Si asa se va perpetua la infinit raca asta nationala... :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am spart un stop la o masina si i-am spart bara spate ca am fost bou si nu am vazut ca opreste... omul a fost de treaba cu mine si nu mi-a spart fata..

mai omule in situatia aia , ok ai fost bou pt ca nu ai vazut ca opreste,dar nu i-ai pus viata in pericol....e o mare diferenta.

 

Nu am fost acolo, nu am vazut... dar nu as lua orbeste apararea "motociclistului".

 

Nu m-ar mira sa fi avut si el "ceva viteza"... oricata prioritate ai, trebuie sa mai si previi, mai ales in aglomeratie.

In plus, sa dai imediat cu pumnu, sa injuri urat cand ti se ia si o declaratie... asta e Romania!

A nu, cum sa dai cu pumnul.....???

Trebuia sa-i multumeasca respectuos pt ca a fost la un pas sa-i rupa oasele.

Decat sa scrii prostii pe forumul asta, mai bine logheaza-te pe mami.ro( site destinat mamicilor)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt unii care dau si preventiv (recunosc), daramite dupa ce te vede, nu iti da prioritate si te da pe jos. E civilizat dupa ce gresesti flagrant sa fii tare in clontz? E civilizat sa comentezi cand pe greseala ta era sa omori un om? Sta el 60 de zile la asigurari? Sta el 30 de zile comanda de piese si montaj? Plateste el pana dau asigurarile accept de plata?

 

Situatia e simpla, te ridici de pe jos, te duci la sofer si vezi ce are de spus. Daca ai avut o zi buna, nu te doare nimic, soferul recunoaste vina, miorlaie rugator sau cere scuze, poate fi lasat in pace. Altfel, sanctiunea contraventionala poate merge de la rupt oglinda si sut in portiera pana la scos la tabla sofer si pasageri din conserva pentru o lectie ca la usa cortului. Depinde daca esti dispus sa fii nobil sau vrei sa te racoresti, in fata politiei functioneaza mereu argumentul cu "imi pare rau, domne' dar nu se joaca cu viata mea, nu m-am putut stapani".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricare dintre noi are primul impuls de a proceda la fel...e de inteles. la ultima cazatura, cand m-a anuntat prietenul de la fata locului ca pe jos nu se scurge benzina, ci ulei, m-am ridicat sa-l lovesc pe boul ce-a dat peste mine desi avea cedeaza. n-am putut finaliza din cauza piciorului drept, pe care cand am pasit m-am prabusit ca o clatita.

 

una e cand da unu peste tine si esti in masina, ii spui ba esti prost, nu te uiti etc si vrei sa scapi cat mai repede de birocratie, alta e cand da si esti pe moto....greu te mai abtii cand ai nivelul adrenalinei sus si mai si vezi mobra varza...

 

sunt 2 categorii. aia care reactioneaza violent si se si exteriorizeaza si aia care reactioneaza violent doar in ei.

 

 

 

 

offtopic: e pentru gaini :laugh:

 

 

cotcodac-cotcodac (sau cum or face gainile alea, halitoare de plante crescute si-ngrijite cu suflet, mai ceva ca arborii aia miniaturali (am uitat cum le zice). daca cotcodacesc pe la misa pe la usi m-or hrani? hahahhahaha ar fi tare sa tina la proces, sa castige pe motivul asta. fff tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ready2Race
Cam sta am vrut sa scriu si eu in postul meu anterior... dar la momentul ala am preferat sa ma abtin.

 

Deja ce am scris a fost ca o momeala si sacalii au sarit imediat... "conservarul e de vina si trebuie ars pe rug". :laugh:

 

Repet, nu am fost acolo dar este deja clasic ca motociclistul sa mearga precum bivolul doar ca are prioritate.

 

Frate, va plangeti mereu ca traficul in Romania este groaznic, periculos... atunci cu atat mai mult trebuie sa fiti prevazatori.

Oricine poate gresi... Dar daca ai o viteza decenta (eventual cea legala, macar in aglomeratie) poti evita un accident cu o "simpla" franare, fie ea si una "de urgenta". Dar cand bivolu da cat poate ca are motor si e mare smeker, orice rahat de greseala se poate transorma in tragedie.

