Sari la conținut

BMW F650/F700/F800GS/A


Postări Recomandate

Dar nu mi-ai zis cum faci parghie.Iei o ranga cu tine si o bagi sub cilindru cand cazi?Acuma sunt serios,chiar nu stiu cum e cu parghia si vreau sa aflu in caz ca la batranetze o sa-mi iau un R ca al tau.

 

foarte simplu:

post-12027-1222883744_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

foarte simplu:

:)

 

Daaa...si marmota invelea ciocolata in staniol.

Ridica tu de jos ,singur ,o bestie echipata cu toate cele necesare unei excursii (doua sidebags,un topcase sau un ditamai sacul iar cireasa de pe tort,un tankcase) si asta daca ai cazut in noroi unde iti aluneca picioarele.Daca te-ai si lovit la unul din picioare acolo mori.

Daca ai fi citit cu atentie ai fi vazut ca exprimarea mea a fost "nu asi pleca singur cu bestia pe forestiere" decat pe trasee soft.

 

 

 

vezi ca de contrazici singur si imi dai mie dreptate?Asta am zis si eu.F800 e si el capra si se ridica mai usor decat R (1200 ca exista mai multe R-uri)

 

 

Si cum faci? Te duci pe partea opusa si te catzeri pe cilindru? Nu sunt ironic ,sunt curios.Cine stie cand voi avea nevoie de informatia asta.

Imi pare rau sa-ti spun.....dar esti un pic pe DINAFARA!!!!!O moto se poate ridica si cu o mana ,dar trebuie sa ai TEHNICA(cu a zis cineva mai sus)!!!vino cu noi si iti v-om demonstar ca gs 1200 se ridica chiar mai usor decat F800 !!!!!chiar suntem din cei care vorbim din experienta!!!CREDE-MA!!!! Ali-baba stie ce spune!!!!Daca nu crezi vino la o tura si o sa-ti demonstram!!! :friends:Si ai dreptate R-uri sunt multe GS -uri mai putine!!! :)

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

 

Imi pare rau sa-ti spun.....dar esti un pic pe DINAFARA!!!!!O moto se poate ridica si cu o mana ,dar trebuie sa ai TEHNICA(cu a zis cineva mai sus)!!!vino cu noi si iti v-om demonstar ca gs 1200 se ridica chiar mai usor decat F800 !!!!!chiar suntem din cei care vorbim din experienta!!!CREDE-MA!!!! Ali-baba stie ce spune!!!!Daca nu crezi vino la o tura si o sa-ti demonstram!!! :friends:Si ai dreptate R-uri sunt multe GS -uri mai putine!!! :)

 

OK OK OK aveti dreptate. Veniti diseara in Biker's ,culcam una pe iarba si o sa ma conving singur.Dar o culcam in asa fel incat ghidonul sa fie mai jos decat motorul,deci in panta.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'aidi bre, va certati de 3 pagini care se ridica mai usor de jos?

 

Alte info despre F800 GS nu mai are nimeni? Ca ma cam intereseaza...probabil o sa schimb 650-ul cu 800 in curand.

 

Posesorii, nu zice nimeni nimic?

 

Pe mine ce ma ingrijoreaza e faptul ca vine cam goluta la protectie din fabrica, si ca tre sa impingi niste banuti la touratech sa o pui in siguranta. Am citit pe http://f800riders.org ca ar avea si asta probleme la soft, ca tre' verificat la suruburi la radiator, ca mai pierde cate unul doua si pe asa zisul scut...

 

m-ar interesa la consum, la ergonomie, cum se simte la drum lung, fac o comparatie intre saua de la 650 si ma uit oarecum cu frica la saua de la 800...

 

lasati orgoliile si prostiile...bagati info care mai stie ceva important despre 800.

 

Cine si-a luat, cat a ajuns cu totul ca bani? Ca pretul lor CIP ma lasa total rece. La test drive a fost careva? Daca da, in ce consta, te lasa numai sa te plimbi prin curte sau cum?

 

Haidi sa ne auzim sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'aidi bre, va certati de 3 pagini care se ridica mai usor de jos?

 

Alte info despre F800 GS nu mai are nimeni? Ca ma cam intereseaza...probabil o sa schimb 650-ul cu 800 in curand.

