Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

l-am gasit in engleza

 

Brad Pitt: rides Italian motorcycles and would like to be Valentino Rossi

posted: Monday 06 October 2008 by Alison in: People

The news has gotten about everywhere, but on the cover of this month's Riders magazine is Brad Pitt and his motorcycling passion, who admits that he would give anything to be like Valentino Rossi.

 

Brad Pitt visited the Laguna Seca MotoGP this year, as the Hollywood star has always been open about his motorcycling interests. At the Yamaha pit stop on Valentino Rossi, Brad Pitt praised the rider, saying: "We're public personalities, we shouldn't have idols to venerate. But I have one that's bigger than all the rest: Valentino Rossi. I would give anything to be like him. That guy is a real magician. He would be capable of hypnotising me. It doesn't seem possible, because he looks like he weighs only 30 kilos, but he has a speed and balance.

 

He can lie on the track, next to the bike, but without falling. It?' a dance, it's pure art. Rossi has won the eighth title without bragging. He remains calm, filled with a sense of internal balance that doesn't seem human, he escapes mortality. For me, watching him in action, is like reading poetry."

 

These are the words of a true fan, as Brad Pitt's film ?Burn After Reading? is currently in cinemas, he says: "Valentino is a kind of Lance Armstrong, but on faster wheels."

 

The American actor apparently has about 12 motorcycles, including Angelina Jolie"s present to Brad Pitt for his 44th birthday: a Harley Davidson Shovelhead worth 100,000 dollars. Brad also owns an MV Agusta Brutale 910, a Ducati, a Confederate Hellcat F124, and a vintage Vespa.

 

These are all bikes he uses when he can, as he says: "I own a number of bikes. I have a few choppers, I've got a really low one with a huge wheel. Then I've got sports bikes and some enduros which I never wash - they are always covered in mud.? It's a kind of metaphore for his constant attempts to escape the paparazzi.

 

"Between us, actors and paparazzi, it's a dirty sport, almost bloody. At times it's pure hate. And this is one of the reasons I've decided to use bikes a lot more. Changing lanes quickly means you can leave behind the paparazzi. It's part of the game. But I think it's an ugly situation, particularly when it becomes a threat to my family."

 

ce moment dramatic ;)

 

Valentino Rossi a dedicat al saselea titlu de campion la clasa MotoGP fostului pilot de la Yamaha, Norifumi "Norick" Abe. Rossi a fost un mare fan al japonezului la inceputul carierei sale in 1996, acesta fiind chiar poreclit “Rossifumi”, ca semn de admiratie pentru pilotul nipon.

 

Admiratia lui Rossi pentru Abe a inceput cand italianul l-a vazut concurand ca wild card pentru Honda, impresionand in lupta cu Mick Doohan si Kevin Schwantz , in 1994 la Marele Premiu al Japoniei de la Suzuka. Acea performanta a tulburat si impresionat copilul Rossi de 14 ani: "Norick a fost un erou pentru mine. Am crescut urmarind cursele lui."

 

Casca lui Rossi de la Marele Premiu al Japoniei de la Motegi a avut un design special in memoria lui Abe, unde victoria i-a adus al optulea titlu din cariera si al saselea titlu la clasa regina.

 

Norifumi Abe, castigatorul a 3 GP-uri la clasa 500, a murit anul trecut intr-un accident de motocicleta la varsta de doar 32 de ani.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator trotinet

http://www.youtube.com/watch?v=p8zU_abZTto...feature=related

 

Dar este un talent, clar asta. Cu toate ca are o varsta, la care multi motociclisti din GP s-ar gandi sa se retraga, reuseste sa tina pasul cu ceilalti adversari si anu asta. Stima si respect.

