Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Adrian

O parte ne-am intalnit pe Tihuta, Mesteacan, Hungaroring... :rolleyes:

 

 

 

 

 

 

 

O parte adica aia care sunteti vecini sau care ati iesiti si iesiti anual, in gasca voastra. NIci pe departe genul de intalnire care se preconiza aici pe forum...

 

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

O parte adica aia care sunteti vecini sau care ati iesiti si iesiti anual, in gasca voastra. NIci pe departe genul de intalnire care se preconiza aici pe forum...

 

Otto chiar a vrut sa ajunga cu baietii pe Tihuta dar a venit ploaia in weekendul respectiv. Drumul Tg Mures - Bistrita s-a asfaltat, asa ca sigur ne vedem la anul. Eu propun, la fel ca anul trecut sa ne dam CU TOTII, PESTE TOT. Eu ma duc sa ma dau "in deplasare" dar vreau sa am si cu cine "juca" pe Tihuta. :D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nici la Selena nu m-as duce pe ea. Daca ma duc pe ea, cred ca as merge fix ca o pixda acolo de frica sa nu sparg ceva si sa am probleme la intoarcere..

 

Da stiu cum e, ca multi viteji se-arata inaintea furtunii.... Ce mai vuia topicul asta in primavara / iarna trecuta.... si s-a ales pwla de intalnire/iesiri pe serpentine...

 

Eu intai m-as duce la selena, ca prima mea iesire, si sa vad ce si cum,si dupa aia poate ma gandesc sa bat drumul pana la Tg Secuiesc...

 

avand in vedere ca ai 916/748 ul ala,tre sa fii FRAIER sa risti 998 sa-l culci pe acolo....ar fi pacat de el. Daca aveai doar o mobra, mai ziceam..

cu 998 ma voi da doar daca ma duc iar in Italia pe Misano la Ducati. altfel nu o risc pe pista de kart.

dar daca e sa dau 916, atunci cred ca pregatesc 998 pt pista. (carene, crashpad...)

 

Otto chiar a vrut sa ajunga cu baietii pe Tihuta dar a venit ploaia in weekendul respectiv. Drumul Tg Mures - Bistrita s-a asfaltat, asa ca sigur ne vedem la anul. Eu propun, la fel ca anul trecut sa ne dam CU TOTII, PESTE TOT. Eu ma duc sa ma dau "in deplasare" dar vreau sa am si cu cine "juca" pe Tihuta. :D

si eu am vrut sa ajung. adica am ajuns, dar nu ne-am mai intalnit din cauza timpilor limitati pt fiecare. (vorbisem la telefon)

atunci m-am dat putin cu userul Servant.1980

 

e naspa ca la Tg Neamt nu mai sunt motocicisti. adica baieti cu care sa iesi si sa te dai. mai sunt cativa, dar ori nu se dau, ori is plecati ori ies doar prin oras si nu am cu cine ma baga la drum mare.

ma intelegeam misto cu multi din iasi, dar aceiasi problema ca sl la targu neamt. o parte is plecati ori sau reprofilat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalniri vad ca incep sa apara, timid, dar incet incet se leaga.

 

Eu la anu' sigur am sa vin cu fatal fury pe Tihuta, poate si cu gasca de la Mures.

 

Daca crazy se plange de singuratate, si eu ma plang. Aveam doi cu care plecam pe la deal, unu' s-a lasat de motoretism altu' a plecat definitiv din tara, si restul ...se plimba doar prin statiunile de la Marea Negra, sau fac o tura la munte cu circuit inchis (se stiu bine si se duc doar ei)...plm

 

Tot ma mir ca topicul e animat de o mana de oameni...plm, eu sper sa scrie mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai iti dau un exemplu. in august am fost 3 saptamani acasa. e posibil sa ma insel, dar in tg neamt nu am vazut niciun motociclist in astea 3 saptamani. poate ca nu ne-am intersectat, dar nu mai iese lumea cum ii stiam eu candva... iar pt a "socializa" si a iesi la o bere cu prieteni motociclisti, a trebuit sa ma duc 60Km pana in Pt Neamt, ca acolo sunt mult mai multi si ma cunosc cu toti. dar si acolo s-a cam spart gasca, dar tot mai sunt.

 

intradevar, se vede ca lumea nu mai are bani, dar mii asa o ciuda pe aia care dau doar 2 ture de oras... de mor.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ma mir ca topicul e animat de o mana de oameni...plm, eu sper sa scrie mai multi.

cat m-as bucura sa-l animam si peste 20-30 ani si sa constatam cat de panarama era acum fata de cum o sa fie atunci ,ca vremurile s-au schimbat mult in bine

"vise taica,vise"

si mai ales m-as bucura sa ramanem toti printre noi(asta nu e un vis,e o sperata )

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e naspa ca la Tg Neamt nu mai sunt motocicisti. adica baieti cu care sa iesi si sa te dai. mai sunt cativa, dar ori nu se dau, ori is plecati ori ies doar prin oras si nu am cu cine ma baga la drum mare.

ma intelegeam misto cu multi din iasi, dar aceiasi problema ca sl la targu neamt. o parte is plecati ori sau reprofilat.

Mai da si tu cate un tel cand ajungi in Iasi...daca lumea nu mai e prin fundatie adunata nu inseamna ca nu suntem prin alta parte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E legat direct pe ECU. Multe detalii nu stiu, mi l-a adus Jagi, dupa ce tot el mi-a facut resoftarea. Dar cred ca e mai greu cu improvizarea unuia.