 

Posesorii, nu zice nimeni nimic?

 

Pe mine ce ma ingrijoreaza e faptul ca vine cam goluta la protectie din fabrica, si ca tre sa impingi niste banuti la touratech sa o pui in siguranta. Am citit pe http://f800riders.org ca ar avea si asta probleme la soft, ca tre' verificat la suruburi la radiator, ca mai pierde cate unul doua si pe asa zisul scut...

 

m-ar interesa la consum, la ergonomie, cum se simte la drum lung, fac o comparatie intre saua de la 650 si ma uit oarecum cu frica la saua de la 800...

 

lasati orgoliile si prostiile...bagati info care mai stie ceva important despre 800.

 

Cine si-a luat, cat a ajuns cu totul ca bani? Ca pretul lor CIP ma lasa total rece. La test drive a fost careva? Daca da, in ce consta, te lasa numai sa te plimbi prin curte sau cum?

 

Haidi sa ne auzim sanatosi!

 

Da-i PM lui Bogdan (Delta X). El are F800GS.

Pe de alta parte, cam ai dreptate - trebuie sa mai bagi bani. Din fabrica are un scut de doi lei, care nu acopera filtrul de ulei. Dan (Dans) a patit-o din cauza asta, cu un F650 nou, cu scut de plastic, scut luat chiar de pe F800 lui Bogdan. A luat un bat care s-a infipt in filtru (probabil) si a scuipat uleiul prin filtru in doua minute, dupa care a trebuit tractata. A ajuns acasa pe platforma uite aici. Dupa aia iti trebuie si un parbriz mai de doamne ajuta daca mergi si pe sosea. Din punct de vedere al confortului, saua nici nu se compara cu cea de la F650 (evident cel vechi, ca asta nou e cam la fel cu F800 la sa). Deasemenea iti trebuie hand-guard-uri. Si cred ca mai sunt.

Bogdan mai are vreo cateva sute de euro si depaseste suma pe care am dat-o eu pe R1200GS, adica 15000euro, cu tot cu genti si protectii la cilindru. Altfel motocicleta merge bine. Motorul este impresionat, mai ales cuplul. Se simte foarte bine la drum. Consuma foarte putin - cam 4l/100km daca tin bine minte.

Spor

Editat de ali baba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah, la naiba, iar vad poza respectiva cu filtrul de ulei spart si imi aduc aminte de ce m-am enervat cu F 800-le.

 

vad ca si galeriile de evacuare sunt lovite usor.

 

Scutul e din PLASTIC???? La naia, deci e chiar chinezarie?

 

aiaiaiaiaaaaa

 

mersi oricum de raspunsul pertinent si la obiect. 1500 de euri...mai pun 2000 si ajung la 1200 ADV full. ofofof.

 

Ma interesa F800 pentru ca 1200 mi se pare inca putin cam mare, si pentru experienta mea pe sosea (20.000 de km) si pentru drumurile pe care imi place sa ma bag. Nu sunt un adept al mersului prea mult pe sosea, ci mai mult prin forestiere si noroaie. Ma gandeam ca e o cale de mijloc, 650 mi se pare cam micut pt mine (si la putere-nerv-feeling si ca inaltime). Ma gandeam ca 85 de cai si kg care le are ar face o figura frumoasa.

 

Dar se pare ca tre sa umbli mult prin shopping ca sa poti iesi la drum cu mobra asta. Asta ar cam fi un drawback, banii...ma-sa, pana la urma pt asta muncesc, sa ma simt bine, as accepta si pretul...

 

O sa ma mai gandesc sa vedem ce si cum...Observ ca nu sunt prea multi care si-au luat mobra asta, ma intreb daca e din cauza pretului sau a motivelor "de siguranta tehnica", sa zic asa.

 

Maine poimaine o sa trebuiasca sa iti iei roti la mobra dupa ce iei mobra, pt ca va veni fara ele din fabrica.

 

mersi inca o data!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine poimaine o sa trebuiasca sa iti iei roti la mobra dupa ce iei mobra, pt ca va veni fara ele din fabrica.

