Sari la conținut

BMW F650/F700/F800GS/A


Postări Recomandate

Alte variante:

 

La Touratech:
1 mic/mare (lasi/scoti partea rosie) = 1 mare + 1mic
http://shop.touratec...-accessory.html

sau 1 mic/mare = 2 mari
http://shop.touratec...socket-two.html

simplu: http://shop.touratec...cal-system.html

La Wunderlich: http://www.wunderlic...osen-_-Stecker/

Ai acolo tot ce vrei ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Nu am comandat niciodata de la Touratech sau Wunderlich. Livreaza in Romania?

 

 

Parca era un user de pe forum care aducea la comanda de la Wunderlich.

 

Pt. TT era userul MAE sau ai varianta prin Bavaria: http://www.bavaria-bmw-motorrad.ro/accesorii-touratech/

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot vorbeati de prize curent, imi poate spune cineva, de unde iau un adaptor de la priza bricheta model BMW la modelul standard (identic cu cel de masina)?

 

http://www.louis.de/_20bf5d11f19dac750483518a631c4df803/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10003690

 

http://www.louis.de/_20bf5d11f19dac750483518a631c4df803/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10033847

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Angi ,eu am luat de la louis varianta a 2.Scoti capatul rosu si intra perfect in cea originala de pe motor.

 

Multumesc steph, khk.

Nu am comandat niciodata de la Touratech sau Wunderlich. Livreaza in Romania?

Wunderlich buc 0314055570.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut,

Am o mare dilema la motocicleta mea BMW F650GS, an 2011, varianta cu ABS. Am cumparat-o cu aripa din spate modificata (vedeti poza 01 si 02);

Am primit si protectia plastic spate + suportul de numar originale (vedeti pozele 03 - protectia, 04 - protectia si suportul de numar separat, 05 - amandoua asamblate);

Am incercat sa le pun pe cele originale dar nu am reusit, pentru ca din punctul meu de vedere nu se potrivesc. Am impresia ca protectia pe care vreau sa o montez, nu este de la aceasta motocicleta. Protectia are forma unei portiuni dintr-o elipsa, iar sub s-a am un fel de caseta din cauza careia nu pot monta protectia (vedeti poza 06).

Ii rog mult pe cei care au tipul asta de BMW, sa se uite la protectia plastic spate si sa imi spuna daca protectia voastra are vreo scobitura prevazuta pentru acea caseta, sau este identica cu a mea? Am cautat piesa de schimb pe net pentru modelul meu si arata identic cu aripa mea, dar degeaba, nu se potriveste!

 



Inca ceva, in caseta pe care o mentionez, e instalatia de alarma.



Poza 07 e cu modulul de alarma si vad ca din cauza acestui modul apare caseta metalica care nu imi permite montarea protectiei de plastic originale.

post-31967-0-34084800-1359211933_thumb.jpg

post-31967-0-56259100-1359211935_thumb.jpg

post-31967-0-98146800-1359211937_thumb.jpg

post-31967-0-08339400-1359211940_thumb.jpg

post-31967-0-54106600-1359211942_thumb.jpg

post-31967-0-27799300-1359211945_thumb.jpg

post-31967-0-89035200-1359213847_thumb.jpg

post-31967-0-80849200-1359213850_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ai putina rabdare si la prima iesire cu moto ne intalnim, studiezi moto a mea si compari. Nu prea inteleg exact ce iti trebuie. Se anunta niste grade pozitive bine sapt viitoare si poate ies la o plimbare, daca e cat de cat uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ai putina rabdare si la prima iesire cu moto ne intalnim, studiezi moto a mea si compari. Nu prea inteleg exact ce iti trebuie. Se anunta niste grade pozitive bine sapt viitoare si poate ies la o plimbare, daca e cat de cat uscat.

Sambata viitoare va fi o maxima de vreo 10grC, asa ca voi face si eu o iesire si ne putem intalni.

