Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

am deschis acest topic pentru cei care sunt fani rossi...

am sa incep prin a pune povestea lui din motomondial..

 

partea 1

 

partea 2-a

 

partea a 3-a

 

partea a 4-a

 

si inca un mic montaj despre viata lui http://www.youtube.com/watch?v=tI_4H5dEUoA

 

:)

 

si desigur filmuletul meu preferat http://www.youtube.com/watch?v=o8cWVxbyYhE...feature=related

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dar este un talent, clar asta. Cu toate ca are o varsta, la care multi motociclisti din GP s-ar gandi sa se retraga, reuseste sa tina pasul cu ceilalti adversari si anu asta. Stima si respect.

Editat de RaduSPR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAI, CE VARSTA ARE? sunt altii cu adevarat mosi, copii, astea. rossi e tanar

 

Si eu fan Rossi :)

 

Tari filmuletzele......ia uitati-va la ultimul clip mai ales astia mai inceparetzi care vreti R6 primul motor.....si Rossi a inceput pe Pocket bike(ce dur era :D ) si pe urma 125, 250, 500, motogp, nu dintr-o data la suta de cai...numai asa putetzi ajunge "aproape" ca el :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Gixxxer !

 

PS - sunt prea mic, nu mai stiu ... cand l-a impins Biaggi pe Rossi in afara circuitului ? ca tot am prins acum intr-unul din filmulete ..

 

 

Suzuka 2001

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie unu imi plac stilurile mai multor pilori din MotoGP si nu numai. Chiar si Stoner piloteaza foarte tare si chiar credeam ca nu mai poate Rossi sa tina pasul cu el, dar anul acesta a demonstrat ca poate, si am vazut cateva batalii intre cei 2 chiar spectaculoase. Intr-un final, anul acesta, am vazut ca rossi poate sa mearga tare si pe ploaie, si chiar sa plece tare de la start(in ceilalti ani se juca si rata tot timpul startul). Cred ca, o sa fie unul dintre putinii care o sa stea in MotoGP pe podium si dupa 30 de ani.

Editat de RaduSPR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suzuka 2001

 

10x

 

Ce ii "ureaza" aici are vreo legatura ? :D Cine intelege ce spune ca vreau sa stiu :)

 

 

Gata, am gasit un comentariu la filmulet:

 

They talk about the race and Vale said that it was hard to keep the rythim of the race, when he was alone in the last 10 laps and he felt pain on his hands.

 

JOURNALIST: What about your head?

VALE: My head is ok. The only fear was when i was slow at the end and Biaggi passed next to me...

He uses to act this shitty way... clearly his ass is burning coz he's behind me every sunday.

 

JOURNALIST: Well.. he've been clear!

 

Dar nu cred ca e de la suzuka 2001. Atunci i-a aratat direct deshtu` ... si cand aud pe unii comentand despre cum l-a scos rossi pe gibernau si trebuia depunctat etc .. biaggi l-a impins efectiv cu mana si .. ? a patit ceva ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu cred ca e de la suzuka 2001. Atunci i-a aratat direct deshtu` ... si cand aud pe unii comentand despre cum l-a scos rossi pe gibernau si trebuia depunctat etc .. biaggi l-a impins efectiv cu mana si .. ? a patit ceva ? :rock:

 

 

Eu am crezut ca de incidentul ala intrebi ... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

valentino.jpg

 

1994

He Won again the Sport Production Italian Championship with Valentino Rossi on the Cagiva Mito 125.

 

Sursa Lusuardi Moto

 

Cagiva Mito a fost prima motocicleta a lui Valentino Rossi, care a devenit mai tarziu campion mondial MotoGP de 7 ori. În 1994, Rossi a primit o motocicleta de serie Cagiva Mito din partea echipei managerului Claudio Lusuardi si motocicleta a fost condusa spre titlu. Cagiva Mito Club Ro

 

Pe asta pun pariu ca nu o stiati :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statusu meu de yahoo:

 

No one can match him, no one can catch him! Not even Chuck Norris :blbl:! This summer in theatres: "THE MUCIFICATION" Staring: Valentinooo Rossiiii!

 

Adevaru-i ca iar o mucificat anu asta tot ce se putea! Sa bati pe ploaie la curu gol tot motoGP ul, sa-i dai lu Stoner bucata cu nonsalanta 3 etape la rand..

Sa castigi 5 etape la rand, ultima pe ploaie si vant..Pacat ca azi dimineata a plecat de pe 12 ca erau 6 la rand, oricum iar a fost tatic ajungand pe 2 in final.

Cea mai mare parere a mea este si acum, ca in 2006 a pierdut la mustata in fata lui Hayden care nu castigase cred nici o cursa tot campionatul. De toata cacaoa!

