Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

700coco nu ar fi mult. daca distractia e pe masura.... cred ca merita.

asta banuiesc ca e fara gume.

Am mentionat ca astea sunt costurile suportate de mine FARA SA INCLUD GUMELE..nu tre sa banuiesti,e negru pe alb:)

 

@stau-de-6:da buey,tu te documentezi cel mai bine dintre noi toti.cand vei merge tu,peste 10 ani la o etapa vrei sa fii mega pregatit,cel mai pregatit:))

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am mentionat ca astea sunt costurile suportate de mine FARA SA INCLUD GUMELE..nu tre sa banuiesti,e negru pe alb:)

 

@stau-de-6:da buey,tu te documentezi cel mai bine dintre noi toti.cand vei merge tu,peste 10 ani la o etapa vrei sa fii mega pregatit,cel mai pregatit:))

bun bun.. intrebare intrebatoare. cat se duc gumele. de ex, daca mergi cu gume noi, iti mai raman jantele sau vii cu 2 perechi? (daca merg sambata si duminica)

cate iesiri sunt pe zi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, el e. cica a pus-o la punct, dar nu prea cred.

in orice caz, el nu stie ce are. motocicleta e un simplu 916. nu SP, nu SPS cum zicea, nici BP cu scrie in anunt (ceea ce nu exista)

un necunoscator l-ar crede, dar eu n-am avut cum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun bun.. intrebare intrebatoare. cat se duc gumele. de ex, daca mergi cu gume noi, iti mai raman jantele sau vii cu 2 perechi? (daca merg sambata si duminica)

cate iesiri sunt pe zi?

Tu intrebi pe bune?nu te supara de reactia mea,dar...ma gandesc ca nici tu nici eu nici altu de aici nu e rossi sa rupa un rand de gume pe intrare...acum la modul serios,daca mergi cu gume noi(ma gandesc ca esti om normal nu moto gp mad-man) te dai 2 zile cat poti duce fizic,si te mai dai apoi si pe strada cu ele.aici vorbesc DOAR de hungaro(altundeva nu am fost),care e un circuit putin abraziv si relativ lent..ca sa nu existe loc de interpretari:eu am mers la track day si la ro sbk la etapa pe gume sh in stare decenta(adica 40% lipsa carne).programul intrarilor nu-l mai retin exact,dar sambata si duminica,lasand la o parte cursa de anduranta(2 ore) si cursa "mare"(aprox 20 de minute),sunt o gramada de intrari ca timp efectiv.cred ca peste 160 de minute/zi(aproximativ,din memorie) impartite pe diferite sesiuni...tot ce spun e raportat la doua zile de etapa...parere personala;) Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram confuz pt că tot am auzit de gume noi şi ma gândeam că se duc aşa repede. De rupt nu ştiu ce să zic. Pe mine un D211 mi-au ţinut o ieşire pe Misano şi încă vreo 6800km. apoi, pânză erau.oricum, pt concediul din august aş avea nevoie de gume bune. Cred că am să iau un set nou şi am sa-l dau şi pe Hungaro. Momentan am guma aproape nouă pe spate la 998. Îi trebuie doar faţă. La 916 am gumă bună pe faţă şi trebuie pe spate alta. Dar am un D211 care e în beci la dormea de 2 ani :haga: tot aşa a fost dat câteva tare pe pistă.

Dar mai e până atunci. Acum sunt doar nişte planuri orientative.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 4 intrari dimineata,pauza de pranz, apoi 3 intrari pe clase dupa care 1 intrare toate clasele si sunt diferite curse si sambata si duminica pe langa cele din ROSBK.Anul trecut a fost Ducati cup..de exemplu.....cand treceau aia pe linia dreapta zici ca erai in gara:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 4 intrari dimineata,pauza de pranz, apoi 3 intrari pe clase dupa care 1 intrare toate clasele si sunt diferite curse si sambata si duminica pe langa cele din ROSBK.Anul trecut a fost Ducati cup..de exemplu.....cand treceau aia pe linia dreapta zici ca erai in gara:))))

Dap,ai dreptate cu intrarile...eu mai mentionez ca intrarile nu sunt de fiecara data la fel ca si timp...unele sunt de 90 de minute,altele de 30,altele de 60,etc...

Apropo de Ducati..mi se scuturau chilotii pe mine la cursa lor...pftiu...iar in cursa de duminica trecuse dementu ala cu streetfighteru pe langa mine la un moment dat de era sa sar de pe motor de spaima:))

 

fratilor.fara gume si frane bune sa nu va ganditi ca ve-ti face ceva pe hungaro...doar o plimbarica.

