Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Eu nu sustin ideea cu eventul pe fb. Suntem suficienti daca ne adunam cati suntem aici. Mai mult, eu inca n-am vorbit cu prietenii din Bistrita. Cred ca o sa vina si din ei.

 

eventul il vom face privat doar pt a socializa nu chiar atat de public. adica se vor accepta doar cei care am vb aici, ebentual apropiati pe care ii stim bine in stare de asa ceva. nu se va da join de tot agariciul care a primit invitatie si da join. ca asa am dat anu trecut referitor la cei care merg la World Ducati Week (in Italia la Misano pt Aditza) unde au dat join vreo 20-30. dar in realitate am fost cred ca vreo 10.

 

 

ahahahahah @ 2 ai dreptate ma crazy, pe langa talente gen 6 & co., o sa vina cativa virgini incepatori,care dupa ce-o sa vada pilotul din tine, cum le invarti casca in cap la toti, o sa se sperie,o sa le tremure cadru de bord de la tremuratul din maini si o sa o arda toti cu 90 km/h in afara

 

scoti niste perle omule,pe bune:)))

problema e la tine ca nu poti face diferenta intre caterinca si realitate. desi acolo vorbeam oarecum si serios. nu-i nimic, o sa cresti si tu mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne punem un fel de transponder ceva care sa calculeze viteza medie. care are sub 150 km/h, il legam de un copac /brad si-l lasam acolo:))

telefoane cu GPS, si la urma comparam rezultatele. dar mii ca o sa dormi cu ursul in cazul asta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

Pana in Iunie e vreme lunga baieti.....care se baga la o miscare in Mai,cand e vremea aia superba de primavara?



telefoane cu GPS, si la urma comparam rezultatele. dar mii ca o sa dormi cu ursul in cazul asta :lol:

 

sunt calit cu laba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. ok, doar ca sunt foarte curios care sunt localitatile alea. ......( pe Tihuta de ex :) e prastie pe dreapta si case pe stanga (acolo merge chiar 150) cand mergi spre Vatra Dornei (casele sunt dupa UN PARAPET DE BETON) Eu nu trec de 90, dar nu's fixist.

 

2. nu poti sa ii impui unuia speriat de ce au facut ailalti sa mearga cu mai mult de.... desi sunt ferm convins ca nu vei vedea pe nimeni sub 160...am zis sub 140-150, peste fiecare cat considera.

 

3. daca se intampla, poti opri tu si pentru noi. indiferent daca dau prajituri, dulciuri, mici, bere.... ia tu si pt noi. De ficare data cand am fost oprit nu am avut viteze mari.. O singura data mi-au luat permisul DA DEGEBA (panda romaneasca). Miros pe unde ar fi, si sunt atent (conservarii sunt ok cu motocilistii) . Numarul il am murdar pentru radare fixe (odata earau), ......acum nu mai stiu.

 

da, asta e tot

 

Completare

 

Ca sa-ti placa serpentinele (drumurile virajate) nu trebuie sa mergi pe o roata sau sa dai cu genunchii de asfalt. Nu fac nici una, nici alta.

Acum, cat TARE mergi pe ele.....in compartie cu x,y,z...nu ma intereseaza .

 

Ca sa inveti sa mergi pe motocicleta, trebuie sa mergi : nu pe google, nu prin oras.

 

Eu nu confund circuitul cu strada (ca n-am fost pe circuit ...) :funny:

Oricine vrea sa se plimbe/dea/ forja (plm) pe serpentine eu il astept..sa apara aici.

 

Cel mai trist este ca ajung unul din cei pe care i-am urat :crack: (cel putin pe motociclism.ro).Forjatorii strica imaginea motocilismului romanesc....DA AIA DE BULEVARD! nu astia.

Astia mai putin...

 

Cum am zis ..daca aici apar 4 la plimbare (convinsi de acest topic). Eu beau apa plata.

Visez pe acest topic (poze, filme...normal), si propuneri de plimbari. ATAT

 

6 ai nota 10. Pentru initiativa

 

p.s. Voi nu aveti mess? ala pe yahoo e cel mai la indemna!

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, ai dreptate si sunt deacord cu tine.

1. pe tihuta sunt mai multe prapastii.

2.si 150 e mult pt unii. (doar ca nu cred ca se vor tine ei de grup daca vor veni)

3. si eu am permisul suspendat. linie continua pe curbe (au stat la panda jigodiile) si a doua oara 104Km/h, pe un drum cu 4 benzi la iesire bin Botosani. am purtat numarul mereu la vedere. si promit ca nu o mai fac. imi caut suport de numar rabatabil si le fac cu mana. nu se merita.

