Sari la conținut

Iesire Cheia 04.10.2008


Hyadum
 Share

Postări Recomandate

In acest weekend, 4-5 oct, se planuieste o iesire de-o zi la Cheia. Cel mai probabil sambata, cu plecare la ora 10.

Vremea este buna si sunt sanse foarte mici de ploaie. Eu am vorbit cu niste colegi de servici. Daca exista doritori, sa lase un mesaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest weekend, 4-5 oct, se planuieste o iesire de-o zi la Cheia. Cel mai probabil sambata, cu plecare la ora 10.

Vremea este buna si sunt sanse foarte mici de ploaie. Eu am vorbit cu niste colegi de servici. Daca exista doritori, sa lase un mesaj.

 

in principiu ma bag si eu, chiar am vb cu niste prieteni si vroiam sa mergem si noi dar e sigura treaba in proportie de 80%. te tin la curent. teoretic ar trebui sa fim patru dar nu se stie daca pot veni toti

Editat de lethal.energy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest weekend, 4-5 oct, se planuieste o iesire de-o zi la Cheia. Cel mai probabil sambata, cu plecare la ora 10.

Vremea este buna si sunt sanse foarte mici de ploaie. Eu am vorbit cu niste colegi de servici. Daca exista doritori, sa lase un mesaj.

Ador sa merg pe Cheia dar revenirea e tot pe Cheia? Ca ultima data cand am facut prostia sa merg pe DN1 am facut cam 30 de minute prin Sinaia mergand incetisor prin dreapta masinilor care stateau pe loc...

Parca mai bine ma duc la bulgari totusi...

In caz ca se intampla evenimentul tau unde si la ce ora e plecarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi pe Cheia, m-am intors pe Siriu . pe Cheia erau vreo 18 grade, la intoarcere pe Siriu am transpirat, am fost gros imbracat, ca am facut Cheia si luni, si erau 5 grade :) . M-a surprins diferenta de temperatura, la numai 3 zile.

 

Atentie insa, in weekend se anunta ceva ploi, si temperaturi mult inferioare, cel putin asta zic astia la TV.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am uitat pe siteurile meteo din Romania si din afara, iar pentru sambata se asteapta temperaturi de 25grade in Bucuresti si 21 la Brasov, 0% sanse de ploaie. Duminica 30% sanse de ploaie.

 

Noi vrem sa mergem sambata, cu plecare de la ora 10:30 de la Petrom de langa podul Miorita. Ne vom intoarce in aceea zi dupa-amiaza. Nu cred ca va fi trafic mare nici la dus nici la intors, pentru ca la dus lumea o ia pe DN1, iar la intoarcere nimeni nu se intoarce de la munte sambata dupa-amiaza :)

 

Daca exista doritori pot confirma aici pe forum pana maine seara. Noi am ales Cheia si nu pre Bulgaria pentru ca vrem sa fie la munte :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost azi pe Cheia, m-am intors pe Siriu . pe Cheia erau vreo 18 grade, la intoarcere pe Siriu am transpirat, am fost gros imbracat, ca am facut Cheia si luni, si erau 5 grade :) . M-a surprins diferenta de temperatura, la numai 3 zile.

 

Atentie insa, in weekend se anunta ceva ploi, si temperaturi mult inferioare, cel putin asta zic astia la TV.

Prognoza s-a schimbat, in principiu daca nu o dau astia din nou in bara o sa fie ploaie incepand de duminica, dar daca se merge sambata de unde se pleaca si la ce ora? Ca daca nu eu o tai cel mai probabil spre Silistra sau spre Shumen sau macar spre Ruse si ma doare in basca de Cheia...

 

Apropos, ati gasit un plan de a manca 2 persoane pe saturate sub 400RON pe traseul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet locatia intalnirii si plecarii: Sambata, 04.10, Petrom Baneasa, de langa podul Miorita ora 10:30(inainte de a trece podul pe care o iei la dreapta spre Romaero sau la stanga spre Romtelecom, chiar inainte de a trece pe sub podul de cale ferata, se iese in dreapta de pe strada).

