Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cand te legi prea mult de titlu, e clar ca ai o problema de continut. Eu sustin in continuare ca nu miroase a fanclub pe aici. uita-te le golf, xt, sau alte specii scatologice...

unde etste acea paranteza?educatie am,dar unii oameni catine asa nu merita respectati de aici vine si lipsa mea de educatie....esti frate geaman cu 9fingers?daca m-am adresat lui la ce raspunzi tu?

 

Se mentioneaza aici ID-ul meu intr-un anumit context si nu stiu cum sa iau acest post. As vrea sa iti precizez ca si eu, ca si tine (in posturile anterioare), lucrez cu materialul clientului si nu am de gand sa fac reverente in fata unor retardati ca 9fingers si inca cativa, numai ca sa imi fac "imagine buna". Sincer, nu ma intereseaza imaginea sau reputatia pe care o am aici, dar daca mi se pomeneste nick-ul, atunci ar fi bine sa se vada si cui raspund intr-o maniera "scatologica" si apoi sa fiu judecat. Sunt pe acest forum oameni pentru care am tot respectul si le raspund civilizat, chiar daca uneori nu sunt de acord cu pozitia lor. Te asigur ca daca ar disparea anumite persoane de pe acest topic (ca sa nu zic, forum), s-ar putea discuta cat se poate de normal (asta in legatura cu ceea ce spuneai tu, ca "nu miroase a fan club pe aici").

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca facea misto, mie mi s-a parut un teatru de doi lei. .

 

 

Deja devi penibil :) pentru ca te faci singur de ras.

"Rossi facea un teatru de 2 lei." ?????

Deci milioanele de spectatori erau defapt gloata idioata, si probabil ne bucuram ca niste primitivi.

Cred ca esti autist.La varsta ta nu mai este sansa de izbanda, deci imi cer scuze daca faci crize, am sa scriu mai bland pe viitor.

Ca sa fiu scurt si la obiect,rezultatele vorbesc de la sine.6dzql1.jpg

Cand altii vor avea rezultatelele lui, atunci vorbim.Pana atunci, sa acuzi ca ba avut noroc, ba ca a avut echipa lui Chuck Norris, ....MUCLES! :hug:

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Rossi facea un teatru de 2 lei." ?????

Deci milioanele de spectatori erau defapt gloata idioata, si probabil ne bucuram ca niste primitivi.

 

Ca sa fiu scurt si la obiect,rezultatele vorbesc de la sine....

Sunteti de groaza. Am raspuns cuiva care invoca mistocareala lui Rossi, care mie mi s-a parut un teatru de 2 lei. In special din partea cuiva care beneficia de un avantaj tehnic zdrobitor la acel moment...

...Si tu postezi a nspea oara rezultatele lui. Mai ai si neinsiratia sa vorbesti de autism :)

 

Cand altii vor avea rezultatelele lui, atunci vorbim.Pana atunci, sa acuzi ca ba avut noroc, ba ca a avut echipa lui Chuck Norris, ....MUCLES! :hug:

Pana atunci iti ceri un drept pe cat de haios, pe atat de nejustificat. Nu cumva ca cineva sa indrazneasca a-ti explica factorii care au dus la succesul deosebit de care s-a bucurat Rossi. E mult mai confortabil si placut, sa traiesti cu miturile inventate si perpetuate de suporterii sai. Incep sa cred ca aveti nevoie de aceste iluzii...

 

Asa cum circumstantele in care Agostini si-a insirat toate acele recorduri, au fost estompate de trecerea timpului, la fel se va intampla si cu palmaresul lui Rossi atunci cand va fi depasit de altcineva. Sunt niste date care au un sens mai ales pt egoul pilotilor, inca un factor care sa ii motiveze. Dar nu vor spune niciodata mare lucru publicului, desi semnificatia lor capata proportii mistice pt cei mai naivi dintre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand te legi prea mult de titlu, e clar ca ai o problema de continut. Eu sustin in continuare ca nu miroase a fanclub pe aici. uita-te le golf, xt, sau alte specii scatologice...

unde etste acea paranteza?educatie am,dar unii oameni catine asa nu merita respectati de aici vine si lipsa mea de educatie....esti frate geaman cu 9fingers?daca m-am adresat lui la ce raspunzi tu?

 

@golf, iti datorez scuze. Nu am inteles prea bine postul tau.. cred ca lipsesc de acolo niste ghilimele. Am fost atentionat ca cuvintele subliniate nu iti apartin. Eu nu pot citi posturile lui schizo 9degete, pt. ca il am la ignore. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o poză destul de mișto :)

 

TouchĂŠ! :blbl: Face si Stoner asta un teatru ieftin.. - ceva de groaza :P Defapt sunt toti o adunatura de actori slabi, nici o legatura cu pilotajul.