Asta era si gluma mea: roti optionale. Pe de alta parte ADV full este cam 20.000euro, cu tot cu genti. F800 il scoti in 14.000 sa zicem. Si nici nu se compara cu adv pe noroi sau gropi. Merge mai bine si decat R1200GS ul meu, in principal din cauza rotii de 21 (dezavantaj pe care intentionez sa-l remediez) si a greutatii ceva mai mici pe fata. Totusi nu a fost vreun loc unde sa treaca Bogdan cu F800 si sa nu trec eu cu R1200. Doar ca pe nisip el a trecut mai usor.

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

14000

Pai nene atunci trebuie sa astept sa moara bunica-mea ca sa-i vand garsoniera.E adevarat ca imi place sa o "personalizez" cu cele de trebuinta dar sa ajung la 14000 si cred ca nu a pus nimeni la socoteala si un GPS,doua proiectoare,cric central,Schimbat saua cu una de la Corbin,portbagaje.....

Sunt deceptionat. :) ma duc sa-mi tai venele.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modul in care se dezvolta puterea si cuplul este total diferit la un cilindru fata de doi , trei ,patru. Avand in vedere ca F800 GS nu este un motor numai pentru enduro ci si touring solutia era de 2 cil.Poate intrebarea a fost o gluma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nu a mai spus nimeni nimic despre comportamentul lui F800, in special cei cativa proprietari. Tare sant curios cum se comporta in special la turing. Cat se poate merge intr-o zi fara usturimi in dos, carcei, sau articulatii intepenite. Sant convins ca la partea de enduro exeleaza, dar la drum lung cu saua ingusta si tare nu stiu. Mult timp am asteptat motorul asta sa-l scoata BMW si cand a aparut, difera mult de cum mi-l imaginam eu. Astept cu interes pareri dupa primul sezon de utilizare pe sosea. Consuma ulei de nou? ca la cele boxer cica ar fi normal,iar eu nu ma pot obisnui cu ideia de a completa uleiul incepand cu prima mie de km.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a mai spus nimeni nimic despre comportamentul lui F800, in special cei cativa proprietari. Tare sant curios cum se comporta in special la turing. Cat se poate merge intr-o zi fara usturimi in dos, carcei, sau articulatii intepenite. Sant convins ca la partea de enduro exeleaza, dar la drum lung cu saua ingusta si tare nu stiu. Mult timp am asteptat motorul asta sa-l scoata BMW si cand a aparut, difera mult de cum mi-l imaginam eu. Astept cu interes pareri dupa primul sezon de utilizare pe sosea. Consuma ulei de nou? ca la cele boxer cica ar fi normal,iar eu nu ma pot obisnui cu ideia de a completa uleiul incepand cu prima mie de km.

 

 

Bogdane,

 

Oare nu e mai convenabil - si in acelasi timp rentabil - sa platesti o diferenta de 2500 euro (+ tva) si sa ai:

 

-un motor mai performant

si 85 de cai sunt - cel putin pentru mine - super suficienti, DAR la o adica ... ai in ce sa-ti pui baza!

-o suspensie mai buna - 800-le nu are Telelever

-(mult) mai versatil - foarte bune veleitati de touring, si nu se face de ris nici la enduro - comparativ cu 800-le care la touring ...

-roti tubless - chiar si cu spite daca se vrea

-CARDAN

 

Eu personal am stat - nu am mers - pe 800 la AB, si ma simteam k pe ktm-ul lc4: destul de inalt, si cu sa ingusta; pentru mine = NUl!

Nu cred ca cu el pot merge - asa cum merg cu 1200-le - de la buc. la mare fara oprire.

 

Consider ca punind in balanta performantele, facilitatile si pretul, aceasta atirna mai degraba in favoarea 1200-lui, desi ... comparatia nu e bun!

Vorbim de DOUA CLASE DIFERITE!

 

Recomandarea mea pentru cei ce vor enduro de la bmw, este sa incerce G 650Xchalange!!! Eu am avut ocazia sa merg cu cel de la AB.

RUPE...!!!

 

Sau daca / pentru cei care isi pot permite ... exista HP 2! 105 cp si (doar) 175kg.

Dedicat pentru enduro!

