Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asa Nicule, daca vor, n-au decat sa vina sa descopere...

 

sper ca totusi in august sa putem face acea iesire despre care am vorbit cateva pagini bune..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre nea nicolai,pe mine nu ma intrebi daca vin?sa-ti fie rusine :crack:

pun si eu doua poze de la iesirea trecuta...de saptamana trecuta

post-35274-0-79221500-1368437111_thumb.jpg

post-35274-0-78613500-1368437138_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicule FIR INTINS si SETE BUNA

attachicon.gif101_2223.jpgattachicon.gif101_2226.jpg

poza e facuta cu macro? :grinbandit:

 

bre nea nicolai,pe mine nu ma intrebi daca vin?sa-ti fie rusine :crack:

pun si eu doua poze de la iesirea trecuta...de saptamana trecuta

unde-i minunatia asta de drum?

 

frate, nu se mai poate! tre sa-mi fac un suport care sa tina moto la 45grade si sa poata fi 'ascuns' de genunchiul scos.. sa trag si eu niste poze din astea smechere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde-i minunatia asta de drum?

 

frate, nu se mai poate! tre sa-mi fac un suport care sa tina moto la 45grade si sa poata fi 'ascuns' de genunchiul scos.. sa trag si eu niste poze din astea smechere :D

hehe...da,chiar e minunat,nou nout ternminat efectiv de cateva saptamani.e Mesteacanul,la 35km de Baia Mare.lungime de ars guma,aproximativ 8km de pe-o parte pe alta,viteze intre 80kmh si 230kmh,foarte tehnic,sicane,ace de par,curbe rapide,diferente de nivel pe curba si nu numai...ai tot ce vrei.relativ slab circulat,lat de incap 10 masini pe el,vizibilitate extrem de buna in majoritatea locurilor...restul e can-can :peace:

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe...da,chiar e minunat,nou nout ternminat efectiv de cateva saptamani.e Mesteacanul,la 35km de Baia Mare.lungime de ars guma,aproximativ 8km de pe-o parte pe alta,viteze intre 80kmh si 230kmh,foarte tehnic,sicane,ace de par,curbe rapide,diferente de nivel pe curba si nu numai...ai tot ce vrei.relativ slab circulat,lat de incap 10 masini pe el,vizibilitate extrem de buna in majoritatea locurilor...restul e can-can :peace:

e pe lista! :D

 

e cam departe :(

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu vede ca pozele astea ai baga pe cititori .....la fracturi.

plm

 

Restul detinatorilor de motociclete de viteza care's gaini si nu au curaj sa li se faca poze de facebook (sau nu'si doresc )...de ce nu apar?

 

Propun o plimbare locuitorilor, posesori de motociclete de viteza (zei sau gaini (da' nu pui de curca)) din Est-ul tarii si Sud Est-ul o plimbare baietesca.

Se stabileste un punct de intalnire si se face asa:

 

Tur : Cheia- Sighisoara

Retur: Sighisora- Siriu ...sau invers...sau cum o fi. Ideea e sa se prinda in excursie Bv- Sighisoara.

 

Daca nu apar doritori, injur toti moderatorii ...de ....de ...si am iesit din eter.

 

Perioada: 1-2 iunie

 

Bogdan 0727.777.059

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu vede ca pozele astea ai baga pe cititori .....la fracturi.

plm

 

Restul detinatorilor de motociclete de viteza care's gaini si nu au curaj sa li se faca poze de facebook (sau nu'si doresc )...de ce nu apar?

 

Propun o plimbare locuitorilor, posesori de motociclete de viteza (zei sau gaini (da' nu pui de curca)) din Est-ul tarii si Sud Est-ul o plimbare baietesca.

Se stabileste un punct de intalnire si se face asa:

 

Tur : Cheia- Sighisoara

Retur: Sighisora- Siriu ...sau invers...sau cum o fi. Ideea e sa se prinda in excursie Bv- Sighisoara.

 

Daca nu apar doritori, injur toti moderatorii ...de ....de ...si am iesit din eter.