P.S. Deschide un topic la Service, aici suntem offtopic. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Mai da si tu cate un tel cand ajungi in Iasi...daca lumea nu mai e prin fundatie adunata nu inseamna ca nu suntem prin alta parte...

 

daca nu-i in fundatie,e parcata in fata la Universitate, la agatat fufe :) ca-n alta parte nu o sa-i vezi :)))

 

6, tu ti-ai instalat QS sau vroiai. stiu ca tu vorbeai ceva de el. ma tenteaza sa-mi iau si eu sau sa incerc sa inprovizez unul in timpul liber.

 

Nu stiu cum ai putea improviza tu un QS. Poate te referi la GP shift (schimbator inversat). (adica nu insinuez ca ai fi prost,si ca nu te-ai pricepe,ci doar ca.......necesita ceva cunostinte).

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E legat direct pe ECU. Multe detalii nu stiu, mi l-a adus Jagi, dupa ce tot el mi-a facut resoftarea. Dar cred ca e mai greu cu improvizarea unuia.

P.S. Deschide un topic la Service, aici suntem offtopic. :D

uoche. eventual am sa-mi cumpar cu tot cu PC.

 

Mai da si tu cate un tel cand ajungi in Iasi...daca lumea nu mai e prin fundatie adunata nu inseamna ca nu suntem prin alta parte...

dau de stire cand vin. in iasi n-am mai fost de prin primavara.

 

daca nu-i in fundatie,e parcata in fata la Universitate, la agatat fufe :) ca-n alta parte nu o sa-i vezi

cine sa fie?

 

Nu stiu cum ai putea improviza tu un QS. Poate te referi la GP shift (schimbator inversat). (adica nu insinuez ca ai fi prost,si ca nu te-ai pricepe,ci doar ca.......necesita ceva cunostinte).

 

nu. despre QS vorbeam. si nu e o inventie asa mare. ;) bilivmi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu-i in fundatie,e parcata in fata la Universitate, la agatat fufe :) ca-n alta parte nu o sa-i vezi :)))

 

Variante ar mai fi....spre Roman (eventual ceva papa la Hanu Ancutei), Sculeni (in special "pe la pietre" unde se fac poze :peace: , nu Adi?) , pe varianta (nu dupa parashute,ci la o fugareala rapida), un Bucium (pana sa delimiteze benzile prin vopsire cu vopsea de 1 cm grosime si pana sa apara baltoacele unde te astepti mai putin)

 

Asa ca nu numai la agatat sta lumea (fapt care oricum din cate vad la interesele lui "Dracu' Nebun" e de dorit).

P.S. Daca e de agatat in (sopul inmultirii fenomenului moto bineinteles) ai uitat de stadion...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Variante ar mai fi....spre Roman (eventual ceva papa la Hanu Ancutei), Sculeni (in special "pe la pietre" unde se fac poze :peace: , nu Adi?) , pe varianta (nu dupa parashute,ci la o fugareala rapida), un Bucium (pana sa delimiteze benzile prin vopsire cu vopsea de 1 cm grosime si pana sa apara baltoacele unde te astepti mai putin)

 

Asa ca nu numai la agatat sta lumea (fapt care oricum din cate vad la interesele lui "Dracu' Nebun" e de dorit).

P.S. Daca e de agatat in (sopul inmultirii fenomenului moto bineinteles) ai uitat de stadion...

hai ma ca acu poate n-ai crede ca am scris serios la interese ;)

in Iasi eu am fost de vreo cateva ori cu motoru'. si cred ca o singura data am ajuns in fundatie, pt ca era acolo un prieten. am mai fost cu baietii pe Sculeni si in vremurile bune se mai facea un 3 Iazuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Variante ar mai fi....spre Roman (eventual ceva papa la Hanu Ancutei), Sculeni (in special "pe la pietre" unde se fac poze :peace: , nu Adi?) , pe varianta (nu dupa parashute,ci la o fugareala rapida), un Bucium (pana sa delimiteze benzile prin vopsire cu vopsea de 1 cm grosime si pana sa apara baltoacele unde te astepti mai putin)

 

Asa ca nu numai la agatat sta lumea (fapt care oricum din cate vad la interesele lui "Dracu' Nebun" e de dorit).

P.S. Daca e de agatat in (sopul inmultirii fenomenului moto bineinteles) ai uitat de stadion...

 

Ai uitat de limitarile de 60 km/h pe Bucium :)

 

Adevarul e ca Bucium pana spre Vaslui e cel mai misto drum de dat cu motorul, nici nu se compara cu Sculeni sua 3 Iazuri (parerea mea).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ai uitat de limitarile de 60 km/h pe Bucium :)

 

Adevarul e ca Bucium pana spre Vaslui e cel mai misto drum de dat cu motorul, nici nu se compara cu Sculeni sua 3 Iazuri (parerea mea).

Hai cu poze(poate si filmari) sa vada si ochii morosanului cum arata zona voastra.n-am mai fost de mai bine de 6-7 ani p-acolo...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

din pacate nu am nici o filmare/poza :(

poate au alti colegi de prin Iasi...


Nu e zona de forja forja, pt ca-s sate si fiind si padure,uneori poate sa difere gradul de aderenta. Dar personal eu gasesc traseul ca fiind superb, pt ca-i doar virajat... fara bucati din alea de blana de 200+ care eu le gasesc plictisitoare sincer..

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

"E" grecii nebuni. :D E o gaşcã mai mare, mai au clipuri pe youtube. Sunt vechi filmuletele si la cum merg baietii cred ca s-au mai "rãrit" intre timp. :rusinica: Oricum, pe langa nebunie au si skill. Cel cu Suzi face depasiri, in viraje, cu roata fata in derapaj. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...