Sari la conținut

Iuliu Maniu / Piata Veteranilor - 23 Sept


warlock
 Share

Postări Recomandate

eu sunt incepator si sincer postarile tale nu m-au deranjat ... si am si "septar" din prima ... wow ... ce obraznic sunt ... si DA ... am dat cu el si de pamant (vina mea) si l-am ars si pe unu cu CIELO ... tot vina mea ... ce baiat rau sunt ... daca as putea sa dau timpul inapoi intradevar mi-as fi lua un SM sa o ard pe coclauri si sa invat ce inseamna motocicleta ... dar nu pot sa dau timpul inapoi asa ca ma multumesc cu ce am ... daca a fost greu primele mii de km ??? categoric da!! a fost groaznic ... am mers cu frica, atent in primul rand sa nu ma trezesc ca o iau pe aratura ... greu ... dar o motocicleta mare nu e chiar asa de periculoasa cum se spune pe aici ... nu e ... poti sa fii tu pilot cu 500 000 km facuti ... daca iti deschide unu usa in nas asta e ... pe banda 1 e crima sa mergi ... cine se risca atunci isi merita usa, spatele sau botul de masina pe care mai devreme sau mai tarziu o sa il "guste" ... iti urmaresc postarile de ceva vreme si sincer imi arati a forumist ofuscat ... care e rolul tau??? nu inteleg ... vrei sa te apuci sa schimbi mentalitati???? sa "civilizezi" lumea ??? sa propavaduiesti bunatatea spirituala??? stai jos omule ... nu ai fi primul si nici ultimul care se umfla pana da pe dinafara de moralitate si spirit civic ... crezi ca luandu-te aiurea de oamenii de pe aici o sa traga cineva inavataturile de rigoare???? pe dreaq .... iti recomand ceaiuri calmante sau ceva pastile din familia (larga familie) calmantelor ...

numai bine!!!

ps: sugestia ta ar fi:

1) scuter 50 cc

2) scuter 125 cc

3) sm de 125 cc

4) sm de 250 cc

5) sm de 400 cc

6) sm > 400 cc

7) choper de 600 cc

8) choper > 600 cc

9) vitezana de 125 cc

10) vitezana de 250 cc

11) vitezana de 400 cc

12) vitezana de 600 cc

13) vitezana de 750 cc

14) vitezana de 1000 cc

15) vitezana >1000 cc

iti vand un pont ... nu cred ca as avea timpul necesar si banii de investit intr-o asemenea evolutie a cilindreei (speranta de viata a unui roman e de doar 50 de ani... daca scazi 16 ani mai ramai cu vreo 34 de ani... in caz ac nu esti vreun Djidji Fecali nu cred ac iti permiti in ani astia sa evoluezi de la scuter la Hayabusa sau WAKA de 1400)

 

"eu sunt incepator si sincer postarile tale nu m-au deranjat ... "

Se observa ca nu te-au deranjat cu nimic chiar din cele ce le-ai scris acum. :D

 

"daca iti deschide unu usa in nas asta e ..."

Sau mai bine spus: "Daca iti apare un pieton in cale, asta e."

Tu mai ai putin si ne spui ca putem sa inchidem ochii si sa-i dam blana ca oricum vom fi luati mereu prin surprindere si incapabili sa evitam un accident.

 

foarte tare :) un exemplu de urmat :)

 

Moama ce-a scris baiatul ala. Cum m-a facut el prin cuvinte mestesugite.

E UN ZEU! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"daca iti deschide unu usa in nas asta e ..."

Sau mai bine spus: "Daca iti apare un pieton in cale, asta e."

Tu mai ai putin si ne spui ca putem sa inchidem ochii si sa-i dam blana ca oricum vom fi luati mereu prin surprindere si incapabili sa evitam un accident.

 

 

io zic ca un pieton e mult mai usor de anticipat daca-ti sare-n fata sau nu. il vezi din timp peste masini (ca daca sare de dupa un tir sau ceva mare e chiar sinucigas), pe cand unu care-ti desc. usa-n nas e mult mai greu, mai ales la masinile cu geamuri fumurii. cand trec la mica distanta pe langa o masina parcata cu pasager sau sofer, incerc sa-i observ gesturile, poate-i prevad urmatoarea miscare, dar e mult mai greu decat daca-s urmari un pieton ce vrea sa traverseze.

 

esti ciudat de persistent, cat. A. dar fiecare cu fixatiile lui, e un forum liber.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic ca un pieton e mult mai usor de anticipat daca-ti sare-n fata sau nu. il vezi din timp peste masini (ca daca sare de dupa un tir sau ceva mare e chiar sinucigas), pe cand unu care-ti desc. usa-n nas e mult mai greu, mai ales la masinile cu geamuri fumurii. cand trec la mica distanta pe langa o masina parcata cu pasager sau sofer, incerc sa-i observ gesturile, poate-i prevad urmatoarea miscare, dar e mult mai greu decat daca-s urmari un pieton ce vrea sa traverseze.

 

esti ciudat de persistent, cat. A. dar fiecare cu fixatiile lui, e un forum liber.

 

bafta

 

"cand trec la mica distanta pe langa o masina parcata cu pasager sau sofer, incerc sa-i observ gesturile, poate-i prevad urmatoarea miscare"

Asta e! Esti atent si cu ochii cat cepele incercand sa eviti un accident. Nu mergi cu gandul in toate partile, iar cand iti deschide ala usa, ca nu e obisnuit conservarul sa mai treaca ceva printre coloane, te proptesti in el si spui ca doar el e vinovat.

