Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

Am fost si anul acesta...aceeasi 3 motociclisti. :rusinica:

Am mers, ne-am dat, am mancat, am baut, ne-am simtit bine si ne-am incarcat bateriile. Poze pe Tihuta n-am facut, am fost preocupati cu motoritul.

Mi-am incaltat Viespea cu un Dunlop KR108 pe spate (profil D212, facut manual de catre cineva in Italia). Avand raportul lantului stock, aveam impresia ca motocicleta accelereaza ca un 125. :crack: In schimb, aderenta de vis, odata ce s-au incalzit.

 

Felicitari inca o data pt organizare, Bogdan! Sper sa ne revedem acolo la toamna / iarna. :cheers:

 

 

post-28093-0-88643300-1432142396_thumb.jpg

post-28093-0-30336100-1432142409_thumb.jpg

post-28093-0-12158600-1432142442_thumb.jpg

post-28093-0-88551400-1432142459_thumb.jpg

post-28093-0-13325800-1432142513_thumb.jpg

post-28093-0-29793100-1432142555_thumb.jpg

post-28093-0-83793400-1432142586_thumb.jpg

post-28093-0-17442800-1432142599_thumb.jpg

post-28093-0-29296500-1432142629_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc Nicu, dar multumesc si lui free fly care nu m-a dezamagit si a venit si anul asta. Eu ma bucur ca anul asta am fost mai multi si a fost mai frumos.

Purcelul, săracu' Mircea.... sper sa ne vedem in iarna, daca nu in vara si cat mai multi. Mai ales ca acum sunt suficiente locuri de cazare. Cand am timp, voi pune si eu din poze. Acum sunt in concediu si timpul nu-mi permite. Nu am deschis laptopul de saptamana trecuta.

Jagi, l-am gătit, dar dupa ce ne-am gătit noi. Sau mai bine zis o parte din noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Nicu, dar multumesc si lui free fly care nu m-a dezamagit si a venit si anul asta. Eu ma bucur ca anul asta am fost mai multi si a fost mai frumos.

Purcelul, săracu' Mircea.... sper sa ne vedem in iarna, daca nu in vara si cat mai multi. Mai ales ca acum sunt suficiente locuri de cazare. Cand am timp, voi pune si eu din poze. Acum sunt in concediu si timpul nu-mi permite. Nu am deschis laptopul de saptamana trecuta.

Jagi, l-am gătit, dar dupa ce ne-am gătit noi. Sau mai bine zis o parte din noi.

» Post actualizat in 20 May 2015 19:27

Multumesc Nicu, dar multumesc si lui free fly care nu m-a dezamagit si a venit si anul asta. Eu ma bucur ca anul asta am fost mai multi si a fost mai frumos.

Purcelul, săracu' Mircea.... sper sa ne vedem in iarna, daca nu in vara si cat mai multi. Mai ales ca acum sunt suficiente locuri de cazare. Cand am timp, voi pune si eu din poze. Acum sunt in concediu si timpul nu-mi permite. Nu am deschis laptopul de saptamana trecuta.

Jagi, l-am gătit, dar dupa ce ne-am gătit noi. Sau mai bine zis o parte din noi.

» Post actualizat in 20 May 2015 19:27

Multumesc Nicu, dar multumesc si lui free fly care nu m-a dezamagit si a venit si anul asta. Eu ma bucur ca anul asta am fost mai multi si a fost mai frumos.

Purcelul, săracu' Mircea.... sper sa ne vedem in iarna, daca nu in vara si cat mai multi. Mai ales ca acum sunt suficiente locuri de cazare. Cand am timp, voi pune si eu din poze. Acum sunt in concediu si timpul nu-mi permite. Nu am deschis laptopul de saptamana trecuta.

