Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Santajul are un sens mult mai larg decat cel juridic.

In acest caz Rossi si-a folosit puterea mediatica/comerciala/politica pt a obtine un avataj nemeritat, constrangand echipa intr-un mod injust. Ceea ce sustineai tu initial, ca a plecat in cautarea unei provocari deoarece la Yamaha devenise prea usor pt el (LOL), e de domeniul basmelor cu zane.

 

In afara copiilor de gradinita, cine mai crede in basme?

Exact, fanaticii si extremistii...

Da, da, deci Vale s-a carat de la Yamaha pentru ca era in plus, nu pentru ca asa a vrut muschii lui... Iham! D-aia dupa doi ani aia abia asteptau sa vina inapoi... De mult ce doreau sa scape de el cu doia ani inainte... Tu te auzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, da, deci Vale s-a carat de la Yamaha pentru ca era in plus, nu pentru ca asa a vrut muschii lui... Iham! D-aia dupa doi ani aia abia asteptau sa vina inapoi... De mult ce doreau sa scape de el cu doia ani inainte... Tu te auzi?

Iar bati campii aiurea, in loc sa te rezumi la afirmatiile initiale. Niciodata nu am spus ca Yamaha a dorit sa scape de Rossi, dimpotriva sunt sigur ca si-l doreau foarte mult. Echipa merita admirata insa, ca nu a cedat in fata unui asemenea santaj.

 

 

Rossi s-a intors la Yamaha la fel cum a fost sponsorizat si la Ducati .......de Dorna. In lipsa sprijinului si presiunilor din partea lui Ezpeleta (care tot dadea asigurari in presa ca Rossi va avea o motocicleta competitiva, in perioada in care se batea cu CRT urile), Yamaha l-ar fi promovat pe Crutchlow la echipa de uzina asa cum erau pregatiti.

Stii scena aia in care cineva vine bucuros, asteptandu se la o mostenire grasa dar ajunge sa plateasca mai mult pt inmormantare?

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inteleg politica si buisnessul.yamaha a vrut sa il aibe inapoi pe rossi pentru ca vinde bine,si pentru ca rossi mai emite pretentii pentru rezultate de notat.

Nu mai e rossi cel de acum 4 ani,fie ca a imbatranit,concurenti mai puternici etc.

El talentat tot e si este carismatic pt unii.eu ilapreciez pt ce a realizat pana azi,si indiferent ce va face in viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, e clar ca rossi vinde cel mai bine, nu m-ar mira daca honda i-au facut niste oferte bune. cine nu-l vrea? am fost la fabrica si muzeul ducati (cand rossi era acolo) si erau un milion de tricouri, sepci, chiloti cu 46 pe ele si cumparate in draci.... isi merita salariul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In lipsa sprijinului si presiunilor din partea lui Ezpeleta (care tot dadea asigurari in presa ca Rossi va avea o motocicleta competitiva, in perioada in care se batea cu CRT urile),

E haai, nu fi rau ca acum se bate cu satelitii, o imbunatatire oricum. ;)

Yamaha l-ar fi promovat pe Crutchlow la echipa de uzina asa cum erau pregatiti.

Si dupa ce am vazut pana acum in 2013, e clar ca Crush-low ar fi fost cartea castigatoare pt ei (pt Yamakaka). Bine, lasand deoparte ingineriile financiare si vanzarile din imagine.

 

Cum ma, n-auzi ca e praf ca pilot si in rest e un nenorocit de minicnos imbarligator si santajist?!

Nu nu confunda, partile ingrosate apartin colegului BB, nu lui fingers :)

Editat de vampiria_t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi, vorbind despre Jorge : “Adesso Jorge (Lorenzo, ndr) ha 39 punti di distacco, ma la Yamaha a breve dovrebbe portate il nuovo cambio seamless – ha detto Valentino Rossi a Motorsport-aktuell.com – Potrebbero sembrare calcoli inverosimili visto che Marc (Marquez, ndr) ha vinto cinque gare e tre volte ha finito secondo, ma credo che ci siano momenti critici in ogni gara ed il campionato è ancora lungo. Il divario è grande, ma il titolo pur essendo difficile non è impossibile. Jorge è il campione del mondo, è il numero uno e guida questo moto come nessun altro. La Yamaha è un pò indietro, ma può recuperare.” (Acum Jorge a 39 de puncte distanta, dar Yamaha trebuie sa vina in curand cu noua cutie seamless. Pot parea a fi calcule neverosimile, avand in vedere ca Marc a castigat 5 curse si a terminat de trei ori pe locul secund, dar cred ca sunt momente critice in fiecare cursa si campionatul e inca lung. Diferenta e mare, dar obtinerea titlului chiar daca e dificila, nu e imposibila. Jorge e campionul mondial, e numarul 1 si piloteaza aceasta motocicleta ca nimeni altul. Yamaha e un pic in urma, dar poate recupera.)

