Sari la conținut

Accidente In Zona Gorj


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 92
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cred ca accidentul in care au fost implicati Radu si Oliana il stiti cu totii: /index.php?showtopic=265287

 

Accidentul in care a fost implicat Varugica: /index.php?showtopic=280558

 

/index.php?showtopic=284290 - La sfarsitul sezonului am patit-o si eu..

Editat de SuperMoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

http://www.impactingorj.com/eveniment.htm

Al patrulea articol de pe pagina!

Cititi dar sa nu rideti,fiindca in locul unuia dintre cei doi protagonisti putea fi unul dintre noi sau cineva apropiat... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

"... un alt accident s-a produs vineri seara (29.05.2009), în jurul orelor 21.30, pe raza localității Ursați, atunci când Dumitru B.S., (30 ani), din Târgu-Jiu, conducea autoturismul proprietate personală pe drumul comunal de la Polata. La scurt timp, ajungând la intersecția cu DJ 672 B, nu a acordat prioritate unei motociclete neînmatriculate, condusă de către Alin C. D., (22 ani), din Târgu-Jiu, Âşi a intrat în coliziune cu aceasta”, după cum declara ofițerul de la IPJ Gorj. În urma impactului, conducătorul motocicletei a fost grav rănit, iar Octavian D.T., de 20 ani, pasager pe motocicletă, a suferit leziuni corporale uÂşoare, cei doi tineri fiind transportați la spital."

Sursa:Impact in Gorj,din data de 01.06.2009. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bătrân ucis de o motocicletă

Un pensionar de 76 de ani din comuna PlopÂşoru a murit, ieri la prânz, după ce a fost lovit de o motocicletă. Constantin ÂŞ. (76 ani) se angajase în traversarea părții carosabile fără să se asigure, moment în care a fost accidentat de către tânărul Mircea Ivănoiu, (21 ani), din comuna PlopÂşoru, care conducea o motocicletă neînmatriculată pe drumul european 79, în dreptul localității Cocoreni, după cum preciza inspectorul Daniel Tică, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al Județului Gorj. În urma impactului, bătrânul a suferit leziuni în urma cărora a decedat. Totodată, nici motociclistul Mircea nu a scăpat, acesta fiind rănit, atât el cât Âşi pasagerul de pe acest vehicul. Vizavi de acest accident, ofițerul de presă al IPJ Gorj mai adăuga faptul că „în momentul accidentului, conducătorul motocicletei nu purta cască de protecție Âşi nu se afla sub influența băuturilor alcoolice”. Cu toate acestea, cercetările continuă pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor Âşi a împrejurărilor în care s-a produs tragicul eveniment rutier.

 

Sursa:Impact in Gorj din data de 15.06.2009. http://www.impactingorj.com/eveniment.htm

P.S.-precizez ca tinarul nu mi-e ruda,cu toata potrivirea de nume!

Mesaj completat

"O tânără de doar 19 ani a accidentat de "mărțiÂşor" un bărbat de 52 de ani din Motru, care conducea un moped. Accidentul s-a produs la intersecția str. Pieței cu str. Minerului din municipiul Motru.

Din primele cercetări efectuate la fața locului a rezultat că Adriana M., de 19 ani, din municipiul Motru, în timp ce conducea un autoturism pe str. Pieței, ajungând la intersecția cu str. Minerului, nu a acordat prioritate de trecere mopedului condus regulamentar pe drumul prioritar de către Dan N., de 52 ani, din localitate, Âşi a intrat în coliziune cu acesta. În urma impactului, Dan N. a suferit leziuni corporale, fiind transportat la spital. Nici unul din cei doi conducători nu se afla sub influența băuturilor alcoolice.

Cercetările continuă pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor Âşi împrejurărilor în care s-a produs accidentul de circulație."

 

Citat din ziarul "Pandurul" 03.03.2010.

 

http://www.pandurul.ro/Ultima%20ora/2010-0...erita+din+Motru

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 3 months later...

Accident grav în centrul municipiului Târgu Jiu

Un grav accident de circulație a avut loc în urmă cu puțin timp în centrul municipiului Târgu Jiu, lângă Parcul Central. Un motociclist Âşi pasagerul său au fost răniți de un taxi. Motocicleta a trecut regulamentar pe culoarea verde a semaforului, dar taximetristul a întors maÂşina aflată în stație Âşi a lovit-o în plin. La fața locului s-au deplasat trei ambulanțe. ÂŞoferul taximetrului nu a avut nevoie de îngrijiri, în schimb motociclistul Âşi pasagerul acestuia au fost grav răniți.

http://www.pandurul.ro/Ultima%20ora/2010-0...iului+Targu+Jiu

 

Este un accident tipic... Nu am alte detalii, is la munca si nu am alte mijloace de informare. Saptaminile astea am mai gasit accidente de scutere, dar asta mi s-a parut mai diferit prin gravitatea ce reiese din relatarea de mai sus. Cine detine informatii suplimentare, ar fi bine sa le faca publice, sa stim cine si cum se simte...

Asfalt uscat si ochii mari! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Am auzit de un accident grav la Poienari cu o motocicleta ( GJ xx CBR ) vs Golf, azi 12.10.2010. E adevarat ?

