Sari la conținut

Accident Mortal Oradea


Annone
 Share

Postări Recomandate

tu n-ai facut niciodata lucruri nesabuite?in mod sigur , daca te vei gandi un pic mai mult , iti va pare rau de ce ai putut sa zici..........DUMNEZEU sa aiba mila de sufletul lui , si de noi toti ........

 

Sa aiba Dumnezeu mila, ca stim ca el nu a avut.

 

Foarte tare faza cu casca sparta, ori era de bicicleta, ori sunt astia cretinoizi ori ala era racheta de a reusit sa crape cashcheta.

 

Anyhow, ca om Dumnezeu sa-l odihneasca, ca motociclist... nu prea multe, nu a apucat sa se faca motociclist.

 

P.S. Jenifer baby, voi pe ce lume traiti, tu si cu aia care aveti ca raspuns Ce ma tu nu te-ai dat asa?. Chiar nu va vine sa credeti ca unii nu se dau fara carnet, ca au grija de pielea lor si ii doare-n basca de "prietenii" cu care sunt in oras, chiar nu va vine sa credeti ca unii chiar isi pun casca sa merga pana la farmacie? Geez.

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa mai zici ?...asta e motociclist ?...pai eu dak pun mana pe un avion si ma dau de panant cu el...se presupune ca mor pilot...? poate ma si decoreaza...? astia de la ProTv sunt natarai...minim...

si totusi a avut prieteni tari de tot...cum naiba sa iei cu tine un incepator fara permis si sa il mai si alergi prin oras...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul de clar, motociclistul este vinovat de accident.

 

Nu ai ce cauta pe motoreta fara permis (atat cat iti ofera scoala moto in romania e buna si aia)

 

Un motor mare in mainile unui incepator nu face decat sa mareasca sansele de accident.

 

Si niciodata nu mergi intr-un grup de care nu te poti tine fara probleme, daca grupul nu merge in ritmul tau parasesti grupul pentru siguranta ta si a celorlalti.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.

 

P.S. Invatati ceva din astea, nu va mai certati.

 

RIP :bounce: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

casca era un nolan din cate am

vazut....,iar in legatura cu "prietenii" -no comment

\

in prim plan arata un nolan dar de 2ori pe iarba arata un ''no name'' negru,poate gresesc si eu.

oricum e prea tarziu pt. el.condoleante familiei si prietenilor,macar a murit facand cei place...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa aiba Dumnezeu mila, ca stim ca el nu a avut.

 

Foarte tare faza cu casca sparta, ori era de bicicleta, ori sunt astia cretinoizi ori ala era racheta de a reusit sa crape cashcheta.

 

Anyhow, ca om Dumnezeu sa-l odihneasca, ca motociclist... nu prea multe, nu a apucat sa se faca motociclist.

 

P.S. Jenifer baby, voi pe ce lume traiti, tu si cu aia care aveti ca raspuns Ce ma tu nu te-ai dat asa?. Chiar nu va vine sa credeti ca unii nu se dau fara carnet, ca au grija de pielea lor si ii doare-n basca de "prietenii" cu care sunt in oras, chiar nu va vine sa credeti ca unii chiar isi pun casca sa merga pana la farmacie? Geez.

Casca se sparge pentru a diminua energia impactului si fortaz transmisa corpului. In caz contrar, in caz ca nu se sparge, toate forta impactului este transmisa capului si coloanei vertebrale, caz in care se poate fie muri, fie paraliza). La fel cum masinile sunt facute sa se indoaie la impact (indoire oarecum controlata), asa si castile se crapa.

RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu era vreun pieton in zona,ca intra dobitocul in el..pe unii ii mananca rau

In primul rand ca diferenta dintre acest baiat si un incepator cu permisul dobandit de cateva luni este nesemnificativa(probabil ca si el a mai mers muuult timp pe 125 sau alte motoare).

Si de-aia spun.... Sa mearga baietii astia cu figuri in cap(incepatorii) si motoare jmechere in poligon si sa incerce sa-l faca.

...Si cate jaloane trantesc, atatia pietoni sunt acrosati de ei, atatea gauri de canal sunt luate in plin, in atatea colturi de microbuze, autobuze se proptesc, etc.

