Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

fiecare merge dupa posibilitati pana la urma urmei....

factorul fun e cel important, sa te simti tu bine, indiferent ca e Hungaro- sau Sinteu Ring

not exactly.fun se simt toti,doar ca pt unii fun-ul se termina urat pe strada.iar fun-ul pe circuit e cam de 10 ori mai mare daca pricepi cu se mananca si ai cwoaie sa ii dai.ca pe strada e doar incontienta si bulan.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tu ai dreptate George...

dar cum inaintam in varsta, nu mai punem jos genunchii, coatele, creste instinctul de autoconservare

sau cel putin la mine asa e... altfel mergi, alte riscuri iti asumi la 20 de ani, si total altele la 45, si 45 care vrei sa fie in crestere, ca si nr km parcursi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce fun mai e ala cind doar stii ca in tinerete mergeai cu coatele pe asfalt? Acum , mergi la max 30grd inclinare si ai impresia ca mai poti. Te pacalesti singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mintea mea,exista doua tipuri de mers pe public,pt mine:blana si la plimbare.cand merg la limita,imi asum.cand nu,merg la lejereanu.faza cu varsta and shit,e cum zice @jagi,auto-pacaleala.ori mergi blana ori iesi la plimbare.jumatati de masura nu exista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cunoscut niste batrinei in jur de 60ani care ne intorceau castile pe curbe. Nu stiu ce naiba "consumau", da ca sa ajungi la virsta aia si sa ai creierul setat sa mearga pe pista la viteza aia si sa si supravietuiasca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu, nu ca George ar fi exceptie, am mai mult metal in mine decat un Logan. Momentan, cand ma gandesc la 60 de ani, ma intreb daca nepotii o sa ma strige bunicule sau robonic

Pana atunci, ma dau cum pot si cum m-or tine telescoapele

La 45 ma apuc de salt cu parasuta pe playstation

E topic de serpentine, sa ne bucuram de asfalt uscat si trafic redus pe ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te pacalesti singur.

nu ma pacalesc, si nu traiesc din amintiri :)

dar pt mine e OK feelingul asta asa cum ma dau acum

simt ca acum atat pot ca sa fiu in siguranta si ma multumesc cu atat

simplu

 

Dupa mintea mea,exista doua tipuri de mers pe public,pt mine:blana si la plimbare.cand merg la limita,imi asum.cand nu,merg la lejereanu.faza cu varsta and shit,e cum zice @jagi,auto-pacaleala.ori mergi blana ori iesi la plimbare.jumatati de masura nu exista.

e, uite, eu am ales un drum de mijloc si incerc sa raman intreg si sa ma mai dau si maine, si la anu, si peste multi alti ani...

sunt oare eu o exceptie? nu as crede ca sunt doar 2 tipuri George, nu cred ca este numai On sau Off, alb sau negru....

sau sunt prost ca am spiritul autoconservarii mai ridicat? sau ca am devenit mai fricos cu trecerea anilor? ...cred ca nu toti oamenii sunt la fel :)

noi sa fim sanatosi!

 

 

cum zice si RRS, sa ne bucuram de serpentine uscate si fara trafic :)

si fiecare dupa posibilitati dii diiiii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici pe departe sa consider eu prost pe cineva pt ca are alta parere decat a mea. :) eu vad alb si negru,de aceea pana acum 1 an rupeam norma pe stradal,acum doar ma plimb lejer si ruperea am lasat-o pt circuit. :) dar si asa lejer tot ma bucur de serpentine,doar ca intr-un alt mod.la mine nu exista cale de mijloc,din pacate sau din fericire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

da, vezi ca am pus poze cateva pagini in urma.

pozele sunt de anu trecut, cand inca se lucra, dar acum e numa bun :D

 

da-i bataie ;)

Maine plec sa fac Focsani-Lepsa-Tg Secuiesc si am o problema.

De la Focsani sunt 2 trasee spre Lepsa, drumul 2D (prin Putna) si 2L (prin Panciu).

Care e drumul bun?

Editat de free fly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine plec sa fac Focsani-Lepsa-Tg Secuiesc si am o problema.

De la Focsani sunt 2 trasee spre Lepsa, drumul 2D (prin Putna) si 2L (prin Panciu).

Care e drumul bun?

2D

oricum, partea cea mai misto din tot traseul este Lepsa-Ojdula.

 

fa poze :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine plec sa fac Focsani-Lepsa-Tg Secuiesc si am o problema.

De la Focsani sunt 2 trasee spre Lepsa, drumul 2D (prin Putna) si 2L (prin Panciu).

Care e drumul bun?

2D e traseul de baza. diferentele dintre cele 2 trasee sunt date doar de primele localitati care nu conteaza. primul e Focsani - Bolotesti - Vidra si distractia incepe de la Valea Sarii, nu tocmai de la Lepsa. dupa Valea Sarii sunt niste curbe interesante si la o curba pe stanga o portiune cu pietris cam 10 metri. nu e mult da tre sa fii atent la indicator.

celalalt traseu prin Panciu difera doar ca din Focsani mergi spre Tisita - Panciu si intri tot in Bolotesti, unde faci dreapta si continuii Vidra - Valea Sarii etc.

in afara de mica portiune de pietris de pe Valea Sarii mai sunt vreo 2 curbe stranse traversate uneori de un firicel de apa, depinde cat de seceta e (uneori seaca izvorasul). Iar pe portiunea Gresu - Ojdula sunt cateva locuri pe unde ies camioanele cu lemne din padure in DN si uneori lasa dire de pamant.

cam asta e.

drumul e super si merita facut

Editat de markyinxs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt mai rautacios de felul meu,dar asta e abureala.pozitia pasagerei nu are nici o legatura cu combinezonul.am peste 30k cu SS si pasagera,nu vorbesc din burta.doi la mana,in trening si fara manusi pe serpentine,si sa mai si scoti genunchiul(chiar si la misto pt o poza-nr.3) e cel putin...spune-i cum vrei tu.iar in poze nu e nici o pasagera,si tind sa cred ca nu mergeati fix la misto cu 50kmh.tinand cont de astea si de filmarea cu depasirile kamikaze de acum o saptamana,parerea mea e ca ar fi mai bine daca v-ati ingriji de bunastarea voastra(daca nu partenerilor de trafic) mai mult.

 

e doar o parere a unuia care spune cu mana pe suflet ca a scapat cu bine cu mult noroc,ceva skill si ani de "antrenamente" pe strada si pe circuit la limita limitelor,chiar si cu pasagera.nu o spun cu aer de superioritate,doar ca am sechele de pe vremea cand ii prindeam pe baietii de mures rupand norma pe Bogatii si dupa putina vreme au inceput sa pice secerati pe strada.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George acuma pe bune, crezi ca faceam 300 km in trening sa ma dau pe serpentine ? am 2 combinezoane acasa...am fost cu prietena la plimbare si tot timpul cand am fost echipat imi zicea ca o deranjeaza. a fost o plimbare lejera, am mers sa ne uitam la moto gp sa bem un suc sa mai povestesc cu baietii de acolo, iar genunchiul ala e sa dea bine la camera :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...