 

pe serpentine nu ma dau pe o roata. defapt nu ma dau in general. genunchiul jos..... aici mai discutam :D. e o placere pe curbe. nici eu nu confund circuitul cu strada, dar unde stiu si vad ca se poate....nu iert.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

eu zic sa se dea numerele de inmatriculare jos,dupa intalnirea la BV, ca sa fim toti la unison :))) sa nu ne mai complicam cu rabatabil,oprit etc :)))

 

sau facem mai misto: dam jos numerele toti,si facem o tombola, si ne punem random numerele intre noi. asa sigur fiecare va merge la rupere totala :)))) (pt ca el ia amenda =)) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

"2.si 150 e mult pt unii. (doar ca nu cred ca se vor tine ei de grup daca vor veni)"

 

Bine o las la 140 (mai jos nu merg) la DRUM INTINS, cu vizibilitate...GOL ( e mult de explicat aici, care merge cu motocicleta intelege)

Gen autostrada

 

Hai pe serpentine :) Din pacate sunt doar mai sus de BRASOV.

 

La munca ! (e pt stiulete cu dedicatie)....d'aia nu ai bani de gume.

 

Eu am plecat la munca:)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

"2.si 150 e mult pt unii. (doar ca nu cred ca se vor tine ei de grup daca vor veni)"

 

Bine o las la 140 (mai jos nu merg) la DRUM INTINS, cu vizibilitate...GOL ( e mult de explicat aici, care merge cu motocicleta intelege)

Gen autostrada

 

Hai pe serpentine :) Din pacate sunt doar mai sus de BRASOV.

 

La munca ! (e pt stiulete cu dedicatie)....d'aia nu ai bani de gume.

 

Eu am plecat la munca:)

 

 

free fly, tu (si inca vreo 2-3 de pe forumul asta) vad ca ati prins asa din zbor niste informatii, si le rontaiti pana va da sangele in gingii:)

 

Nu-ti fa tu griji din pricina gumelor mele sau banilor mei:) am jobu' meu,salariul meu, n-ai tu grija mea:)

 

Eu vad ca tu iti faci griji ca o fetita daca o sa se mearga mai rapid de 90 in localitati & etc....

 

fiecare daca vine,vine pe barba lui, poate sa vina si cu gume DOT 2002....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traseul brasov-sighisoara asa sa va faceti calculele viteza medie undeva 150-160/ora

 

Nasol !

 

Procnizez ca, clasamentul se poate face doar dupa cauciucuri. Toata lumea sa aibe gume noi nedate pe circuit.

Prospete....gumate.... moi

 

Asa ca fapt divers de cate ori ai facut traseul ala? 30-50 sau 100 fara numar

 

Nasol !

 

Procnizez ca, clasamentul se poate face doar dupa cauciucuri. Toata lumea sa aibe gume noi nedate pe circuit.

Prospete....gumate.... moi

 

Asa ca fapt divers de cate ori ai facut traseul ala? 30-50 sau 100 fara numar

Completez

ca mi-am adus aminte....

 

deci se baga mazim pe platou, dupa padure spre Brasov?

Aha acolo a murit unul dintre voi? Am "inpresia ca a omorat si o femeie? NU?...gresesc?

 

Nasol !

 

Procnizez ca, clasamentul se poate face doar dupa cauciucuri. Toata lumea sa aibe gume noi nedate pe circuit.

Prospete....gumate.... moi

 

Asa ca fapt divers de cate ori ai facut traseul ala? 30-50 sau 100 fara numar

 

Completez

ca mi-am adus aminte....

 

deci se baga mazim pe platou, dupa padure spre Brasov?

Aha acolo a murit unul dintre voi? Am "inpresia ca a omorat si o femeie? NU?...gresesc?

Complez

Motociclistul avea prioritate..CE MAMA DRAKU' ! ............ZEULE!

 

cred ca tb sa-ti schimbi si tu userul ca stiulete :) da stiulete e baiat de treba nu ZEU ca tine )

Editat de Niko
Limbaj nepotrivit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@free, eu spun cum mergem noi.tu...vorbesti...nu prea se intelege ce vrei sa spui

cand mergem tare, se face mures-brasov o ora.pentru tine, vom merge mai incet :)).

la cum te vad, cred ca nici dupa prima curba nu ne mai intalnim

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name="Irinel Stiulete" post="3344722"

sau facem mai misto: dam jos numerele toti,si facem o tombola, si ne punem random numerele intre noi. asa sigur fiecare va merge la rupere totala :)))) (pt ca el ia amenda =)) )

 

Cea mai buna si in acleasi timp proasta idee pe care am auzit-o :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce e serpentinar?

 

Am 4 lucruri de spus, ca prambul:

1. la mine viata reala, viata pe net, viata spirituala e una si aceeasi, nu am mai multe vieti;

2. toata astea le-am scris la LA RECE;

3. nu vreau nici sa-mi atrag antipatii, nici sa fiu vedeta;

dar cineva trebuie sa faca asta ...EU AM CURAJ si simt ca trebuie facut.

 

O sa folosesc exemple din viata reala (fara sa dau pe google si sa fac studii...de 'fezabiliate)

 

ZEU

 

Cunosc 2: trotinel si robert suspans. Ii cunosc din vedere si ei ma cunosc tot din vedere.

Ca orice ZEU aduna dupa ei ZEI mai mici care vor sa ajunga ZEI MARI.

 

Cum ajungi ZEU?

