Sari la conținut

Accident Dn1


MotoPlus
 Share

Postări Recomandate

un biker mi a spus de un accident petrecut ieri seara pe DN1` in fata la Hanul Romanesti- Padurea Romanesti-barcanesti..ceva de genul! se pare ca o fata era pe motor! politie, etc...! a trecut pe acolo dar nu l a lasat politia sa opreasca..stie cineva mai multe?

 

speram sa nu fie grav!

Editat de MotoPlus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Enduro sau SM?? Poti face clar dinstinctia?? Nu poti afla mai multe detalii??

Cum dreq nu l-a lasat?? Daca eram pe motor, si in boscheti daca opream si tot n-aveau ce sa-mi faca. Of.

 

(@ carcotasi: nu intreb de nebun, asa ca usor cu comentariile)

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era cazut pe dreapta, cu fatza spre Bucuresti...undeva pe mijlocul drumului, ..era destul de intuneric! salvarea plecase! ENDURO-NEGRU! este tot ce stiu!

 

ieri am fost la Snagov, spre PLOIESTi era o coloana de km, asa ceva nu am mai vazut..si multe salvari plecau inspre Ploiesti! probabil un accident destul de urat !..dar era mai devreme pe la 6-7. accidentul moto s a petrecut in jurul orelor 21-22..!

Editat de MotoPlus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am venit eu dinspre Ploiesti, iar coloana se datora lucrarilor pe centura Ploiesti si din cauza podului de la Ciolpani care este in reparatie. asta in jur de 18-19:00

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am trecut pe acolo chiar dupa accident, salvarea nu ajunsese. Nu mi-am dat seama daca era fata sau baiat.. dar era bine echipat(a) cu protectii peste tot. De asemenea am vazut si masina .. nu era foarte foarte sifonata, iar motociclistul(a) era cazut(a) aproape de motor (aprox 1m). Am incetinit, aproape oprit in dreptul accidentului dar era coloana in spate si politistul mi-a facut semne sa trec mai departe.. si n-am putut opri. Am vazut in schimb ca accidentatul a miscat din piciorul drept si cred ca a si vorbit ceva in timp ce treceam pe langa.

Masina era lovita in stanga spate. Nu pot sa stiu care au fost circumstantele dar dupa urma presupun ca masina era mai mult sau mai putin situata perpendicular pe axul drumului in momentul impactului. Poate executa o intoarcere ( U - turn ) ..ilegala pe portiunea respectiva de drum pentru ca e linie continua.

Personal nu cred sa fie foarte grav accidentul, nici motocicleta nu arata foarte sifonata. Era un enduro, nu supermoto. Imi pare f rau ca nu am putut opri dar eram cu altii in masina si chiar nu puteam. Dupa ce am vazut ca motociclistul pare sa fie totusi ok am mers mai departe..

Rog pe cei care detin detalii despre ce s-a intamplat dupa/identitatea motociclistului sa dea detalii..

Sper sa nu fie ceva foarte grav si fara urmari prea grave.

Insanatosire grabnica motociclistului.

 

P.S. coloana de care se vorbeste era datorata unui pod in lucru, nu avea nici o legatura cu accidentul.

Editat de John Paul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai aveti detalii? Ce marca e motocicleta?

Nu stie nimeni despre cine e vorba?

 

nu vrei sa citesti topicul inainte? Vezi ca apar si poze, si marca exacta a motoretei, tipul cauciucurilor, poze cu fata vreo doua etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la pozele care apar in topicul "Ajutor...", nu e aceeasi fata. E o harababura generala pe topicul ala .

 

lasati topicul ala de toata jena ..... cum e fata? si-a reparat mana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of, mai bine nu postam linku. E vorba despre fata pe care o cauta individu' care a facut topicul ala, dar nu e nici una dintre cele care au postat p-acolo sau a caror poze au aparut p-acolo. STIU ca nu-i cats.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off, topicul asta e varza.

Coloana nu a avut nici o legatura. Trecusem de ea deja.

Un dobitoc de 22 de ani a iesit din parcare de la barcanesti- romanesti si a vrut sa intoarca pe sensul spre bucuresti (e linie contiunua acolo). Am intrat in el in spate – lateral.

Asta din povestiri (politie, etc), pt ca eu nu tin minte absolut nimic, nici accidentul, nici dupa accident... decat din ambulanta.. desi se pare ca eram constienta.

Dubla fractura deschisa la antebratz dr – operatie, fixator extern; entorsa de coloana cervicala, alte diverse minore. La motor e o lista lunga, printre care jugul de la furca care s-a rupt, bord, far, etc. Oricum, am scapat ieftin fatza de altii de aici care au patit-o ca si mine.

Mersi de urari (restul discutiilor nu isi au rostul – ma refer la topicul celalalt).

Salutari si ochii in 4 la dobitoci.... ca sunt cam multi se pare.... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off, topicul asta e varza.

Coloana nu a avut nici o legatura. Trecusem de ea deja.

Un dobitoc de 22 de ani a iesit din parcare de la barcanesti- romanesti si a vrut sa intoarca pe sensul spre bucuresti (e linie contiunua acolo). Am intrat in el in spate – lateral.

Asta din povestiri (politie, etc), pt ca eu nu tin minte absolut nimic, nici accidentul, nici dupa accident... decat din ambulanta.. desi se pare ca eram constienta.

Dubla fractura deschisa la antebratz dr – operatie, fixator extern; entorsa de coloana cervicala, alte diverse minore. La motor e o lista lunga, printre care jugul de la furca care s-a rupt, bord, far, etc. Oricum, am scapat ieftin fatza de altii de aici care au patit-o ca si mine.

Mersi de urari (restul discutiilor nu isi au rostul – ma refer la topicul celalalt).

Salutari si ochii in 4 la dobitoci.... ca sunt cam multi se pare.... :rolleyes:

 

 

bonjour ! imi pare rau ptr accident si imi pare bine ca scrii aici pe forum... tu nu ai un DR eu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off, topicul asta e varza.

Coloana nu a avut nici o legatura. Trecusem de ea deja.

Un dobitoc de 22 de ani a iesit din parcare de la barcanesti- romanesti si a vrut sa intoarca pe sensul spre bucuresti (e linie contiunua acolo). Am intrat in el in spate â lateral.

Asta din povestiri (politie, etc), pt ca eu nu tin minte absolut nimic, nici accidentul, nici dupa accident... decat din ambulanta.. desi se pare ca eram constienta.

Dubla fractura deschisa la antebratz dr â operatie, fixator extern; entorsa de coloana cervicala, alte diverse minore. La motor e o lista lunga, printre care jugul de la furca care s-a rupt, bord, far, etc. Oricum, am scapat ieftin fatza de altii de aici care au patit-o ca si mine.

Mersi de urari (restul discutiilor nu isi au rostul â ma refer la topicul celalalt).

Salutari si ochii in 4 la dobitoci.... ca sunt cam multi se pare.... :rolleyes:

Sanatate ! Bine ca nu ai patit-o mai rau.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...