Hai sa ne mai vedem si pe noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu toti suntem robocopii lu' peste... a fi motociclist presupune a da zoom cu o rapiditate extrema pe fiecare miscare din jurul tau si a o examina in detaliu in incercarea de a-i prvede urmatoarea miscare. fara gluma, eu asa vad mersul prin capitala si nu numai...tre sa ai niste superi puteri sa reusesti sa eviti absolut totul....robocap ar fi motoristul perfect....sau mai mere treaba aia cu-ca sa te misti asa repede incat totul in jurul tau sa para ca se misca f incet, sa ai timp sa analizezi totul si sa reactionezi ca atare. din pacate nu toti au abilitatile astea si cateodata (chiar si celor cu "superputeri") li se intampla neprevazutul. sunt f multe situatii unde nu mai conteaza cilindreea, ci numai faptul ca nu ai dat zoom pe respectivul "posibil accident". poate erai atent un pic mai in fata, la pietonul care sta sa traverseze si nu e hotarat si tocmai atunci s-a hotarat bou' sa iasa din masina fara sa se uite.

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau mai bine spus: "Daca iti apare un pieton in cale, asta e."

Tu mai ai putin si ne spui ca putem sa inchidem ochii si sa-i dam blana ca oricum vom fi luati mereu prin surprindere si incapabili sa evitam un accident.

eu unu nu am fost luat prin surprindere niciodata ... serios .. am ceea ce am .. am 140 de cai putere si trebuie sa ma descurc ... am cazut dar astra e .. ma descurc

SI ACUM SERIOS : TU CHIAR CREZI CA EU NU STIU CE INSEAMNA SA NU AI EXPERIENTA??? TU CHIAR CREZI CA OAMENII DE PE AICI NU STIU CE INSEAMNA PASIUNE???? ESTI UN BOU!!!!! imi cer scuze daca te-am deranjat dar chiar cred ca esti un bou!!!!

Am suferit o operatie la rotula genunchiului de la piciorul stang ... si ma oftic .. pt ca venise in romania un omulet cu care as fi vrut sa ma intalnesc(la reuniunea PROBIKE) ... dar din cauza acidentului nu am reusit .. poate la anul ...

bun .... mai departe .... ce legatura are pietonul ????? daca iti apare un pieton in cale si tu nu esti in stare sa il eviti (din vina ta) atunci mai bine te duci in padure si te faci marinar.... am spus eu vreodata ca am lovit vreun pieton??? NU .. nu am spus ... ma enerveaza faptul ca prea multa lume nu asculta de amici si de prieteni ... doamne ce mi-ar fi placut un GS500 .. sau un Yamaha Buldpg .....

ps: "Tu mai ai putin si ne spui ca putem sa inchidem ochii si sa-i dam blana ca oricum vom fi luati mereu prin surprindere si incapabili sa evitam un accident." esti un imbecil ...... niciodata in viata mea nu am sa recomand cuiva sa o dea in BLANA ... bai magnificule !!!! eu m-am despartit de iubita pt faptul ca era sa buleasca din vina ei un motociclist ... nu!!! ma invata tu pe mine ce inseamna simt si responsabilitate civica

nu are rost sa mai vb cu tine .. esti prea idiot si prea inchistat in linia ta, ca sa te disturb eu cu ideile mele

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca s-a ajuns la astfel de injurii pe un topic impartit de oameni care au in comun aceeasi pasiune,motociclismul, si pe care il parcurg cu dorinta de a invata ceva nou!Inca un topic de la care aleg sa ma dezabonez!Am retinut ce era de retinut...sper eu!Cat despre injuraturi, aud destule pe strada, nu mai trebuie sa le si lecturez!

 

Grija maxima tuturor motociclistilor!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
deci moshule, sa nu te superi pe mine, ca de obicei iti dau dreptate, da' chiar ca ai vb ca un adevarat POLITZAI :unsure:

 

pina acu' citeva momente le mai dadeai voie incepatorilor sa mearga cu biciclete pina in 500, acu' te iei de don'soara cu 400?

 

@laurentiu: fa-ti motoru' si dai gaz... nashpa cu moshulica la volan...

 

 

Multumesc! Am sa fac o foarte scurta trecere-n revista a celor intamplate cu service-ul si asiguratorul: service-ul mi-a facut un deviz estimativ initial de 37.100 si ceva de RON (!), in care erau trecute majoritatea pieselor cu exceptia motorului si-a cutiei. Asiguratorului i s-a facut rau instant si-a cerut o reconstatare. M-am dus la service sa eliminam din deviz piesele care puteau trai linistite cu o zgarietura infima pe ele. Printre piese: bascula, manete de ambreiaj si frana, jante fata si spate, suport scarite, scarite, parbriz, far, etc. Am ajuns cu devizul la 13.800 RON si-a fost acceptat. Conform service-ului la sfarsitul saptamanii asteia poate fi ridicata.

Fiindc-am avut norocu' sa scap nevatamat din accident, voi fi de 100 de ori mai atent, mai paranoic, cum de altfel e obligatoriu sa fiu. Inteleg posturile celor ca "alnaibii" si "categoria a" si cred c-ar avea mai mult succes dac-ar utiliza alta abordare.

Multa bafta va doresc! Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...