 

la 29 ani e in floarea varstei. unii piloti pilotau la nivel inalt cu mult peste 35: barros, corser, doohan etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.youtube.com/watch?v=p8zU_abZTto...feature=related

 

 

 

la 29 ani e in floarea varstei. unii piloti pilotau la nivel inalt cu mult peste 35: barros, corser, doohan etc.

yep...sunt sigur ca el o sa ramana in lumea sportului motorizat pentru multiiii ani inainte... chiar daca o sa o faca in raliu.Sau orice alt sport. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit asta intr-un interviu al lui Rossi pentru Solomoto dupa cursa din Australia ...Cum mi-a facut observatie uskt ca pun in spaniola, am sa traduc ce scrie aici...

 

SM: ¿Te vuelves a casa o te vas a algĂşn sitio estos diez dĂ­as?

VR: Me voy de vuelta a Italia. Soy demasiado viejo para quedarme por ahĂ­ otras semanas... Necesito dormir en mi cama y hablar un poco con mi perro. Necesito descansar.

 

 

SM: Te intorci acasa sau te duci undeva aceste 10 zile?

VR: Ma intorc in Italia. Sunt destul de batran pentru a mai ramane pe aici alte saptamani...Am nevoie sa dorm on patul meu si sa vorbesc un pic cu cainele meu. Am nevoie sa ma odihnesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce moment dramatic :D

 

 

Bad boy ! You`ll make Cobra cry ... :D :unsure:

 

Acum serios, jos palaria pentru Gibernau. A fost cam singurul adversar pentru Rossi atunci. Eu chiar sunt curios ce va face la anu, abia astept sa vad daca si-a revenit. Psihic in primul rand, pentru ca acum sunt o gramada cu pretentii si potential. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer eu zic ca gibernau nu prea o sa ii puna probleme lui rossi... mi-ar place sa vad din nou depasiri la limita, si curse salbatice...

am zis eu .. biaggi mai lipseste :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropò de performanțe, titluri Âşi alte năzdrăvănii ale lui VALENTUNO ROSSI,... nu îmi mai amintesc în care cursă chiar a căzut, s-a ridicat, a reluat cursa Âşi a câÂştigat... lucru mai rar văzut în competițiile moto. Este unul dintre cei mai compleți piloți de motocicletă, a câÂştigat titluri mondiale la toate clasele de cilindree : 125, 250, 500, 996 Âşi 800. Sunt convins că ar câÂştiga Âşi o competiție fără motorizare, adică pe bicilete,... Âşi nu pentru că ar avea condiție fizică superioară celorlalți piloți din MotoGP, ci pentru că îi place să câÂştige ! Are Âşi o tehnică de a conduce rachetele astea din MotoGP, eu l-am văzut la Mugello anul ăsta,... la sfârÂşitul celei mai lungi linii drepte din tot campionatul de motociclism viteză, unde se ating 340 km./oră, el frânează cam cu 25 de metri mai târziu decât Stoner sau Pedrosa sau oricare alt pilot,... Âşi nici curbele nu-i displac,... să nu mai menționez curajul de a te împinge în cot Âşi genunchi când deja simți că motocicleta patinează cu carena pe vibrator. Sper să-l vedem câți mai mulți ani în MotoGP de-acum încolo,... că până acum tare ne-a încântat cu performanțele, palmaresul Âşi FELUL LUI DE A FI ! FORZAAAA VALEEEE !!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de accidente... ce urat a fost asta printre cele mai periculoase.

 

:rock:

 

 

Rossi trebuie sa plateasca fiscului italian 43 de milioane de euro

 

Pilotul de motociclism Valentino Rossi va trebui sa plateasca fiscului italian 43 de milioane de euro, cu opt milioane de euro mai mult decat era stabilit initial, ca urmare a revizuirii situatiei sale financiare din perioada 2005-2006, informeaza Gazzetta dello Sport.

 

Anterior, se stabilise ca Rossi va trebui sa plateasca pentru anii 2005 si 2006 15 milioane de euro, insa acum suma a crescut la 23 de milioane de euro. Pentru perioada 2001-2004, Valentino Rossi trebuie sa plateasca fiscului 20 de milioane de euro.