 

Mai feriti-va frate si voi ca degeaba gasesti vinovatul daca ai crapat sau ai ramas paralizat!

Nu sa dati doar cu pumnul ca animalele...

 

(nu fac referire strict la acest accident)

 

 

Cat de des mergi in oras cu moto?Ma refer la un oras mare, gen Bucuresti.Dau pariu ca nu foarte des, altfel nu ai mai veni cu rahatul asta de dojana "Mai feriti-va frate si voi ca degeaba gasesti vinovatul daca ai crapat sau ai ramas paralizat!".Poti sa te feresti in fiecare secunda ca tot iese un animal cu masina de pe o straduta laterala si da in tine.Si as fi curios sa stiu cum ai reactiona intr-o astfel de situatie!

 

"Repet, nu am fost acolo dar este deja clasic ca motociclistul sa mearga precum bivolul doar ca are prioritate." Atunci nu mai scrie aiurea ca habar n-ai ce zici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca vreun conservar vrea sa omoare vreun motorist. Sometimes shit happens thats all.

Nu cred ca cineva isi propune sa produca accidente in trafic.

 

 

eu una pot sa te contrazic

un idiot (baut) a vrut sa ma omoare acum vreo 3 saptamani

nu s-a lasat pana nu m-a pus jos

motivul: i-am atras atentia ca m-a depasit pe dubla continua foarte aproape si era sa ma dea jos

 

si sa revin la subiectul cu bataia...dupa ce m-a tarait bine, s-a dat jos si a sarit la bataie ca i-am botit masina(nu a contat ca eram pe jumatate fata de el)...si uite asa m-am luat la trante cu el pana a sarit lumea de pe strada

 

ce bine ar fi fost daca aratam ca motociclistul din imagini :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata viteza sa ai cu un CBR125R? Mai mult de 80 in oras iti zic eu ca nu ai cum, doar sa prinzi o artera lunga si libera ca sa ajungi la un 90.

Scuze de intrebare,dar in Baia Mare cit este limita de viteza in oras pentru un CBR de 125? :)

Vreti respect,respectati! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oleaca mai mare ca buCUResti...dar mult peste "oleaca" mai avansat ca respect pt. ceilalti participanti la trafic...se pot intampla si acolo cazuri de gen, mai ales daca motoristul vine cu viteza f. mare, dar aici nu cred ca era cazul. am patit in buc. sa se forteze cedeaza, sa incetinesc in claxon si faza lunga pana la oprire, bou' a oprit si el si exact cand am plecat de pe loc boul a plecat in troma direct in mine... ceea ce cred ca prea rar s-ar intampla p'acolo...

 

se poate ajunge la nivelul de-acolo ori cu amenzi f mari (ca acolo), ori cu inspaimantatul boilor, ca in cazul de fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oleaca mai mare ca buCUResti...dar mult peste "oleaca" mai avansat ca respect pt. ceilalti participanti la trafic...se pot intampla si acolo cazuri de gen, mai ales daca motoristul vine cu viteza f. mare, dar aici nu cred ca era cazul. am patit in buc. sa se forteze cedeaza, sa incetinesc in claxon si faza lunga pana la oprire, bou' a oprit si el si exact cand am plecat de pe loc boul a plecat in troma direct in mine... ceea ce cred ca prea rar s-ar intampla p'acolo...

 

se poate ajunge la nivelul de-acolo ori cu amenzi f mari (ca acolo), ori cu inspaimantatul boilor, ca in cazul de fata

Waw durule! Si tot ai scapat nevatamat dintr-o situatie ca asta! Esti eroul meu! Si al celor din Baia Mare, of course... :laugh: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai uita-te la profilul lui, sta in Viena ... :laugh:. Cred ca e oleaca mai mare decat Bucicuresti

Off topic: Din cate stiu eu e oleaca mai mare ca Sofia, a fost cat Bucurestiul prin 1920 (dupa retragerea administratiei austriece din fostul imperiu preponderent acolo) dar dupa aia a scazut cam la jumatate. Poate gresesc daca si-a dublat populatia in ultimii 10 ani, si de, poate intrarea in UE le-a crescut spectaculos natalitatea...

