Sari la conținut

Supermotard Club


Vizitator FOXXkid
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 500
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Astea sunt pentru Cristian Dragos.Sper sa iti placa.

 

 

Pentru restul putin mai tarziu ca nu le am la indemana.sunt in alt pc.

Super tari ,multumesc!

 

fu misto :D

din motive tehnice (adica pana nu imi iau un sm pe bune) eu fac o pauza

s-ar putea sa vin la targu sa ma holbez

Iti vand eu crf-u 0755782042

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi plac :) Pot să le postez pe contul lor de facebook ? (întreb fiincă văd că nu au watermark sau alte alea pe ele)

 

da sunt ale mele personale si spre rusimea mea nu stiu sa le pun semnatura..m-am gandit dupa ce le-am postat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tzake - te-ar ajuta mult o motoretă dedicată

problemele tehnice întîmpinate de Sabin sau Lucian, probleme care i-au împiedicat să meargă la adevăratul lor potențial.

 

A fost o seară frumoasă, chiar dacă nu au mai fost atît de mulți ca anul trecut.

 

 

PS - @tzake - mulțumesc pentru scaun :)

 

Merci ptr incurajare.

 

Eu am renuntzat la SM 2012, sunt concentrat pe rezultatul final la SBK.

Tocmai daia k sa nu iau locul celor de la Amatori (unde mi-ar fi fost locul) m-am inscris la Profi. Nu am avut nici cea mai mica intentie de a castigaci doar sa ma antrenez fizic si psihic.

 

100% din Piloti MotoGP se antreneaza pe SM sau Motocross. Sunt sporturile moto cele mai solicitante fizic.

 

Si ptr mine a fost super Cool si am fost alaturi de voi pe Podium. Practic m-am bucurat alaturi de expresia voastra de fericire si implinire.

 

Urmatoarea cursa este 100% pe Arad.

 

70% din Piloti sunt din zona si Taxa de participare e la jumate...

 

Daca se mai tine un Bucuresti pe 2012, vin din nou sa ne distram.

 

Numai bine tuturor.

 

:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut taticilor...dupa cum am inceput sigur ati inteles ca sunt incepator...embarrassed.gif...am achizitionat zilele acestea un SM...KTM LC4...am inceput acum vreo cativa ani pe scuter si de vreo 3 ani pe un SM mic de 125...Cred rolleyes.gif ...ca a venit timpul pt ceva mai mare si pt asta va cer sprijinul. As dori sa fac ceva cursuri pt a nu ma certa cu noua " achizitie"...precizez ca nu mi trece prin cap sa fac circarii prin oras sau sa ma dau pe circuit...Stiu deja ca o sa fiu luat la mistocareala , dar asta e...poate gasesc si pe cineva dispus sa impartaseasca din experientele lui...burnout.gifCaut deasemenea (pe linga sfaturi) si sfaturi de unde pot sa cumpar diverse lucrusoare pt mobra ( ...a fost destul de neingrijita)....Multumesc anticipat...si va astept sa ..."trageti in pianist"...Heaven is my second choice!ricky.gif

PS. Daca am postat gresit, scuze...pina invat...

post-69265-0-42955500-1344687627_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Azi si maine pe Amckart Bucuresti se desfasoara ultima etapa din Champ Roman Supermoto. Pe nocturna si pe zi... Deja e o traditie...

 

Hai sa vedeti noul circuit cu noile desene si trambuline.

 

Va asteptam :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Bine v-am regasit! Dupa o pauza de 2 ani si jumatate de pauza am revenit in randul motociclistilor. Mai jos ultima achizitie. Un Xt din 2001 cu roti enduro si sm. Pentru cei care nu stiu inainte am mai avut un Transalp si un xt660x.

Vad ca nu prea mai este asa activ acest topic fata de acum 3 ani cand toti mergem aproape zilnic la plimbari.

Pentru cand se anunta o iesire? Macar sa ne cunoastem.

 

Bafta!

post-11018-0-42135100-1350549757_thumb.jpg

post-11018-0-65868500-1350549802_thumb.jpg

post-11018-0-45619500-1350549819_thumb.jpg

post-11018-0-02826100-1350549839_thumb.jpg

post-11018-0-11385900-1350549853_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba cu SuperMoto se iese, chiar pana sa dea frigul aproape in fiecare zi. Am vazut ca aici pe forum activitatea la clasa SM e cam pe burta. O sa fac un topic separat aici, cred, candva, cumva ... in care o sa postez de fiecare data cand se iese la golaneala. Grupul il gasesti pe facebook, se numeste SUPERMOTO BUCURESTI. Suntem cam 15 Super-retarzi (motarzi). La fiecare iesire sunt minim 6-7 capre. Daca vrei sa iesi cu noi mai multe detalii iti pot da la telefon (0726 382 144 Vodafone sau 0762 698 968 Orange - Alex DRZ ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

salut , am si eu un supermoto ktm exc 520 de vanzare inmatriculat ro am mai multe piese noi pt el(ambreiaj,furtune siliconice racire,placute frana fata ) pinion si foaie schimbate noi noute,cablu acceleratie pret 1700e cine e interesat asta e nr meu 0765289521 vreau sa-mi iau un r1



nu prea intru pe motociclism asa ca ma puteti gasii numa la telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Vand Husaberg FS570, an 2011, primul proprietar. Sunt doua in tara din cate stiu, a mea si cea care a fost de showroom.

Seria de sasiu e de KTM, piese se gasesc la orice dealer, am (printre toate restul lucrurilor) cataloagele originale de spare-parts, motor si sasiu, se poate verifica imediat orice cod la un dealer KTM.

 

Dupa unele pareri este cel mai bun supermoto. Cine e interesat gaseste anuntul pe BikeShop.

 

file_629777_php7Gm1h3.jpg

 

file_629777_phpfCMahT.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salut,

 

De curand mi-am luat si eu in set de roti de SM si vreau sa ajung macar o data pe luna pe in circuit, "just or fun" la nivel de hobby. Intrebarea at fi, e sufficient un costum din doua piese pentru treaba asta ? E cineva care a picat cu costume din doua piese ? daca dacum s-au comportat? avand in vedere ca nu se pica la viteze chiar asa de mari.

 

Ms!

Editat de florin46p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am picat eu, dar nu pe circuit si la viteza relativ mica. Totul a fost OK din fericire.

Oricum cu SM nu prinzi viteze foarte mari.

 

Ce cauciucuri recomandati pt un SM? (KTM Exc 520)

Caut ceva cu compozitie moale si striati adanci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei compozitie moale, striatii nu foarte adanci dar ok, iti recomand Heidenau K73. Le tot port de 2 ani. Nu recomand pe noroi, se incarca imediat si devin slick.

 

Sunt bune de ploaie, offroad uscat si asfalt uscat, mai ales :) Tind sa danseze la eforturi mari aplicate pe ele, la mine am observat in special pe franari abrupte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...