Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator Adrian

realizati ca ceea ce spune Crafar nu se aplica pe strada aproape deloc,nu ?:)

 

din ce-am concluzionat eu, ''invataturile'' lui sunt strict pt pista......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nicu:despre ce vorbeam...

 

Pozitie de naked!honda hornet cup...etalon

 

Si diferenta intre naked si ss ca si pozitie.

post-35274-0-09649400-1401054691_thumb.jpg

post-35274-0-83833600-1401055172_thumb.jpg

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu etalona pozitia unei clase de motociclete pe baza pozitiei pe care o are un motociclist, tocmai pt ca motociclistii sunt diferiti si au stiluri diferite de pilotaj. Vezi poza de mai jos, din aceeasi Hornet Cup.

post-28093-0-43040400-1401086949_thumb.jpg

 

E ca si cum ai spune ca pozitia de ss e cea pe care o are Marquez, restul nu stau corect pe mobra.

In concluzie, nu exista "pozitie etalon" pt nicio clasa de motociclete. Nu exista X sta "mai bine" pe motor decat Y, ci X "sta diferit" pe motor fata Y. Evident, pastrand proportile unei comparatii decente, ca daca te apuci sa iei virajele pe ss ca pe un enduro...

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu etalona pozitia unei clase de motociclete pe baza pozitiei pe care o are un motociclist, tocmai pt ca motociclistii sunt diferiti si au stiluri diferite de pilotaj. Vezi poza de mai jos, din aceeasi Hornet Cup.

HornetCup.jpg

 

E ca si cum ai spune ca pozitia de ss e cea pe care o are Marquez, restul nu stau corect pe mobra.

In concluzie, nu exista "pozitie etalon" pt nicio clasa de motociclete. Nu exista X sta "mai bine" pe motor decat Y, ci X "sta diferit" pe motor fata Y. Evident, pastrand proportile unei comparatii decente, ca daca te apuci sa iei virajele pe ss ca pe un enduro...

Ia poza pusa de tine(si majoritatea restului pozelor),o stiu si eu,din toate unghiurile si ai sa observi diferenta intre naked si ss care nu e mica deloc.da,cati motociclisti atatea stiluri de pilotaj.dar generalitatea conteaza si face regula,nu?nu exceptiile.si ba da,Y sta mai bine pe motor decat Z atata timp cat pozitia general valabila aplicata de Y pune in valoare mai bine genul de motoreta condusa.sau gresesc? Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In poza pe care am pus-o eu e chiar Sebastiano Zerbo, baiat ce a castigat Honda Hornet Cup ( http://hondaitalia.com/trofei/dettaglio/cbr-600f-cup/5/ - click pe "Classifiche").

Conform criteriilor tale, putem spune ca asta e pozitia "de naked" pt ca el este cel care pune cel mai bine in valoare caracteristicile clasei la care concureaza. Nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In poza pe care am pus-o eu e chiar Sebastiano Zerbo, baiat ce a castigat Honda Hornet Cup ( http://hondaitalia.com/trofei/dettaglio/cbr-600f-cup/5/ - click pe "Classifiche").

Conform criteriilor tale, putem spune ca asta e pozitia "de naked" pt ca el este cel care pune cel mai bine in valoare caracteristicile clasei la care concureaza. Nu?

Si poza mea e tot el;) u win anyway...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, vezi? Exact ce ti-am zis. Nu exista termenul de "pozitie etalon de naked", atata timp cat niciunul dintre ei nu pun calcaiul jos in viraje, ca la enduro.

P.S. Nu era niciun concurs, sa existe vreun castigator. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, vezi? Exact ce ti-am zis. Nu exista termenul de "pozitie etalon de naked", atata timp cat niciunul dintre ei nu pun calcaiul jos in viraje, ca la enduro.

P.S. Nu era niciun concurs, sa existe vreun castigator. ;)

Si ajungem la ce-ti spuneam ieri la telefon,nu era nimeni etalon...si uite ca am ajuns unde vroiam,poate acum ma intelegi.si hai sa dam cu altceva ca probabil se satura lumea sa ne trollam(vb lui Adi).:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand folosesti termenul "pozitiA de naked", inseamna ca acea pozitie exista. Nu? Sau articulezi hotarat doar de dragul amorului.

Ieri la tel mi-ai zis ca exista etalon, doar ca nu esti tu, ci riderii din Hornet Cup.

Drept urmare, oricine se da pe naked are pozitie de naked.

 

 

va trolati reciproc ?:)

Nici vorba, eu sunt pe drumuri. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

pai el sa laudat pe aici toata iarna,ca are cica sute de cazaturi la activ,dar in fine,sanatos sa fie ca fierul se sudeaza..

 

nu stiu daca te referi la mine sau al Crazy, cert e ca nu s-a ''laudat'' nimeni cu niste cazaturi. Nu vad pe cineva sa se laude ca a cazut,doar daca-i prost.

 

Sa recunosti ca ai cazut sau ca ai gresit in trecut, asta e altceva, iar foarte putini dintre voi aveti oua sa faceti asta (sa recunoasteti) :)

 

 

 

 

hai mai ADRIAN sa vad poze si cu tine,pe anumite curbe.

 

crazy a pus o poza :)

 

sa vad poze cu tine pe curbe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa recunosti ca ai cazut sau ca ai gresit in trecut, asta e altceva, iar foarte putini dintre voi aveti oua sa faceti asta (sa recunoasteti) :)

 

Prea putini recunosc cu adevarat chiar si micile greseli,darmite pe cele mari;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde poze frate ,motocicleta lui sta in garaj, el crede ca nu s-a terminat iarna

dar chiar are motocicleta?

 

(poate ca la el inca ninge)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mimisor sa intamplat ceva?daca ai palpitatii ia aspacardin,mai Otto....eu chefuiesc la Sovata cu iesirea la pensie.astept sa mergem la Hungaro,ce sa fac pe Tg-mures-sighisoara,sa il vad pe otto cu merge batraneste,si saptamna trecuta a fost otto pana in padurea bogatii si a trecut doua R6 pe langa el ca acceleratu prin gara....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

si saptamna trecuta a fost otto pana in padurea bogatii si a trecut doua R6 pe langa el ca acceleratu prin gara....

E adevarat, Otto? :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe,desi nu sunt parapeti pe margine,asfalt murdar si masini care sa bage groaza in fiecare din participanti(toate astea insemnand serpentine pe drum public) initiativa e de nota 10+!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...