Sari la conținut

Mecanici Moto In Tg-jiu?


SuperMoto
 Share

Postări Recomandate

Cateodata mai avem nevoie si de mecanici care sa se priceapa cat de cat la motoare, asa ca orice ajutor este binevenit. In ultimele 2 saptamani am avut o problema cu motorul, insa asta s-a rezolvat dupa ce am apelat la sfaturile lui Ivan Pedala. Un foarte bun mecanic, care prin telefon este exceptional :)

 

Totusi, fiindca schimbatul bujiilor a fost cam greu pentru mine ( nu am mai facut niciodata asta ), am apelat la Costel Laba, cred ca il cunoasteti cu totii. Asa ca daca aveti probleme cu motorul, apelati la mecanici in care aveti incredere si care au un feedback pozitiv. Numarul lui Costel Laba: 0762460691

 

In afara de asta, un topic in acest forum ne-ar putea rezolva cat de cat toate probleme mecanice.

 

PS: Nu dati motorul lui Laba sa vi-l incerce :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Azi, 10.10.2008 am trecut pe la reprezentanta Honda din Tg Jiu ( centura Artego dupa cimitir pe dreapta ). Mi-au spus ca au tot ceea ce este necesar pt service, toate consumabilele de Honda si se pot face la ei si reviziile periodice in garantie. In plus au diverse : uleiuri, sprayuri de lant etc. Mi-au luat un drum din picioare ca altfel trebuia sa merg la Bucuresti pt garantie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Cateodata mai avem nevoie si de mecanici care sa se priceapa cat de cat la motoare, asa ca orice ajutor este binevenit. In ultimele 2 saptamani am avut o problema cu motorul, insa asta s-a rezolvat dupa ce am apelat la sfaturile lui Ivan Pedala. Un foarte bun mecanic, care prin telefon este exceptional :crack:

 

Totusi, fiindca schimbatul bujiilor a fost cam greu pentru mine ( nu am mai facut niciodata asta ), am apelat la Costel Laba, cred ca il cunoasteti cu totii. Asa ca daca aveti probleme cu motorul, apelati la mecanici in care aveti incredere si care au un feedback pozitiv. Numarul lui Costel Laba: 0762460691

 

In afara de asta, un topic in acest forum ne-ar putea rezolva cat de cat toate probleme mecanice.

PS: Nu dati motorul lui Laba sa vi-l incerce :blink:)

Hmm... de ce? Oricum, de cazut iti spun sigur ca nu cade de pe motor :blink:))

 

Ca tot e rubrica pentru mecanici moto, Costel aka Laba stie destul de bine sa lucreze la motociclete, fie ele enduro, speeder-e sau chopper. Din partea mea, un vot de incredere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Ziua buna, o sa am nevoie sambata 18 sau luni 20 aprilie sa schimb cauciucele la un Kawasaki ZX6R so daca stiti un loc sigur unde as putea sa fac asta in Tg-Jiu si cu un pret de criza :rolleyes: v-as multumi.

 

Multumesc si asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna, o sa am nevoie sambata 18 sau luni 20 aprilie sa schimb cauciucele la un Kawasaki ZX6R so daca stiti un loc sigur unde as putea sa fac asta in Tg-Jiu si cu un pret de criza :rolleyes: v-as multumi.

 

Multumesc si asfalt uscat !

 

 

Eu le-am schimbat in CAM, la vulcanizarea aia din tziganie, langa PECO, dar m-am dus cu rotile demontate. Iar daca vrei sa le si echilibrezi, NU ai unde in Tg Jiu. Poti sa incerci si la vulcanizarea de langa Grimex, cred ca si acolo schimba. Daca mai e ceva, mai intreaba... Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos mi-a mai zis si Jimmi sa incerc acolo in CAM da nu eram sigur si daca au chestie deaia de pus cauciucul pe janta si invers ma gandesc c-or avea si un cric sa dea rotile jos de pe mocicleta, cat despre echilibrat nu-i bai pana in Timisoara.

 

Ciao si asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Rog sa ma ajute cineva cu date de contact la un instructor scoala de soferi moto in Tg. Jiu sau Motru (dac-o fi).

 

Am facut instructia in alt oras (Bucuresti) acum un an, am ratacit documentele cu care trebuia sa dau examen si vreau permis si de A.

 

Mersi.

Editat de woe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog sa ma ajute cineva cu date de contact la un instructor scoala de soferi moto in Tg. Jiu sau Motru (dac-o fi).

In Tg-Jiu era Florin, dar nu l-am mai contactat de mult (sc.Serban)-0724593374 sau in mod sigur poti suna la Bebe Trusca -0744379251 (un om deosebit, caruia i te pot recomanda in cazul in care doresti!). :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
In Tg-Jiu era Florin, dar nu l-am mai contactat de mult (sc.Serban)-0724593374 sau in mod sigur poti suna la Bebe Trusca -0744379251 (un om deosebit, caruia i te pot recomanda in cazul in care doresti!). :unsure:

 

 

Recomand calduros pe Bebe Trusca... tot cu el mi-am facut si eu scoala de soferi. Daca nu ma insel, ei au la CarTest Auto ca instructor pe Vica Schileru, 0740221988 dar nr asta il avea acum 4 ani cand am facut eu (incearca, poate inca il mai are) . If not, mergi la Trusca si te rezolva imediat!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ca sa nu deschid alt topic,postez aici oferta mea de service moto din perioada 15 iunie-15 iulie a.c.:

-schimbat kit lanț-50 lei;

-schimbat placuțe frînă la una din roți-30 lei;

-schimbat lichid de frînă la una din roți-20 lei;

-schimbat lichid de răcire-20 lei;

-schimbat ulei furcă față Âşi semeringuri-100 lei;

-lucrări mecanice sau electrice,reglaje,eventual vopsitorie parțial-în funcție de complexitate.

Lucrările le fac la domiciliul meu cu materialele aduse de client sau,cu plata deplasării (doar benzina) Âşi la domiciliul clientului.

Fac acest lucru deoarece intru în somaj tehnic Âşi nu vreau să-mi "ies din mînă"!

Domiciliez în loc.Bîlteni,la cca 40 km de Tg.Jiu,spre FiliaÂşi. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salut baeti

la un reglaj de carburatoare se pricepe careva

eu am niste treburi prin tg. jiu si am nevoie pentru ca mi merge motorul urat

motocicleta yamaha yzf600r thundercat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 4 years later...

Apelati cu incredere la Alin ( Mosu) 0767474850

are tot ce ii trebuie unui mechanic bun: experienta, rabdare scule si dragoste pentru motoare(le curate si le ingrijeste de parca ar fi ale lui fara sa ii spui) Recomand. !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pt mecanică, întreținere, diagnoze etc apelați la Alin S@rpe cred că este singurul din zonă care are diagnoze, analizoare, prese pt desfăcut motoare 2T, 4T și mai știe (culmea !) să le și folosească.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
  • 7 months later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...