 

Ramin la parerea ca GS-ul 1200 - desi imi doresc Adv-ul - ramine motorul ce acopera cu brio orice cerinta: comfort, putere, viteza, fiabilitate, versatilitate!

 

 

Vis-a-vis de consumul de ulei ... eu am citit ca doar atunci cind e "forjat" papa ulei.

 

 

 

Toate cele bune,

 

Aurelian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mare ai dreptate, dar 1200GS sau ADV raman deficitare la mersul in oras si la consum, fiind motoare mari cu putere mai mereu excedentara si deci fara sansa de al folosi niciodata la macar 70% din ce poate. Eu sant inca in cautarea motorului universal care sa fie bun la toate. Stiu ca inca nu s-a construit , dar eu mai sper si astept. V-Strom-ul nu-l schimb pana nu apare ceva care sa-l bata la toate capitolele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sant inca in cautarea motorului universal care sa fie bun la toate. Stiu ca inca nu s-a construit , dar eu mai sper si astept. V-Strom-ul nu-l schimb pana nu apare ceva care sa-l bata la toate capitolele.

 

Cred ca noul F 650GS bicilindru corespunde tuturor criteriilor tale: este foarte economic, confortabil, manevrabil, ABS, cutii originale mari etc. Am citit ca se comporta bine si in teren.

Puterea, fata de V-strom nu este mult mai mare insa difera turatia (71cp la 7000rpm la BMW fata de 67cp la 8800rpm la V-S) dar cuplul este mai mare si mai ales la turatie foarte joasa. (75Nm la 4500 fata de 60 la 6400).

 

F800GS este foarte inalt iar saua nu are legatura cu touringul pe distante mari, este incomoda.

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saua de la f 800 este identica cu cea de la f 650 , daca una este incomoda atunci si cealalta este la fel si invers. La 800 scaritele sunt mai departate de sa pt ca e mai inalta toata , se pare ca acest lucru o face mai confortabila la drum lung. Eu sunt curios si cum sta pasagerul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt foarte curios in legatura cu modelul asta de BMW. Mare pacat ca nu prea sunt posesori aici. M-ar fi interesat (ca si pe multi dinainte mea de pe threadu asta) sa aud pareri la prima mana. Pana acum din ce am inteles, saua nu e cea mai confortabila din lume (asta se rezolva usor), motocicleta nu prea e protejata la cazaturi (dai multi bani la orice tavalitura, oricat de mica), are un scut de motor care trebe musai inlocuit si... cam astea sunt punctele care mi-au ramas in cap.

 

...acu probabil ca pana o sa ma pot bucura la prima mana de un astfel de bavarez o sa mai treaca ceva vreme (primaveri :rock:), dar curiozitate e curiozitate, nu?

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saua nu prea ai cei face pt ca dedesupt se afla rezervorul, si busonul de benzina iese practic prin sa, anuland posibilitatea de a monta o sa mai lata, respectiv mai confortabila la drum lung, si cand spun lung ma gandesc la peste 450 km/zi. Aceeasi problema si cu parbrizul care nu vad cum se poate mari pt a oferi protectia necesara in turing. Faptul ca rezervorul este sub sa a determinat si marimea, acestuia adica 16L, care este putin chiar daca consumul declarat este mic. Altfel pare o motocicleta buna, dar nepotivita pt enduro-turing, cel mult enduro in jurul casei 200-300km /zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ce nu inteleg eu la nemtii astia...credeam ca nu sunt la fel de chitrosi ca astia de Renault-Dacia care fac pe ei pt. un airbag, un geam electric, un ABS...

 

De ce nu au pus 2 discuri pe fata si la modelul 2008 F650 GS avand in vedere ca e aproape la fel de greu si avand acelasi bicilindru de 800cm ca si F800 GS...???

 

si de ce nu le-au lansat si cu varianta "gen" Adventure la ele...aici ma refer la scut de motor SERIOS nu gluma aia...si crash-baruri laterale ca doar nu cred ca oamenii o sa cumpere asa ceva ca sa faca liniute cu Hayabuse ? :what:

Doar ca sa incarci factura la optionale mai incolo... sau sa faci contracte cu firme care v-or face piese aftermarket pt. modelele in cauza...?!