Se pare ca nu am fost destul de clar in prezentarea problemei. Roata din spate are o protectie de plastic (aripa spate) sub forma unui arc de elipsa. Protectia asta este montata sub saua motocicletei si se imbina cu suportul de numar al motocicletei. Problema e ca nu pot monta aripa aia de plastic, pentru ca loveste in cutia alarmei. Daca scot alarma impreuna cu cutia de metal in care e pusa, pot face montarea (nu am incercat dar asa se pare).

Oricum, varianta propusa de tine e cea mai buna, daca ne intalnim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roata tubeless?

Azi am fost sa cumpar un kit de pana. Exact cand sa platesc mi-am dat seama ca de fapt nu stiu ce fel de roti am la moto: cu camera sau tubeless?

Motocicleta mea are janta de aliaj, nu e cu spite. deci ar merge oricare din variantele astea doua?

Cel mai simplu e sa o duc la vulcanizare, la "expertiza", dar asta inseamna sa o mai las inca vreo luna'jumate.

Si nici macar nu o am acasa acum, e la garaj de iarna.

Are cineva idee daca la BMW f650GS Twin 2009 rotile sunt cu/fara camera?

Thx.

Editat de Florty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Din piesele ramase, are cineva de vanzare vreun sistem de prindere pentru GPS Garmin Zumo 220?

Eu vreau sa il montez pe mijlocul ghidonului, pentru ca lateralele sunt 'ocupate', plus ca il vreau protejat.

De fapt, din prinderea RAM nu mai am surubul U, pentru ca s-a rupt. Nu gasesc o solutie pentru inlocuire si nu am chef sa mai fac o comanda la TT pentru atata lucru.

Am vazut un clip cu cineva, ERU parca, care si-a scapat GPS-ul pe asfalt. Daca au ramas piese(:))) , le cumpar bucuros:)

La fel, daca vreti sa scapati de prinderi RAM.

Mersi!

Mihai

0724661166

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e numai U-ul de prindere ai scapat usor. Se poate face usor dintr-o tija filetata de 6mm. Masori tija rupta si apoi tai tija filatata la lungime. In locul unde are contact cu bara ghidonului bagi pe tija un furtun sau o izolatie electrica care se strange cu flacara brichetei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Din piesele ramase, are cineva de vanzare vreun sistem de prindere pentru GPS Garmin Zumo 220?

Eu vreau sa il montez pe mijlocul ghidonului, pentru ca lateralele sunt 'ocupate', plus ca il vreau protejat.

De fapt, din prinderea RAM nu mai am surubul U, pentru ca s-a rupt. Nu gasesc o solutie pentru inlocuire si nu am chef sa mai fac o comanda la TT pentru atata lucru.

Am vazut un clip cu cineva, ERU parca, care si-a scapat GPS-ul pe asfalt. Daca au ramas piese( :))) , le cumpar bucuros:)

La fel, daca vreti sa scapati de prinderi RAM.

Mersi!

Mihai

0724661166

 

 

Salut.

Intr-adevar mie mi-a cazut GPS-ul pe asfalt dar nu a patit mare lucru cu aceasta ocazie.[doar cateva zgarieturi] .

Partea buna pt tine este ca oricum nu-l foloseam, Il caut pe acasa si iti dau un tel.Oricum daca nu-l gasesc nu la TT trebuie sa-l cauti ci la Garmin.

 

BTW ca sa nu existe confuzii tu ai avut un ram mount ca cel din linkul asta : http://www.amazon.com/Garmin-RAM-mounting-replacement-010-10962-00/dp/B004JQ5XI0/ref=pd_sim_e_7 si s-a rupt acel "U" cu filete la ambele capete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Serban, ideea cu izolatia/furtunul este geniala. Problema este ca nu gasesc un lacatus care sa ma rezolve cu indoitul tijei. Eu cautam si tija din inox, daca tot fac ceva.

E aiurea sa astept un surub amarat tocmai din Germania. Iar la magazinele de profil nu gasesc.

Mersi inca o data,

Mihai

 

ERUUUUU!!!