 

Cheltuielile ar fi cam asa:

 

~400km dus-intors (in functie de cat va consuma motorul, calculati si voi)

~150-200mii pentru mancare si bautura

 

Daca ajungeti in zona si nu gasiti sau aveti intrebari pana maine dimineata ma puteti gasi pe ID-ul theone_and_co sau la tel.0766505570

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet locatia intalnirii si plecarii: Sambata, 04.10, Petrom Baneasa, de langa podul Miorita ora 10:30(inainte de a trece podul pe care o iei la dreapta spre Romaero sau la stanga spre Romtelecom, chiar inainte de a trece pe sub podul de cale ferata, se iese in dreapta de pe strada).

 

Cheltuielile ar fi cam asa:

 

~400km dus-intors (in functie de cat va consuma motorul, calculati si voi)

~150-200mii pentru mancare si bautura

 

Daca ajungeti in zona si nu gasiti sau aveti intrebari pana maine dimineata ma puteti gasi pe ID-ul theone_and_co sau la tel.0766505570

 

 

150-200 de mii ajung pentru eugenii cu brifcor :) . Mai bine spuneai si tu .. suma x in functie de preferinte :D

 

O sa va insotesc si eu pana in Brasov dupa voi urma un alt traseu :)

 

Ziua 1 - Bucuresti - Cheia - Brasov (grup 10.30 petrom miorita) - Odorhei - Sighisoara - Medias - Alba Iulia - Orastie - Deva

Ziua 2 Deva - Lugoj Caransebes - Baile Herculane - Drobeta - Strehaia - Craiova - Pitesti - Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

150-200 de mii ajung pentru eugenii cu brifcor :D . Mai bine spuneai si tu .. suma x in functie de preferinte :D

 

O sa va insotesc si eu pana in Brasov dupa voi urma un alt traseu :)

 

Ziua 1 - Bucuresti - Cheia - Brasov (grup 10.30 petrom miorita) - Odorhei - Sighisoara - Medias - Alba Iulia - Orastie - Deva

Ziua 2 Deva - Lugoj Caransebes - Baile Herculane - Drobeta - Strehaia - Craiova - Pitesti - Bucuresti

 

 

Frumos traseu :) Mi-ar placea si mie, dar nu m-am pregatit pentru drum lung si nu am in ce sa-mi iau bagaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putem complica putin traseul. Bucuresti - Slanic Ph - peste dealul Piatra Verde ( extra), Valeni - Cheia.

Este bine ca putem "fugi"nefiind DN1 dacat la inceput. Mi-a venit depasirea de viteza la Comarnic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Planuim doar sambata. Duminica sunt 30% sanse de ploaie si cresc substantial la inceputul saptamanii viitoare.

 

Cei care ati anuntat ca vreti sa mergeti, va rog sa fiti acolo la ora 10:30. Din moment ce nu ne cunoastem si nu stim exact cati si mai exact care vor merge, nu pot decat deduce ca cei care nu ajung la benzinarie pana la ora 11 maxim nu vor veni. Si inca ceva: din moment ce ma astept sa fim ceva oameni sper ca fiecare dintre voi sa va ganditi cum vreti sa procedam: mergem ca si grup organizat, astfel incat toti vor merge in acelasi ritm fara "smecherii" sau mergem fiecare in ritmul lui si ne vedem cu totii la destinatia propusa. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

eu sunt`gripat` daca imi mai revin in seara asta sunt prezent.

de mers din punctul meu de vedere este ok sa mergem organizat pana spre cheia, acolo sincer fiecare pe ritmul lui.

eu unul as baga 2 ture pe cheia, se mai baga cineva?

 

succesuri,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OBSERVATIE: Duminica vremea se va raci accentuat in majoritatea regiunilor, iar vantul va prezenta intensificari locale. In zona montana vantul va sufla tare, iar la altitudini de peste 1800 m precipitatiile vor fi si sub forma de lapovita si ninsoare.

 

 

 

 

 

:) :D :)

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...