Si a pierdut pt ca in ultimele curse, nu mai stiu care minunat l-a depasit in ultima linie dreapta, ceea ce l-a costat fix 5 puncte cat a avut Hayden in fata lui. Poate va aminiti voi care

a fost.Vermoylen sau Elias nu mai stiu. In 2007 a fost clar de la inceput ca nu-l va ajuta materialul, nici moto nici gumele. Anul asta in schimb a batut iar tot

ce se putea bate in materie de recorduri de care vrei. Normal ca nu o sa poata bate recorduri gen Agostini care in 1900 toamna participa la o cursa la 125, castiga, si apoi trecea in 10 minute la 250 sau 300 cmc. Alea nici nu ar trebui sa se mai tina in analele GP. Daca ma intrebi pe mine nu va mai exista ever un geniu in stare pura ca Il Dotore, sau care

sa-i egaleze performantele by far.

Totusi oamenii tind sa uite foarte repede! A avut ghinion in 2006, a castigat Praslea dintzosu' Stoner un an si el, si deja in toate genericele de eurosport era numai Ducati, nici urma de Doctor. Ba mai mult, gurile rele ziceau la inceputul campionatului ca Rossi is finished. Na finished!! La 35 de ani, va putea pleca oricand de pe locul 18 si sa ajunga linistit pe 3-4.

Iar restul cu cas la gura gen Stoner care inca doarme cu mama-sa, mai au muulta benzina de inghitzit pana sa-i ajunga la glezna.

Laudabil Lorenzo -cred ca el e viitorul, si pacat de Pedrosa la care ii lipseste coiul necesar, in rest are tot ce-i trebuie, inclusiv material de concurs.

numai bine. :rock: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hayden a castigat in 2006 in olanda si in state

sa-ntelegem ca acel minunat (toni elias) trebuia sa-l lase pe rossi sa castige cursa de care vorbesti doar pentru ca... e rossi?

mai, cred ca in topicul asta ar trebui vorbit numai de rossi iar nu jigniti alti piloti.

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rossi e rossi si nimeni nu va egala vreodata performantele lui!! V.Rossi THE BEST!! i love him :rock:

stii cum e cu Rossi??? NU??? hai sa iti explic (sau ma rog ... sa incerc sa iti explic) .... sa spui ca Rossi e cel mai bun e ca si cum ai zice ca Maradona e cel mai bun si ca Pele nu e cel mai bun .... sau invers??? pana mea ... ceea ce conteaza este faptul ca nu il poti compara pe Rossi cu Doohen ... sau mai stiu eu ce alta comparatie tampita ... ce poti spune cu siguranta este ca : ROSSI E CEL MAI BUN PILOT DIN ULTIMII ANI

si asta e indiscutabil ....

PS: o alta comparatie ar fi : Pete Sampras cu Federer ... sunt generatii diferite ... nu poti compara ... cum ar fi sa zici ca imperiul Roman e mai bun decat SUA ... get serious!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punct de vedere al recordurilor, se pot compara!! Atat Sampras cat si Rossi. Din punct de vedere al talentului, indubitabil. Compartiile sunt plastice, insa denumirea de cel mai bun pilot al tuturor timpurilor, in persoana lui Giacomo Agostini, este un lucru foarte adevarat.

 

Daca Federer il va depasi pe Sampras cel putin la numarul de GrandSlam-uri castigate ... e greu de crezul ca nu va fi cel mai bun tenismen. Ceea ce nu se vede este ca Sampras a avut luptatori de marca in era lui: Agassi, Stich, Becker, Ivanisevic, Muster, Chang, Currier, etc (sper sa nu le fi stalcit vreun nume) ... pe cand Federer are 2 mari rivali: Nadal si .. poate Djokovic.

Asa si la Rossi ... are multi rivali si buni, si asta il face de departe unul dintre cei mai buni, daca nu cel mai bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una dintre diferentzele dintre rossi si alti mari campioni...e naturaletzea lui si sincer nush cum mergea agostini sau nieto..etc..dar pe frane nu cred ca exista vreun campion sa il poate fi luat:) my opinion...

 

Una dintre diferentzele dintre rossi si alti mari campioni...e naturaletzea lui si sincer nush cum mergea agostini sau nieto..etc..dar pe frane nu cred ca exista vreun campion sa il poate fi luat:) my opinion...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in prezent rossi e cel mai bun...?!?!

ba e bun .. ba nu e bun.. daca nu castiga el campionatul sunt curios cati l-ar mai fi sustinut.Eu apreciez la el cel mai mult personalitatea lui.Mai ales ca incearca sa traga la o cursa just for the fun, chiar daca sunt mulllti bani in joc.Si lupta pentru fiecare pozitie si da ce e mai bun din el.Face din cursa o joaca... se si vede cu cata nonsalanta o face.De ce? Pentru ca e ca un copil la joaca, o face intr-un mod natural si simplu...si adora sa castige.Anul acesta a demonstrat cel mai bine castigand campionatul mondial in China unde ar fi putut sa fie locul 3 si campion mondial.. dar a riscat sa ajunga pe 1, si a reusit.Iar la philip island a demonstrat ca e un fenomen.Impune respect.

