Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Materialu e pregatit...mai crazy,nu are nici o sansa.

vezi tu ca asa ziceau astia si de Marquez vs Lorenzo pentru anul asta. si saracul Lorenzo, abia abia prinde un loc 3 in cursa :lol: si asta daca nu cade prin calificari sau daca nu forteaza semaforul :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

S-a vandut Gremlin:( dupa multe momente memorabile si o legatura sufleteasca maaare,a sosit momentul sa ne despartim.sper ca noul proprietar sa aiba grija cel putin cat am avut eu si sa se bucure de ea cat mai multi kilometrii in siguranta maxima!sper sa revin cat de repede inapii in sa...

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Materialu e pregatit...mai crazy,nu are nici o sansa.

pentru unul care a facut in ultimii 2 ani aproape 150 km cu motorul, cam exagerezi

 

vezi, mai stii care sunt vitezele?

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai otto...platesc eu o zi pe hungaroring,slovachiaring,brno,alege care circuit vrei tu din astea trei,si pun pariu ca la 20 de ture iti dau o tura...daca nu e asa eu iti fac cadou motocicleta si ies la pensie. Tu inca nu sti ce vorbesti,si nu cunosti nimic despre circuite...tu sti doar atat"Tg-mures-Sighisoara,asta e satisfactia ta,sa demonstrezi la copii cu se merge pe o roata si te aplauda....abia astept sa te vad pe muresring ce abilitatii de motociclist ai.am sa ies si cu tine pe Tg-mures-sighisoara sa vad ce ai mai invatat.....dar vezi sa nu cumva sa mai mergi pe Tihuta,sa ne faci de rusine,suna-ma cand vrei sa mergi ca sa vorbesc cu baietii de acolo sa fie plecati pe la nuntii,sau pe anumite piste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi, mai stii care sunt vitezele?

:10:

 

dar vezi sa nu cumva sa mai mergi pe Tihuta,sa ne faci de rusine,suna-ma cand vrei sa mergi ca sa vorbesc cu baietii de acolo sa fie plecati pe la nuntii,sau pe anumite piste.

 

:troll:

 

baaaa, ma pis pe mine de ras. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa nu radem,la ce zice Otto,e cel mai mare motociclist stradal...la devansat pe"Viespea"...am vazut stirea si la Pro-tv... Trebuie sa-i cer repede un autograf la om,ca duca aceea e greu de ajuns la el. Omu a ajuns departe,bravo lui,ii apreciez evolutia...sper sa ajunga cat mai departe,macar pana la Hungaroring...o sara faina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu crezi ca daca vroiam sa merg pe circuit pana acum o faceam?nu e ceea ce imi doresc si nu am nevoie nici de altii sa ma aplaude,daca nu ai observat ma dau mai mult singur si asa cum am eu chef,poate tu vrei sa demonstrezi, eu am trecut de varsta aia.somn usor!poate iesim impreuna pe mures-sighisoara sa iti mai arat ce am invatat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu crezi ca daca vroiam sa merg pe circuit pana acum o faceam?nu e ceea ce imi doresc si nu am nevoie nici de altii sa ma aplaude,daca nu ai observat ma dau mai mult singur si asa cum am eu chef,poate tu vrei sa demonstrezi, eu am trecut de varsta aia.somn usor!poate iesim impreuna pe mures-sighisoara sa iti mai arat ce am invatat.

Otto,Mi-e permis sa intreb de ce te dai doar pe Mures-sighisoara-bogata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e traseul scurt de plimbare; am mers cu motoreta si la mare si in tari straine dar Viespea nu stie ce vorbeste e baiat bun altfel .am 100000 km in regim de forja stradala si pot merge pe orice traseu, dar mai intai trebuie sa il cunosc sa merg ca nebunul de aia sunt inca intreg.

plus ca nu e acelasi lucru sa pui pe jos un motor de 3000 sau unul de 13000 de euro

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e traseul scurt de plimbare; am mers cu motoreta si la mare si in tari straine dar Viespea nu stie ce vorbeste e baiat bun altfel .am 100000 km in regim de forja stradala si pot merge pe orice traseu, dar mai intai trebuie sa il cunosc sa merg ca nebunul de aia sunt inca intreg.

plus ca nu e acelasi lucru sa pui pe jos un motor de 3000 sau unul de 13000 de euro

Got it;) sper ca ultima replica nu era la adresa mea:D cat despre 100000km in forja pe public,mi-e cam greu sa cred dar daca tu spui;)