Pe mine nu ma mira atat de mult inconstienta lui(ca avea 26 de ani), cat mai ales inconstienta prietenilor cu care a iesit la plimbare, prieteni care dupa ce ca nu i-au spus sa stea acasa, au mai tras si tare... Astia sunt genul de idioti pe care-i intalnesc pretutindeni pe acest forum si care spun ca incepatorii pot sa mearga direct pe Hayabusa, GSX-R1000, R1, ZX10R SP2 sau Y2K(am exagerat desigur). Sunt genul de idioti care nu-i spun omului ca n-are reflexe pentru a merge nici macar pe un 500cc si ca astea se dobandesc in timp, prin experienta. Dar cum sa dea ei asemenea sfaturi cand ei au inceput la fel? Va spun eu ca pana acum ati avut doar noroc. Pana la primul accident pot sa treaca si 2 ani si depinde numai de motorul pe care esti si felul in care-l pilotezi cum se va sfarsi totul.

Se spune ca abia atunci cand cazi devii motociclist. ...Dar asta presupune sa nu mori!

 

 

Imi pare rau pentru baiat... Si-mi pare rau pentru toti tinerii care se duc asa...

Editat de categoria"A"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ca diferenta dintre acest baiat si un incepator cu permisul dobandit de cateva luni este nesemnificativa(probabil ca si el a mai mers muuult timp pe 125 sau alte motoare).

Si de-aia spun.... Sa mearga baietii astia cu figuri in cap(incepatorii) si motoare jmechere in poligon si sa incerce sa-l faca.

...Si cate jaloane trantesc, atatia pietoni sunt acrosati de ei, atatea gauri de canal sunt luate in plin, in atatea colturi de microbuze, autobuze se proptesc, etc.

Pe mine nu ma mira atat de mult inconstienta lui(ca avea 26 de ani), cat mai ales inconstienta prietenilor cu care a iesit la plimbare, prieteni care dupa ce ca nu i-au spus sa stea acasa, au mai tras si tare... Astia sunt genul de idioti pe care-i intalnesc pretutindeni pe acest forum si care spun ca incepatorii pot sa mearga direct pe Hayabusa, GSX-R1000, R1, ZX10R SP2 sau Y2K(am exagerat desigur). Sunt genul de idioti care nu-i spun omului ca n-are reflexe pentru a merge nici macar pe un 500cc si ca astea se dobandesc in timp, prin experienta. Dar cum sa dea ei asemenea sfaturi cand ei au inceput la fel? Va spun eu ca pana acum ati avut doar noroc. Pana la primul accident pot sa treaca si 2 ani si depinde numai de motorul pe care esti si felul in care-l pilotezi cum se va sfarsi totul.

Se spune ca abia atunci cand cazi devii motociclist. ...Dar asta presupune sa nu mori!

 

 

Imi pare rau pentru baiat... Si-mi pare rau pentru toti tinerii care se duc asa...

De ce zici ca e inconstienta prietenilor de vina? Poate prietenii i-au spus sa stea acasa si el s-a luat dupa ei. Iar daca aia au tras mai tare ca asa le place de ce ar fi vina lor ca respectivul a tras sa stea in fundu` lor? Daca cei din fata aveau experienta, el ca si neexperimentat de ce a tras de motor stiind ca nu il poate controla? Deci prietenii nu cred ca sunt vinovati. Dar oricum nu mai are importanta cine a fost vinovat, ci are importanta morala. Asa ca cine are cap pe umeri sa bage la cap si sa nu faca la fel, cine nu, RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol... cat despre vina, nu cred ca are sens sa incepem polemici! Si in acest caz, ca si in multe altele, mortul este de vina. Si aici este justificata afirmatia...

Sunt convins ca sunt multi aici pe forumcare s-au dat fara permis (:bounce: ma numar si eu printre acestia, my bad)... insa cred ca totusi nu a fost bine. Intre a te da incet si cumpatat in afara orasului, in zone mai putin periculoase si a te da in pras, in trafic.... e diferenta. Si Oradea nu este cel mai cuminte oras cand e vorba de trafic.

Pacat de tanar... avea multe in fata la 26 de ani ....

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general si familia si prietenii / cei din anturaj sunt vinovati...

 

INSA ... la 26 de ani, e clar ca esti SINGURUL vinovat ... daca pana la varsta asta nu esti capabil sa vezi ca e bine si ce nu, ce e corect si ce nu .. asta e... esti pe "barba" ta , La varsta asta .. daca trebuie sa-ti atraga atentia ALTCINEVA ca ce faci tu NU e bine... e rau de tot, e patetic.

 

un simplu RIP, pt. un inconstient. Aviz amatorilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...