 

Una dintre diferentzele dintre rossi si alti mari campioni...e naturaletzea lui si sincer nush cum mergea agostini sau nieto..etc..dar pe frane nu cred ca exista vreun campion sa il poate fi luat:) my opinion...

da asa e....dupa cum a zis si un comentator acum 2 ani parca la mugello...."rossi ... pare sa nu franeze deloc"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt fan rossi(de multa vreme)...si va rog si eu ceva nu mai comparati motociclismul in general cu nici un alt sport(si in nici un caz cu tenisul) la tenis ai un adversar aici ai ceve mai multi...si daca ai o zi proasta iesi pe ultimul loc,..daca ai noroc ...(si nu stai si prin spital cu ceva tije prin tine)

 

mie mi-a placut la nebunie faza(care a fost si in gereric la eurosport) din anul de debut la 500 cand a facut o faza asemanatoare cu a lui edwards(cazut de pe motor si s-a ridicat impingand in genunchi si in cot in timp ce motorul glisa pe carena...) din pacate nu o mai am ca s-a bulit hardul respectiv acum ceva vreme... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii cum e cu Rossi??? NU??? hai sa iti explic (sau ma rog ... sa incerc sa iti explic) .... sa spui ca Rossi e cel mai bun e ca si cum ai zice ca Maradona e cel mai bun si ca Pele nu e cel mai bun .... sau invers??? pana mea ... ceea ce conteaza este faptul ca nu il poti compara pe Rossi cu Doohen ... sau mai stiu eu ce alta comparatie tampita ... ce poti spune cu siguranta este ca : ROSSI E CEL MAI BUN PILOT DIN ULTIMII ANI

si asta e indiscutabil ....

PS: o alta comparatie ar fi : Pete Sampras cu Federer ... sunt generatii diferite ... nu poti compara ... cum ar fi sa zici ca imperiul Roman e mai bun decat SUA ... get serious!!!

 

Pai e simplu de ce-i the best: Pt ca nu conteaza de pe ce loc ia startul, sau pe ce loc e imediat dupa start(se stie ca face un start mediocru de cele mai multe ori chiar slab), daca nu cade sau il lasa fieru sau "gumele"(si asta extrem de rar se intampla :)) ajunge intodeauna pe podium, chiar de cele mai multe ori si castiga ;) ...in plus face asta ff natural, si stie sa impartasasca si publicului din bucuria lui cand e pe podium ;) in plus nu arata nici o urma de trufie si nici n-are nici un aer de superioritate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Valentino Rossi habla en su columna de MARCA, La Consulta de 'Il Dottore', de la caĂ­da que sufriĂł en la calificaciĂłn del Gran Premio de Australia, que no le impidiĂł tomar la salida en la carrera de MotoGP y entrar en meta segundo, tras una impresionante remontada. "Fue una de las carreras mĂĄs divertidas de mi vida, muy excitante. No parĂŠ un solo momento. Me tuve que pegar con todos y hubo adelantamientos muy al lĂ­mite, como en la pelea con Toseland. No sĂŠ quĂŠ hubiera pasado si hubiera salido mĂĄs adelante, pero no creo que hubiera podido con Stoner", confiesa el ocho veces campeĂłn mundial.

 

El piloto de Yamaha es muy descriptivo al valorar su estado fĂ­sico tras la caĂ­da. "No os podĂŠis imaginar la jaqueca que me causĂł. La cabeza me explotaba pero en carrera la verdad es que estaba bien. El cabezazo en la arena fue muy muy fuerte y tuve suerte de no hacerme mĂĄs. Pero el dolor de cabeza da mucho fastidio en moto. DespuĂŠs del golpe me quedĂŠ atontado, hablaba muy lento y casi ni tenĂ­a fuerzas para hacerlo. Me dieron medicinas rĂĄpido", escribe.

 

 

Brad Pitt quiere ser Valentino

Tras comentar que esta semana descansa en su pueblo, Tavullia, Valentino ironiza sobre unas curiosas declaraciones de Brad Pitt. "Es curioso que diga que le gustarĂ­a cambiarse por mĂ­, porque yo harĂ­a lo mismo con ĂŠl. ¡Soy un gran fan de su mujer! Estuve con ĂŠl en el circuito de Mugello este año y lo saludĂŠ, pero me gustarĂ­a verlo de nuevo. (...) Hace unos dĂ­as me preguntaron si me gustarĂ­a protagonizar una pelĂ­cula sobre mi vida y contestĂŠ que no, que lo de ser actor no es lo mĂ­o. Yo no valgo para eso, pero sĂ­ me gustarĂ­a que fuera Brad el que la interpretara. ¿Os imaginĂĄis a Brad Pitt haciendo de Valentino Rossi? SerĂ­a divertido, ¿eh?

 

;)

 

;) gixxer...super dragute...am sa le mai vad inca de vreo 2 ori si am sa inteleg mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...