Sari la conținut

Socat Pe Viata


bhairava
 Share

Postări Recomandate

Cred ca pe langa prudenta, experienta etc... un rol imens il are si NOROCUL! ca in orice altceva... ca multe accidente nu se intampla din vina ta

multe nu se intampla din vina ta, dar multe pot fi evitate. Asta se intampla in fractiuni de secunda de multe ori, si acolo sunt reflexele. Reflexe bune ori le ai ori nu le ai, aici care cum ii inzestrat fiecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Eu sunt dintre aia care spera sa se motorizeze in primavara...

Acu' de pe margine e usor, "o viata are omul, si o gaura in c*r" . Cred totusi ca nu te incadrezi in limitele normal acceptate daca nu te impresioneaza o baba azvarlita de pe matura, sau un mosh facand suc natural de portocale direct pe caldaram. Pe mine ma.

 

 

 

keep riding,

kooks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

baieti eu pot sa spun ca am luat contact de multe ori cu asfaltul din romania care este foarte dur:)))de exemplu anul acesta am avut 2 peripetii si nu din vina mea din vina unui prieten cu care am mers de multe ori impreuna la plimbari de genul cu portiuni foarte virajate dar odata sa intamplat ca baiatul sa se impotmoleasca la o curba foarte bine cunoscuta de amandoi unde ne intreceam el cu suzi gsxr750 si eu cu rr-ul el pe prima banda eu pe a doua banda curba de 90 de grade drumul exceptional la intrarea pe curba eu il ajung pe franare,ma inclin destul de tare iar el vazand ca il fac, ce face tampitul? forteaza franarea si bineintels trebuie sa se incline deja iar el cu frana trasa mergea drept cu motorul in oblaj vazand ca iese in decor lasa frana si trage jos motorul catre banda mea de mers taiandu mi calea la care eu ca sa nu intru in el franez(inclinat)iar cauciucul nu ma tinut si sa intamplat am picat la vreo 120 130 zburand intrun sant destul de mare.motorul a luat foc cu ajutorul unui mosulica care a oprit am avut noroc sa il sting dandu mi un instinctor iar prietenul merge mai departe.fiind toti baietii cu motoarele acolo pt ca mai mult pe acolo ne dam, dupa cele intamplate dupa nici o jumatate de ora ma urc pe motorul unui prieten care nu prea forteaza curbele si ai dau in continuare.pe mine fiecare cazatura ma facut mai rau intotdeauna nici decum mai moale sau sa nu ma mai pot urca pe el si vreau sa spun ca am avut accidente destul de urate pe motor si am patit o de multe ori ca motorul sa fie facut deja iar eu inca nevindecat si pansat ma urcam pe el pt ca nu dormeam noaptea stiind ca stau si trece vremea buna deci intotdeauna mai RAU asta inseamna ca ai sange prost pt ca speedurile asta necesita pt asta sant facute nu sa te dai prin oras sa arati populatie ce motor frumos ai,sa polizez tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca norocul il mai facem si noi ! Eu ma numesc motociclist pentru ca am un speed, dar avind in vedere stilul de mers as putea spune ca sunt biciclist. Din aceasta cauza nu am avut parte de nici un eveniment rutier caruia sa nu ii fac fata. Am fost si provocat dar am renuntat! In schimb tovarasul meu de drum care se da pe un enduro si pe care eu il ajung in oras doar cand se opreste sau ma asteapta, a avut parte de o gramada de evenimente in trafic, si vorbesc numai de cele pe care le-am vazut LIVE! Deci NOROCUL IL MAI FACEM SI NOI !

 

Sosea uscata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai chiar asta e numai cei mai dilii pot sa iti spuna ce inseamna un speed si nu trebuie sa te iei la concurs cu cineva ca sa ai un accident pt ca cei ce merg pe asa ceva incearca curbele cat mai mult si sa mareasca viteza in curbe nu pe DREPTURI pt ca acolo si orbul poate sa mearga tare si atunci cand incerci sa mergi tot mai tare prin viraje poti sa ai neplacerea sa si pici dar asta nu inseamna ca te lasi ci sa te inraiesti mai tare si cel mai important ca in acea curba in care ai picat sa mergi la fel de tare fara frica asta este parerea mea si o sustin pt ca eu asta fac

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...