In schimb, Jorge a spus, dupa Silverstone : "Certo, il mondiale è quasi impossibile, deve succedere qualcosa di strano, però adesso non penso al campionato ma a vincere delle gare, magari a Misano avremo qualcosa di nuovo." (Clar, titlul de anul acesta este absolut imposibil de castigat, trebuie sa se intample ceva bizar ca sa castig, dar acum nu ma gandesc la titlu, ci doar vreau sa castig curse, poate la Misano vom avea ceva noutati).

 

Nu cumva se anunta cutia seamless pentru Misano?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Oamenii de la Yamaha au mai spus ca unul dintre motivele pt care sunt ultraprecauti in privinta acestei cutii, e pt ca sunt angrenati in lupta pt titlu, si nu isi permit un abandon. Ar fi aparut tot felul de disensiuni si comentarii daca ii ofereau cutia lui Rossi iar lui Lorenzo, nu. Dar cum Lorenzo a ajuns sa nu-si mai faca sperante pt titlu, ar putea sa apara si cutia seamless acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la vorba lu' 9fingers, daca-l mai vad pe Rossi ridicandu-se de pe scaun si ranjind la camera vomit. :D

Si cel mai prost fan isi da seama ca o face doar de conjunctura, se asaza pe scaun si sta serios, vine camera, ranjeste, plm. Clovn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la vorba lu' 9fingers, daca-l mai vad pe Rossi ridicandu-se de pe scaun si ranjind la camera vomit. :D

Si cel mai prost fan isi da seama ca o face doar de conjunctura, se asaza pe scaun si sta serios, vine camera, ranjeste, plm. Clovn.

 

Pana acum te enerva Pedrosa cand se intorcea cu c*rul la camera cand era filmat, acum te enerveaza Rossi :) . E evident ca zambeste si face cu mana cand e filmat. Asa fac multi piloti, inclusiv Crutchlow care se stramba sau eu stiu ce alte figuri mai face. In rest, oamenii sunt seriosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la vorba lu' 9fingers, daca-l mai vad pe Rossi ridicandu-se de pe scaun si ranjind la camera vomit. :D

Si cel mai prost fan isi da seama ca o face doar de conjunctura, se asaza pe scaun si sta serios, vine camera, ranjeste, plm. Clovn.

 

Phhh! Si ce-ar trebui sa faca atunci cand apare ala cu camera in boxa lui? Sa nu-l bage-n seama?

Nu face asa ceva pentru ca asta e patent Pedrosa!

 

Hai, mai lasati-ma cu prostiile pe care le debitati!

Acum, faptul ca ala face un gest de amicitie catre fanii lui va-ntoarce stomacul pe dos!

Ma, da' al draq de sensibili mai sunteti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la vorba lu' 9fingers, daca-l mai vad pe Rossi ridicandu-se de pe scaun si ranjind la camera vomit. :D

Si cel mai prost fan isi da seama ca o face doar de conjunctura, se asaza pe scaun si sta serios, vine camera, ranjeste, plm. Clovn.

mai ,eu sunt cel mai prost fan,si imi dau seama ca o face pentru ca stie ca e filmat.Pentru ca isi saluta fanii,neamurile,iubita etc.Vezi ca nu e singurul care saluta si zambeste.

El asa a fost de cand lumea,si sincer sper sa nu se schimbe.Fiecare sa fie el insusi,si sa nu se schimbe.

anyways..

 

Cand te-am cunoscut am crezut ca esti mai intelligent,dar ti mortis sa dovedesti contrariul.Dupa astfel de comentarii aduse de tine care acum ceva vreme, vorbeam cat de misto e sa mergi la circuit si urmaresti o cursa impreuna cu zeci de mii de oameni si toti se bucura de cursa.Si acum dovedesti contrariul.te comporti prost.

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb daca nu aparea Marc, incotro o lua B.B. ?

o lua in

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

funduletZ...

Editat de stRADu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteti sa va ofticati cat vreti, dar Rossi exagereaza cu chestia asta. Da, toti fac asa (mai putin Pedrosa, Lorenzo si Marquez) dar Rossi e prea teatral si se vede.

 

Daca nu era Marquez, eram cu Lorenzo, evident. Inca tin cu Lorenzo si-mi place de el.

 

Pe mine ma amuza ca va ofticati de parca toti ati fi toti frati sau cel putin veri cu Rossi, cum am zis ceva de el, cum pac incepeti cu jigniri.

Da, si cel mai prost fan observa ca ce face e doar de fatada, pentru a-si cultiva imaginea fata de fani, dar pe el personal il doare in kur. Asta e diferenta pe care nu o vedeti voi. Asta se vede.

