Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Singurul lucru pe care l-as preciza, din punctul meu de vedere, evident, e mai beton cand iti tii banda. Adica pentru mine asta este provocarea, sa fac toate astea tot timpul pe o singura banda. In rest, numai de bine! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de motoreta, ca m-am mai dat si cu altele. Am facut si eu treaba asta cu folositul ambelor benzi, dar mi se pare mai "tricky" si oarecum greu sa tii o banda anume. Spre exemplu unde ne dadeam noi(Pitesti- Valcea sau Pitesti-Slatina) daca prindeai 2 sau 3 care mergeau mai incet, erai cam obligat sa tii aceeasi trasa si sa mergi (aproape) la fel de tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de motoreta, ca m-am mai dat si cu altele. Am facut si eu treaba asta cu folositul ambelor benzi, dar mi se pare mai "tricky" si oarecum greu sa tii o banda anume. Spre exemplu unde ne dadeam noi(Pitesti- Valcea sau Pitesti-Slatina) daca prindeai 2 sau 3 care mergeau mai incet, erai cam obligat sa tii aceeasi trasa si sa mergi (aproape) la fel de tare.

Nu tin banda din mai multe motive:

1)aleg intodeauna cea mai curata "trasa"

2)daca tu poti merge pe un anume traseu pe banda ta la fel de iute si safe ca si cum ai matura strada(cum fac eu),inseamna ca ai ooo mai mari:)

3)crede-ma ca prefer sa las marja de eroare in caz de doamne fereste decat sa-mi tin banda si la cea mai kica greseala sa o sfeclesc rau

4)in caz ca nu ai observat tai doar unde am vizibilitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te inversuna atat de tare, nu ti-am zis-o in nume de rau, evident ca nici eu nu merg maxim cand tin o singura trasa, altfel n-as mai fi trait pana acum. Cu cat mergi mai iute, cu atat ti-e mai greu sa eviti ceva. Din nou, se vede clar ca o "tai" doar unde e cazu', mergi foarte curat si foarte bine. A fost doar o parere, un exercitiu daca vrei, pe care am zis ca ar fi sa-l impartasesc cu altii care(in sfarsit), merg cu o motoreta pe placul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te inversuna atat de tare, nu ti-am zis-o in nume de rau, evident ca nici eu nu merg maxim cand tin o singura trasa, altfel n-as mai fi trait pana acum. Cu cat mergi mai iute, cu atat ti-e mai greu sa eviti ceva. Din nou, se vede clar ca o "tai" doar unde e cazu', mergi foarte curat si foarte bine. A fost doar o parere, un exercitiu daca vrei, pe care am zis ca ar fi sa-l impartasesc cu altii care(in sfarsit), merg cu o motoreta pe placul meu.

Nu ma inversunasem absolut deloc:) apreciez criticile indiferent daca sunt bune sau rele,atat cat "tonul" discutiei e unul decent(cazul de fata).doar imi explicam stilul de mers...s-auzim de bine si asfalt curat(ca de uscat nu intr discutie la cata seceta e:)) )

Ps:uneori fac exercitiul asta de a tine banda,si o las repede balta cand vad parapetul atat de aproape in anumitr cazuri:)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu nu ai QS pe ea?

Man...n-am nimic de genul ala pe ea.mecanic impecabil,simplu si eficient:) nici un gagdget cat de mic.doar eu si fierul si ne intelegem de minune:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scos vaca sambata..

Ma duc la petrom si acolo erau 2motociclisti,

Intreb:veteranii au fost aici,??zice unu :pai da,au plecat pe tihuta,intreb eu:

 

Unde ma??pe tihuta,zic eu: ce sa caute acolo,, zice unu:la forje grele....ma intreb eu in mintea mea: OTTO sa dus singur pe tihuta,asta iara ne face de rusine....MAI OTTO dar cum ai putut sa mergi acolo fara noi ...nu te inteleg....trebuia sa facem treburile,te-ai facut si de rusine pe acolo,si am trecut pe locul 2 ca forjatorii stradali periculosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scos vaca sambata..

Ma duc la petrom si acolo erau 2motociclisti,

Intreb:veteranii au fost aici,??zice unu :pai da,au plecat pe tihuta,intreb eu:

 

Unde ma??pe tihuta,zic eu: ce sa caute acolo,, zice unu:la forje grele....ma intreb eu in mintea mea: OTTO sa dus singur pe tihuta,asta iara ne face de rusine....MAI OTTO dar cum ai putut sa mergi acolo fara noi ...nu te inteleg....trebuia sa facem treburile,te-ai facut si de rusine pe acolo,si am trecut pe locul 2 ca forjatorii stradali periculosi

Jizaaaaaas:))))))) hahahaahahaaaaa.....tare asta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...