Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa ti traisaca ! ma gandeam eu ca esti trecut de 37

 

cred ca sunt eu dus! eu vb de una restul de alta.

 

eu nu am sa vin pana pe tihuta sa ma dau racing cu 6 de ex, sau pe traseul celor din mures sa ma dau 2 zile.

 

eu vreau o smardoiala lunga de 3 sau 4 zile. un fel de turul tarii...

 

plm nimeni nu vrea ca mine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt disponibil sambata pana spre dupa-masa, daca nu ploua. Dup-aia ma duc la o zi de nastere si duminica la o nunta.

Daca vrea cineva sa vina, dati de veste. :cheers:

bah,da tu numa de nunti te tii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt super pozele. Curajos pasagerul din penultima poza :)

 

@george05 unde sunt facute pozele?

pozele sunt pe Mesteacan,la 35km de baia mare,drumul spre dej.pasagerul e prietena mea,cel mai bun pasager ever...she got skills :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

trece vara...

weekend ul 12 - 14 vreau sa fac o plimbare pe 'serpenpixde organizam ceva?

 

Ma mira rau faptul ca vorbesc singur.

Sunt multi pe topicul "motoare de viteza", dar putini scriu aici.

 

Astia din sud nu urca sus la deal? Cei de la deal nu au nevoie de forum, il "folosesc" doar ca distractie.

 

Urca spre Tihuta cineva saptamana viitoare? Eu vreau sa fac traseul Bv - Sighisara - Pasul Tihuta - Campulung Moldovenesc, tur - retur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

free fly, eu nu te inteleg. Am schimbat cateva vorbe pe PM, nu am mai primit nici un raspuns de la tine. Am facut o tura de recent care a inclus si Pasul Tihuta, am facut si public aici pe forum, la fel, nu ai dat nici un semn. Daca tu crezi ca cei care o ard pe acest topic is amatori de plimbari cum vrei tu sa faci, te inseli...

PS: incearca sa faci in tura asta si traseul Toplita-Gheorheni-Miercurea Ciuc-Brasov, te asigur ca o sa-ti placa f. mult.

Editat de danutu_m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urca spre Tihuta cineva saptamana viitoare? Eu vreau sa fac traseul Bv - Sighisara - Pasul Tihuta - Campulung Moldovenesc, tur - retur.

Duminica (14.07) sunt prins cu alta activitate, dar daca ajungi sambata pe aici, da-mi de veste.

 

 

Am facut o tura de recent care a inclus si Pasul Tihuta, am facut si public aici pe forum, la fel, nu ai dat nici un semn.

Pai ai ajuns pe aici si te-ai dat singur? :D N-am vazut unde ai anuntat, poate mi-a scapat. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ai ajuns pe aici si te-ai dat singur? :D N-am vazut unde ai anuntat, poate mi-a scapat. :what:

 

ehe Stau-De-6... iti dai seama ca intre noi e o diferenta mare ca si stil de mers (spun asta in baza filmuletelor si pozelor care le-ai mai postat pe-aici)...Apropo, pe la iesire din Bistrita, pe directia Vatra Dornei, ne-a depasit un R1, riderul era intr-un combinezon rosu, cumva erai tu?(asta se intampla duminica, pe 23 iunie) Am incercat sa ma tin putin dupa el pentru ca eram foarte curios cum se da pe viraje, dar cand am vazut ca o tinea cu cel putin 120 km/h prin localitate...m-am lasat la mana mea :)) Oricum, mai revenim pe la voi sigur vara asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu eram eu. Dar cunoastem "inculpatul".

Te astept sa dai de veste cand mai vii, si noi cand mergem ne rasfiram, in functie de cum se simte fiecare. :cheers:

 

In alta ordine de idei, abia astept sa ies in weekend. Mi-am incaltat mobra cu un set de slick-uri KR108, sh. Sunt tare curios cum se comporta jucaria, mai ales la dimensiunile alea "nesimtite". :rolleyes:

Multumesc lui kyp. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica (14.07) sunt prins cu alta activitate, dar daca ajungi sambata pe aici, da-mi de veste.

 

:rolleyes: Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut si eu niste amatori pentru tihuta pe week, care se baga?

 

Eu vreau sa plec din Constanta vineri dimineata. Pe la ora 14-15 sunt la Brasov.