Jagi, l-am gătit, dar dupa ce ne-am gătit noi. Sau mai bine zis o parte din noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dupa cum am promis, voi adauga si eu cateva poze. Astea-s doar ce-am facut cu telefonul, ca in 3 saptamani, eu n-am reusit sa vad pozele de pe camera :lol:

 


» Post actualizat in 04 Jun 2015 17:39

P.S. Nicu si Bogdan: Problema la mine era de la un releu al calculatorului. Uleiul ce mi-a fost aruncat afara, s-a dus in acel releu si l-a blocat. De acolo si problema in care nu-mi cupla pompa si ECU. Releul de incarcare si el era dus. Am muncit doua zile la ea ca sa-mi dau seama ce are. Am luat fir cu fir crezand ca am un scurt, si la urma sa constat ca si releul de incarcare e bulit. Cum a mai zis cineva, asa am eu un noroc chior, de a gasi cuie si-n (.)

post-59565-0-01561800-1433438654_thumb.jpg

post-59565-0-10228000-1433438677_thumb.jpg

post-59565-0-58263000-1433438689_thumb.jpg

post-59565-0-71863200-1433438710_thumb.jpg

post-59565-0-17024700-1433438727_thumb.jpg

post-59565-0-02859100-1433438742_thumb.jpg

post-59565-0-37227800-1433438771_thumb.jpg

post-59565-0-29838700-1433438818_thumb.jpg

post-59565-0-78976100-1433438839_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Nicu si Bogdan: Problema la mine era de la un releu al calculatorului.

Bine ca ai gasit si rezolvat problema.

 

 

 

Uitandu-ma la filmarea de pe Hornet, am ajuns la concluzia ca oricat ai vrea, un naked nu e ca un SS pe un drum virajat ca Tihuta, mai ales cu un KR pe spate (195/65/17). Desi, privind acul turometrului... :rusinica: Iarna nu-i ca vara. :crack:

 

 

 

 

Comparativ cu acum 2 ani in urma:

 

 

:tempted:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa, ca la un momendat avea sa te pierd din unghiul vizual. Nu mai zic de Bogdan care l-am pierdut de tot :lol:
Maine, daca nu uit, am sa pun si eu filmare de pe Gopro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai gasit si rezolvat problema.

 

 

 

Uitandu-ma la filmarea de pe Hornet, am ajuns la concluzia ca oricat ai vrea, un naked nu e ca un SS pe un drum virajat ca Tihuta, mai ales cu un KR pe spate (195/65/17). Desi, privind acul turometrului... :rusinica:

 

 

 

 

Comparativ cu acum 2 ani in urma:

 

 

Frumos traseul .Sper ca la vara sa ajung si eu ...cred ca as putea merge ceva mai repede :P

Apropo, fosta ta iubire (r1) a ajuns la brasov...merge si se aude super prin poiana bv :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Frumos traseul .Sper ca la vara sa ajung si eu ...cred ca as putea merge ceva mai repede :P

Apropo, fosta ta iubire (r1) a ajuns la brasov...merge si se aude super prin poiana bv :)

Ce coincidenta.....si fostul meu R1 tot in Bv a ajuns (parca Brasovul aduna R1 din toata tara).

Si are acelasi colorit si aceleasi modificari ca a lui Nicu... Zici ca sunt gemene...

Editat de manu_vvu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare (de curiozitate): cei care merg cu 120-150-200 km/h pe drumuri virajate (Tihuta, Mesteacan, Cheia, etc.), ar trebui sa fie buni si pe circuit, nu? Sau nu este obligatoriu? :scratch:

@Stau-de-6: Fara suparare, dar la fel puteai spune ca un supermoto nu este ca un SS :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general da. Dar nu neaparat. Cred ca 99% din cei ce merg tare pe sermentine, cand au ajuns pe circuit au constatat ca sunt mult sub asteptari.

In alta ordine de idei, sa-i uram casa de piatra lui Stau de 6 si asteptam sa ne anunte cu venirea unui mic serpentinar, sau a unei mici serpentinare :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce coincidenta.....si fostul meu R1 tot in Bv a ajuns (parca Brasovul aduna R1 din toata tara).

