Sari la conținut

Suzuki Gsxr 1000 2009


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

:agree: Sa imi fie cu iertare de la fanii Suzuki , dar e pur o chestiune de gust ... iar dupa parerea mea .. este absolut hidoasa ... putine biciclete de 1000 sa arate asa urat .. de fapt doar Onda DN1 e la fel de urata ! :goodposting:

gusturile sunt impratite la fel ca la orice alta motoreta ,parerea mea este ca are foarte mult aproape identic cu K8 de 750 in afara de ce 2 tobe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Specificati tehnice

Motor si transmisie

Tip 4 cilindri in linie, 4 timpi, 16 valve, DOHC, racit cu lichid

Capacitate cilindrica 999 cc

Alezaj x cursa 74,5 x 57,3 mm

Raport de compresie 12.8 : 1

Putere maxima nc cp / rpm

Cuplu Maxim nc Nm / rpm

Alimentare Injectie

Cutie de viteze Manuala, 6 viteze

Transmisie finala Lant

 

Cadru si dimensiuni

Dimensiuni (L x l x H) 2.045 x 710 x 1.130 mm

Ampatament 1.405 mm

Inaltime sa 810 mm

Garda la sol 130 mm

Greutate la gol nc Kg

Cursa suspensie fata nc

Cursa suspensie spate nc

Anvelopa fata 120/70 ZR17M/C (58W)

Anvelopa spate 190/50 ZR17M/C (73W)

Frana fata Disc dublu de 310 mm

Frana spate Disc de 220 mm

 

Alte specificatii

Consum nc

Capacitate rezervor 17,5 litri

 

Performante

Acceleratie 0-100km/h nc

Viteza maxima nc

Raport CP/Kg nc ( ~ 190cp/170kg)

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=GvgOR7ZCf6s&eurl si filmuletul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au integrat semnalele spate in codita, ca sa poti scoate fara griji lopata aia de suport de numar, dar pe de alta parte au lasat semnalele fata in oglinzi... ce dreaq o fi fost asa greu sa le puna ca la zx6 in marginea carenelor unde dupa parerea mea sunt si mai vizibile, inclusiv din lateral?

 

Daca avea o singura toba gp style si semnalele fata ca la zx6 era perfecta ca design dpmdv. Schemele de culori mi se par de asemenea ff misto.

 

Ramane se vedem ce va arata pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu asta s-a dus dracu' speranta ca o sa avem macar o motoreta 1000 noua care sa arate altfel decit un accident aviatic.

 

P.S. Daca se mai straduiau un pic cu esapamentu ala care oricum n-are nici o legatura cu motoreta ii ajungeau din urma pe aia de la Micron cu cacatoiu ala facut pt. Hayabusa.

:) :) :D

post-6177-1222507345_thumb.jpg

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu asta s-a dus dracu' speranta ca o sa avem macar o motoreta 1000 noua care sa arate altfel decit un accident aviatic.

 

P.S. Daca se mai straduiau un pic cu esapamentu ala care oricum n-are nici o legatura cu motoreta ii ajungeau din urma pe aia de la Micron cu cacatoiu ala facut pt. Hayabusa.

:D :) :duel:

 

:) modelul asta e chiar reuist... fata de resul din clasa de 1000 care arata mult mai tablagite.Tobele arata a burlane.. ce e drept,dar in rest e superba.

Cu tobe sport pe ea o as arate si mai bestial.

 

uite aici .... am facut ceva in graba in photoshop

eu zic ca nu ar arata rau cu o toba de genu

respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata fain oricum ... tobele originale sunt seci... in rest cu un micron ceva... arata bini breee! :D

Mai, ce sa zic, aici o fi treaba aia cu "de gustibus non disputandum"... :)

Macar daca n-o fi vrei piticanie de motor, ca atunci chiar ca nu mai faci nimic cu zicala aia latineasca :)

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

majoritatea spun ca e un model reusit... deci e. comparativ cu modelul r1 e mai bine cotat gixeru.la aspect cel putin

 

:)

 

Il reparto freni vede l?introduzione, aull?anteriore, di nuove pinze monoblocco, in alluminio forgiato e ad attacco radiale. I dischi sono flottanti da 310mm.

 

L'aerodinamica, come sempre molto curata da Suzuki, e stata riprogettata; ora il cupolino e piu coprente, le prese d'aria dinamiche SRAD son state riposizionate piu al centro, nella zona in cui l'aria arriva con maggior pressione. Nuovo il faro anteriore multiriflettente e lo stop posteriore a led.

 

 

Nuova e ultra completa la strumentazione: contagiri analogico con fondo scala a 15000 giri/min, numerose spie, comprese le frecce sdoppiate e le luci di cambio marcia. Tachimetro digitale multifunzione; digitale anche il sensore della marcia inserita e il simbolo della mappatura inserita. Come per la versione 2008, le mappature del sistema S-DMS, selezionabili dal blocchetto a manubrio, sono ancora tre: A, fullpower, B, media, C la meno scorbutica.

 

Il motore e stato riprogettato, a cominciare dalle misure interne (74,5 mm alesaggio e 57,3 mm la corsa) piu superquadre, dal maggior rapporto di compressione (12,8:1), per finire con nuovi materiali di fusione e con il radioatore maggiorato. Migliora anche l?efficienza, grazie alla gestione elettronica ECM rivista e al sistema SDTV, la doppia farfalla d'alimentazione.

 

 

 

I dati di pontenza e coppia ufficiali devono ancora essere confermati, ma di sicuro ci si puo attendere maggiori prestazioni dalla nuova GSX-R. Rimane tuttavia eccessivo il peso complessivo della moto: 203 kg in ordine di marcia non sono pochi per una supersportiva di questo calibro.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tare, aia grena cu negru e cea mai misto. Insa tobele trebuie schimbate inainte sa o iei din reprezentanta, groaznice. Momentan cred ca e singura supersportiva care arata bine. Un shortcut ceva de unde ati luat pozele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in mare nu prea au schimbat cine stie ce la design ... oricum e frumoasa :) In general Gixxerele nu au dezamagit. Sunt foarte curios cum funcioneaza modurile alea. Nu am avut posibilitatea sa testez pe model 2008 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vede clar ca e gixxu de 7 juma in accident...noi vorbim de miar...de cel din 2009 ...

 

 

ok asta e de 7 juma dar exact design-ul miar-ului din 2009

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...