E perfect. Da da da. Dar surubul U ala mare. Sunt doua, in unele seturi. Ala micu' nu cred ca se pupa cu ghidonul, partea de 28mm, dintre prinderi.

Partea funny este ca mi-am montat si un crossbar de la TT, dar e foarte subtire si nu reusesc sa gasesc ceva de legatura intre Ram-ul de la Zumo si ea. Idei? Suruburi ramase?

Stiu, cea mai simpla si eleganta solutie este suportul de Alu de la TT, dar am deja stabilita urmatoarea lista de cumparaturi, asa ca inca o suta de Eu nu se incadreaza. :)

Garmin Romania? Nu cred ca au piese de Ram, cel putin nu la bucata.

Sun maine, dar daca il gasesti, please...call me.

Mersi mult,

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca ajung iar la capitolul baterie. In 10/2011 am luat un Rombat Start care s-a terminat (poate nu am avut grija de ea, poate a fost si proasta, poate am abuzat-o). Recomandarea oficiala este YTX14-BS; a incercat cineva YT12B sau YT14B-BS? Recomandari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am schimbat bateria originala, dupa patru ani, cu una Yuasa. Sunt cele mai performante, dupa parerea mea. Ai grija ca pe piata din Romania, delaerii aduc Yuasa produs in EU si in Japan. Japan e mai scumpa, dar eu unul prefer sa stau linistit ca nu raman pe pasul Vulcan fara baterie. Ai grija de la cine comanzi. Si verifica tu provenienta. Vanzatorii vor spune ca alea ieftine sunt bune, dar nu e intotdeauna asa. Modelul era YTX14-BS. Vine cu solutia separat, dar e banal de montat. Dupa un an nu am avut scadere de nivel, iar motocicleta mea sta mai mult in garaj, deci bateria este mai solicitata.

http://www.yuasabatteries.com/vehicle_search.php?action=showListing

Al doilea reper. Prima nu o putea aduce nimeni.:)

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Schimb sau vand Aprilia Pegaso 1997, xenoane, alarma, manere incalzite, suporti sidecase, cric central si 4 anvelope stare buna de rezerva, pret 1400 E, tel 0722661428 Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimb sau vand Aprilia Pegaso 1997, xenoane, alarma, manere incalzite, suporti sidecase, cric central si 4 anvelope stare buna de rezerva, pret 1400 E, tel 0722661428 Dan

 

pai ce-i aici, talcioc??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-4769-0-49915000-1347622261_thumb.jpg

Apropos de talcioc:

@Daniel - iti vand eu un F650GS

 

Pentru posesorii de F800/650GS - imi dezaccesorizez motoreta si vreau sa dau la 2/3 din pret urmatoarele: topcase BMW Vario, suporti genti laterale(crashbar), sa inaltata, protectie ABS spate, crash bar motor, scut motor table si ce se mai poate desface de pe ea :)

Editat de NaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru posesorii de F800/650GS - imi dezaccesorizez motoreta si vreau sa dau la 2/3 din pret urmatoarele: topcase BMW Vario, suporti genti laterale(crashbar), sa inaltata, protectie ABS spate, crash bar motor, scut motor table si ce se mai poate desface de pe ea :)

Salut,

Ma intereseaza suportii pentru gentile laterale si scutul motor. Da-mi un pret pentru ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece s-au aratat mai multi interesati, propun urmatoarele preturi:

Aluminum Skid Plate BMW - 200e
Vario Topcase - 300e
Instrument cover - 30e
Windscreen - 80e
Mudguard extension front - 75e
Cockpit shield - 40e
Pannier rack - 175e
Crossbar 22/25 320 for all classic enduro motorcycles - 20e
Anti-glare shield - 25e
Regulator guard Touratech- 20e
Cover ABS, sensor Touratech -10e

Engine guard - 150e
Sa modificata Darian si inaltata - sa normala + 50e

 

ar mai fi parbriz normal(scurt, arcuri normale, kit de lant)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...