Sari la conținut

Accident Piata Unirii


alexutzzz
 Share

Postări Recomandate

Stii, pana acum cam o luna eram un adept al conducerii preventive si eram printre cei care-si dadeau cu parerea ca lipsa de experienta 0 + supersport + viteza excesiva = un accident care asteapta sa se intample. Asta era pana ai intrat tu in viata mea...

 

Cam de o luna incoace, desi sunt constient ca nu sunt un tip nascut pentru a fi campion SS (macar pentru ca sunt ochelarist), desi sunt constient ca chiar daca as fi fost un tip facut sa devin campion SS m-am apucat de chestia asta mult prea tarziu, desi sunt constient ca odata cu avansarea in varsta sa mergi prin oras pe SS poate fi un chin si ar putea sa te doara incheieturile de la maini sau salele sa stai cam in patru labe la viteze penibil de mici prin Bucurestiul asta la ore de varf, pur si simplu cu fiecare post al tau imi creste dorinta de a-mi achizitiona ceva de genul CBR1000RR; nu ca mi-ar fi neaparat de folos o asemenea motocicleta, dar simt ca tu lucrezi zilnic la a-mi starni o asemenea dorinta, asa ca probabil singura mea sansa sa nu dau bani pe un fier care probabil m-ar putea ucide e sa nu ma mai dau pe forumul asta...

 

Bine domnule...

Cum parerea celor mai batrani trebuie luata mereu in considerare, promit ca daca iau BAN, nu mai postez nimic la "Accidente".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu eu i-am cerut lui sa-si completeze profilul, ci el mie. Citeste mai bine ce se scrie pe aici si proceseaza putin inainte de a te exprima in scris.

...Si din profilul lui reiese ca ar avea motocicleta? Ai vazut tu ca el ar avea profilul "complectat"?

 

 

 

 

 

 

Xenon pe faza lunga, tobe fara site si cate un bici cu care sa-i pocnim pe conservarii stationati la semafor ca nu ne fac loc sa trecem.

 

Cauta tu prin posturile mele si o sa vezi ce motor am, tu pana una alta pastrezi suspansu... zi frate ca nu ai si gata. dar prea faci pe interesantu cu noi.

 

Si opa repede ai zis tu ca daca am xenoane sunt fitzo-biker, este? Foarte buna concluzia, esti foarte inteligent... Am spus-o si o repet, mai bine nesimtit cu faza lunga decat sa aud la spital scuzele: Nu te-am vazut. Prefer sa ma vada, sa il agasez, sa il stresez cu faza mea lunga decat sa aiba impresia ca e singur pe sosea.

 

Ia zi tu, cati km ai facut acest sezon domnule categoria A? Dar ar fi frumos sa te prezinti, parca am zis asta, e cam penibil sa ma adresez cu categoria A, nu crezi?

 

Si da, e greseala mea ca nu am profilul completat, pentru ca pana acum aveam la avatar si era suficient dar am sters poza. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa il completezi... sau cel putin sa ne spui si noua ce motor ai, de cati ani, etc... Poate chiar stii ce spui. Altfel, e cam greu sa te credem pe cuvant cand arunci cu sfaturi pe fiecare topic.

 

ledit: si pantera ti-a zis ceva de profil, la ea nu ai avut replica sa justifici?

si tobe fara site? esti paranoia? am zis eu ceva de tobe? tu chiar ai o problema, crezi ca toti suntem niste javre care rup oglinzi, sparg capete si altele... eu cred ca tu traiesti in jungla, pentru ca lumea nu prea e cum zici tu. Eu daca nu am loc, stau frumos si astept sa se puna verde, daca mi se face loc, multumesc frumos si trec mai departe.

Editat de Dimitris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca CATEGORIA A este un mic frustrat pt ca nu are motor........sau mai de graba ca habar nu are sa mearga drept cu el si isi da cu parerea aiurea in rubrica Accidente.

Eu zic ca toti la care ai dat reply nu aveau nevie in mod deosebit de sfaturile tale filozofice..........am zis am zis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca CATEGORIA A este un mic frustrat pt ca nu are motor........sau mai de graba ca habar nu are sa mearga drept cu el si isi da cu parerea aiurea in rubrica Accidente.

Eu zic ca toti la care ai dat reply nu aveau nevie in mod deosebit de sfaturile tale filozofice..........am zis am zis

 

M-am si speriat. Am crezut ca parerile astea vin din partea unui cunoscator. Pai cu permisul obtinut abia in 2008, nu ma mira ca n-ai inteles nmic din tot ce-am spus si totul ti s-a parut filosofie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am si speriat. Am crezut ca parerile astea vin din partea unui cunoscator. Pai cu permisul obtinut abia in 2008, nu ma mira ca n-ai inteles nmic din tot ce-am spus si totul ti s-a parut filosofie.