 

Perioada: 1-2 iunie

 

Bogdan 0727.777.059

s-a mai propus acu multe pagini in urma cand toti erau erectati pe plimbare de ......... si pana la urma ne-am dat care si cum a putut. cert este ca inafara de Nicu, Georte,Otto si poate inca cativa, nu am vazut pe niciunu care sa zica: ba am fost sau mergem.. deadevaratelea.

 

eu nu mi-a permis timpul pt ca asa a fost, dar Nicu m-a sunat cand se intorcea deja si eu plecam spre mestecanis. nu s-a pupat iesirea lui cu a mea. dar a fost intentie. cu siguranta pe langa el mai erau cativa in care sa te bazezi.

 

alta la mana nu poti sa-i aduni pe toti incat sa se faca o ieseala mare. daca s-ar aduna 15 din cati am scris aici, ar fi minim unu care ar cadea probabil....nu vor fi toti de acelasi stil si poate ca in incercarea de a trage mai tare, va aluneca pt ca nu cunoaste traseul. cu siguranta baietii de la mures si bistrita vor pleca in fata. si sa stam un card de 10 motociclisti care sa astepte 2-3 mormoloci ce cred ca au iesit la "tras" pe curbe.... nu e atat de placut. si nici sa-i fortezi nu poti.

 

daca se face, cred ca pe primele curbe ar trebui facute grupele de tras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai spun nimic, las oamenii sa descopere singuri zona. :D

 

Otto, veniti in weekend? M-ar ajuta sa stiu astazi, daca nu veniti ma organizez la o iesire de pescuit. Sa stiu si eu cum imi fac planul.

:wavey:

sunt la Bran de vineri pana duminica la sprituri.

 

urmatoarea sunt liber

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre nea nicolai,pe mine nu ma intrebi daca vin?sa-ti fie rusine :crack:

pun si eu doua poze de la iesirea trecuta...de saptamana trecuta

sper ca in august sa ajung acolo. ca.... e prea frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a mai propus acu multe pagini in urma cand toti erau erectati pe plimbare de ......... si pana la urma ne-am dat care si cum a putut. cert este ca inafara de Nicu, Georte,Otto si poate inca cativa, nu am vazut pe niciunu care sa zica: ba am fost sau mergem.. deadevaratelea.

 

eu nu mi-a permis timpul pt ca asa a fost, dar Nicu m-a sunat cand se intorcea deja si eu plecam spre mestecanis. nu s-a pupat iesirea lui cu a mea. dar a fost intentie. cu siguranta pe langa el mai erau cativa in care sa te bazezi.

 

alta la mana nu poti sa-i aduni pe toti incat sa se faca o ieseala mare. daca s-ar aduna 15 din cati am scris aici, ar fi minim unu care ar cadea probabil....nu vor fi toti de acelasi stil si poate ca in incercarea de a trage mai tare, va aluneca pt ca nu cunoaste traseul. cu siguranta baietii de la mures si bistrita vor pleca in fata. si sa stam un card de 10 motociclisti care sa astepte 2-3 mormoloci ce cred ca au iesit la "tras" pe curbe.... nu e atat de placut. si nici sa-i fortezi nu poti.

 

daca se face, cred ca pe primele curbe ar trebui facute grupele de tras.

pai uite cum se face- cei care nu stiu traseul dau o tura de antrenament si apoi vin la forje.

 

nu e lege ca daca nu stii drumul si tragi vei cadea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ped O'Phile

alta la mana nu poti sa-i aduni pe toti incat sa se faca o ieseala mare. daca s-ar aduna 15 din cati am scris aici, ar fi minim unu care ar cadea probabil....nu vor fi toti de acelasi stil si poate ca in incercarea de a trage mai tare, va aluneca pt ca nu cunoaste traseul. cu siguranta baietii de la mures si bistrita vor pleca in fata. si sa stam un card de 10 motociclisti care sa astepte 2-3 mormoloci ce cred ca au iesit la "tras" pe curbe.... nu e atat de placut. si nici sa-i fortezi nu poti.

 

daca se face, cred ca pe primele curbe ar trebui facute grupele de tras.