Acum vin cu o mica rautate.v-am prins pe drum si cu masina si cu motorul si sincer in afara de depasirile absolut iresponsabile si exagerate nu prea vad unde e diferenta intre voi si restul muritorilor de rand:) don't take it personal;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu era la adresa ta.nu poti afirma de depasiri fiindca nu cred ca ne cunoastem.intr-adevar am mers si mai tare si mai incet ce pot spune ca acum sunt mai calculat ca mai demult, era si timpul. unii de aici incita la scandal numai ca eu nu mai am chef de asa ceva.imi place viteza si atat.iar daca ma calca cineva pe coada cu adevarat,crede-ma ca las calculele deoparte si nici fulgii nu mai raman(evident nu vb de persoanele de fata).una e sa stii sa mergi pe viata si pe moarte si alta e sa crezi ca o faci.cei de pe aici nu stiu in ce categorie s-ar incadra.eu am cam terminat sa raspund la toate provocarile si astept sa ne vedem pe traseele virajate.cei care doar scriu la tastatura pot ramane in continuare acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Otto, lasand caterinca deoparte, George are dreptate cu privire la depasirile "la ghici". In 2008, cand m-am dat cu voi, am ajuns un camion din spate, intr-un viraj fara vizibilitate de dreapta, pe coborare. Eu am franat in spatele camionului (imi place sa-i spun instinct de conservare) si trei dintre voi au trecut racheta pe langa mine si camion. A fost una dintre depasirile care mie mi s-au parut prostesti. N-am nicio problema sa tai linia continua, sa depasesc in viraje, doar ca o fac atunci cand am vizibilitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neata....intradevar asa era la vremea aceea,pt.ca traia MIRCEA SIMON,el a atras grupul la forje,stai linistit ca acuma nu se mai merge asa.

sa trecem la subiectul OTTO...

1. Da intradevar are 101.432 km OTTO,dar din 2004 pana in 2014.

2. Doi ani a fost disparut din peisaj(2012-2013)cica si-a facut casa de vacanta....am inteles

3. Viespea renoveaza si el acu casa de la tara,sa mutat in SOVATA pana la 1 septembrie,traseul lui e SOVATA-ODORHEIUL SECUIESC

4.Otto nu are nici un km pe pista,dar se lauda ca ar putea cica sa mearga daca vrea,cam greu,ca sa mearga pe pista cu motocicleta lui trebuie sa bage cam inca 2000 euro in ea.

5. Spune mai OTTO de ce te dai singur???unde sunt prietenii tai???

6.Te invitam pe HUNGARORING pe data de 22,23,24 august....daca vrei sa vi,suna-l pe VIESPEA si iti spune detali....nu fi incapatanat ca merita...ciao,spor la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu era la adresa ta.nu poti afirma de depasiri fiindca nu cred ca ne cunoastem.intr-adevar am mers si mai tare si mai incet ce pot spune ca acum sunt mai calculat ca mai demult, era si timpul. unii de aici incita la scandal numai ca eu nu mai am chef de asa ceva.imi place viteza si atat.iar daca ma calca cineva pe coada cu adevarat,crede-ma ca las calculele deoparte si nici fulgii nu mai raman(evident nu vb de persoanele de fata).una e sa stii sa mergi pe viata si pe moarte si alta e sa crezi ca o faci.cei de pe aici nu stiu in ce categorie s-ar incadra.eu am cam terminat sa raspund la toate provocarile si astept sa ne vedem pe traseele virajate.cei care doar scriu la tastatura pot ramane in continuare acolo.

Gresesti un pic.daca citeai atent chiar ne cunoastem,mai bine zis va cunosc si chiar si pe tine.v-am prins pe drum tu erai in frunte sau al doilea nu mai retin(asta dupa ce am vb cu unii altii si mi-au spus cine erau cei pe care ii vazusem)...cat despre depasiri,nu prea inteleg de ce negarea din partea ta atata timp cat e cunoscut acest fapt de muuuulta vreme;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma nu stiu ce intelegi tu prin depasiri anapoda, poate pt unii sunt normale...eu de obicei nu prea depasesc unde am zero vizibilitate,e posibil sa o fi facut-o mai demult.am auzit ca se merge trupa mare la Sovata in 7 iunie...sper ca treceti prin Ms sa mergem de acolo impreuna.Viespea se lauda ca are tuica buna......

pai mai Viespe,deja e vorbit pt toba integrala cu scoatere sonda si alta electronica, tu esti putin in urma.Noroc ca ai vin rosu destul pt cand vin baietii, vezi ca la Bistrita se bea, nu gluma.............

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo mai otto,sa vezi atunci schimbare totala la mobra

dar speram ca vi in august cu noi la hungaroring,

Pregateste mobra,baga tot ce gasesti in ea,ca trebuie sa mergem pe Tihuta sa ne luam revansa.

in legatura cu beutura sunt pregatit.

tu esti pregatit????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...