 

hehe cand ti-am zis ca esti un frustrat.........eu nu am avut curiozitatea sa iti vad profilul.........2-0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar vreti sa vedeti pana unde merge rabdarea moderatorilor sau sunteti prea lasi sa rezolvati problema mai ... barbateste. Ca ce faceti aici e circ de doi lei.

Mai categoria A, just cool down and have a beer!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jocul tinde sa se numeasca "Mai avem curajul sa ne dam pe forumul asta dat fiind ca o sa ne prinda la cotitura utilizatorul numit 'Categoria «A»'"?

Aoleu... Asta era problema. Fug userii vechi din cauza mea, ca tot am mai auzit versiunea asta. Cum am spus si mai devreme: Daca iau ban, nu mai tastez o litera aici, la "Accidente".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi ma...sa iti iau mortzii

1 nu sunt incepator am cel putin 20.000km

2Nu e un motor prea puternic pentru experienta si stilul de mers

3Cauciucurile mele sunt tocite pe margini cum no sa le faci tu nici de acum in 100 de ani

4Daca fac poligonul cu motorul meu te tund la chelie miercurea la arc?

5Eu cand merg cu motorul la scoala,merg ca sa ajung rapid si il las la ceva distanta de ea intr-o benzinarie.

6Esti un pamfletar ordinar si am inceput cu un motor mic

7Am zis ironic ca astept comentarii.

 

 

 

Later edit..eu de la 16 la 18 ani am mers pe 125..tu la varsta aia sunt convins ca toceai gumarii prin tramvaie si metrouri

Da... BAN! :)

 

...Cum incepe post-ul asta?

Editat de categoria"A"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat A ...cand se vede ca nu citesti tot...

repet cand am zis ca mergeam plictisit si in sictir...ma refeream ca mergeam incet,poate chiar prea incet si foarte calm...

Azi am avut parte de ceva show la BCR asigurari am fost extrem de aproape sa troznesc constatatorul si am cam luat la perpulis colegii constatatori care ma cam luau la misto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti eu va sfatuiesc sa va calmati!! categoria A isi spune strica parerea persoanal, pe care daca vreti sa o ascultati bine, daca nu iar bine, iar tu alex din parte mea ti-am spus cu vreo 10 pagini in urma...cand te mai urci sictirit pe motor roaga pe cineva sa arunce o galeata de apa rece pe tine sa te trezesti si sa vezi in ce haos total circuli cu motocielta!!!!!

 

 

mult succes cu asigurarile iti doresc si de acum fara incidente sa nu`i mai dai satisfactie lui categoria A;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@alexutzzz Sugestie:

 

Adauga in titlul topicului un anunt cum ca opinia "D-lui" Categoria A este nesolicitata si indeamna adminii sa trateze orice post al lui ca "SPAM".

Poate asa vom scapa de ceea de mi s-a conturat foarte clar, in doar o saptamana de citit posturi aiurea, a fi un "major pain in the neck".

 

Am zis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi ma...sa iti iau mortzii

1 nu sunt incepator am cel putin 20.000km

2Nu e un motor prea puternic pentru experienta si stilul de mers

3Cauciucurile mele sunt tocite pe margini cum no sa le faci tu nici de acum in 100 de ani

4Daca fac poligonul cu motorul meu te tund la chelie miercurea la arc?

5Eu cand merg cu motorul la scoala,merg ca sa ajung rapid si il las la ceva distanta de ea intr-o benzinarie.

6Esti un pamfletar ordinar si am inceput cu un motor mic

7Am zis ironic ca astept comentarii.

 

 

 

Later edit..eu de la 16 la 18 ani am mers pe 125..tu la varsta aia sunt convins ca toceai gumarii prin tramvaie si metrouri

:) omul are dreptate! trebuia s-o iei treptat. 919RR, 929RR iar intr-un final 954RR. parca te si vad ca o s-o dai si pe asta si iti iei 1000RR :)

lasa-i frate ca oamenii se dau si fac poligoane pe forum. eu am 919 si am facut poligonul fara probleme asa ca nu vad de ce 954 ar intampina dificultati. numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiai ca vei primi comentarii "rautacioase" pentru ce ai mai postat? Ca sa te dai si tu mare ca ai facut accident... Nu-i asa? Acum ai devenit si tu motociclist.

...Imi dau seama cum te privesc fetele pe tine cand te duci cu motorul la scoala. Ce tare esti tu si invidiat de toti.

 

Pai, DA!

Ai un motor prea puternic pentru tine ca incepator. Pe motoare ca asta nu mergi "plin de lene si sictir", ci foarte atent si pregatit in orice moment sa ocolesti un obstacol sau sa franezi. De-aia va trebuie motoare mici si manevrabile... Ca sa evitati astfel de accidente usoare, pentru ca sunteti cu mintea vraiste. Dar cum voi va luati pentru oras numai motoare care stiu sa mearga doar in linie dreapta...

Spuneam eu, ca ar trebui sa va luati motoarele astea de fite si sa mergeti cu ele in poligon si la fiecare jalon daramat sau atins sa va ganditi ca poate fi un obstacol aparut in trafic (de ex. o portiera). Eu iti garantez ca nu esti in stare sa faci poligonul cu 954-ul tau.