 

can i be the one ?:)))))))

 

Eu mergeam acum 100% daca nu pateam buba :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicule FIR INTINS si SETE BUNA

attachicon.gif101_2223.jpgattachicon.gif101_2226.jpg

Eu sunt departe de tine... :P

 

post-28093-0-55489200-1368459204_thumb.jpg

 

P.S. Suntem offtopic, tre' sa ne mutam pe topicul de pescari.

 

 

 

bre nea nicolai,pe mine nu ma intrebi daca vin?sa-ti fie rusine

pun si eu doua poze de la iesirea trecuta...de saptamana trecuta

:rusinica:

Faine di tat pozilii ! :rolleyes:

 

sunt la Bran de vineri pana duminica la sprituri.

 

urmatoarea sunt liber

O "batem in cuie" in weekendul 25-26 mai?

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai uite cum se face- cei care nu stiu traseul dau o tura de antrenament si apoi vin la forje.

 

nu e lege ca daca nu stii drumul si tragi vei cadea

 

nu cred ca va fi forja. adica cei care stiu vor putea trage. cei noi vor merge incet pana se acomodeaza.

 

can i be the one ? :)))))))

 

Eu mergeam acum 100% daca nu pateam buba :)

 

am incredere in tine ca te imprastii :lol: glumesc. stiu ca ai fi mers daca nu erai belit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai dar pana de curand erati o groaza care doreau sa se dea pe serpentine,acum v-a inghitit pamantul!

 

clar ca e numai gura de unii

 

:rolleyes:

 

______________________________________________________________

 

 

Noi am iesit astazi pe Tihuta. :rolleyes:

post-28093-0-30885000-1368972779_thumb.jpg

post-28093-0-92534800-1368972786_thumb.jpg

post-28093-0-27648100-1368972795_thumb.jpg

post-28093-0-37212200-1368972802_thumb.jpg

post-28093-0-87622100-1368972811_thumb.jpg

post-28093-0-03715000-1368972820_thumb.jpg

post-28093-0-84645500-1368972828_thumb.jpg

post-28093-0-51657800-1368972838_thumb.jpg

post-28093-0-23637500-1368972847_thumb.jpg

post-28093-0-26740800-1368972859_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul dintre voi s-a desteptat si a ajuns la cocluzia ca e mai ieftin sa repari o carene de fibra fatza de una de ABS originala. Voi ceilalti va credeti invincibili.



Sau, nu as vrea sa fie asa, i-a fost lene sa puna plasticele la loc. Nu cred, deoarece tocmai a cazut de curind la Serres.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul dintre voi s-a desteptat si a ajuns la cocluzia ca e mai ieftin sa repari o carene de fibra fatza de una de ABS originala. Voi ceilalti va credeti invincibili.

 

Sau, nu as vrea sa fie asa, i-a fost lene sa puna plasticele la loc. Nu cred, deoarece tocmai a cazut de curind la Serres.

sau poate ca alase da mai des pe pista si de acolo se explica.....explicatia. ori poate ca restu se dau doar pe strada intr-o anumita limita. adica mai cu cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul dintre voi s-a desteptat si a ajuns la cocluzia ca e mai ieftin sa repari o carene de fibra fatza de una de ABS originala. Voi ceilalti va credeti invincibili.

 

Sau, nu as vrea sa fie asa, i-a fost lene sa puna plasticele la loc. Nu cred, deoarece tocmai a cazut de curind la Serres.

 

"Unul dintre noi" n-a cazut la Serres, ci i s-a rupt lantul la mijlocul cursei. A iesit pe roti in afara circuitului. Era pe locul doi, se lupta pentru locul 1.

Acelasi "unul dintre noi" a avut cel mai bun timp dintre toti participantii la cursa (01:27.601), aceeasi cursa in care ai participat si tu, cu timpul 01:28.433. :rolleyes:

Ma simt nevoit sa mai mentionez faptul ca era la prima lui participare la o cursa, si ca acel "unul dintre noi" avea ca modificari la motocicleta doar o toba finala, fara suspensii, ghidoane, scarite, electronica, etc.

 

Mergi la Brno, nu? El o sa fie acolo. :wink:

:wavey:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...