Ceilalti piloti fac cand si cand, daca au chef, daca simt ca se bucura sau au de transmis, dar Rossi face asa DE FIECARE DATA! Mai las-o in plm de scalambaiala frate..



Cand te-am cunoscut am crezut ca esti mai intelligent,dar ti mortis sa dovedesti contrariul.Dupa astfel de comentarii aduse de tine care acum ceva vreme, vorbeam cat de misto e sa mergi la circuit si urmaresti o cursa impreuna cu zeci de mii de oameni si toti se bucura de cursa.Si acum dovedesti contrariul.te comporti prost.

 

Nu stiu ce legatura are antipatia pe care mi-o provoaca Valentino Rossi cu scalambaielile lui fortate cu ceea ce zici tu mai sus.. :huh:



Motociclism si spectacol o sa tot fie si cand n-o sa mai fie Valentino Rossi.

 

Acuma pe bune, voi chiar nu vedeti ca desi omul nu are chef el tot se scalambaie la camera?

Voi sa fiti in locul lui, ai o zi prosta, ai terminat pe locu 9 in calificari, vii la boxe, iti vine sa-l injuri pe Lorenzo sa-l strici in kur pe mecanic, trantesti casca, strici 30 de cristosi in Yamaha si in Honda si in Bautista, apoi cand vine camera spre tine bagi un zambet de-ala fortat pana la urechi cu gandul (stai ca tre sa zambesc la fani, sa nu cumva sa ma uite). Hai ma.. sa fim seriosi... parca sunteti copii si va arata nenea Rossi zdranganica colorata sa nu mai plangeti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok.e mascarici.e clown,bufon...etc

De ce te plangi atunci?oricum nu o sa se schimbe.o face de peste 20 de ani,si acum te-ai saturat.ok.iti fac pariu ca tot asa va face si la 60 de ani.mie tot simpatic o sa imi ramana.

 

 

El asa mascarici cum zici tu ca e,eu l-am intalnit la brno la boxe in 2007 si ne-am salutat,a zambit si a intrat la boxa..nu a stat ca incepea WUP ,si nu era nici o camera pe el.un gest frumos.altii sunt mai reci,asta e.dar cu siguranta nu m-am plans de cei care nici nu te bagau in seama.el a facut-o cand era pe sus pe val.

Oricum gusturile nu se discuta,dar sa zici ca vomiti e lipsa de respect ,indiferent de cine e vb.pana si ultimul din grila la gp e racheta.asa ca...daca nu iti place, nu comenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la vorba lu' 9fingers, daca-l mai vad pe Rossi ridicandu-se de pe scaun si ranjind la camera vomit.

...Sau si mai bine - ai putea sa te spanzuri, si sa ne lasi naibii cu seria de imecilitati pe care ai inceput-o cam de o luna incoace...te-a parasit jumatatea mai buna sau ceva de genul? Frustrare cata vrei de la d-nul ""fan-ter/hate-boy"...

 

Cand te-am cunoscut am crezut ca esti mai intelligent,dar ti mortis sa dovedesti contrariul.Dupa astfel de comentarii aduse de tine care acum ceva vreme, vorbeam cat de misto e sa mergi la circuit si urmaresti o cursa impreuna cu zeci de mii de oameni si toti se bucura de cursa.Si acum dovedesti contrariul.te comporti prost.

+10, confirm.

 

Pe mine ma amuza ca va ofticati de parca toti ati fi toti frati sau cel putin veri cu Rossi, cum am zis ceva de el, cum pac incepeti cu jigniri.

Suferi si de ipocrizie cronica...cine se oftica maxim la orice comentariu adus lui Mimisor cel bun, cel drept, cel mare, cel viteaz?

 

Lasa-nee...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce va ofticati asa? Sunteti toti neamuri cu el? La asta nu mi-ati raspuns.

 

Ce lipsa de respect, daca ti-am zis ca mi se face greata, eu ce vrei sa fac? :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand te-am cunoscut am crezut ca esti mai intelligent,dar ti mortis sa dovedesti contrariul.Dupa astfel de comentarii aduse de tine care acum ceva vreme, vorbeam cat de misto e sa mergi la circuit si urmaresti o cursa impreuna cu zeci de mii de oameni si toti se bucura de cursa.Si acum dovedesti contrariul.te comporti prost.

Subscriu! Din pacate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :mexicanwave: :crack:

 

Bah, mai ramane sa-mi spuneti ca sunt prost de-a binelea si ca VA PARE RAU ca m-ati cunoscut.. si e cina completa..

 

Uaaai frate ce copii, m-am luat de eroul lor preferat si acuma gata, sunt mai prost decat paream.. incredibil, ca sa zic asa!

 

Il fwt in gura pe rossi ma, ia vedeti, cat de prost sunt acu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...