Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Mama cat ati mai scris :)

Rossi nu e complet, era daca reusea si cu ducati.Atunci se putea spune ca intradevar are ceva ce restu nu au.

Adevarul e ca toti sunt foarte talentati de la Stoner pana la Abraham.

E destul de dezamagitor pentru mine ca fan Rossi de 12 ani,sa il vad ca nu face fata provocarii la Ducati.Dar accept situatia si nu imi caut alt pilot preferat, pentru ca nu pot.

Ador stilul lui Stoner, brutal si precis.

Baletul lui Lorenzo, elegant si sublin.

si lista poate continua...

Eu poate sunt mai incuiat, ca batranii care povestesc de vremurile lor, ... Eu am descoperit motociclismul cu Rossi,si am crescut in fata televizorului urmarind cursele live de fiecare data, zi sau noapte.

Cand ajungi in varf singura varianta e la vale.... Asa si cu el... Acum fie lupta si gaseste solutia sa mai ramana aproape de varf, fie o ia la vale .

Mi-ar place sa il vad aproape de varf,sa ii vad pe toti aproape de varf.Sa nu mai fie diferentele astea atat de mari intre motociclete.

Ramane de vazut, eu tot tind sa cred ca Ducati + Rossi nu merge.Nu e stilul lui.Nu poti sa canti la trompeta ca la chitara.A facut mutarea gresita iar acum plateste.

Sper totusi sa mai ramana in motorsport si la anul.

Hai ca e tarziu... Noapte buna.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lucrurile, la nivelul lor, sunt pragmatice.

Cand "a plecat" Rossi de la Yamaha, Honda inca nu exista, iar pilotul lor nr. 1 Pedrosa, era fragil.

Nu aveau concurenta. Lorenzo era suficient, mai tanar si mai ieftin.

Eh, si s-au trezit, de la un an la altul, ca Honda au scos un motor adevarat si l-au adus si pe Stoner.

Combinatia asta i-au batut cum nu au visat nici in cele mai negre presimtiri.

Au incercat sa imbunatateasca mobra. Si au reusit.

Dar combinatia Yamaha-Lorenzo tot nu este castigatoare.

Ce poti sa mai faci?

Simplu.

Sa-l aduci pe ala care-l batea pe Lorenzo si sa speri ca mai poate.

Cum sa-l aduci?

Treaba lor.

Sunt prea multe milioane in joc ca sa ramai al doi-lea.

Editat de September
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucrurile, la nivelul lor, sunt pragmatice.

Cand "a plecat" Rossi de la Yamaha, Honda inca nu exista, iar pilotul lor nr. 1 Pedrosa, era fragil.

Nu aveau concurenta. Lorenzo era suficient, mai tanar si mai ieftin.

Eh, si s-au trezit, de la un an la altul, ca Honda au scos un motor adevarat si l-au adus si pe Stoner.

Combinatia asta i-au batut cum nu au visat nici in cele mai negre presimtiri.

Au incercat sa imbunatateasca mobra. Si au reusit.

Dar combinatia Yamaha-Lorenzo tot nu este castigatoare.

Ce poti sa mai faci?

Simplu.

Sa-l aduci pe ala care-l batea pe Lorenzo si sa speri ca mai poate.

Cum sa-l aduci?

Treaba lor.

Sunt prea multe milioane in joc ca sa ramai al doi-lea.

O da !

http://www.youtube.com/watch?v=mU3AHqpthtA&feature=related

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As zice ca Stoner a facut un pas salvator pt cariera lui prin mutarea la Honda, pt ca altfel, dupa 2007 (anul cu titlul), urmand 3 ani de clasari mediocre (dar extraordinare considerand ca pilota Ducati), si daca si acum ar fi fost in continuare la un Ducati cam praf pe 2010, 2011 - nu stiu ce echipa l-ar mai fi curtat pe viitor..

 

 

Later edit: evident era vorba doar de ultimii 2 ani ai lui Stoner la Ducati (2009,2010), cu clasari pe locul 4, pt ca in 2008 a terminat pe locul 2 (adica mai mult decat ok pt oricine s-ar lupta cu fierul ala) - mea culpa.

Editat de vampiria_t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi nu e complet, era daca reusea si cu ducati.Atunci se putea spune ca intradevar are ceva ce restu nu au.

 

Afirmatia ta ar fi corecta, daca Ducati ar fi arma totala.. motocicleta completa, capabila sa castige fara drept de apel titlul, iar Rossi sa nu fie capabil sa obtina rezultatele pe care ar putea sa le ofere aceasta motocicleta. Cum poti sa dovedesti cat de complet esti ca pilot, calare pe o matura?? Ai putut vedea si tu comportamentul acelei motociclete, comparativ cu a celorlalte prototipuri de uzina, in filmele postate aici. Oricat de adaptabil=complet (in opinia unor cunoscatori de aici)ar fi un pilot, ma indoiesc ca ar putea sa suplineasca tendintele subviratorii ale GP12, manevrabilitatea slaba pe viraje, instabilitate pe franare,etc, etc si sa obtina acele secunde pe tur, care fac diferenta dintre o motocicleta mediocra si una de top. Ca Rossi ramane unul dintre cei mai completi piloti, o dovedeste chiar cursa de la Estoril, un traseu de tehnica a pilotajului, unde nu a facut deloc o cursa rea, obtinand cam tot ce se putea, cu motorul pe care il are la dispozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...) Oricat de adaptabil=complet (in opinia unor cunoscatori de aici)ar fi un pilot, ma indoiesc ca ar putea sa suplineasca tendintele subviratorii ale GP12, manevrabilitatea slaba pe viraje, instabilitate pe franare,etc, etc si sa obtina acele secunde pe tur, care fac diferenta dintre o motocicleta mediocra si una de top.(...)