Te duci pe O CURBA si te antrenezi pana pui genunghiul jos, asta e pasul 1.

Pasul 2 : inveti sa mergi pe o roata si exersexi pana esti bun.

GATA ....ESTI ZEU!

 

Cine vrea sa ajunga ZEU? TOATA LUMEA....

Problema e alta, SE MERITA?

 

Din cauza asta SERPENTINAR=FORJATOR=MERS PE O ROATA

 

Cum ajungi GAINA?

 

Nu te uiti la ZEI ca la un ZEU.....vreau si eu strugurii sunt acrii...bla..bla.

Uneori vreau si eusa fiu ZEU! Uneori DA uneori NU.....

 

...acum m-am hotarat sa raman GAINA.

 

Problemae ca si la 36 de ani, cat am eu...uneori vreau sa ajung ZEU!

Ajungi GAINA doar daca ai si creier in cap.

 

Cat de bun esti comparativ cu x,y,z ...?

TOTI au problema asta...si otto,si 6,si bogdan padure, si dracu nebun, si hgx-ul,si frigider, si hardcore, si musca nebuna....TOTI

 

Are rost sa nu ne intalnim pentru ca NE E FRICA?! DE CE?

 

ZEII sunt cei mai naspa! GAINILE sunt celel mai SMECHERE...in motociclism viteza de strada!

 

Doar un ZEU trece de 90 in localitati si FUGE DE POLITIE !

musca betiva nu e ZEU! sunt GAINA de viteza!

 

p.s. Da OTTO sunt baietas :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt departe de a fi zeu

eu nu ma dau sa fiu mai tare ca cineva anume, vreau sa ma dau cat mai mult si cat mai profi

eu nu ma compar cu nimeni, ma compar doar cu mine, ce am fost si ce am ajuns, ce am mai invatat in 400 de km de ieseala, atata pe drumuri virajate cat si in traficul normal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah,deja regret ca am dat ZX9-le,dar sper ca pana se anunta aceasta mare PROVOCARE stradala sa am si eu un ZX10!:D

 

Daca nu, vin cu XX-ul si tot vin, doar ca cel mai teama mi-e ca nu se va organiza nimic....

 

Ah, traseul propun sa fie Cheia sau Siriu...sau amandoua, sa-l stim si noi, daca ne duce Otto pe Sighisoara pierdem ca nu stim bine curbele! Doar parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

din ce spun unii, Cheia pare cam distrusa...

 

Eu zic sa ramana cum am spus initial,locul de rendez-vous in Brasov, apoi se urca spre sighisoara, apoi se face traseul spre Tihuta/Mestecanis. Cei care stiu mai bine traseele, le pot trasa exact

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti, nu instig acum la spirale si alte alea, hai macar sa ne intoarcem la origini, la omul de la care a plecat totul:

m-am gandit ca trebuie sa mai fie pe aici pe forum si persoane carora le plac serpentinele, si ca nu ar strica sa facem schimb de experiente despre cele mai frumoase si bune drumuri
1.petrosani tirgu-jiu(defileul jiului),aprox 40km, o zona destul de frumoasa ca si view, curbe destul de stranse 2-3 dintre ele putin inselatoare, drumul are parti care te mai zguduie cate unpic dar nimic serios, traficul nu este foarte intens, si nu prea se gasesc tiruri, zona frumoasa dar nu prea poti sa ii dai tot timpul din cauza gropilor si traficului, politie daca ai ghinion mare gasesti in rest ai liber
2.hateg-hunedoara (drumul silvasului)aprox 25km, zona excelenta, cateva curbe inselatoare dar odata invatat traseul este 100% ok, de politie nu ai nici o sansa sa dai traficul este ca si cum nu ar fi, totusi sunt cateva pericole neprevazute, ciobani care isi scot oile pe drum seara, si reiseri care fac drifturi si arunca nisip pe sosea, daca il faci odata incet si observi pericolele la intoarcere poti sa te bucuri de drum la maxim
3.vidra-brezoi, asfalt superb curbe destul de bune, majoritatea destul de largi peisaj superb am facut o singura data traseul si nu am intalnit nici un pericol decat ca era sa fiu prins de vro 5 ori de radar
4.cluj-zalau, zona excelenta drum cu 4 benzi, trafic acceptabil pt conditiile drumului, dar din nou politie, nu l-am facut decat ca pasager in masina, dar mi-a placut mult mai ales calitatea asfaltului
daca mai stiti si voi drumuri de genul astept cu nerabdare

 

cateva observatii:

-nu zice nicaieri de "genunchi jos"

-nu zice nicaieri de "299" sau "299+" :grinbandit:

 

sincer, si cu un ciopar cred(desi am unele dubii) e fun pe curbe :)

de aceleasi "serpentine" te poti bucura si cu un loganel.

 

dar na, oameni si oameni!

 

ps. ba a mea e mai mare :laugh:



*apare totusi expresia "sa ii dai", + mai zice uneori de radar..dar nu spune daca e radar pt sol sau pt aer :grinbandit:

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...