Ce consideri a fi plimbare in termeni de timpi pe tur?care e best lap-ul tau pe Hungaro?:)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki e modest. Din surse sigure, stiu eu ca merge sub 2.05, dar daca spunea asta, sigur nu mai venea nimeni la Hungaro. :D

Si aici nici nu conteaza timpul pe circuit, suntem pe topicul de serpentinari, total offtopic. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 4 intrari dimineata,pauza de pranz, apoi 3 intrari pe clase dupa care 1 intrare toate clasele si sunt diferite curse si sambata si duminica pe langa cele din ROSBK.Anul trecut a fost Ducati cup..de exemplu.....cand treceau aia pe linia dreapta zici ca erai in gara:))))

ok. sunt lamurit in mare parte.

catc de Ducati, stiu ca a fost Ducati cup.. cand s-au anuntat astia ca merg, eu deja aveam biletul de avion luat cu 2 zile inainte. si l-am nimerit fix dupa ce a fost ieseala.

 

Dap,ai dreptate cu intrarile...eu mai mentionez ca intrarile nu sunt de fiecara data la fel ca si timp...unele sunt de 90 de minute,altele de 30,altele de 60,etc...

Apropo de Ducati..mi se scuturau chilotii pe mine la cursa lor...pftiu...iar in cursa de duminica trecuse dementu ala cu streetfighteru pe langa mine la un moment dat de era sa sar de pe motor de spaima:))

sa vezi cum se aude Desmosedici.... cant intrau pe pista, era criminal sunetul ala. ti se ridica parul pe ceafa...

pe pista, a trecut un 1098R pe langa mine, de m-am racit tot de spaima. ulterior, l-am gasit la boxe....avea ditamai evacuarea. aia full de 60mm.

 

Suzuki e modest. Din surse sigure, stiu eu ca merge sub 2.05, dar daca spunea asta, sigur nu mai venea nimeni la Hungaro. :D

Si aici nici nu conteaza timpul pe circuit, suntem pe topicul de serpentinari, total offtopic. :blbl:

chiar si la cat zice el (2.13) tot nu i-as face fata. cunoaste tarlaua, are alte principii..... sunt diferente intre noi.

dar, cum am mai zis. daca merg, nu o fac pt timpi. ci de distractie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuki e modest. Din surse sigure, stiu eu ca merge sub 2.05, dar daca spunea asta, sigur nu mai venea nimeni la Hungaro.

Si aici nici nu conteaza timpul pe circuit, suntem pe topicul de serpentinari, total offtopic.

Nah bun,ca sa fim on-topic...timpul cap coada Prungul Bargaului-celalalt capat(aprox 40km)?????:)))))

Dau si eu timp cap-coada Mesteacan(aprox 10km)????

:)))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capu sus fratilor ca in august mergem la razboi...

:lool:

 

dar, cum am mai zis. daca merg, nu o fac pt timpi. ci de distractie.

That's the spirit! :cheers:

 

Nah bun,ca sa fim on-topic...timpul cap coada Prungul Bargaului-celalalt capat(aprox 40km)????

Dau si eu timp cap-coada Mesteacan(aprox 10km)????

 

 

Intr-o zi nu foarte buna, 25 km in 11:20 min. Am si filmat, doar n-a facut mama un fraier. :crack:

 

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Intr-o zi nu foarte buna, 25 km in 11:20 min. Am si filmat, doar n-a facut mama un fraier. :crack:

 

Stai ca ma pun sa caut si eu filmarile si le pun sus,ca naiba stie timpul meu:))(10km undeva in 6 minute aproximativ)m-am bagat singur in rahat...sa fiu oare un fraier?:)))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

sa vezi cum se aude Desmosedici.... cant intrau pe pista, era criminal sunetul ala.

Am vazut un desmo la primul track day acolo...ozn acaretul...dar cand treceau bmw-urile s1000rr full-pista cu limitator de viteza pe linia boxelor era si mai interesant:D

 

"TihutaRing" e un "circuit" mai de viteza decat "MesteacanRing". :rusinica:

Yeha:) un lucu stiu sigur:4,7km(bucata pe care o stii si tu din varf pana dupa acele de par spre BN) aia o cronometram si iesea intre 2:25-2:40 in functie de trafic..ce sa faci,e ca pe Nurburgring,intra si masinile si motoarele deodata:))

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...