 

On topic: Mie mi-a facut impresia ca marea majoritate a motociclistilor tavaliti (si probabil in special cei cu o talie impresionanta ca mine, pe la 54kg) tipic injura si spun ca astia care incalca reguli de circulatie ar trebui batuti cand fac un accident. Cand vine unul hotarat, care are si ce-i trebuie la el (vesta cu muschi) si chiar trece la treaba, ba va treziti ca e manelar (eu zic ca asta arata a skinhead, nju a manelar), ba ca nu se cade, ba ca in maximum 150 de metri a prins cu o partaitoare de 17CP cel putin 150km/h in oras si boul cu masina nu avea cum sa-l vada... Ajung si eu ca in Caragiale sa intreb: dar eu cu cine votez, fratilor? Sau daca te da unul jos, desi teoretic ala ar trebui batut (teoria cea mai des vehiculata pe forumul asta), totusi nu ai voie sa faci asta decat daca esti la costum, cu camasa alba, cravata, si pantofi din aia caraghiosi din care se poarta pe la corporatisti? Nu ca as vedea mare rost in batutul soferilor (printre altele si pentru ca e ilegal - dar asta e o motivatie cam hilara in Romania), dar cred ca ar trebui facut un sondaj pe tema asta si sa ne hotaram: trebuiesc batuti sau nu? Ca daca-i musai da trebuie sa mai merg pe la sala sa mai pun ceva pe mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Waw durule! Si tot ai scapat nevatamat dintr-o situatie ca asta! Esti eroul meu! Si al celor din Baia Mare, of course... :laugh: :) :)

 

 

vad ca injurii aduci numai pe pm, dupa care nu-mi mai primesti raspunsurile... putem continua aici: /index.php?showtopic=266664

 

sorry de off

 

Nu ca as vedea mare rost in batutul soferilor (printre altele si pentru ca e ilegal - dar asta e o motivatie cam hilara in Romania), dar cred ca ar trebui facut un sondaj pe tema asta si sa ne hotaram: trebuiesc batuti sau nu? Ca daca-i musai da trebuie sa mai merg pe la sala sa mai pun ceva pe mine...

 

 

daca nu le e frica de suspendare permis + amenda de rahat, ce alta solutie ar fi sa-i faci sa se uite macar odata, daca nu de 2ori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu una pot sa te contrazic

un idiot (baut) a vrut sa ma omoare acum vreo 3 saptamani

nu s-a lasat pana nu m-a pus jos

motivul: i-am atras atentia ca m-a depasit pe dubla continua foarte aproape si era sa ma dea jos

 

si sa revin la subiectul cu bataia...dupa ce m-a tarait bine, s-a dat jos si a sarit la bataie ca i-am botit masina(nu a contat ca eram pe jumatate fata de el)...si uite asa m-am luat la trante cu el pana a sarit lumea de pe strada

 

ce bine ar fi fost daca aratam ca motociclistul din imagini :laugh:

 

mda posibil, insa pe-acolo pe la voi e alta tara. p'aici prin ardeal nu e chiar asa de cacao situatia. cum treci la sud sau est de carpati insa situatia e maro de tot sub toate aspectele.

no hard feelings, just the naked truth.

Editat de llucianf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar. care-ati facut drumuri regat ardeal, cred c-ati observat diferenta. am facut ceva drumuri buc-cj sezonula asta si diferenta se simte imediat ce treci de brasov...nu mai zic dupa. fac loc, chiar daca vine ceva din contrasens, se dau in dr. si dau semnal ca te lasa. binenteles ca am dat de exceptii exceptii, se intampla cate-un bou cu bmw sau benz sa te-mpinga de la spate, sa intre-n depasire din directia opusa in dreptul tau, dar ciudat, toti aveau nr. de buc, if sau ph...nu mai zic dupa 500 de km can in sfarsit abia intrasem in cj, mi-a iesit un papuc din st, pe linie dubla cont. de-am franat 10-15 metri pana la oprire....binenteles era tot de buc. ata ete, abia astept sa mai fac cel putin un drum toamna asta....

 

aceeasi tara dar alti oameni...

 

ps. mare exceptie fac soferii cu numere de ab...nu generalizez, dar e grav cu ei, spun asta din proprie experienta, am locuit p'acolo un an si ceva....

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...