Acum intelegi pentru ce iti trebuie un motor mai mic?

 

 

Iar esti ma homosexual ? Am inteles ideea, lasa-ne dracu in pace ai strans posturi multe, posteaza in alta rubrica, unde poate nu mai intri in conflict. Posteaza la calatorii pe motor. Imbecilule, asta e chiar culmea, aici de ce-ai mai postat.

 

Si tu, asta cu honda, ce ti-ai luat frate ATATA motoru'? Nu stiai si tu ca daca iti iei 954 iti deschid astia usa in nas? Mai ales la honda... le place mult, innebunesc si deschid usa sa te opreasca sa-l vada.

 

Concluzia pt categoria A: ia-ti o prietena, ceva, cumpara-ti motocicleta, nu stiu, iesi la munte e frumos acolo, sunt greieri sau du-te si ajuta batrani la traversare, sau scarpina un paracetamol, inghite carpe, dar fa ceva ca e grav, nu mai sta la calculator ca esti un monument al prostiei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tine de diferite incadrari intr-anumite categorii prin anumite unitati mediale.... poate ne zice cineva de p-aci de pe forum care lucreaza la spitalu' 9 mai multe. :)

Gata, clar. Nu mai schimb Minskaraia ca-mi deschid usa-n fatza astia.

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tine de diferite incadrari intr-anumite categorii prin anumite unitati mediale.... poate ne zice cineva de p-aci de pe forum care lucreaza la spitalu' 9 mai multe. :)

ceva de genu:

 

Bine ati venit la linia telefonica gratuita de psihiatrie.

Daca sunteti obsedat, apasati repetat tasta 1.

Daca sunteti dependent, rugati pe cineva sa apese tasta 2.

Daca suferiti de personalitate multipla, apasati tastele 3, 4 si 5.

Daca sunteti deprimat, nu apasati nimic.

 

hai cu tasta unuuuu! :)

Editat de cats
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea....Categoria "A" nu e o clona...e ultimul dintre cavalerii ordinului adevaratilor imbecili...

e acela care duce tortsa mai departe...e acela care nu se va da batut orice ai face sau zice....acela care tanjeste sa isi vada poza pe acea bucata de plastic roz....acela care nu va sti niciodata cum arata pasarica decat din poze...acela care nu are viata decat in jocurile pe calculator....acel om care in urma cu multi multi ani, mergand pe tricicleta, a prins la vale 6km/h, s-a speriat, a defecat in pantaloni si a inceput sa planga, jurand ca nu va mai lasa pe nimeni sa treaca prin teroarea pe care a trait-o el...

acest Batman al forumurilor...omul(mult spus) pe care nu il suportam, dar de care avem nevoie...sa ne streseze cand suntem cat de putin relaxati....eroul oricarei bunicutse paranoice de motociclist....gardianul intunecat al rubricii de "Accidente", eternul carnat moralizator...

 

cred k mai bine (pentru binele tuturor) sa:

 

termine pubertatea, invete bine sa ia BAC-u, intre la o fac, get a job, ia permisu' ,cumpere motor(nu prea mare ca iar murdareste chilotseii), sa iasa cu el sa se plimbe, si sa se piarda fara speranta pe strazile romaniei, astfel incat sa nu mai apuce vreodata sa mai puna mana pe un comp conectat la net.

 

GET A LIFE!!!!(si nu ma refer in WOW)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta e curata.., ca sa ma exprim elegant.., boschetareala.., cred ca aici sau strans toti pustanii ignoranti si plini de sine care se simt lezati in experienta lor pe doua roti.., de scuter!PS Prost sunt eu ca mi-am pierdut timpul sa-l citesc si, culmea, mai si postez!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sau fara "date amanuntite", are dreptate cu strecuratu printre masini stationate ( nu in miscare), si cu restul. Sa ma scuze Tsunami, dar de data asta NU are dreptate. Faza lunga ZIUA, NU e nesimtire.

 

eu te scuz mate, insa e foarte dernajant. dupa ce mi-o "iau" intre urechi, am o pata-n ochi care nu ma lasa sa mai vad ca lumea cateva minute. in special cand nu e soare.

si nu fac decat sa te atentionez si sa-ti dau 2-3 flashuri ca deranjezi. mai mult, ce e in mintea mea si cine e pe ghidon sau volan in momentele alea in gand, nu-ti spun ca as fi magar.

 

nu vad rostul pentru care sa mergi cu faza lunga si sa ma deranjezi. nu vad rostul pentru care ma obligi sa incetinesc caci nu mai sunt la fel de sigur la viteza la care mergeam daca nu pot vedea bine.

 

incearca sa te gandesti la asta si ca asa ca mine gandesc toti cei care trec pe langa tine.

 

nu mai amintesc cat de deranjant este sa ai unu' d-asta in spate

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...