 

Am vazut pe forum pe cineva care si-a luat F650 GS 2008 si ii si sparsese filtru de ulei...nu ma refer sa te arunci pe toate pietrele de hard-enduro da un pic de seriozitate la protectii pt. un all-rounder de la BMW eu zic ca nu e mare lucru...dar asa e cand te zgarcesti la o tabla groasa si 4 bare... :rock:

 

stiuuuuuuuu...multi o sa spuna ca sa imi iau 1200GS Adv. dar poate nu vreau sa dau 17.000 pe un motor...

 

eu ma refer aici doar ca pierd clienti care ar vrea un F800 GS potent de cand il cumpara...nu apoi sa caute sa isi puna scut si crash-baruri pe ea...ca doar dai 9-10.000 pe ea, cat naiba e o teava? :haha:

Editat de Stefan GS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saua nu prea ai cei face pt ca dedesupt se afla rezervorul, si busonul de benzina iese practic prin sa, anuland posibilitatea de a monta o sa mai lata, respectiv mai confortabila la drum lung, si cand spun lung ma gandesc la peste 450 km/zi. Aceeasi problema si cu parbrizul care nu vad cum se poate mari pt a oferi protectia necesara in turing. Faptul ca rezervorul este sub sa a determinat si marimea, acestuia adica 16L, care este putin chiar daca consumul declarat este mic. Altfel pare o motocicleta buna, dar nepotivita pt enduro-turing, cel mult enduro in jurul casei 200-300km /zi.

 

 

Total eronat.

-Daca vrei sa, uite aici http://www.touratech.com/shops/001/product...29d6da24cd8546b

-Daca vrei parbriz, uite aici combinatia http://www.touratech.com/shops/001/product...29d6da24cd8546b

-Si nici faza cu rezervorul n-ai nimerit-o. Yamaha Tenere 2008 are rezervorul tot sub sa, si are 23 L. Deci nu acest fapt limiteaza marimea rezervorului.

 

Ai facut touring cu gs 800 ca sa stii daca e buna sau nu pentru asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si de ce nu le-au lansat si cu varianta "gen" Adventure la ele...aici ma refer la scut de motor SERIOS nu gluma aia...si crash-baruri laterale ca doar nu cred ca oamenii o sa cumpere asa ceva ca sa faca liniute cu Hayabuse ? :rock:

Doar ca sa incarci factura la optionale mai incolo... sau sa faci contracte cu firme care v-or face piese aftermarket pt. modelele in cauza...?!

 

Pai daca spre ex. iei gs-ul 1200 si gs-ul 1200 adv si te uiti la preturi, vei vedea ca ai platit fiecare piesulica pusa in plus de fabrica pe adv. Asa ca tot acolo ajungi. Fiind "chel", ai posibilitatea sa pui tu ce piese vrei si sa le cumperi de unde vrei, poate la preturi mai mici. Asa ca nu vad neaparat un dezavantaj in asta.

 

 

 

ps- asta fiind o discutie pe care ar trebui s-o purtam dincolo, pe topicul f800.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eeee, nu neaparat, ca m-am referit si la modelul F650 GS 2008 care are in continuare un singur disc pe fata... :rock:

 

Daca te uiti atent, nu am citat tot ce-ai zis, si am facut referire doar la o parte din mesajul tau. Acum, ca ai adus vorba de un singur disc, vei vedea ca si 650-ul e mai ieftin comparativ cu 800-le. Diferenta de pret vine tot din chestii de genul asta, cum ar fi un singur disc in loc de doua. Doua discuri ar fi insemnat o diferenta de cateva sute de euro fata de pretul actual al 650-ului.

 

Eeee, nu neaparat, ca m-am referit si la modelul F650 GS 2008 care are in continuare un singur disc pe fata... :what:

 

Si daca raspunsul tau e legat de afirmatia mea cum c-ar trebui mutata discutia, da, trebuie mutata. In topicul asta e vorba de gs-urile monocilindru. 650-ul 2008, chiar daca se numeste la fel, e cu totul alta motocicleta, si discutia ar trebui purtata unde ti-am zis eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te uiti atent, nu am citat tot ce-ai zis, si am facut referire doar la o parte din mesajul tau. Acum, ca ai adus vorba de un singur disc, vei vedea ca si 650-ul e mai ieftin comparativ cu 800-le. Diferenta de pret vine tot din chestii de genul asta, cum ar fi un singur disc in loc de doua. Doua discuri ar fi insemnat o diferenta de cateva sute de euro fata de pretul actual al 650-ului.