Poate ne vedem la Brasov, de acolo poate facem Bv- Sighisora ...si mergem mai departe spre Tihuta.

 

0727.777.059 Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

free fly, eu nu te inteleg. Am schimbat cateva vorbe pe PM, nu am mai primit nici un raspuns de la tine. Am facut o tura de recent care a inclus si Pasul Tihuta, am facut si public aici pe forum, la fel, nu ai dat nici un semn. Daca tu crezi ca cei care o ard pe acest topic is amatori de plimbari cum vrei tu sa faci, te inseli...

PS: incearca sa faci in tura asta si traseul Toplita-Gheorheni-Miercurea Ciuc-Brasov, te asigur ca o sa-ti placa f. mult.

 

 

Intentia mea pe acest topic a fost sa "cuceresc serpentinele " pentru toata lumea, adica speram sa apara mai multi useri

(singuratici, sau cu chef de duca) pe acest topic, nu doar "elita".

Odata cucerit, sa se propuna aici, plimbari (forje, plm) pe serpentine, lucru care nu s-a intamplat.

 

Stiu ca atunci cand aranjezi o plimbare cu amicii motorizati nu te apuci sa postezi aici...ca nu stii ce cretini apar din eter.

Iar daca ai aranjat plimbarea, mai are vre-un rost sa postezi aici?

 

p.s. am un prieten care a fost de 2 ori la Cap Nord singur. Pot sa bag si eu o plimbare singurel pana la Sighisoara ,ce plm!

 

p.s. @danutu m : cand iesi la o tura mai lunga da si tu un pm, sau scrie aici. Cum vrei! ms

 

Eu plec vineri dimineata la o plimbare, singurel, spre Sighisoara. Care e doritor sa zica acilea.

Viteza la drum minim 130, in loc maxim 90-100, eu opresc la semnele organelor.

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As baga si eu un TT (tihuta,toplita plm) in WE............mai ales ca se anunta vreme buna

Editat de Fatal Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As baga si eu un TT (tihuta,toplita plm) in WE............mai ales ca se anunta vreme buna

 

Eu bag o Sighisoara. Plec vineri dimineata solo. Daca bagi, prelungesc plimbarea pana mai sus pe TT, si ca timp - pana duminica sau chiar luni.

Mai sus de Sghisoara nu ma duc singur, ca ma plictisesc de unu singur.

 

Da-mi un telefon daca esti interesat.

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, care-mi spune si mie de toplita? prin ce comune trece drumul? sau puneti aici link din gugal maps cu bucata de drum, va rog :grinbandit:



as vrea un toplita,cheile bicazului, drumul ala de langa lac..plm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, care-mi spune si mie de toplita? prin ce comune trece drumul? sau puneti aici link din gugal maps cu bucata de drum, va rog :grinbandit:

 

as vrea un toplita,cheile bicazului, drumul ala de langa lac..plm.

Vezi ca am fost saptamana trecuta pe la Bicaz cu masina, de la Gheorgheni in sus spre Bicaz trecand prin Lacul Rosu, Cheile Bicazului - este praf drumul. Mergi usurel si cauti sa scapi de gropi, deci nici vorba de forja pe acolo.

 

Drumul mult mai interesat de moto pana acolo, adica de la Brasov prin Miercurea Ciuc pana in Gheorgheni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt, pentru inca o saptamana, in Piatra Neamt. Daca are cineva drum pe aici si are chef de o Toplita-Borsec-Vatra Dornei-TiNcuta :D sa dea un semn.

 

Dumul intre Bicaz si Lacu Rosu nu e tocmai ideal. Eu personal o mai alerg din cand in cand in drum spre casa, intre Bicaz si Poaiana Teiului.Ala e drumul "pe langa lac" la care se referea Frigider. Nu e genial, e destul de crapat dar daca vrei, poti scoate o medie cu mult peste asteptari :)

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai nr meu, tine-ma la curent. Daca stii ca ajungi duminica, suna-ma de sambata seara, sa stiu cum imi fac programul. :)

 

 

Hai ca venim man ! (pana acum eu si userul freefly) ...sa vedem cine se mai anunta din anturajul meu +am facut si topic separat

 

/index.php?/topic/699305-plimbare-bv-padurea-bogatii-mures-bistrita-pasul-tihuta/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...