 

Rossi a ajuns la un acord cu fiscul italian in luna februarie. Fiscul reclama de la Valentino Rossi, in cazul caruia a sesizat Parchetul, 112 milioane de euro, suma ce include si dobanzile si penalitatile acumulate din 2004 pana in prezent, dupa ce timp de cinci ani sportivul nu a declarat o parte din venituri.

 

In februarie, la o zi dupa dezvaluirile potrivit carora Rossi a omis sa declare 60 de milioane de euro castigati in perioada 2000-2004, presa italiana a detaliat sumele pe care i le-a reclamat fiscul sportivului: 43,7 milioane de euro ca evaziune fiscala, bani carora li se adauga dobanzile si penalitatile, ajungandu-se la un total de 112 milioane de euro.

 

Pilotul in varsta de 29 de ani, care si-a mutat domiciliul in Marea Britanie in anul 2000, nu ar fi declarat o mare parte a veniturilor obtinute din activitati prestate in Italia, mai ales din publicitate.

 

Valentino Rossi este unicul campion din istorie care a castigat titlul mondial la patru clase diferite: 125 cc, 250cc, 500 cc si MotoGP.

 

Sursa: Onlinesport/motoflash :unsure:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In februarie, la o zi dupa dezvaluirile potrivit carora Rossi a omis sa declare 60 de milioane de euro castigati in perioada 2000-2004, presa italiana a detaliat sumele pe care i le-a reclamat fiscul sportivului: 43,7 milioane de euro ca evaziune fiscala, bani carora li se adauga dobanzile si penalitatile, ajungandu-se la un total de 112 milioane de euro.

 

De fapt, mai trebuie sa plateasca doar 8 milioane, pentru a ajunge la totalul de 43 de milioane, si in niciun caz 112 milioane, fie ele cu tot cu dobanzi. Cele 43 de milioane vor fi platite in rate in loc de 35 milioane asa cum prevedea acordul semnat in februarie. 20 milioane pe perioada 2001-2004 iar 23milioane pe perioada 2005-2006. (comform ziarului 'Il Resto del Carlino' )

 

 

si ca o gluma pe tema asta, Rossi a spus ca e trist doar pentru faptul ca nu s-a putut bucura la maxim de compania cainelui sau Guido pentru care s-a intors in Italia dupa cursa de la Phillip Island

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si anul trecut si anul acesta am fost la Misano la MotoGP sa vedem cursele dar principalul motiv a fost sa-l vedem pe Rossi.Atmosfera de acolo este incredibila.Zeci de mii de oameni imbracati in galben(mai putin nevasta-mea si cu mine,chopperisti in negru :unsure: ) care vibreaza la unison atunci cand apare Vale pe pista.Cu o zi inaintea cursei am fost in satul lui natal,Tavullia,care se afla la doar 9 km de circuit.Era un adevarat loc de pelerinaj.Tot satul era pavoazat cu galben,cu steaguri cu 46, pana si pe sosea era pictat cu sablonul "46" din 10 in 10 metri.Am ajuns si la Fanclubul Valentino Rossi unde era iarasi o nebunie.O sa caut pozele sa le pun,cat de curand.Lumea il apreciaza pe pilotul Rossi dar il iubeste pe omul care este Vale.

Forza Vale!

post-5472-1223963023_thumb.jpg

post-5472-1223963047_thumb.jpg

post-5472-1223963067_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

acum am gasit si eu topicul,,,,,spre rusinea mea cam tarziu....fac declarat rossi de 10 ani.....:(.....nu o sa ma bag in polemici cu lumea pt ca nu as vrea sa ajunga numele ROSSI in discutii aiurea,in aberatii......e cel mai bun pt simplu fapt ca s-a nascut sa fie campion...pt ca fce totul pt ca asa ii vine natural....adica:TALENT!....lucru care il ai din nastere,nu il dobandesti....restu....oricum s-ar numi ei,muncesc......el nu..el se distreaza....savureaza momentul....castiga pt ca s-a nascut pt acest lucru....nu il poti compara pe rossi cu nimeni....e UNIC.....