Si are acelasi colorit si aceleasi modificari ca a lui Nicu... Zici ca sunt gemene...

 

Are acceleratie rapida domino ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ fatal fury

Hai la Vatra Dornei! Ajungeam acolo intr-o vineri, sambata ne plimbam pe Tihuta si Mestecanis, iar duminica o luam fiecare spre casa.

 

Te las sa alegi cand :)

Sa fie in iulie.

 

@crazy devil

Din pacate zzr-ul meu a vrut touring la plimbarea asta. Cand are chef baga si sport. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Are acceleratie rapida domino ?

Acceleratie rapida i-ar fi prins bine, nu am apucat sa montez pe ea, dar am putut face diferenta (pe cea de circuit am montata si e cu totul altceva).

CIne vrea sa investeasca in asa ceva e mai mult decat binevenita modificarea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ fatal fury

Hai la Vatra Dornei! Ajungeam acolo intr-o vineri, sambata ne plimbam pe Tihuta si Mestecanis, iar duminica o luam fiecare spre casa.

 

Te las sa alegi cand :)

Sa fie in iulie.

 

@crazy devil

Din pacate zzr-ul meu a vrut touring la plimbarea asta. Cand are chef baga si sport. :)

Daca vrei, va las datele de contact de la cabana si va cazaţi acolo. Fa fac eu legatura pt un pret bun la camera.

Sport a băgat anul trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ fatal fury

Hai la Vatra Dornei! Ajungeam acolo intr-o vineri, sambata ne plimbam pe Tihuta si Mestecanis, iar duminica o luam fiecare spre casa.

 

Te las sa alegi cand :)

Sa fie in iulie.

 

 

Ok asa o sa facem ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cat costa cabana si cate locuri sunt in ea ?

Cabana in care am chefuit noi, are 6 camere si o capacitate de pana la 14 persoane. Doua din camere au cate un pat matrimonial si inca unul single. Pretul e in functie de perioada anului. Pretul e 1500lei pe weekend (750lei/noapte) doar ca eu am platit 1300lei ;)

Ei mai au inca o cabana cu 4 camere pe care stiu ca o dau si la camera, dar nu maitin minte care era pretul. Daca vrei, te pun in legatura pt un pret bun.

 

E locul ideal unde sa dai o petrecere ca la carte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cabana in care am chefuit noi, are 6 camere si o capacitate de pana la 14 persoane. Doua din camere au cate un pat matrimonial si inca unul single. Pretul e in functie de perioada anului. Pretul e 1500lei pe weekend (750lei/noapte) doar ca eu am platit 1300lei ;)

Ei mai au inca o cabana cu 4 camere pe care stiu ca o dau si la camera, dar nu maitin minte care era pretul. Daca vrei, te pun in legatura pt un pret bun.

 

E locul ideal unde sa dai o petrecere ca la carte.

110ron/noapte camera.e acelasi pret/camera in ambele cabane.am fost si eu acum 3 saptamani in cabana de jos.cred ca e cea in care ati stat si voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se prefigureaza o intruneala?

@fatal fury

Pune data cand merem. Am vb cu un coleg din c-ta, zice ca vine si el.

Nu cred ca ne stangem multi...sa renteze sa luam cabana. Cazare gasim la fata locui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mai iesit cu mobra George?

am iesit weekend de weekend de cand am terminat-o.:) avem imediat vreo 2.000km. avand in vedere ca nu ma mai da, incepand de anul acesta,pe serpentine,sunt putin off-topic.trebuia Euroring dar a picat miscarea cu cateva ore inainte de a pleca(m-a sunat Kyp sa-mi spuna ca e zi de masini nu de moto cand vroiam sa plecam).acum asteptam iulie sa o taiem pe pista(euro sau hungaro).pe serpentinele patriei doar ma plimb,decizia a fost luata dupa "semnalele" trimise de Higher Power anul trecut.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...