Da Adrian! Prietenul nostru Sorin a plecat azi dintre noi în urma unui accident grav...a plecat pe motorul pe care l-a îndrăgit atât de mult. Se pare că un șofer inconștient a virat brusc în fața lui în timp ce el efectua o depășire...Soția lui era medicul de gardă de la urgențe...Suntem șocați și profund îndurerați....Sâmbătă am fost împreună la Țicleni la întrunirea motoveteranilor....Să-l odihnească Dumnezeu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa te ierte, Sorine! :)

Mesaj completat

Pentru cei care vor sa participe la inmormintare, aceasta va avea loc simbata, cu plecare din Birsesti.

Voi reveni cu detalii privitoare la ora plecarii, daca familia isi va da acceptul pentru a insoti cortegiul cu motoarele...etc. :wink: :blink:

Mesaj completat

Miine, adica simbata 16.10.2010 la orele 11.oo, toti motorizatii din judet, apti sa calareasca o motocicleta, ar bine si omeneste sa fie prezenti la locuinta raposatului Sorin, pentru a-l conduce pe ultimul sau drum. :D

Familia este de acord cu noi, asa ca vom lua citeva coroane cu flori si incolonati vom participa la formarea cortegiului funerar. Acolo vom stabili si detaliile, asa ca sper sa ne intilnim cit mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SINCERE CONDOLEANTE FAMILIEI SI PRIETENILOR!!!(Timisoara Bikers este alaturi de voi!!!) SA I FIE TARANA USOARA!!! Oare pina cand ??? Ar trebui ca in examenul auto pt CONSERVARI sa introduca o proba,, ATENTIE LA MOTOCICLISTI!!!,, sa i faca sa beleasca ochii de 3 ori si sa vireze o data....STOP MASACRULUI CE ARE LOC PE DRUMURILE NOASTRE,STOP TRAGEDIILOR!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa te ierte, Sorine! :D

Mesaj completat

Pentru cei care vor sa participe la inmormintare, aceasta va avea loc simbata, cu plecare din Birsesti.

Voi reveni cu detalii privitoare la ora plecarii, daca familia isi va da acceptul pentru a insoti cortegiul cu motoarele...etc. :D :D

Mesaj completat

Miine, adica simbata 16.10.2010 la orele 11.oo, toti motorizatii din judet, apti sa calareasca o motocicleta, ar bine si omeneste sa fie prezenti la locuinta raposatului Sorin, pentru a-l conduce pe ultimul sau drum. :D

Familia este de acord cu noi, asa ca vom lua citeva coroane cu flori si incolonati vom participa la formarea cortegiului funerar. Acolo vom stabili si detaliile, asa ca sper sa ne intilnim cit mai multi.

Ivan, te rog pune tu pe forum fotografiile cu Sorin de la întâlnirea de la Țicleni...sunt câteva, iar el este acolo...imi spunea în dimineța acelei zile prin SMS că speră să iasă soarele și să putem merge...azi ne gândim la el la trecut. Eu după ce am recitit mesajele din zilele anterioare cumplitului accident, de la si catre el, m-am pierdut cu firea, mai ales că niște personaje au intentat zilele acestea atâtea procese de conștiință celor care l-au cunoscut și care au mers alături de el pe motoare.Ipocriții!!!...și știm noi de ce!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, in numele familiei si prietenilor, celor care au participat la inmormintarea lui Sorin Bumbaru, celor care au transmis pe diverse cai condoleante si ginduri bune. Acum citeva ore ne-am luat ramas bun de la el si sper ca acolo intre ingeri sa se poata plimba in voie, fara sa mai intimpine pericole... :D

Incerc sa postez vreo doua poze si un link de la intrunirea motoveteranilor de la Ticleni, de acum exact o saptamina, cind Sorin era inca printre noi si o poza facuta acum citeva ore, la plecarea spre cimitir, in fata casei lui din Birsesti.

Pentru cei care nu l-au cunoscut, este baiatul blond, cu echipament negru-rosu-alb (Honda) cel care saluta in acel clip...

http://www.youtube.com/watch?v=kErEUFwc0zA

Mesaj completat

http://www.gorj-domino.com/mama-lui-sorin-...l-meu-nu-pleca/

http://www.impactingorj.com/eveniment/Poli...VIDEO-6489.html

...si vreo citeva articole din ziarele locale...

Dumnezeu sa te ierte, Sorine...si ramii in pace!

post-2215-1287235856_thumb.jpg

post-2215-1287235878_thumb.jpg

post-2215-1287236004_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

http://www.gorj-domino.com/un-tanar-mort-s...ta-intr-un-cal/

Fara cuvinte.

Mesaj completat

Cum sa nu fie accidente atita timp cit oricine are posibilitati financiare isi cumpara o motocicleta sau un scuter (de preferinta cu o capacitate cilindrica maaaaare!) si iese pe drumurile publice cu sau fara permis, cu sau fara echipament...etc.?! Uite ca uneori li se infunda vitejilor! Bine ca n-a omorit pe vreunul sau sa rupa picioarele cuiva!

http://www.gorj-domino.com/a-incercat-sa-m...-cu-400-de-lei/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...