 

zicea cineva mai sus ca nu poti compara moto cu tenisul...eu sunt in domeniu(tenis) de 18 ani....si crede-ma,cel care ai zis ca la tenis ai doar un adversar,gresesti omul meu.......ca sa ridice cupa rossi ii bate pe 15..da?......federer ca sa castige un turneu pe cati crezi ca bate?pe unul singur?....te inseli.iti spun eu...pe minim 6!!!!si mieciuri de cel putin 1 ora..deci......nu are rost discutia.......

 

in orice caz.......cate zile o sa am.....pe rossi il voi considera cel mai bun..de ce?..simplu:E CAMPIONUL SUFLETELOR !..mai presus de campionul rossi...e omul rossi!!!asta il face special!!!!

 

FORTZA VALLE!!!!!!!

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zicea cineva mai sus ca nu poti compara moto cu tenisul...eu sunt in domeniu(tenis) de 18 ani....si crede-ma,cel care ai zis ca la tenis ai doar un adversar,gresesti omul meu.......ca sa ridice cupa rossi ii bate pe 15..da?......federer ca sa castige un turneu pe cati crezi ca bate?pe unul singur?....te inseli.iti spun eu...pe minim 6!!!!si mieciuri de cel putin 1 ora..deci......nu are rost discutia.......

 

iar rossi tre' sa-i bata pe toti ceilalti ~17 de ~18 ori pe an, tot intr-o ora

236097_Rossi-1280x960-oct30.jpg._original.jpg

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar rossi tre' sa-i bata pe toti ceilalti ~17 de ~18 ori pe an, tot intr-o ora

236097_Rossi-1280x960-oct30.jpg._original.jpg

 

in fine......ai dreptate....ziceam ca nu ma bag aici sa polemizez cu altii....n-are rost ca nu vei intelege ce si cum.......rossi rullz!...:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Agostini untroubled by Rossi record-breaking

 

Monday, 10 November 2008

 

MotoGP Legend pays tribute to 2008 MotoGP World Champion.

 

 

A MotoGP legend and a man regarded by some as the greatest rider of all time, Giacomo Agostini saw his premier class win record broken by Valentino Rossi at this year´s race in Indianapolis. The previous milestone of 67 had been matched by the 2008 MotoGP World Champion at the preceding race in Misano.

 

Another attendee at the EICMA show in Milan, Agostini revealed that Rossi´s taking his record for that particular honour had not made him overly concerned, and took the opportunity to remind fans of his other achievements in a barbed bouquet of sorts.

 

`Regarding records, I congratulated him on beating mine because I wasn´t that bothered about it. I won 123 world championship races, 13 world titles and 301 races in total, they´re the numbers I´m interested in,´ said Agostini wryly. `Valentino asked me if it was okay to overtake me if he ever beat that and it was nice to be so well respected like that from someone like him.´

 

Rossi also joined Agostini in becoming the only riders to win premier class World Championships with a two-year gap between title triumphs. Although the MotoGP Legend was full of praise for the achievements by the man regarded as his natural successor ?both in terms of success and charisma- he would not commit to whether this would be the start of another era of Rossi dominance.

 

`It´s difficult to find the words to describe Valentino. This was one of his best ever seasons and he did it coming back from some difficult moments and that makes it even more special.

 

Valentino is incredibly talented and has lots of experience, which probably made the difference this year. However, Casey Stoner can´t be ignored after what he did in 2007. I also think we´ll discover two new riders who will take them on: Andrea Dovizioso and Jorge Lorenzo. Watch out for them,´ warned the Italian.

 

 

Sursa:motogp.com

 

rossi la rally

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am deschis acest topic pentru cei care sunt fani rossi...

am sa incep prin a pune povestea lui din motomondial..