 

Cand te legi prea mult de titlu, e clar ca ai o problema de continut. Eu sustin in continuare ca nu miroase a fanclub pe aici. uita-te le golf, xt, sau alte specii scatologice...

unde etste acea paranteza?educatie am,dar unii oameni catine asa nu merita respectati de aici vine si lipsa mea de educatie....esti frate geaman cu 9fingers?daca m-am adresat lui la ce raspunzi tu?

 

 

@golf, iti datorez scuze. Nu am inteles prea bine postul tau.. cred ca lipsesc de acolo niste ghilimele. Am fost atentionat ca cuvintele subliniate nu iti apartin. Eu nu pot citi posturile lui schizo 9degete, pt. ca il am la ignore. :cheers:

 

Guys, do yourselves a big favour and set his username to "ignored".

Degeaba incercati: "omul" nu poate rationa citav, si creati la randul vostru mai mult off topic (am patit-o si eu) ceea ce ii da apa la moara sa isi verse aici frustrarile si sa foloseaca atribute josnice la adresa celorlalti forumisti indiferent de tinta. Cu cat reuseste sa angreneze mai multi forumisti in jocul lui, si eventual sa ii invrajbeasca intre ei (cazul de fata), cu atat mai bine. Exista si un termen pt personaje de genul asta: trolls, iar ceeea ce stiu ei sa faca cel mai bine e, bineinteles, trolling-ul :pow:

Pt cei care nu au intalnit termenul deja:

http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_%28Internet%29 postez doar un extras pt ca explicatia e lunga:

 

"Trolls aspire to violence, to the level of trouble they can cause in an environment. They want it to kick off. They want to promote antipathetic emotions of disgust and outrage, which morbidly gives them a sense of pleasure."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guys, do yourselves a big favour and set his username to "ignored".

Degeaba incercati: "omul" nu poate rationa citav, si creati la randul vostru mai mult off topic (am patit-o si eu) ceea ce ii da apa la moara sa isi verse aici frustrarile si sa foloseaca atribute josnice la adresa celorlalti forumisti indiferent de tinta.

Adjectivele mele sunt foarte rare si mult mai blande, descriind doar acele persoane care s-au dovedit incapabile de dialog, recurgand in mod repetat la exprimari mizerabile. Poti sa cauti cat vrei un singur user pe care l-as fi jignit fara justificare, nu o sa dai de el.

I-am ignorat cateva abateri lui golf, de data asta facand o referire la mesajul lui: " :))) uite iti fac o dedicatie:sa-i s...gi ceva lui rossi ca altfel nu poti dormi noaptea ,numai incapi de el..hahaha ". Ca si tine dealtfel, nu are nimic de spus ontopic, contribuind exclusiv cu jigniri gratuite.

 

 

Cu cat reuseste sa angreneze mai multi forumisti in jocul lui, si eventual sa ii invrajbeasca intre ei (cazul de fata), cu atat mai bine. Exista si un termen pt personaje de genul asta: trolls, iar ceeea ce stiu ei sa faca cel mai bine e, bineinteles, trolling-ul :pow:

Bineinteles, eu sunt de vina nu doar pt limbajul urat mirositor al catorva suporteri deprimati, dar si pt lipsurile lor in ceea ce priveste comunicarea (cred ca cele doua slabiciuni merg mana-n mana). Mai in gluma mai in serios, am fost acuzat si pt esecul lui Rossi. :laugh: Daca nu ploua la Jerez, cred ca tot vina mea o sa fie.

Oricum, ma bucur ca exista si tantalai ca tine, care folosesc 10 injuraturi/fraza, pt a combate un singur adjectiv deranjant. E o atitudine atat de :ok: romaneasca.

 

 

P.S. "Ignore user" este cea mai buna forma de (auto)cenzura. Si in cazul catorva persoane de aici e binevenita, folositi-l cu incredere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca Ducati e departe de ceea ce-si doreste un pilot, n-avem cum sa nu recunoastem ca Vale trece printr-o pasa proasta. Si intr-un fel e normal sa fii demoralizat de lipsa de combativitate la care te impinge materialul cu care concurezi. De la Hayden nu ma astept la niciun fel de minune...

 

Io v-am spus ca Degetelu' e delicios!

Te distrezi frenetic cu el!

Cum se victimizeaza el!

Cum se plange de frustrarile pe care le-a adunat! E savuros!

Va dati seama ce fain ar fi sa aibe mai mult timp si sa ne incante cu inteligenta ce i se prelinge printre degetel pe tastatura hamesita de informatie pertinenta a computerului lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca Ducati e departe de ceea ce-si doreste un pilot, n-avem cum sa nu recunoastem ca Vale trece printr-o pasa proasta. Si intr-un fel e normal sa fii demoralizat de lipsa de combativitate la care te impinge materialul cu care concurezi. De la Hayden nu ma astept la niciun fel de minune...