 

 

 

Si daca raspunsul tau e legat de afirmatia mea cum c-ar trebui mutata discutia, da, trebuie mutata. In topicul asta e vorba de gs-urile monocilindru. 650-ul 2008, chiar daca se numeste la fel, e cu totul alta motocicleta, si discutia ar trebui purtata unde ti-am zis eu.

 

OK. You are right. :what: Topicul ala e si mai putin citit ca nu are nimeni F800GS...inca... :rock:

Editat de Stefan GS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total eronat.

-Daca vrei sa, uite aici http://www.touratech.com/shops/001/product...29d6da24cd8546b

-Daca vrei parbriz, uite aici combinatia http://www.touratech.com/shops/001/product...29d6da24cd8546b

-Si nici faza cu rezervorul n-ai nimerit-o. Yamaha Tenere 2008 are rezervorul tot sub sa, si are 23 L. Deci nu acest fapt limiteaza marimea rezervorului.

 

Ai facut touring cu gs 800 ca sa stii daca e buna sau nu pentru asa ceva?

 

 

 

Angi,

 

 

Personal am stat pe gs-ul de 800, intrucit cochetam cu ideea de a-l cumpara.

 

Daca peste lant si roti cu camera poate mai treceam cu vederea - stiam ce inseamna de la gs-ul 650 - saua a fost elementul decisiv in a spune ... NU!

 

Ba mai mult, eu consider ca Bogdan e chiar (mult prea) generos cind vorbeste de 200 - 300 de km.

La cit de ingusta si tare este saua - chair daca suspensia este ok - dupa un drum mai lung ... sigur e nevoie de repaus pentru fesieri!

 

In catalogul BMW Motorrad 2008, el este trecut la categoria ... enduro!

 

Deci a vorbi de touring in cazul gs-ului de 800 ... nu mi se pare chiar corect!

 

 

Toate cele bune,

 

Aurelian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angi,

 

 

Personal am stat pe gs-ul de 800, intrucit cochetam cu ideea de a-l cumpara.

 

Daca peste lant si roti cu camera poate mai treceam cu vederea - stiam ce inseamna de la gs-ul 650 - saua a fost elementul decisiv in a spune ... NU!

 

Ba mai mult, eu consider ca Bogdan e chiar (mult prea) generos cind vorbeste de 200 - 300 de km.

La cit de ingusta si tare este saua - chair daca suspensia este ok - dupa un drum mai lung ... sigur e nevoie de repaus pentru fesieri!

 

In catalogul BMW Motorrad 2008, el este trecut la categoria ... enduro!

 

Deci a vorbi de touring in cazul gs-ului de 800 ... nu mi se pare chiar corect!

 

 

Toate cele bune,

 

Aurelian

 

Aurelian, tu ai citit ce-am scris eu? Ai vazut link-urile pe care le-am dat? M-ai vazut pe mine ca zic de saua originala cum c-ar fi confortabila? Mai citeste o data ce-am scris eu si dupa aia mai discutam.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angi fara suparare, saua pe care ne-ai aratat-o este mai inalta , dar in nici un caz mai lata. F 800GS este inalta oricum saua asta fiind probabil pt cei trecuti de 1,90. Rezervorul bagat sub sea este un dat la care nu mai poti umbla si inca o data, dupa mine, 16 L sant putini. Eu nu zic ca este o moto rea, dar fata de ce ne-a invatat BMW despre semnificatia literelor GS , F 800 GS este dintr-un alt film. Sant sigur ca nu vom vedea multi motociclisti de cursa lunga care sa strabata continentele pe asa ceva. 1200 GS si 1200GS Adv sant deja clasici in viata pt astfel de activitati, si asta nu atat datorita puterii, cat pozitiei relaxate la mers, protectiei la vant si intemperii si bineinteles fiabilitatii. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...