 

partea 1

 

partea 2-a

 

partea a 3-a

 

partea a 4-a

 

si inca un mic montaj despre viata lui http://www.youtube.com/watch?v=tI_4H5dEUoA

 

:drink:

 

si desigur filmuletul meu preferat http://www.youtube.com/watch?v=o8cWVxbyYhE...feature=related

super topicul! :moto:

 

BAI, CE VARSTA ARE? sunt altii cu adevarat mosi, copii, astea. rossi e tanar

cam in jur de 28 sau 29 stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rally: Locul secund pentru Valentino Rossi in Monza Rally 2008 510883.jpg

 

Postat in: Motorsport » Italia

 

 

Valentino Rossi a terminat pe locul 2 Raliul Monza 2008 la volanul unui Ford Focus WRC.

Campionul Mondial Moto GP Valentino Rossi a participat in acest weeekend la Monza Rally. El a sperat sa repete evolutiile de anii trecuti, cand a castigat acest raliu, dar a foist nevoit sa se recunoasca invins de experimentatul Rinaldo Capello.

 

Dupa ce se afla la conducerea raliului Rossi a comis o eroare ce l-a costat 27 de secunde si l-a propulsat pe pozitia a 6-a. Pana la sfaristul zilei a recuperat insa 2 pozitii. Dupa ce a fotat in ultima zi, Valentino a reusit sa i depaseasca pe Alessandro Caffi (Peugeot) si Piero Longhi (Subaru) chiar pe ultima proba speciala a raliului, terminand astfel pe locul secund la 20,3 secunde in urma lui Rinaldo Capello (Ford) si la 3,6 secunde in fata lui Longhi.

 

In Master Show-ul de dupa raliu, competitei in paralele amenajata pe linia ddreapta a celebrului circuit de la Monza, Rossi a ajuns in finala dar a fost invins de Longhi.

 

"Din nefericire, greseala comisa sambata m-a costat foarte mult timp. Imi pare foarte rau, intrucat am avut o mare sansa la victorie. Cu toate acestea, astazi a fost bine, am castigat ambele probe speciale si am ajuns in finala Master Show-ului, unde Longhi a fost prea rapid pentru mine. Este ok insa, ne vom inscrie si anul viitor la castigarea tilului Moto GP si a locului secund in Monza Rally", a glumit la finalul raliului multiplul Campion Mondial Valentino 'The Doctor' Rossi.

 

Clasamentul Monza Rally Show 2008:

 

1. Rinaldo Capello/Luigi Pirollo (I) Ford Focus RS WRC 07 1:11.11,5

2. Valentino Rossi/Carlo Cassina (I) Ford Focus RS WRC 07 +20,3

3. Piero Longhi/Luca Cassol (I) Subaru Impreza WRC S10 +23,9

4. Luca Cantamessa/Massimo Ciceri (I) Ford Focus RS WRC 08 +29,6

5. Alex Caffi/Patrizia Boero (I) Peugeot 307 WRC +31,9

6. Felice Re/Mara Bariani (I) Citroen C4 WRC +1.00,6

7. Corrado Fontana/Luigi Fontana (I) Citroen Xsara WRC +1.47,6

8. Tobia Cavallini/Franco Ballerini (I) Peugeot 206 WRC +2.05,2

9. Andrea Dallavilla/Marco Della Noce (I) Peugeot 307 WRC +2.19,5

10. Mirco Virag/Domenico Pozzi (I) Peugeot 307 WRC +2.43,7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rally: Locul secund pentru Valentino Rossi in Monza Rally 2008 510883.jpg

 

Postat in: Motorsport » Italia

 

 

Valentino Rossi a terminat pe locul 2 Raliul Monza 2008 la volanul unui Ford Focus WRC.

Campionul Mondial Moto GP Valentino Rossi a participat in acest weeekend la Monza Rally. El a sperat sa repete evolutiile de anii trecuti, cand a castigat acest raliu, dar a foist nevoit sa se recunoasca invins de experimentatul Rinaldo Capello.