 

Ahem. Știu eu pe cineva care a putut. cool.gif

 

Nu e atât de prostă motocicleta aia, problema e că Rossi pe unde a mers a fost obișnuit să își construiască "motocicleta lui" - pentru ca mașinăria să se plieze stilului pilotului, și nu invers. Abia după cursa de anul ăsta din Qatar a renunțat să încerce să facă din Desmosedici un M1, și s-o călărească așa cum e ea.

 

Nu judec. Doar observ.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica pana la finalul sezonului vom vedea numai inregistrari de la...boxe? :crack:

 

A trebui sa vina Rossi la Ducati, ca sa intelegem prin cate greutati a trecut Stoner, si cat de importanta era fiecare victorie obtinuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ducati_GP10_CS1_01_02.jpg

The auction of the two prototypes had a lot of fine print in the contract, with a post sale confidentiality agreement and the Bologna manufacturer’s asking price was around €300,000-€350,000 each, but who bought the bikes got a pretty good deal as the GP10 was sold for around €172,430 while the GP11 went for € 168,420, not bad for two prototypes that usually cost millions in R&D to build.

http://www.twowheelsblog.com/post/10135/casey-stoners-gp10-beats-valentino-rossi-gp11-in-auction

 

:rolleyes: Tot Stoner le-a adus mai multi bani.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi pare nemulțumit de spectacolul din MotoGP :rolleyes:

 

 

Rossi wrote on his Twitter account (@ValeYellow46): “What a brawl in the Superbike race, all good, shame about the BMWs in the last corner.

 

“Unfortunately, our races have become much more tedious.”

 

Rossi later added: “The Moto3 is beautiful, the Moto2 scares, SBK is hilarious, even the races at [Rossi's] ranch are decided at the last corner.”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi pare nemulțumit de spectacolul din MotoGP :rolleyes:

 

 

Rossi wrote on his Twitter account (@ValeYellow46): “What a brawl in the Superbike race, all good, shame about the BMWs in the last corner.

 

“Unfortunately, our races have become much more tedious.”

 

Rossi later added: “The Moto3 is beautiful, the Moto2 scares, SBK is hilarious, even the races at [Rossi's] ranch are decided at the last corner.”

 

Și n-are dreptate? Sezonul ăsta se va rezuma la o bătălie în doi în cel mai bun caz... Și nici nu mă gândesc ce s-ar întâmpla dacă Laurențiu și-ar mai rupe ceva sau dacă Stoner ar mai dezvolta vreo "intoleranță misterioasă"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahem. Știu eu pe cineva care a putut. cool.gif

 

Nu e atât de prostă motocicleta aia, problema e că Rossi pe unde a mers a fost obișnuit să își construiască "motocicleta lui" - pentru ca mașinăria să se plieze stilului pilotului, și nu invers. Abia după cursa de anul ăsta din Qatar a renunțat să încerce să facă din Desmosedici un M1, și s-o călărească așa cum e ea.

 

Nu judec. Doar observ.

 

Da, dar nu vrei sa observi pana la capat :) De ce Ducati a fost pilotabil de un singur "cineva", in timp ce japonezele se pliaza pe stilul tuturor? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar nu vrei sa observi pana la capat :) De ce Ducati a fost pilotabil de un singur "cineva", in timp ce japonezele se pliaza pe stilul tuturor? ;)

 

Japonezele sunt mai versatile, nici n-am spus contrariul. Era doar o afirmație contra alteia, care spunea că "nici un pilot" nu a putut să treacă peste neajunsurile Desmosedici-ului. Ba mai mult, Stoner cât a fost la Ducati nu s-a bătut pentru titlu doar în 2007...

 

În altă ordine de idei, deși Stoner se retrage, Rossi spune că mai vrea să rămână în MotoGP încă cel puțin doi ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are, dar mă gîndeam doar că această chestiune nu-l deranja atunci cînd cîștiga la 10 s sau mai mult în fața urmăritorului :) Mai mult, țin minte că s-a plîns atunci cînd a intrat mai tare Barbera peste el acum cîteva curse :)

 

Hehe, deci nu am fost singurl care a gandit-o, am inghitit insa in sec si nu am zis nika :) Si eu imi amintesc de lupte "umar la umar" si contacte in cursa cu Biaggi, Gibernau, Stoner, Lorenzo, si replici ca "this is racing" sau "in SBK sunt contacte si mai dure" iar opinia publica era ceva de genul "nu va mai plangeti ca niste fetițe" Da, am gandit-o si eu: se putea fara sa comenteze "incidentul" Barbera - pun insa asta mai mult pe seama frustrarii acumulate in atatea luni consecutive fara rezultate - sau cel putin imi place sa cred ca nu se ajungea la asemenea lamentari in conditii "normale". Na - ca mi-ai dat apa la moara!:smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce interpretati declaratiile... omul vorbea de situatia in care se afla Ducati, si spunea ca daca n-ar fi iesit in decor la incidentul cu Barbera, ar fi fost tot acolo in acel grup (destul de departe de cei din fata)... dar eu nu am inteles ca s-a plans si nici nu l-am vazut dandu-i palme lui Barbera cum fac aia pe la Moto2.

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum se face oare ca tot ce se intampla in motogp se sparg in capu' lui rossi?fratilor cand o sa calcati macar in cacao-ul lui rossi sau al altui pilot din motogp atunci sa judecati si sa va dati cu parerile de cunoscatori...fiecare pilot din motogp este pe meritele sale acolo unde este si nu cred ca Romania o sa aiba nici in urmatorii 50 de ani un pilot de varf acolo! si voi va bateti capul cu ce face rossi si alte prostii!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...