 

...la cum a mers hayden in calificari si in primele lap-uri din cursa, ducati nu e deloc departe, ba din contra, eu cred ca sutn chiar extraordinari la cate modificari au efectuat...singurul lucru departe de performanta de top este rossi.daca pana acum avea scuza calitatea tehnica pe care concura, acum chiar se vede ca e depasit.e cazul sa lase loc unui alt pilot...chiar sunt curios cum ar merge un bradl sau marquez pe ducati...

 

departe de performanta de top este si spies...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vazut cursa.

Am fost cu motoru' la mare. :)

 

Dar m-am uitat pe timpii lui Rossi si am vazut cateva lucruri interesante...

De ex.:

4 ture consecutive in aceeasi SUTIME de secunda.

Hayden a reusit cel mai bun timp 1'41.3, cazand spre final la 1'41.8, Rossi pe final a coborat la 1'41.0 la doar 0,5s de timpii lui Stoner si Lorenzo.

Pe parcursul cursei timpii lui au scazut cu 1,6s de la turul 6 incolo, de la 1'42.6 la 1'41.

Stoner si Lorenzo au mers ceas la 1'40.5 din turul 6 incolo pana la sfarsit. Fara progrese. Interesant.

 

Ce inteleg de aici?

 

1. Sa faca 4 ture consecutive in aceeasi sutime de secunda mi se pare supra-uman. Stiu, lente, dar cronometru. Asta inseamna ca il tine psihicu'.

2. Pe masura ce intra in cursa si-i lucreaza reflexele fara sa se mai gandeasca la faptul ca nu are incredere in motocicleta, scote timpi din ce in ce mai buni, peste Hayden (nu ma indoiam) si la doar 0.5s de ceea ce ar trebui.

 

Clar, are un blocaj psihic, legat de subvirarea aia.

Cred ca Ducati este la o "scanteie de geniu" de o motocicleta chiar performanta.

Daca o vor rezolva si va ajunge Rossi sa aibe incredere in fier, sau daca va merge in teste mai mult cu varianta actuala sa inceapa sa o simta, cred ca vom avea surprize mari.

 

In tot cazul, desi este la fund eu tot dupa el ma uit. :rolleyes:

Toate cele bune.

Editat de September
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vazut cursa.

Am fost cu motoru' la mare. :)

 

Dar m-am uitat pe timpii lui Rossi si am vazut cateva lucruri interesante...

De ex.:

4 ture consecutive in aceeasi SUTIME de secunda.

Hayden a reusit cel mai bun timp 1'41.3, cazand spre final la 1'41.8, Rossi pe final a coborat la 1'41.0 la doar 0,5s de timpii lui Stoner si Lorenzo.

Pe parcursul cursei timpii lui au scazut cu 1,6s de la turul 6 incolo, de la 1'42.6 la 1'41.

Stoner si Lorenzo au mers ceas la 1'40.5 din turul 6 incolo pana la sfarsit. Fara progrese. Interesant.

 

Ce inteleg de aici?

 

1. Sa faca 4 ture consecutive in aceeasi sutime de secunda mi se pare supra-uman. Stiu, lente, dar cronometru. Asta inseamna ca il tine psihicu'.

2. Pe masura ce intra in cursa si-i lucreaza reflexele fara sa se mai gandeasca la faptul ca nu are incredere in motocicleta, scote timpi din ce in ce mai buni, peste Hayden (nu ma indoiam) si la doar 0.5s de ceea ce ar trebui.

 

Clar, are un blocaj psihic, legat de subvirarea aia.

Cred ca Ducati este la o "scanteie de geniu" de o motocicleta chiar performanta.

Daca o vor rezolva si va ajunge Rossi sa aibe incredere in fier, sau daca va merge in teste mai mult cu varianta actuala sa inceapa sa o simta, cred ca vom avea surprize mari.

 

In tot cazul, desi este la fund eu tot dupa el ma uit. :rolleyes:

Toate cele bune.

Zicea Rossi, ca a inceput cursa cu un "setup" nou, pe care nu au folosit inca, si care era practic nou pentru el. De aici vin primele 6 tururi, in care a incercat sa cunoasca motocicleta, si sa se adapteze la aceste setari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da xt600 a fost si greseala mea ca n am pus niste ghilimele,dar vad ca 9fingers nu se lasa.el le stie pe toate....ce naiba nu-l baneaza cineva?sau sa se baneze singur :)

 

Asa cum bine spune si @vampiria t, fa bine si baga-l la "ignore", altfel individul asta iti mananca nervii. Problema nu este atat ce spune, ci cum o spune, ori din punctul asta de vedere, omul reuseste sa genereze numai energii negative. Nu e in toate mintile si trebuie bagat la "izolator".

 

o poză destul de mișto :)

 

Da, buna poza, da' acu' ca tot are si Stoner topic, cred ca ar avea rating mai bun acolo... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...