 

Dupa ce se afla la conducerea raliului Rossi a comis o eroare ce l-a costat 27 de secunde si l-a propulsat pe pozitia a 6-a. Pana la sfaristul zilei a recuperat insa 2 pozitii. Dupa ce a fotat in ultima zi, Valentino a reusit sa i depaseasca pe Alessandro Caffi (Peugeot) si Piero Longhi (Subaru) chiar pe ultima proba speciala a raliului, terminand astfel pe locul secund la 20,3 secunde in urma lui Rinaldo Capello (Ford) si la 3,6 secunde in fata lui Longhi.

 

In Master Show-ul de dupa raliu, competitei in paralele amenajata pe linia ddreapta a celebrului circuit de la Monza, Rossi a ajuns in finala dar a fost invins de Longhi.

 

"Din nefericire, greseala comisa sambata m-a costat foarte mult timp. Imi pare foarte rau, intrucat am avut o mare sansa la victorie. Cu toate acestea, astazi a fost bine, am castigat ambele probe speciale si am ajuns in finala Master Show-ului, unde Longhi a fost prea rapid pentru mine. Este ok insa, ne vom inscrie si anul viitor la castigarea tilului Moto GP si a locului secund in Monza Rally", a glumit la finalul raliului multiplul Campion Mondial Valentino 'The Doctor' Rossi.

 

Clasamentul Monza Rally Show 2008:

 

1. Rinaldo Capello/Luigi Pirollo (I) Ford Focus RS WRC 07 1:11.11,5

2. Valentino Rossi/Carlo Cassina (I) Ford Focus RS WRC 07 +20,3

3. Piero Longhi/Luca Cassol (I) Subaru Impreza WRC S10 +23,9

4. Luca Cantamessa/Massimo Ciceri (I) Ford Focus RS WRC 08 +29,6

5. Alex Caffi/Patrizia Boero (I) Peugeot 307 WRC +31,9

6. Felice Re/Mara Bariani (I) Citroen C4 WRC +1.00,6

7. Corrado Fontana/Luigi Fontana (I) Citroen Xsara WRC +1.47,6

8. Tobia Cavallini/Franco Ballerini (I) Peugeot 206 WRC +2.05,2

9. Andrea Dallavilla/Marco Della Noce (I) Peugeot 307 WRC +2.19,5

10. Mirco Virag/Domenico Pozzi (I) Peugeot 307 WRC +2.43,7

 

 

 

Mda.

Ati stiut ca in Tavullia viteza admisa a scazut de la 50 la 46 ?-si nu e gluma.

 

-si ca OMUL nostru testeaza iarasi dupa 2006 inca o data,saptamana asta Ferrari lui Massa.

http://www.vezess.hu/forma1/ujra_f1_esbe_ul_rossi/16158/ -Traduc la cerere. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata fetelor ... Rossi e casatorit.

 

 

cei care urmaresc motogp sa vizioneze neaparat :rock:

 

Valentino Rossi veloce anche con la Ferrari

pubblicato da Gianluca V. in: Varie Anticipazioni Curiosità Personaggi

 

 

 

Prima giri per capire un pò la macchina, poi altri ventisei su tempi di ottimo livello. Valentino Rossi a bordo di una Ferrari da Formula Uno completamente rossa e senza sponsor è sceso in pista oggi al Mugello intorno alle 11.

 

Valentino ha girato per ventisei tornate prima della pausa pranzo sotto gli occhi dei tanti amici che lo hanno accompagnato, oltre al team manager della Yamaha, Davide Brivio, e al padre Graziano Rossi.

 

Nell’ultimo “run” di 10 giri, ha addirittura fermato il crono sull’1′23″9, poco più di un paio di secondi più lento di Felipe Massa e Kimi Raikkonen, che al Mugello hanno girato sull’1′21″. Il record della pista toscana appartiene a Rubens Barrichello che il 9 febbraio del 2004, a bordo di una F2004, girò in 1′18″704.

 

 

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a placut clipul! :laugh:

ai zis in gluma ca s-a casatorit,nu? ca nu am mai citit tot, dar nu as suporta sa alerg pe strazi si sa plang:"Valericaaaaaa, cui m-ai lasat??" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...